Ar šiais laikais apsimoka taupyti?

Jeigu anksčiau maisto pirkimas parduotuvėje bei mokesčių mokėjimas nekėlė didelio susirūpinimo, infliacijos ir energetinės krizės laikais išaugusios išlaidos vis daugiau lietuvių  priverčia susimąstyti apie taupymą. Pirkti ar geriau nepirkti, taupyti reikiamą sumą ar pasiskolinti? Su šiomis dilemomis kasdien susiduria daugelis žmonių. Tačiau vieno teisingo atsakymo nėra. Šiandien aptarsime situacijas, kuomet geriau pasiskolinti ir situacijas, kai geriau taupyti.

Taupyti ar skolintis?

Jeigu yra reikalinga nedidelė suma, pavyzdžiui, 500 Eur ir jeigu šią sumą galite sutaupyti per du ar tris mėnesius, taip ir darykite. Keli mėnesiai nėra ilgas laikotarpis palaukti, kol išsvajotas daiktas atsidurs jūsų gyvenime, o jiems praėjus, jūs ir vėl galėsite grįžti prie savo įprasto režimo. Jūsų pajamos bus tokios pat kaip ir anksčiau, todėl galėsite imtis įgyvendinti kitus planus, pavyzdžiui, taupyti pinigus naujam kompiuteriui ar kitam išsvajotam daiktui.

Tačiau, pastangos per kelis mėnesius greitai sutaupyti nedidelę sumą trokštamam pirkiniui neturi tapti nuolatinėmis. Svarbu nepamiršti rūpintis ilgalaikiais finansiniais tikslais, kurie padės sukurti stabilią ateitį.

Bet jeigu jūsų planai kur kas didesni? Ir Jums reikalinga pinigų suma yra gerokai didesnė, pavyzdžiui, 5000 Eur, tada tik taupyti bus kiek per sudėtinga. Jeigu jūsų šeimos mėnesio pajamos yra ne didesnės nei pusantro tūkstančio eurų, tai taupyti ir save varžyti teks ilgam.

Tokiu atveju reikėtų apsvarstyti galimybę pasiskolinti reikiamą sumą iš kreditorių. Vartojimo paskolos gali būti suteikiamos neįkeičiant turto ir lanksčiomis sąlygomis, todėl jūs galėsite greitai  pasiskolinti pinigų savo poreikiams ir svajonėms pildyti. Laiką, per kurį gali būti grąžinta paskola, galėsite pasirinkti patys, priklausomai nuo to, kokias mėnesio įmokas galėsite mokėti pernelyg stipriai savęs neapsunkindami papildoma finansine našta.  Be to, visada yra galimybė grąžinti paskolą anksčiau negu nustatyta paskolos sutartyje. Ką ir rekomenduojame padaryti, nes greičiau atsiskaitę su kreditoriumi, jūs galėsite sutaupyti tą pinigų sumą, kurią išleistumėte paskolos palūkanoms apmokėti.

Efektyvūs būdai sutaupyti

  1. Nusistatykite tikslą. Visiems pasitaiko prastų dienų, kai prarandama motyvacija, norisi save pasilepinti, tad tokiomis akimirkomis neturint tikslo labai lengva paslysti ir pamiršti apie taupymą, to išvengti padeda taupymo tikslo nusistatymas, kuris motyvuoja savo santaupas valdyti išmintingai. Visi tikslai, kurių trokštate, yra tinkami, svarbu jų neužmiršti ir visuomet apie juos sau priminti.
  2. 50 – 30 – 20 taisyklė. Lengviausias būdas sutaupyti yra išmokti paskirstyti savo lėšas, principas paprastas – savo lėšas paskirstyti taip, kad 50% atlyginimo skirtumėte būtinosioms išlaidoms, 30 % nebūtiniems dalykams, o 20% skirkite santaupoms.
  3. Sekite savo išlaidas. Išsikėlus tikslą yra labai svarbu suprasti, kokioje situacijoje šiuo metu esate, kur išleidžiate pinigus, kuriuos uždirbate, nes tik tai žinodami galėsite optimizuoti išlaidas bei mažiau išleisti nebūtiniems daiktams ar paslaugoms.
  4. Dienos taisyklė. Ši taisyklė rekomenduoja prieš perkant prekę, kurios kaina viršija 100 eur palaukti 24 val.  Ir jeigu po paros laiko jums dar reikės šios prekės ir norėsite ją įsigyti, tuomet šios prekės jums tikrai reikia ir galite ją nusipirkti be sąžinės graužaties.
  5. Lyginkite kainas. Įvairios parduotuvės taiko skirtingas akcijas bei kainas, tad prieš apsiperkant prekybos centruose, rekomenduojame pasilyginti kainas ir įsivertinti, kurioje parduotuvėje tas pačias prekes galite įsigyti už labiau prieinamą kainą.

Kaip apsisaugoti nuo infliacijos?

Pagrindinis būdas apsaugoti savo santaupas yra geresnis supratimas bei domėjimasis ekonomika, nežinant kas yra infliacija gali būti sunku pradėti valdyti savo santaupas bei jas apsaugoti nuo infliacijos poveikio. Pagrindinis būdas apsisaugoti nuo infliacijos yra pinigų įdarbinimas, kad jūsų turimi ir saugomi pinigai negulėtų padėti, nes norint išlaikyti santaupų vertę, reikia kad pinigai uždirbtų pinigus.

  • Investicijos į nekilnojamą turtą. Norint investuoti į nekilnojamą turtą, galima nusipirkti butą, namą, garažą ar kitą nekilnojamą turtą ir jį išnuomoti ar perparduoti brangiau nei sumokėjote jį įsigijus. Nekilnojamo turto kainos nuolat kyla, tad nors prognozuoti ateities negalima, tačiau galima tikėtis, kad nekilnojamo turto kainos kils ir toliau, o prireikus bus galima padidinti nuomos kainą ir taip uždirbti daugiau arba pakilus buto vertei jį parduoti.
  • Investicijos į auksą. Žmonės investuoja į auksą jau nuo labai seniai, nes šiuo tauriuoju metalu yra prekiaujama visame pasaulyje. Didesnių sukrėtimų metais, auksas padėdavo išsaugoti bent jau dalį savo santaupų, nes tai yra pasaulinė valiuta, kurią pripažįsta bene visas pasaulis. Investuoti į auksą galima skirtingais būdais: galima investuoti į aukso luitą, į monetas ar kitus gaminius. Aukso kaina nors ir priklauso nuo infliacijos bei pasaulinių ekonominių reiškinių, tačiau jo kaina dažniausiai yra proporcinga infliacijai, tai reiškia, kad kuo didesnė infliacija, tuo aukso kaina irgi yra didesnė.
  • Investavimas į finansų rinkas. Verta pasidomėti finansų rinkomis, o ypač akcijomis, nes taip galėsite investuoti į tam tikrų, jums patinkančių įmonių akcijas. Toks investavimo būdas leidžia tikėtis didesnės grąžos, nes viskas priklauso nuo jūsų pasirinktos korporacijos rezultatų, tad jeigu įmonė pelninga bei savo rezultatais džiugina savo akcininkus, tai tokie įmonės rezultatai bus pastebėti akcijų rinkoje ir šios įmonės akcijų vertė didės. Tačiau lygiai taip pat kaip gali didėti akcijų vertė, taip ji gali ir mažėti. Kai įmonei nesiseka, jos pelnas nedidėja o mažėja, tai gali lemti akcijų nuvertėjimą, kas gali lemti lėšų praradimą. Todėl investavimas į akcijas laikomas vienu rizikingesnių būdų apsisaugoti nuo infliacijos.

Apsisaugoti nuo infliacijos yra būtina, nes tik taip ateityje galėsite mėgautis savo santaupomis bei nesumažinti savo gyvenimo kokybės bei komforto. Investavimas yra vienas iš būdų, kaip apsaugoti savo lėšas bei turimų pinigų vertę, nuo nuvertėjimo, nes jūs įdarbinate savo pinigus ir laikui bėgant jūsų investuoti pinigai uždirba dar daugiau pinigų, tad laikui bėgant šios jūsų santaupos išlaikys savo vertę.

Apibendrinant, jei planuojate pirkti nebrangų pirkinį verta pasitaupyti, kad jį įsigytumėte, tačiau jei tas pirkinys yra gerokai didesnis, tuomet bus lengviau paimti paskolą su jums palankiomis sąlygomis, kurios per daug jūsų nevargins.

Rate this post
GAUTI PASKOLOS PASIŪLYMĄ
greitas kreditas palyginimas