Finansinė išmintis: ilgalaikės paskolos ir patarimai, kaip jas valdyti

ilgalaikes paskolosNeplanuotos išlaidos niekuomet nepraneša apie save iš anksto ir nepadeda mums pasiruošti – jos bene visuomet užklumpa visiškai netikėtai ir su dideliu trenksmu. Tai sujaukia mūsų planus ir neigiamai paveikia mūsų asmeninį biudžetą – ypač, jei laiku nepriimame finansiškai teisingų sprendimų. Kuomet susiduriama su sudėtingomis finansinėmis situacijomis, dažnai kreipimasis dėl ilgalaikės paskolos būna išmintingas sprendimas. Todėl jei patekote į nepavydėtiną situaciją ir jums prireikė ilgalaikės paskolos, praverstų šiek tiek naudingos finansinės išminties.

Mokėjimai laiku

Atrodytų, kad to minėti tikrai nereikėtų, ar ne? Tačiau gerą asmeninę kredito istoriją turinčių žmonių mūsų šalyje yra pakankamai nedaug. Tai reiškia, kad nemenka dalis vartotojų, kuriems bent kartą gyvenime buvo tekę pasinaudoti paskolomis, buvo praleidę paskolų grąžinimo įmokų mokėjimą.

Nors suprantama, kad kai kuriais laikotarpiais jūsų finansinė padėtis gali būti sudėtinga ir komplikuota, vis dėlto paskolos grąžinimo įmokų padengimas visuomet privalo būti jūsų prioritetu – pirmuoju mokėjimu, kurį atliekate kiekvieną mėnesį. Laiku negrąžinama paskola tik dar labiau ją padidina ir pablogina asmeninę kredito istoriją.

Pasinaudokite automatinio apmokėjimo galimybe

Jei jūs nesate iš tų žmonių, kurie yra pratę elgtis labai koordinuotai ir atsakingai, tuomet tikėtina, kad dažnai praleidžiate svarbių mokėjimų datas. Tačiau gavus ilgalaikę paskolą, neatsakingiems sprendimams vietos nebelieka. Nenorint praleisti mokėjimų, visuomet galite pasinaudoti automatinio mokėjimo galimybe, užsisakant ją fiziniame banko padalinyje arba pasinaudojus elektronine bankininkyste. Tuomet jums nebereikės fiziškai kiekvieną mėnesį atlikti jums suteiktos ilgalaikės paskolos grąžinimo įmokų.

Dalį lėšų atidėkite taupymui

Turint ilgalaikę paskolą, būtina kalbėti ne tik apie jos savalaikį grąžinimą, tačiau ir apie taupymą. Mažos išlaidos – šen bei ten – labai greitai susisumuoja. Tuo tarpu didelės išlaidos gali akimirksniu pridaryti didelės žalos jūsų biudžetui.

Todėl jei kiekvieną mėnesį dalį savo gaunamų pajamų atidėsite taupymui, galėsite lengviau apsisaugoti nuo papildomų nenumatytų išlaidų ar finansinių sunkumų, kurie priešingu atveju galėtų neigiamai paveikti jūsų paskolos grąžinimą. Taip pat, dalį lėšų atidėdami taupymui, ilgalaikę paskolą galėsite padengti anksčiau paskolos sutartyje nurodyto laiko, tokiu būdu sumažindami išlaidas palūkanoms.

Refinansuokite paskolas

Jei turite ne vieną paskolą, galite pagalvoti apie jų refinansavimą. Refinansavimo paslaugų dėka jūs galite apjungti turimus finansinius įsipareigojimus ir sulaukti palankesnių sąlygų. Kreditoriai, teikiantys paskolų refinansavimo paslaugas, dažnai gali pasiūlyti žemesnes palūkanas ir ilgesnį paskolos grąžinimo terminą. Turint ne vieną skirtingos vertės ir skirtingo grąžinimo termino finansinį įsipareigojimą, toks sprendimas gali palengvinti finansinę naštą ir stabilizuoti finansinę situaciją.

Supraskite skirtumą tarp fiksuotų ir nefiksuotų palūkanų

Jei kreipiatės dėl ilgalaikės paskolos, turite suprasti, ką reiškia fiksuotos ir nefiksuotos palūkanos. Taip pat turite nuspręsti ar ilgalaikę paskolą imsite su užstatu (įkeisdami jums priklausantį nekilnojamojo turto objektą, automobilį ar kitą asmeninį turtą), ar kreipsitės dėl ilgalaikės paskolos be užstato. Turite išsiaiškinti, kokios paskolos sąlygos jums galėtų būti pasiūlytos, jei pasirinktumėte paskolą su užstatu.

Apsisprendę dėl minėtų detalių, turėtumėte lengviau priimti objektyvesnį finansinį sprendimą. Jei kreipsitės dėl ilgalaikės paskolos be užstato, tikėtina, kad kreditoriai jums negalės pasiūlyti fiksuotų palūkanų – nebent jos bus dalinai fiksuotos ir/arba daug didesnės. Tuo tarpu, jei įkeisite nekilnojamąjį turtą, kreditoriai gali pasiūlyti žemesnes fiksuotas palūkanas. Pastaruoju atveju visą paskolos grąžinimo laikotarpį paskolai taikomos palūkanos nebūtų perskaičiuojamos ir jūs kreditoriams kiekvieną mėnesį grąžintumėte lygiai tokią pačią pinigų sumą.

Rate this post
GAUTI PASKOLOS PASIŪLYMĄ
greitas kreditas palyginimas