Ką galima padaryti, jei paskola tampa per didelė našta?
Skolinimasis yra atsakingas žingsnis, todėl prieš jį žengiant kyla ne tik klausimų, bet ir įvairių baimių. Vienos tos baimės yra pagrįstos, o kitos tik stereotipai. Tačiau kiekvienam gali pasitaikyti, jo laiku nespėsite apmokėti paskolos įmokų ir ką gi reikėtų daryti tokiu atveju? Kylančios palūkanos ir infliacija Lietuvos gyventojus, ypatingai tuos, kurie turi paskolų, skatina apdairiau planuotis finansus. Jeigu asmeninė finansinė situacija pablogėtų ir grėstų nesklandumais grąžinant paskolas, nereikėtų neigti problemos. Pirmiausia vertėtų pažiūrėti savo biudžetą, o įvertinus jį, griebtis veiksmų. Šiandien ir patarsime ką daryti tokiu atveju, jei negalite laiku apmokėti įmokų ir paskola tampa našta.
- Kas nutiktų, jeigu nepajėgsite mokėti mėnesinių įmokų?
- Paskolų sujungimas - kas tai?
- Kas gali naudotis paskolų sujungimo paslauga?
- Kada apsimoka pasinaudoti refinansavimo paslauga?
Kas nutiktų, jeigu nepajėgsite mokėti mėnesinių įmokų?
Skolinimosi baimė dažniausiai kyla dėl finansinio neužtikrintumo ateityje: kas nutiks, jei pajamos sumažės, neteksite darbo, susirgsite ar dėl kitų priežasčių negalėsite finansiškai savęs išlaikyti? Pasitaiko įvairių situacijų gyvenime ir kai kurių iš jų išvengti tiesiog negalime. Baimintis nereikėtų, nes paskolų rinkoje tokios situacijos nėra retenybė, todėl įstatymiškai yra numatyta, kad sumažėjus pajamoms, netekus darbo, susirgus ar dėl kitų priežasčių, atsiranda galimybė atidėti įmokas, t.y. tam tikrą laiką mokėti tik palūkanas, o kredito dalį nukelti prailginant paskolos laikotarpį.
Paskolų sujungimas - kas tai?
Paskolų sujungimas arba kitaip dar vadinamas refinansavimas tai yra finansinė turimų įsipareigojimų paslauga, kuomet visos ar dalis turimų paskolų yra sujungiamos bei perkeliamos į kitą kredito įstaigą, geresnėmis sąlygomis. Jei šiuo metu turite keletą kreditų bei vartojimo paskolą, visai gali būti, kad kai kurių įsipareigojimų sąlygas galėtumėte žymiai pagerinti. Paimtus brangius kreditus ar vartojimo paskolas, dažniausiai apsimoka sujungti į vieną finansinį įsipareigojimą ir perkelti jį pas geresnes sąlygas siūlantį kreditorių.
Paprastesnis apmokėjimas
Jei turite keletą paskolų skirtingose kredito įstaigose, tikriausiai žinote, kaip nepatogu ir painu yra jas visas apmokėti. Vienos paskolos įmoką reikia apmokėti per vieną platformą, o kitos per kitą platformą. Reikia nepamiršti, iki kurios tiksliai dienos būtina sumokėti kiekvienos paskolos įmoką, kadangi skirtingos kredito bendrovės nustato ir skirtingas mokėjimo dienas. Sujungus paskolas turėsite mokėti tik vieną įmoką vienai kredito bendrovei, todėl pasinaudojus šia paslauga, jums pakaks prisiminti tiek vieną mėnesio dieną iki kurios turėsite atlikti mokėjimą.
Palankesnės sąlygos
Jeigu turite kelis greituosius kreditus, tikėtina, jog juos pasiėmėte, kai jūsų finansinė situacija nebuvo labai gera ir sutikote su kiek prastesnėmis sąlygomis. Gaunant stabilias pajamas ir išdirbus kiek ilgiau nei 4 – 6 mėnesius, rekomenduojame būtinai peržvelgti turimų finansinių įsipareigojimų sąlygas ir pasidomėti, ar neišeitų pasinaudoti paskolų sujungimo paslauga ir gauti kredito žymiai geresnėmis sąlygomis.
Pagalba vėluojantiems apmokėti įmokas
Paskolų sujungimas yra didelė pagalba turintiems skolų, kai turimų kreditinių įsipareigojimų aptarnavimas tampa per didele našta. Paskolų sujungimas leidžia susitarti su nauju kreditoriumi dėl ilgesnio paskolos termino ir mažesnių mėnesio įmokų. Jei jau porą mėnesių vėluojate mokėti turimų kreditų įmokas, nes jums tiesiog trūksta pinigų tai gali būti puikus būdas lengviau gyventi. Taigi, vos tik pastebėjus, jog jūsų finansinė našta darosi per didelė, patariame nedelsiant ieškoti tinkamų sprendimo būdų, kad jūsų įsiskolinimai ateityje nebūtų perduoti antstoliams.
Kas gali naudotis paskolų sujungimo paslauga?
Paskolų sujungimo paslauga yra toks pat finansinis įsipareigojimas kaip ir paslaugos sutarties pasirašymas, todėl asmenims galioja šios taisyklės:
- Klientai turi būti pilnamečiai;
- dirbantys Lietuvoje ir gaunantys oficialias pajamas;
- dabartiniame darbe būti išdirbusiems ne trumpiau kaip 4 – 6 mėnesius.
- Įvairiose kredito įstaigose vidutiniškai refinansuoti galima iki 5000 Eur siekiančius įsipareigojimus.
- norint ne tik paskolas sujungti, bet ir pasiimti naują paskolą, mėnesio įmoka negalės viršyti 40 proc. gaunamų pajamų t.y. jeigu mėnesinės pajamos yra 1200 Eur, tai maksimali įmokų suma už visus turimus kreditus, negalės viršyti 480 Eur.
Kada apsimoka pasinaudoti refinansavimo paslauga?
Kaip matote, paskolų refinansavimas gali žymiai palengvinti bei supaprastinti turimų skolų grąžinimą. Refinansuojant galima apjungti paskolas į vieną, padengti nepalankiomis sąlygomis paimtus kreditus, pratęsti paskolos grąžinimo terminą ir net pasiskolinti papildomai. Iš kitos pusės, refinansavimas yra tik dar vienas finansinis instrumentas, kuris esant palankiomis sąlygomis gali veikti puikiai, tačiau šioms sąlygoms pasikeitus – visiškai praranda savo efektyvumą.
Kreditų refinansavimas efektyviausias šiais atvejais:
- Kai turima per daug įsipareigojimų. Jei turite keletą ar daugiau įsiskolinimų skirtingoms greitųjų kreditų, lizingo ar kitoms kredito bendrovėms, reikėtų pagalvoti apie įsiskolinimų apjungimą palankesnėmis sąlygomis.
- Kai neįstengiama vykdyti savo finansinių įsipareigojimų. Pastebėjus, kad mėnesines paskolos įmokas atlikti darosi sunkiau, reikėtų nedelsiant pradėti ieškoti turimo kredito refinansavimo galimybių. Juk naudojantis šia paslauga, galima susimažinti palūkanų normą, pratęsti paskolos grąžinimo terminą ar kitaip pasigerinti grąžinimo sąlygas. Neverta dėl laiku nesumokėtų įmokų, rizikuoti savo kredito reitingu. Atminkite, kad refinansavimas su bloga kredito istorija, tikrai bus teikiamas visai kitomis sąlygomis, nei klientams, turintiems gerą kredito reitingą.
- Kai paskolos palūkanos didesnės nei dabar esančios rinkoje. Ekonomika vietoje nestovi, todėl jei paskola buvo imta tuo finansiniu laikotarpiu, kai rinkoje vyravo aukšta palūkanų norma, palūkanų normai nukritus, reikėtų pradėti ieškoti ir turimos paskolos palūkanų sumažinimo galimybių. Žinoma vienas iš patogiausių būdų susimažinti palūkanas – tai paskolų refinansavimas.
- Kai būtina grąžinti skolas. Turint daug finansinių įsipareigojimų ir nepajėgiant jų visų laiku įvykdyti – pradeda kauptis skolos. Skolos itin neigiamai įtakoja žmonių asmeninių finansų situaciją, kadangi dėl pradelstų mokėjimų kaupiasi delspinigiai ir krenta kredito reitingas. Kuo daugiau delspinigių kaupiasi, tuo brangesnis darosi skolos aptarnavimas, o žemas kredito reitingas, tiesiogiai įtakoja skolinimosi sąlygas. Skolos refinansavimas gali padėti išeiti iš tokios nepalankios situacijos. Refinansavus skolas, ne tik pilnai atsiskaitoma su visais buvusiais kreditoriais, bet žmogus taip pat gali būti išbrauktas iš skolininkų sąrašų.
Gyvenimas nestovi vietoje, todėl net ir prieš metus paimtos paskolos sąlygos, gali visiškai skirtis, jei tokią pačią paskolą sugalvotumėte paimti šiandien. Natūralu, kad klientams, turintiems gerą kredito istoriją, paskolos refinansavimas yra itin patrauklus būdas susimažinti mokamą palūkanų normą, mėnesinę įmoką ir apskritai gauti palankesnes paskolos išmokėjimo sąlygas. Iš kitos pusės, žmonėms, turintiems pradelstų skolų arba prastą kredito istoriją, refinansavimo paslauga gali būti ir nesuteikta. Taigi, ar ši sparčiai populiarėjanti finansinė paslauga tikrai yra vienintelė reali pagalba įsiskolinusiems asmenims? Visų pirma, savo asmeninius finansus reikėtų tvarkyti taip, kad neatsirastų didelių įsiskolinimų. Žinoma, pinigus leisti yra daug maloniau nei juos taupyti, tačiau reikia pripažinti, kad šiuolaikinėje vartotojiškoje visuomenėje, žinojimas kaip tvarkyti savo finansus, darosi labai reikšmingu. Asmeninių finansų valdymas nereikalauja didelio finansų srities išmanymo, todėl kiekvienas gali išmokti leisti uždirbtus pinigus protingai ir neįklimpti į skolas. Svarbiausia susidaryti asmeninių finansų planą, stebėti savo pajamą ir išlaidas bei nuolat sekti, kad išlaidos neviršytų uždirbamų pajamų. Kita vertus, jei susidarę įsiskolinimai jau yra pasiekę kritinę ribą ir nei viena kredito įstaiga nesutinka refinansuoti turimų kreditų, Lietuvoje galimas fizinio asmens bankrotas. Tačiau reikėtų žinoti, kad tai nėra greitas sprendimas. Paprastai bankroto procesas užtrunka keletą metų ir gali tikrai nemažai kainuoti. Kai kurie žmonės, bankroto procedūrai pasirenka kaimyninę Latviją, kurioje šis procesas vyksta paprasčiau ir greičiau.