Kuo skiriasi nedidelės vertės paskolos ir kreditai?

ilgalaikes paskolosŠiuolaikinėje paskolų rinkoje, kai skolinimosi alternatyvų tiek daug, orientuotis gana sudėtinga. Kuo skiriasi ilgalaikės paskolos ir kreditai nuo būsto paskolų arba vartojimo paskolos nuo greitųjų kreditų? Norint priimti sprendimą, iš kokių bendrovių skolintis ir kokio tipo paskolą imti, praverčia kreditų rinkos išmanymas. Tiesa, kaip pastebi finansų sektoriaus atstovai, lietuviams dar labai stinga tikslių žinių finansų ir paskolų srityje: vis dar gausu besiskolinančiųjų spontaniškai, nepasidomėjusių paskolų sąlygomis ir skolinimosi alternatyvomis.

Kuo ypatingos ilgalaikės paskolos?

Ilgalaikės paskolos dažniausiai suteikiamos iki 60 mėn. laikotarpiui, skolinamos sumos įprastai neviršija 6000 Eur. Tuo tarpu būsto paskola suteikiama ilgesniam nei 60 mėn. laikotarpiui, jos palūkanų normos – daug mažesnės. Ilgalaikių paskolų palūkanų tarifas – nuo 5 proc. per metus. Imant ilgalaikes paskolas, rekomenduojama atsakingiau pasidomėti skolinimo sąlygomis, nes kuo ilgesniam periodui skolinama, tuo didesnės palūkanos ir įsipareigojimai. Tiesa, palūkanos gali skirtis priklausomai nuo kliento turimų įsipareigojimų, kredito istorijos ir kt. Internete pateikiamos ilgalaikės paskolos skaičiuoklės – tik orientacinės, o tikslų pasiūlymą daugelis bendrovių darbo dienomis atsiunčia per 2 val.

Greitieji kreditai

Greitųjų kreditų sąvoka išpopuliarėjo po 2010-ųjų, priėmus greitųjų kreditų teikimą reglamentuojantį įstatymą. Greitieji kreditai ypatingi tuo, kad skolinamos nedidelės sumos trumpam laikotarpiui. Nedidelės vertės kreditų suma – iki 290 eurų (atitinkamai konvertavus 1000 Lt). Greitųjų kreditų paskirtis – padėti žmonėms „pratempti“ iki algos atsiradus nenumatytų išlaidų. Tokio tipo kreditai suteikiami internetu ar mobiliuoju telefonu, dažniausiai – vos per 15 min. Už taip sparčiai suteiktą kreditą vartotojui tenka mokėti aukščiausias palūkanas, lyginant su kitų paskolų. Tiesa, mažesni nei 290 Eur vertės kreditai po truputį praranda populiarumą: 2018 m. tokio tipo kreditų suteikta už 11 mln. Eur sumą, kai 2013 m. – atitinkamai už 86 mln. Eur. Galimai mažieji greitieji kreditai populiarumą prarado dėl to, kad juos suteikti gali tik juridiniai asmenys, privalantys kruopščiai tikrinti paraiškas pateikusiųjų kredito istorijas ir atitiktis vis griežtėjantiems reikalavimams.

Vartojimo paskolos

Dažnai besiskolinantieji galvoja, kad be turto įkeitimo, užstato ir laidavimo suteikiami tik mažos vertės kreditai, tačiau būtent tokiomis sąlygomis suteikiamos net ir vartojimo bei ilgalaikės paskolos. Abi jos gali būti suteikiamos ir internetu, o paraiškas pateikti taip pat paprasta, kaip ir norint paimti greitąjį kreditą. Mažomis sumomis skolina ne tik specializuotos kreditų bendrovės, bet ir didieji šalies bankai, o vartotojai, ieškantys geriausių skolinimo sąlygų ir mažiausių palūkanų, dėl skolintojų įvairovės tik daugiau išlošia ir sutaupo.

 

Tad pateikiame 5 svarbiausius niuansus, į kuriuos atkreipti dėmesį prieš skolinantis:

  1. Renkantis bendrovę, reikėtų neskubėti ir nuodugniai išstudijuoti kiekvienos jų pasiūlymus.
  2. Reikėtų palyginti bendras vartojimo paskolos kainos metines normas.
  3. Kokius veiksmus bendrovė numato pasikeitus skolininko finansinei padėčiai ir negalint mėnesio įmokų mokėti laiku?
  4. Kokios papildomos išlaidos susijusios su suteikiama paskola (administravimo mokesčiai ir pan.)?
  5. Kokios paskolos gavėjo galimybės grąžinti ją: darbo vietos, pajamų stabilumas, garantijos ir pan.

Tad skolinkitės atsakingai, gerai įvertinę visus aspektus.

tfbank smspinigai paskoluklubas

Rate this post
GAUTI PASKOLOS PASIŪLYMĄ
greitas kreditas palyginimas