Greitieji kreditai – ką turėtumėte žinoti?

Greitieji kreditai Greitieji kreditai didžiulio populiarumo sulaukė tuomet, kai pasirodė pirmosios kredito bendrovės, kurios greituosius kreditus ėmė teikti internetu. Žinoma, tiek pradžioje, tiek ir šiandien, tai yra pakankamai brangus skolinimosi būdas. Todėl kiekvienas, kuris planuoja kreiptis dėl greitojo kredito, visų pirma privalo būti visiškai tikras, kad galės jį grąžinti lauku – priešingu atveju žemė gali pradėti slysti iš po kojų. Todėl jei norite gauti greitąjį kreditą, skaitykite toliau ir sužinosite daug naudingų finansinių patarimų.

Kaip veikia greitieji kreditai

Greitieji kreditai yra trumpalaikės paskolos, kurios yra skirtos greitai išspręsti netikėtai iškilusias finansines problemas. Greitasis kreditas vartotojui gali būti suteiktas tiesiai į jo asmeninę banko sąskaitą arba grynaisiais. Kiekvieną mėnesį kredito gavėjas kreditoriams perveda nustatyto dydžio paskolos grąžinimo įmoką, kurioje būna įtrauktos ir palūkanos bei kiti greitojo kredito sutarties administravimo mokesčiai.

Dažniausiai greitieji kreditai būna suteikiami 1-3 mėn. laikotarpiui, tačiau šiandien rinkoje galima atrasti ir ilgesniu grąžinimo terminu pasižyminčių greitųjų kreditų pasiūlymų. Nepaisant to, greitieji kreditai turi keletą bendrumų – jie yra brangūs, trumpalaikiai ir yra mažesnės vertės. Todėl kreipiantis dėl greitojo kredito, reikia būti labai atsargiems ir pasirinkti palankiausią pasiūlymą.

Kaip išvengti „spąstų“

Jei jūs susidursite su finansiniais sunkumais ir nepajėgsite laiku padengti greitojo kredito grąžinimo įmokų, jums bus taikomos sankcijos, tokios kaip delspinigiai. Tačiau nereikėtų pamiršti ir antstolių, į kuriuos kreipiasi kreditoriai, jei skolininkas vengia grąžinti kreditą. Visa tai reikšmingai pablogina žmogaus finansinę situaciją ir neigiamai paveikia jo asmeninį kredito reitingą.

Todėl jei greitasis kreditas jūsų situacijoje tampa vienintele išeitimi, privalote ieškoti žemiausiomis palūkanomis pasižyminčio varianto. Jei jūs nesate „etatinis“ kredito bendrovių klientas ir greitojo kredito jums prireikė pirmą kartą, galite ieškoti nemokamų greitųjų kreditų pasiūlymų, kurie yra taikomi pirmą kartą į kredito bendrovę besikreipiantiems klientams. Tokio pasirinkimo atveju, greitajam kreditui nebus taikomos palūkanos ir kiti administraciniai mokesčiai, kurie priešingu atveju kreditą pabrangintų. Tačiau visos šios palankios sąlygos galioja tik iki tol, kol greitasis kreditas yra grąžinamas laiku ir nėra pažeidžiamos sutarties sąlygos.

Kitas svarbus patarimas – niekuomet nesikliaukite reklamose matomais ar girdimais kreditų pasiūlymais. Kiekvieni kreditoriai stengiasi pritraukti kuo daugiau klientų, tačiau turite suprasti, kad nuo jūsų finansinio sprendimo tiesiogiai priklausys ir jūsų finansinė situacija.

Greitasis kreditas privalo būti pasirinktas palyginus skirtingų kreditorių taikomus pasiūlymus, atsižvelgiant į:

  • Greitajam kreditui taikomas palūkanas;
  • Greitojo kredito grąžinimo terminą;
  • Administracinius sutarties mokesčius;
  • Papildomus mokesčius;
  • Papildomas greitojo kredito sutarties sąlygas.

Verta žinoti, kokiais atvejais nereikėtų kreiptis dėl greitojo kredito:

  • Jei norima greitojo kredito pagalba grąžinti jau turimas skolas;
  • Jei jūs jau turite bent vieną greitąjį kreditą;
  • Jei jūs nesate visiškai tikri, kad greitąjį kreditą pajėgsite grąžinti laiku;
  • Jei jūs norite įsigyti daiktus ar pasinaudoti paslaugomis, kurių įprastai negalėtumėte sau leisti, pvz., vakarėliai, nauji drabužiai ar koncertų bilietai.

Jei ruošiatės kreiptis dėl greitojo kredito

Prieš kreipdamiesi dėl greitojo kredito, visų pirma labai atidžiai pagalvokite, kaip ją grąžinsite. Jei šį mėnesį jums pritrūko pinigų, gerai įvertinkite savo tikrąsias finansines galimybes ir pabandykite suprasti, ar kitą mėnesį jūs tikrai turėsite tiek pinigų, kad galėtumėte padengti visas būtiniausias išlaidas ir paskolos grąžinimo įmoką. Ar jūs tikitės gauti daugiau papildomų pajamų? O gal esate pasiryžę sumažinti savo patiriamas išlaidas? Visuomet turėkite atsakymus į šiuos klausimus, jei norite apsaugoti savo asmeninę finansinę situaciją.

greitas kreditas palyginimas