Emigrantai galės lengviau gauti kreditus ir būsto paskolas

Įvairių apklausų duomenimis, didžioji dalis emigrantų vis tik savo ateities nesieja su užsienio šalimis ir planuoja grįžti gyventi į gimtinę. Nemaža jų dalis svarsto apie nuosavo būto įsigijimą – tai vienas iš veiksnų, lemiančių geresnę gyvenimo kokybę. Turint nuosavą būstą Lietuvoje, paprasčiau ir priimti sprendimą grįžti. Kai būstų nuomos kainos didėja, o atlyginimai vis dar nesiekia ES vidurkio, emigrantams verta investuoti į nekilnojamąjį turtą.

Teigiami pokyčiai emigrantus nuteikia optimistiškai

2019 m. – puikūs metai, atnešę nemažai naujovių ir į paskolų, ypač būsto, sektorių. Nuo šių metų bankai, kitos kreditų įstaigos paskolas galės teikti ir kitomis valiutomis, ne vien tik eurais, t. y. ta valiuta, kuria užsienyje gyvenantis asmuo gauna pajamas. Dar vienas palengvinimas – asmuo, sudaręs kredito sutartį užsienio valiuta, galės neatlygintinai valiutą konvertuoti tiek į eurus, tiek ir į tą valiutą. Nuo 2019 m. kito  kai kurie su NT susijusio kredito įstatymo straipsniai.

Teisės aktuose numatyta, kad paskolas suteikiančios įmonės, bankai, skolinantys pinigus kita valiuta, kredito gavėjus bent kartą per metus turės informuoti apie paskolų kurso svyravimus, taip pat pateikti duomenis, kokiu būdu ir kur tiksliai paskolos gavėjas galėtų susipažinti su valiutų kursų kaita. Šios priemonės kredito gavėjams leis optimizuoti riziką sudarant kredito sutartis ne eurais, mažiau nukentėti ir patirti mažesnių nuostolių kintant valiutų kursams.

Situacija rinkoje iki 2019 m.

Iki šių metų bankai iš esmės buvo sustabdę būsto paskolų emigrantams teikimą, išimtiniais atvejais suteikdami tik mažesnės vertės kreditus, pavyzdžiui, automobiliams, būsto remontui ar nedideliems namų ūkio pirkiniams. Tačiau, kaip rodo statistika, smulkūs kreditai emigrantus domina retai.

Kreditoriai itin skeptiškai vertino užsienyje gaunamas pajamas, o norintiems pasiskolinti Lietuvoje palūkanos dažnai šoktelėdavo net dvigubai. Tai buvo natūrali verslo reakcija į galimas rizikas: emigrantai dažniau keičia tiek gyvenamąją vietą, tiek ir darbą.

Projektai, susiję su paskolomis

Iki šiol emigrantai ne tik negalėdavo teikti paraiškų paskoloms gauti, bet juo labiau – ir lyginti būsto paskolas teikiančių bendrovių pasiūlymų. Šiandien tokių galimybių jau atsirado. Neseniai internete įsteigta platforma „Namai Lietuvoje“, kurioje emigrantai gali pateikti paskolų paraiškas bei tarpusavyje lyginti kelių bendrovių pasiūlymus. Ir visų geriausia žinia yra ta, kad jie viską gali atlikti „online“ – būdami užsienyje

Minėtosios platformos kūrėjų tikslas – suteikti galimybę gauti paskolą mažiausiomis palūkanomis ir palankiausiomis sąlygomis. Platforma šiuo metu bendradarbiauja su keliolika kreditorių ir turi partnerių – įmonių, padedančių įvertinti, įsigyti nekilnojamąjį turtą, atstovaujančių klientą Lietuvoje sudarant sandorius ir t. t. Taigi emigrantai įsigyti nuosavus namus gali ir greičiau, ir paprasčiau, o daugelis reikalų sutvarkoma internetu.

Rate this post
GAUTI PASKOLOS PASIŪLYMĄ