Paskola verslui, nukentėjusiams nuo COVID-19 pandemijos

Dabartinė ekonominė situacija, sukelta pasaulį krečiančios COVID-19 pandemijos, verčia imtis ypatingų priemonių. Daug verslų, ypač maitinimo, turizmo sektoriaus, turėjo sustabdyti veiklą arba patyrė didelių nuostolių. Todėl skatindama verslo atsigavimą ir greitesnį grįžimą į rinką, vyriausybė pateikė įvairių finansinių priemonių. O sutelktinio finansavimo platforma FINBEE tapo ko gero pirmoji, teikianti paskolas, finansavimą smulkiam ir vidutiniam verslui pagal „Invega“ skatinamąją finansinę priemonę „Paskolos labiausiai nuo COVID-19 nukentėjusiems verslams“. Ką tai reiškia ir kuo tai naudinga smulkiam verslui, norinčiam „atsistoti ant kojų“?

Kuo šios paskolos skiriasi nuo įprastų paskolų verslui?

Paskolos smulkiam ir vidutiniam verslui nukentėjusiam nuo pandemijos ir karantino sukeltų padarinių – pats pavadinimas suteikia pakankamai daug informacijos. Įprastai paskolos imamos verslo plėtrai ar apyvartinėms lėšoms, tuo tarpu ši konkreti priemonė skirta būtent su finansiniais sunkumais susiduriančioms įmonėms. Paskolos ypatumas – geresnės sąlygoms, mažesnės palūkanos, patrauklesnės gražinimo galimybės.

Šiuo atveju, tas paskolos remiamos valstybės, priemonei įgyvendinti skirta iki 50 mln. Eur Lietuvos Respublikos valstybės biudžeto lėšų. Paraišką dėl paramos galite pateikti ne tik bankuose, bet ir savo pamėgtoje sutelktinio finansavimo platformoje Finbee.

Kas gali kreiptis dėl paskolos?

Dėl finansavimo į Finbee pagal Invega priemonė, gali kreiptis tik įmonės, kurios atitinka kelis svarbius reikalavimus:

 • smulkiojo ir vidutinio verslo įmonės, kurios atitinka SVV subjekto statusą pagal SVV įstatymą;
 • dėl COVID-19 protrūkio patyrė sunkumų, t. y. jų apyvarta sumažėjo daugiau kaip 60 proc.;
 • yra išlaikęs bent 50 proc. darbuotojų, palyginti su paskolos gavėjo darbuotojų skaičiumi, buvusiu 2020 m. kovo 1 dieną.

SVV subjekto statusas apibrėžiamas taip: „Smulkusis ir vidutinis verslas (SVV) – ekonominę veiklą vykdantis juridinis asmuo, kurio darbuotojų skaičius, apyvarta ar kiti rodikliai neviršija nustatyto dydžio, bei verslininkas – fizinis asmuo, kuris verčiasi ekonomine veikla.“

Smulkaus ir vidutinio verslo įmonės skirstomos į tris grupes:

 • labai maža – tai įmonė, kurioje dirba iki dešimt darbuotojų, o jos metinės pajamos neviršija 2 milijonų eurų arba įmonės turto balansinė vertė neviršija 2 milijonų eurų;
 • maža įmonė – tai įmonė, kurioje dirba iki 50 darbuotojų, o metinės šio įmonės pajamos neviršija 10 milijonų eurų arba jos balansinė turto vertė ne didesnė nei 10 milijonai eurų;
 • vidutinė įmonė – tai tokia įmonė, kurioje dirba iki 250 darbuotojų, o jos metinės pajamos neviršija 50 milijonų eurų arba turto balansinė vertė yra iki 43 milijonų eurų.

Kam paskola nebus suteikta?

Numatytos kelios išimtys, kam nebus suteikta paskola:

 • įmonės, kurios 2019 m. gruodžio 31 d. buvo sunkumų patiriančios įmonės;
 • įmonės vykdančios grynai finansinę veiklą, kai šios veiklos vykdomos kaip finansinių investicijų veikla (išskyrus, atvejus, kai Paskolos gavėjai vysto finansines technologijas).
 • įmonės tiesiogiai veikiančios ginklų ir šaudmenų, tabako ir tabako gaminių bei distiliuotų alkoholinių gėrimų gamybos, perdirbimo bei prekybos sektoriuose.
 • įmonės užsiimančios azartinių lošimų organizavimu.

Taip pat nefinansuojamos šios nuo Covid—19 nukentėjusios smulkios ar vidutinės įmonės patirtos ar planuojamos išlaidos:

 • investicija į nefinansuojamą įmonę;
 • dividendų išmokėjimas, akcijų supirkimas;
 • kapitalo įmonių dalyvių paskolos;
 • refinansavimas;
 • apartamentų įsigijimas ar būklės gerinimas.

Kokios paskolos sąlygos?

Vienas paskolos gavėjas gali pretenduoti į vieną paskolą ne didesnę nei 100 000 eurų.

Paskolos palūkanų norma yra fiksuota priklausomai nuo paskolos gražinimo trukmės:

 • Palūkanų norma 0,1 % – jei paskolos trukmė iki 12 mėnesių (imtinai);
 • Palūkanų norma 0,19% – jei paskolos trukmė nuo 13 mėnesių iki 36 mėnesių (imtinai).

Paskolos teikiamos 24 mėnesių terminui, tačiau eigoje Finbee sprendimu gali būti pratęstos, tačiau ne ilgiau nei 36 mėnesių terminui.

Paskolos administravimo mokestis 2 proc, bet neišlipantis iš intervalo nuo 130 iki 1300 eurų.

Paskolos gražinimo atidėjimas – 6 mėnesiai. Po 6 mėnesių paskola numatytu grafiku gražinama dalimis.

Ką dar žinoti apie Finbee ir Invega finansavimo priemonę?

Jei jūsų verslas ar veikla nukentėjo ir reikalinga paskola verslui paskatinti, ir jei verslas atitinka programos kriterijus, pateikite paraišką Finbee Verslui platformoje. Tai padaryti paprasta. Pirmiausia užsiregistruokite Finbee platformoje – pateikite pagrindinę informaciją apie įmonę, veiklą ir kitus reikiamus duomenis. Tuomet pateikite paskolos paraišką užpildydami specialią tam skirtą formą. Atkreipkite dėmesį, jog tai yra Valstybės pagalbos instrumentas, tad paraiškos pildymui užtruksite apie 30 minučių.

Gavę paraišką, Finbee Verslui specialistai įvertins ją pagal programos kriterijus ir pateiks atsakymą dėl galimybės gauti paskolą pagal „Invega“ skatinamąją finansinę priemonę „Paskolos labiausiai nuo COVID-19 nukentėjusiems verslams“.

Kodėl būtina išnaudoti tokias galimybes?

Visą pasaulį sukrėtusi pandemija atvertė naują puslapį verslo valdyme ir finansavime. Tikėdami, jog visa tai vieną dieną baigsis, turime būti stiprūs finansiškai ir pasiruošę vykdyti savo veiklą pasikeitusiomis sąlygomis. Todėl esant galimybėms pasinaudoti finansine parama ir paskolomis lengvatinėmis sąlygomis, jomis naudotis ir reikia. Visi supranta, jog daug greičiau įmanoma atsistoti ant kojų, kuomet įmonės sąskaitose yra apyvartinių lėšų.

Ką daryti, jei negalite gauti šios paskolos?

Jei šį finansavimo priemonė jums netinka, sekite informaciją, šiuo metu Finbee bei kitos paskolų išdavimo platformos siūlo ar netrukus pradės siūlyti kitas finansavimo priemones pagal Vyriausybės programą.

Taip pat galite pasidomėti įprastomis paskolomis verslui ar savarankiškai dirbantiems.

Plačiau apie tai esame rašę straipsniuose:

Paskolos su verslo liudijimu: ar įmanoma gauti?

Paskola verslui: viskas, ką svarbu žinoti

Kaip gauti paskolą dirbantiems pagal individualią veiklą?

Rate this post
GAUTI PASKOLOS PASIŪLYMĄ