5 patarimai norintiems turėti gerą kredito istoriją

Gera kredito istorijaNuo 2003 m. kiekvienas LR gyventojas gali gauti asmeninio kredito ataskaitas. Fiziniams asmenims jos naudingos, nes padeda sužinoti ne tik realias galimybes pasiskolinti, bet ir leidžia adekvačiai įvertinti būsimus finansinius įsipareigojimus. Nors teoriškai paskolos su bloga kredito istorija gali būti suteikiamos, tačiau teks gerokai pavargti randant skolinančią bendrovę, o ir palūkanų normos nebus džiuginančios. Tad kaip išlaikyti teigiamą kredito istoriją?

  1. Nelaiduokite už kitus asmenis. Kartais net ir greitosios paskolos nesuteikiamos neturint laiduotojo – asmens, laiduojančio už besiskolinantįjį (fizinį asmenį). Laidavimas – tai garantija, atsakomybė, prisiimama už paskolos gavėją. Jei paskolos gavėjas nevykdo savo finansinių įsipareigojimų, laiduotojas turi grąžinti skolą. Tapdamas laiduotoju, asmuo tampa tarsi paskolos dalininku, o jei skolinamasi turint rimtų finansinių sunkumų, jie laikui bėgant gali tapti tik dar opesni. Tad reikėtų labai gerai pagalvoti apie tolesnius veiksmus.
  2. Jei skolinatės pirmą kartą, venkite didelių sumų. Greitosios paskolos, pirkimas lizingu, kreditai turi įtakos ne tik asmeniniams mūsų finansams, bet ir mėnesio biudžetui. Tad jei iki šiol nėra tekę skolintis, dideli įsipareigojimai kredito įstaigoms jus gali tiesiog sugluminti, taigi skolinkitės mažiau, nei norėtumėte. Kaip rodo 2018 m. pab. atlikta Lietuvos gyventojų apklausa, net 56 proc. šalies gyventojų per dvejus artimiausius metus ketina imti paskolą. Prisiminkite, kad viena yra skaičiavimai popieriuje (numatomos išlaidos), o realiosios išlaidos gali būti didesnės. Reikėtų stebėti, kokią įtaką paskola daro asmeniniams finansams, bei žūtbūt stengtis laiku mokėti įmokas.
  3. Stenkitės, kad finansiniai įsipareigojimai kredito įstaigoms neviršytų 28 proc. jūsų mėnesio pajamų. 28 proc. riba galioja imant greitąją paskolą ir perkant lizingu automobilį arba imant vien tik būsto paskolą. Nors įstatymuose numatyta, kad finansiniai mėnesio įsipareigojimai negali viršyti 40 proc. asmens/šeimos pajamų, vis tik reikėtų pasilikti rezervą – sunku prognozuoti, ar artimiausius 5–10 m. nebus finansinės krizės ir apskritai kokia bus asmeninė finansinė situacija. Be to, jei daugiau nei trečdalį pajamų sudarys būsto paskolos įmokos, negalėsite pirkti automobilio lizingu, pasiskolinti remontui ar buitinei technikai įsigyti.
  4. Nuolat domėkitės kredito istorija. „Creditinfo“ duomenimis, kiekvieną mėnesį maždaug 15 asmenų teiraujasi, kaip panaikinti skolinimosi reitingą mušančius kredito istorijos įrašus. Tačiau tai neįmanoma, nebent suvedant duomenis būtų įsivėlusi klaida. Tad reikia domėtis savo kredito istorija ir stengtis laikytis turimų įsipareigojimų. Turėtumėte žinoti, kad įrašai kredito istorijoje saugomi 10 metų.
  5. Neslėpkite mokesčių. Jei manote, kad ateityje gali prireikti paskolos, gali tekti nemažai pavargti, kol ją gausite, ypač jei oficialiai uždirbate mažai. Tad jei gaunate papildomų pajamų, apskaitykite jas ir deklaruokite, sumokėkite visus priklausančius mokesčius. Didesnės pajamos – didesnės ir galimybės pasiskolinti daugiau. Dažnai vadovaujamasi požiūriu: „Kodėl turiu mokėti?“ Tačiau sumokėtos įmokos grįžta kitais pavidalais ir mokėdami mokesčius gauname įvairių kitų naudų, ne tik didesnes paskolas.

Visi šie patarimai padės sudaryti patikimo finansinio partnerio įspūdį.

 

 

Rate this post
GAUTI PASKOLOS PASIŪLYMĄ
greitas kreditas palyginimas