Kiek šiais laikais kainuoja vestuvės?

Vestuvės gali būti ne tik didelis džiaugsmas, bet ir nemažas stresas. Kad pasaugotumėte savo nervus planuokite jas kuo anksčiau, ypatingai jei norite tuoktis vasarą. Galite nustebti, kiek daug gerų vietų ar paslaugų tiekėjų yra rezervuota daugiau net metams į priekį.

biudzetas vestuvems

Nuo ko pradėti planavimą? 

Visą vestuvių planavimą reikėtų pradėti nuo pokalbio dviese, kaip jūs įsivaizduojate vestuvių dieną ir kas jums yra svarbiausia. Ar tai bus mažas ir jaukus pasibuvimas ar didelė šventė sodyboje su nakvyne? Susiderinus šventės konceptą tada jau reikėtų sudaryti svečių sąrašą ir ar jiems galima pasikviesti antrą pusę.

Tada jau galima pakalbėti apie tai kiek galite skirti vestuvėms. Planuojant vestuves, svarbiausia yra nusistatyti prioritetus ir nuspręsti, kas jūsų porai yra svarbiausia ir be ko šios dienos neįsivaizduojate. Jums nuspręsti, kiek pinigų konkrečiam vestuvių atributui galite skirti, o kokių atributų iš viso galite atsisakyti.

Dažniausiai pasitaikančios vestuvių planavimo klaidos

 • Labai tiksliai sekite biudžetą bei pasižymėkite sutartyse numatytus mokėjimo terminus ir avansus.
 • Nepasirašinėkite sutarčių, jei nesate tikri, kad vieta ar paslaugų teikėjas tikrai tinka jūsų šventei.
 • Būtinai apžiūrėkite šventės vietą gyvai, nes informacija interneto puslapiuose gali skirtis nuo realybės
 • Jei siunčiamame paslaugos pasiūlyme nenurodytas PVM dydis, visada pasiteiraukite, ar jis jau įtrauktas į kainą, ar bus pridėtas.
 • Jei turėsite gyvą muziką šventės metu, atsiminkite, kad muzikantai atlygį gauna tik už muziką, garso ir apšvietimo technika gali tekti pasirūpinti patiems.
 • Visada teikėjus perklauskite dėl viršvalandžių, jei šventės metu jie būtų reikalingi.
 • Būtinai susitikite su renginio vedėju gyvai. išklausykite, kaip jis įsivaizduoja šventę ir tik tada nuspręskite, ar jūsų požiūriai sutampa ir norite šio žmogaus savo šventėje. Būtinai aptarkite kokių žaidimų ir veiklų norėsite šventės metu.
 • Norus taikykite prie biudžeto galimybių, o ne atvirkščiai.
 • Žinoma visada norisi sutaupyti, bet neapkraukite savo draugų ir artimųjų šventės metu ir neverskite kitų dirbti nemokamai.

Kiek kainuoja vestuvių vieta? 

Sodybos nuomos kaina dažniausiai skaičiuojama pridėjus maisto kainą kurią padauginam iš žmonių skaičiaus. Sodybos kaina gali būti 500-3000 Eur, o standartinė maisto kaina žmogui yra dažniausiai 50-100 Eur. Dauguma sodybų į kainą paprastai įskaičiuoja nakvynę ir maistą, tačiau nepamirškite, kad saldžiu stalu ir alkoholiniais gėrimais reiks pasirūpinti patiems, o kai kur ir gaiviaisiais gėrimais ar net aptarnavimu. Todėl negailėkite laiko paieškoms ir visuomet pasidomėkite, kas tiksliai įtraukta į kainą.

Kiek kainuoja vestuvių tortas ir saldus stalas?

Vestuvinis tortas yra vienas svarbiausias vestuvių atributas. Vestuvinių tortų kilogramo kaina yra apie 15–25 eurų už kilogramą, priklausomai nuo pasirinkto torto skonio. Vienos porcijos svoris dažniausiai būna 150 – 200 g tai reiškia, kad, jei pakvietėt 60 svečių jums bus reikalingas 9 kg tortas.

Vien torto neužteks, saldų stalą dažniausiai sudaro atskiri maži desertai, kurių kaina apie  1–4 eurai už vnt. Jei svečiai nėra dideli smaližiai, reikėtų planuoti bent 80 desertų, tačiau norint, kad saldus stalas neištuštėtų per anksti, skaičiuokime po 2 desertus kiekvienam žmogui.

 

Kiek kainuoja alkoholis vestuvėms?

Nors šiais laikais ir populiaru švęsti vestuves be alkoholio, tačiau didžioji dauguma dar neįsivaizduoja šventės be jo. Gerai apgalvokite, ką mėgsta jūsų svečiai. Jog gėrimų nepritrūktų, skaičiuokite 0,5–0,7 l alkoholio žmogui, jei vieno butelio kaina vidutiniškai yra 20 eurų, tuomet 60 žmonių išleisite apie 1200 eurų. Jei dalis svečių norės mėgautis kokteiliais, reikėtų numatyti bent 100 eurų papildomas išlaidas ledukams, vaisiams, gaiviesiems gėrimams.

Po ceremonijos tradiciškai pakviečiama visus svečius pakelti šampano netoli bažnyčios ar santuokos rūmų. Šiuo metu labai populiari šampano staliukų nuoma, kuri jums gali kainuoti 100 – 200 eurų. Už šią sumą gausite gražiai atrodantį staliuką, su tuščiomis taurėmis ir indais užkandžiams bei aptarnavimą. Gėrimais ir užkandžiais galima pasirūpinti patiems, tačiau pasvarstykite, ar verta, nes reikalų prieš savo šventę turėsite pakankamai. Sakoma, kad vestuves reikia planuoti taip, lyg žinotumėte, jog tą dieną lis, todėl nepamirškite ir palapinės nuo lietaus ar saulės, kurios nuoma gali kainuoti apie 60 eurų. Norint kiek sutaupyti, galima apsieiti be staliuko nuomos, tiesiog padalinti svečiams saldainių ir vienkartines taures, pripiltas šampano. Tokiu atveju išlaidos bus tik šampanas.

Kiek kainuoja vestuvinė suknelė ir jaunikio kostiumas? 

Jaunosios išvaizda vestuvių dieną tai tikriausiai didžiausias nuotakos galvos skausmas. Pasirinkimas toks platus, kad galite įsigyti dėvėtą suknelę už 100–600 eurų arba išsinuomoti ar siūtis už 400–2000 eurų. Sunknelei taupyti tikrai neverta, nes tai lemia kaip jausitės vestuvių dieną. Jei dar turite laiko, geriausias pasirinkimas – siūti suknelę. Tokiu atveju turėsite suknelę, kuri bus pritaikyta būtent jūsų kūno formoms ir galėsite ją atsiimti dar iki vestuvių, o po šventės parduoti. Reikėtų pagalvoti ką darysite, jei vestuvių dieną lis, vertėtų pasirūpinti baltu švarkeliu ir baltu skėčiu, kuriems tikrai pakaks 150 eurų.

Kad šventės dieną atrodytumėte nuostabiai, jums reikės makiažo, šukuosenos ir manikiūro. Makiažas pas patyrusį specialistą kainuos 40–100 eurų, šukuosena, priklausomai nuo plaukų ilgio ir norimos šukuosenos, gali kainuoti 25–150 eurų. Manikiūrui pakaks 30 eurų. Jaunikio šukuosena kainuos apie 25 eurų. Jei norėsite pasipuošti plaukų aksesuarais, auskarais ar vėriniu, planuokite dar 50–100 eurų. Kokybiškam jaunikio kostiumui ir batams pakaks skirti nuo 500 iki 1000 Eur.

Kiek kainuoja vestuvių dekoras? 

Dekoratoriaus tik paslaugų kainos prasideda nuo 300 eurų, papildomai dar skaičiuojamos  gėlės, žvakės ir kitos dekoro priemonės bei jų nuoma.

 • Gėlių puokštės ant stalų gali kainuoja 20 –70 eurų už vnt.
 • Jei norėsite kėdes papuošti audiniu bei kaspinais, tai kainuos papildomai. Paprastai skaičiuojama 2 eurai už vnt., tad 60 kėdžių papuošimas kainuos 120 eurų.
 • Stalo kortelės taip pat kainuos papildomai ~0,6 euro ct/vnt.

Jei pasiryžtumėte dekoru rūpintis patys, daug nesudėtingų, bet akiai malonių dekoro idėjų galite rasti Pinterest ir beliks išsinuomoti reikiamas dekoro priemones.

 

Kiek kainuoja vestuvių vedėjas ir DJ?

Vedėjai neretai dirba kartu su muzikantais, DJ ar vokalistais. Išsiuntus Paslaugos.lt užklausą, dažniausiai siūloma renginio vedimo kartu su DJ ir aparatūra kaina – 1300 eurų. Vedėjai savo darbą baigia apie vidurnaktį, o DJ dažniausiai 2–3 val. Jei norėsite, kad DJ jūsų šventės nuotaika rūpintųsi ilgiau, papildoma valanda kainuos 40–50 eurų.

Kiek kainuoja vestuvių fotografas? 

Visada skirkite laiko peržiūrėti vestuvių fotografo portfolio, kitų išgirtos ir populiarios fotografijos gali jums visai nepatikti. Fotofrafų kainasvyruoja nuo 200 eurų iki 2000 eurų. Dažniausi įkainiai už 7–8 val. darbą yra 450–800 eurų, tačiau fotografo paslaugas tikrai reikėtų rinktis ne pagal kainą, o darbo kokybę bei atsiliepimus.

Kiek pinigų tikėtis vokelyje? 

Tai, kad vestuvės turėtų atsipirkti iš dovanotų pinigų jau seniai yra nebe tiesa. Dovanoti pinigai turėtų padengti vakarienės ir apgyvendinimo kaštus, tačiau ne visi svečiai gali padovanoti tokią sumą. Svečių finansinė padėtis gali labai skirtis ir būtų liūdna, jei pakviestasis svečias nedalyvautų šventėje, nes negalėtų įdėti į vokelį reikiamos sumos. Dažniausiai į vokelį dedama 50-300 Eur nuo poros, lengviausia būtų jei paskaičiuotumėte kiek minimaliai galite tikėtis dovanų ir vestuves organizuotumėte tik iš savo biudžeto nesitikėdami nieko gauti.

Ką daryti jei neužtenka vestuvių biudžeto? 

Jei artėjant šventei matote, kad nesutilpsite į savo biudžetą, o susitaupyti laiko nebėra, yra galimybė pasiskolinti būtent vestuvių išlaidoms padengti. Jei svečiai bus dosnūs, gal net pasiskolintą sumą galėsite grąžinti iškart po vestuvių dienos. Svarbiausia skolintis tik tiek kiek tiksliai jums reikia ir nepersistengti su vestuvių poreikiais, tikrai galite smagiai atšvęsti šventę ir be papildomų gėlių ar net ir be kelių svečių. Palyginti paskolų pasiūlymus ir išsirinkti geriausią variantą galite čia: lyginti paskolas vestuvėms.

Gerai šventei iš tiesų labai daug nereikia, pakanka atidžiai sudaryto svečių sąrašo, kad visi nealktų, nešaltų ir gautų pakankamai dėmesio. Apskritai šventės kokybei nereikia pergrūstos programos ir visko, ką tik gali pasiūlyti vestuvių rinka. Siekdami valdyti ribotą biudžetą, be būtiniausių šventės elementų įsivardykite sau prioritetines sritis. Jei mėgstate gerą maistą, daugiau dėmesio ir lėšų galite skirti jam; jei jums svarbiausia geras vakarėlis, gal tuomet užteks tik užkandžių, bet didesnę biudžeto dalį skirsite savo mėgstamai grupei, įgarsinimo ir apšvietimo technikai ir t.t.

Rate this post
GAUTI PASKOLOS PASIŪLYMĄ
greitas kreditas palyginimas