Greitas kreditas nedirbantiems – kokios galimybės?
Šiuolaikinė liaudies išmintis sako, jog šiame gyvenime neišvengsime dviejų dalykų, vienas kurių – mokesčiai (kitas, jei įdomu, mirtis, tačiau šiai sričiai reikia kur kas gilesnės analizės). Aišku, norisi gyventi šiek tiek „prabangiau“, tai yra sau leisti bent pavalgyti bei šį tą pamatyti. Be pinigų šioje ekonominėje santvarkoje to nepasieksi, o pagrindinis pastarųjų šaltinis, kaip žinia – darbas (tiesiog užburtas ratas, ar ne)? Kai išlaidos viršija pajamas, dažnam šios problemos sprendimu tampa greitas kreditas. O ką daryti tiems, kurie nedirba ir, aišku, pinigų neturi? Kredito įstaigos į bedarbius žiūri kritiškai ir dažniausiai net nesileidžia į kalbas…Ar tikrai?
Bedarbiu vadinamas žmogus, nepasirašęs formalios darbo sutarties, negaunantis oficialių pajamų bei nemokantis valstybei mokesčių. Visgi daug asmenų, teoriškai priklausančių šiai grupei, ne tik egzistuoja, bet ir, kartais, gana oriai gyvena. Pajamas atnešti gali neoficialus darbas, artimųjų parama ar socialinės išmokos. Bankai bei kredito unijos, kaip žinia, pajamų, neatsispindinčių Sodros duomenų bazėse, nemato ir nepripažįsta, tad vartojamosios ar tuo labiau būsto paskolos tikėtis nėra vilties. Panašios politikos laikosi ir greitųjų kreditų bendrovės, besivadovaujančios Lietuvos banko nuostatais. Tiesa, yra iš išimčių: greitas kreditas nedirbantiems – ne tik teorinė, bet ir praktinė galimybė.
Kai kurios greitųjų kreditų bendrovės, reaguodamos į realią situaciją Lietuvoje (nedirbančių ar su kitais finansiniai sunkumais susiduriančių asmenų skaičius, deja, iš tiesų yra nemažas), suteikia galimybę gauti greitąja paskolą ir šiai visuomenės grupei, neturinčiai oficialių pajamų. Pagrindinis motyvas, kuriuo remiantis išduodamas skubus kreditas – faktas, jog žmogus gali turėti ir kitų, oficialiai neįteisintų pajamų šaltinių. Apie tai galima spręsti žvelgiant į pastarojo kredito istoriją. Jei ši „švari“, be jokių uždelstų įsiskolinimų, tikėtina, jog ir dabar pageidaujamas gauti greitasis kreditas problemų nesukels.
Galimas ir dar vienas, sparčiai populiarėjantis variantas – paskolos su užstatu. Šio tipo greitųjų paskolų esmė yra analogiška lombardų veikimo principui. Paskolą norintis gauti žmogus kreditoriui kaip užstatą pasiūlo tam tikrą turtą (dažniausiai pageidaujama užstato forma – nekilnojamasis turtas bei automobilis) bei mainais už tai gauna atitinkamą pinigų sumą. Įkeistu turtu dažniausiai leidžiama pilnai disponuoti, problemų kyla tik tada, kai sulaužomi paskolos sutartyje numatyti įsipareigojimai.
Greitas kreditas nedirbantiems visada siejasi su didele atsakomybe bei rizika, kalbant apie paskolas nedirbantiems – tai dar aktualiau. Nusprendusiems, jog greitoji paskola – geriausias finansinių problemų sprendimo būdas, rekomenduojama pasidomėti kelių skirtingų bendrovių pasiūlymais bei išsirinkti tinkamiausią variantą.
Naujausi įrašai
- Paskolos be banko – galimybė savo finansinius poreikius patenkinti greičiau, paprasčiau ir lanksčiau
- Skirtingos paskolų rūšys: ką vertėtų žinoti?
- Skirtingos draudimo rūšys, padėsiančios sumažinti finansinius nuostolius, patiriamus įvykus nenumatytiems įvykiams
- Paskolos su individualia veikla, ar dirbantiems savarankiškai teikiamos?
- Paskolos su verslo liudijimu: ar įmanoma gauti?