5 patarimai ketinantiems imantiems kreditą

5 patarimai ketinantiems imti kreditąVienas iš atsakingo skolinimosi principų – įvertinti, ar galėsite laiku mokėti įmokas ir neįklimpsite į nesibaigiančias skolas. Tad, prieš imant bet kokio tipo paskolą – tiek būsto, tiek ir greitąjį kreditą, būtina atlikti namų darbus ir atsakingai pasiruošti padidėjusiems finansiniams įsipareigojimams. Šiame straipsnyje dalijamės 5-iais patarimais, kaip neatsidurti keblioje padėtyje.

  1. Įvertinkite pajamų stabilumą

Gerai apgalvokite, ar jūsų pajamos ir toliau bus stabilios ir ar tikrai kiekvieną mėnesį pakaks lėšų dar ir kredito įmokoms mokėti. Labai svarbu įvertinti pajamų esamoje darbovietėje tvarumą. Tarkime, palyginkite dvi skirtingas situacijas: asmuo, įmonėje dirbantis 3–5 metus ir asmuo, įmonėje dirbantis 2 mėn. Pirmasis akivaizdžiai turi daugiau garantijų, antrasis gali būti atleistas po bandomojo laikotarpio. Labai gerai visus taškelius ant „i“ sudėti turėtų ir sezoninio verslo savininkai bei žmonės, besiverčiantys individualia veikla: jų pajamos dažnai būna nepastovios.

  1. Kiek pinigų jums dar lieka prieš gaunant atlyginimą?

Pajamas ir išlaidas reikėtų fiksuoti kiekvieną mėnesį. Paskaičiuokite, kiek kiekvieną mėnesį išleidžiate komunaliniams mokesčiams, maistui, drabužiams, pramogoms, vaistams, kiek „suvalgo“ kasdienės kelionės į darbą, mokslus ir kt.

Beje, nepamirškite ir dar vienos labai svarbios grafos išlaidų žurnale – nepastoviųjų (neplanuotų) išlaidų. Gal artėja automobilio techninė apžiūra ir teks investuoti į jo remontą? Gal jau metas apsilankyti pas odontologą? O gal naująjį sezoną neišvengiamai teks atnaujinti garderobą?

Išlaidų sąmata padės geriau suvokti, ar galite prisiimti naują finansinį įsipareigojimą. Taip pat galėsite geriau apskaičiuoti, kokio dydžio mėnesinės kredito įmokos per daug jūsų nesuvaržytų – pagal tai galėsite rinktis kredito grąžinimo trukmę (pvz., nuo 6 iki 72 mėn.). Kuo ilgesniam periodui skolinatės, tuo mėnesio įmokos bus mažesnės, tačiau sumokėsite daugiau palūkanų.

  1. Pasinaudokite kreditų skaičiuoklėmis

Realiai suvokti situaciją padės kredito skaičiuoklės: matysite, kokia didžiausia suma skolinama bei kokio dydžio įmokas kas mėnesį teks mokėti kredito įstaigai. Jei dar nepasirinkote banko ar paskolų bendrovės, palyginkite jų pasiūlymus, sąlygas, bendrąsias metines palūkanų normas ir kt. Bendrovės ar banko nesirinkite vien tik dėl to, kad jis teikia didžiausius kreditus: labiausiai dėmesį atkreipkite į palūkanų dydį, papildomus mokesčius ir galutinę grąžinamą sumą su visais mokesčiais.

  1. Taupykite

Įvertinkite, kam skolinatės – išties būtinam pirkiniui, o gal tik tenkinate vieną iš savo užgaidų? Tokiu atveju geriau bandyti reikiamą suma sutaupyti.

Gerai peržiūrėję išlaidas tikrai rasite „spragų“ – pirkinių, kurių lengvai galėjote atsisakyti.

Dar iki skolindamiesi pabandykite atidėti sumą, kurią kiekvieną mėnesį reikės mokėti kreditoriams: o gal apskritai kredito išmokus taupyti ir atsidėti nė nebereikės?

  1. Pasikonsultuokite su specialistais

Natūralu, kad negalime išmanyti visų sričių, tad kartais verta kreiptis į finansų specialistus (geriausia – į nepriklausomus). Finansų konsultantas padės pasverti galimybes skolintis ir vykdyti finansinius įsipareigojimus. Jis padės priimti konkrečius, faktais pagrįstus sprendimus, pateiks vertingos, objektyvios informacijos. Beje, dažnai trumpos finansų konsultacijos internetu teikiamos visiškai nemokamos, tad pabandę nieko neprarasite.

Rate this post
GAUTI PASKOLOS PASIŪLYMĄ
greitas kreditas palyginimas