Paskolos atidėjimas karantino laikotarpiu ir finansiniai patarimai
Ne vienas šiuolaikinis vartotojas turi finansinių įsipareigojimų kreditoriams. Ir kuo tokių įsipareigojimų yra daugiau, tuo labiau visa tai paveikia žmogaus asmeninę finansinę situaciją – ypač sunkmečiu, kriziniu ar karantino laikotarpiu. Kuomet sutrinka įprastinė ekonomika ir žmonių judėjimas, labai reikšmingai pasikeičia ir žmonių kasdienybė bei jų priimami sprendimai. Jei žmogus praranda darbą ar sumažėja jo gaunamos mėnesinės pajamos, jis susiduria su labai rimta asmenine ir finansine krize, kurioje turi ieškoti veiksmingiausių sprendimų. Ir tai tikrai nėra paprasta, todėl tokiose situacijose labai veiksmingai gelbsti paskolos atidėjimas, taip vadinamos kredito atostogos, kuomet vartotojams yra siūlomas paskolos atidėjimas karantino laikotarpiu.
Be abejo, kredito atostogos tikrai nėra vienintelis sprendimas, kurį jūs galite ir turite pasitelkti, jei karantino laikotarpiu norite stabilizuoti savo asmeninę finansinę situaciją, kartu ją pagerindami. Todėl pateiksime jums keletą naudingų finansinių patarimų, kurie turėtų praversti išgyvenant sudėtingą krizę.
Praktiškų finansinių patarimų sąrašas
Labai didelė dalis žmonių nėra pasiruošę krizėms – nei asmeninėms, nei vykstančioms visos šalies ar netgi pasauliniu lygiu. Tai reiškia, kad daugeliui žmonių tokie etapai kaip kad dabartinis karantinas yra labai skausmingi ir sudėtingi. Todėl tam, kad jums netektų susidurti su pernelyg didžiuliu stresu ir per daug didele įtampa, turėtumėte sau į pagalbą pasitelkti kelis labai praktiškus finansinius patarimus.
Suformuokite savo biudžetą
Deja, bet tik nedaugelis žmonių yra pasirūpinę savo asmeninio biudžeto suformavimu ir tinkamu jo paskirstymu. Tai reiškia, kad žmonės gyvena „šia diena“ ir nesiruošia rytojui. Nereikia nė sakyti, kad tai yra labai didelė ir opi problema. Tai rodo, kad žmonės nėra finansiškai raštingi ir jie nesupranta, kokią didžiulę reikšmę jų gyvenimui gali turėti tinkamai suformuotas ir veiksmingai valdomas jų asmeninis biudžetas. Taigi, jei jūs taip pat dar nesate to padarę, pats metas suformuoti savo biudžetą. Tai bus pirmasis ir bene pats svarbiausias žingsnis, kuris nuties jums kelią link jūsų finansinės nepriklausomybės.
Išlaidų mažinimas
Krizinis laikotarpis yra vienas iš pačių geriausių išlaidų mažinimui. Nors akivaizdu, kad savo patiriamoms išlaidoms didžiulį dėmesį žmonės turėtų skirti nuolatos, tačiau praktika rodo, jog kur kas daugiau žmonių jomis susirūpina tik susidūrus su krize. Taigi, jei šią akimirką jums taip pat pakankamai sunkiai sekasi išspręsti jums iškilusius finansinius sunkumus ir lėšų trūkumo klausimą, turėtumėte pasistengti sumažinti ir savo patiriamas išlaidas. Be abejo, kai kurie žmonės akimirksniu bando teigti, kad jiems nėra jokios galimybės tai padaryti, nes visos patiriamos išlaidos yra būtinos ir neišvengiamos. Tačiau dažniausiai situacija būna priešinga. Todėl jei jūs skirsite daugiau savo laiko ir pasistengsite įvertinti kiekvieną mėnesį patiriamas išlaidas, turėtumėte nesunkiai atrasti tai, ko galėsite atsisakyti. Tai padės jums lengviau ir veiksmingiau optimizuoti savo asmeninį biudžetą ir atrasti daugiau lėšų, kuriomis galėtumėte padengti savo turimus finansinius įsipareigojimus.
Kredito atostogos
Kaip jau supratote, jei jūs turite finansinių įsipareigojimų, galite kreiptis į savo kreditorius prašydami jums suteikti kredito atostogas. Didžioji dalis kreditorių tokias atostogas suteikia, todėl jei jūs susiduriate su finansiniais sunkumais, kurie kyla dėl paskelbto mūsų šalyje jau kurį laiką taikomo karantino, galite pasinaudoti tokia galimybe, kuri padėtų jums kurį laiką lengviau atsikvėpti ir stabilizuoti savo finansinę padėtį.
Ieškokite naujų galimybių
Tuomet, kai žmogus susiduria su gyvenimiškais ir finansiniais sunkumais, sustiprėja įvairūs gebėjimai. Trumpiau tariant, žmogus ima dažniau galvoti apie tai, kas jam padėtų išgyventi, tokiu būdu atrasdamas vis daugiau naujų galimybių. Tai reiškia, kad kriziniu laikotarpiu jūs taip pat neturėtumėte snausti. Jūs turite ieškoti naujų galimybių, kurios padėtų jums gauti daugiau papildomų pajamų. Ir net jei iš pirmo žvilgsnio jums atrodo, kad tokių galimybių aplink jus nėra, nepamirškite, kad papildomų pajamų šaltiniu visuomet gali tapti ir mūsų turimi hobiai. Be to, net jei jums kriziniu laikotarpiu nepavyktų gauti papildomų lėšų, tai tikrai nėra priežastis nepradėti savo naujos veiklos. Kuomet krizė pasibaigs, jūs turėsite galimybę gauti daugiau papildomų pajamų ir greičiau stabilizuosite savo finansinę padėtį.
Ieškokite investavimo galimybių
Dar vienas labai svarbus veiksnys, kuris turi tiesioginės įtakos kiekvieno iš mūsų asmeninei finansinei situacijai, yra ir investavimas. Kiekvienas asmeninių finansų valdymo specialistas gali patarti tą patį – privalome investuoti. Tai leidžia veiksmingiau pasirūpinti savo finansine ateitimi.
Imkitės formuoti nenumatytiems atvejams skirtą fondą
Jei jūs šią akimirką susiduriate su asmeninių lėšų trūkumu, tai yra pats akivaizdžiausias ženklas, kad jūs iki šiol nesiėmėte jokių priemonių suformuoti asmeninį nenumatytiems atvejams skirtą fondą. Todėl turėtumėte pradėti judėti link tokio fondo formavimo, sistemingai ruošdamiesi ateičiai ir tokiu būdu apsaugodami savo asmeninę finansinę situaciją, jei ateityje jums tektų susidurti su karantinu ar bet kokia kita krize.