Praktiški finansų ekspertų bei eilinių žmonių patarimai, padėsiantys apsipirkti gerokai pigiau

Ekspertai guodžia, jog artėjantis šildymo sezonas, lyginant su rekordiškai brangiu praėjusiais metais, šiemet turėtų mažiau „kirsti“ per piniginę. Tiesa, dažno galvoje visgi kirba maža abejonė dėl tokio optimistiško scenarijaus. O, jei specialistų prognozės ir išsipildytų, likusieji rudens ir artėjančios žiemos mėnesiai tikrai pravers patuštinti pinigines: pradedant rinkliavomis švietimo įstaigose ir baigiant kalėdinėmis dovanomis bei išlaidomis šventiniam stalui.

Jei nėra realių galimybių, kaip padidinti gaunamas pajamas, racionaliausia išeitis – išmokti geriau susitvarkyti su šiuo metu gaunamomis. Ne paslaptis, jog dažnas, gaunantis vidutines pajamas, nemažą dalį jų palieka prekybos centruose, pirkdami maisto, higienos, namų apyvokos bei kitas, pirmo būtinumo prekes. Tad būtent nuo to, ieškant būdų, kaip protingiau apsipirkti, ir derėtų pradėti taupyti.

Pasidalinsime elementariais, galbūt ne kartą jau girdėtais, tačiau neabejotinai naudingais patarimais, kurie, pasak finansų ekspertų bei eilinių žmonių, gali padėti nemažai sutaupyti. Kaip liudija juos išbandžiusiųjų patirtis, pradžia, atsisakant sau įprastų pirkimo įpročių, gali būti nelengva. Tačiau, „įsivažiavus“ ir pamačius, kaip sparčiai storėja „kojinė“ (ar tiesiog auga likutis banko sąskaitoje), pagauna azartas ir netgi patiems gimsta ne viena geniali idėja, kokiu būdu galima sutaupyti dar daugiau.

Savaitės meniu sudarymas

Net neabejojame, jog apie šio žingsnio atlikimą ne kartą yra pagalvojusi kiekviena namų šeimininkė. Jei mintys taip ir liko nerealizuotos, dabar pats metas tai padaryti! Žinodami, ką kurią savaitės dieną valgys šeima, ne tik įsigysite tik tai, ko reikia, bet, ne mažau svarbu, išvengsite galvos skausmą keliančio klausimą „o ką šiandien paruošti?“ Interneto platybėse neabejotinai rasite patarimų, padėsiančių susidaryti savaitės meniu, o gal, gerai paieškojus, ir jau kažkieno konkrečiai paruoštą valgiaraštį, kurį, atlikus minimalias korekcijas, galėsite pritaikyti ir sau.

Nuolaidas „medžiokite“ protingai

Nuolaidų „vergais“ tapti nerekomenduojame, tačiau pasidomėti, kokias akcijas siūlo konkretus prekybos centras – tikrai praktiškas sprendimas. Kam už tą patį daiktą išleisti, pavyzdžiui, pora eurų daugiau, jei kitas pardavėjas kaip tik siūlo patrauklią kainą. Labai patogu, jog, užuot analizavus kainų informaciją popieriniuose prekybos centrų lankstinukuose, viską galima rasti internete. Neretai – ir pagrindinių prekybos centrų taikomas akcijas, pateikiamas vienoje interneto svetainėje.

Pirkdami produktus su akcija, atkreipkite dėmesį į jų galiojimą. Jei tai – ilgo galiojimo produktai (kruopos, kava, buitinė chemija, higienos prekės ir kita) ir galimybės leidžia įsigyti daugiau, galite pasirūpinti ir didesniu tam tikros prekės rezervu. Greitai gendančių produktą perkamą kiekį reikėtų vertinti atsakingai. Juk, sutikite, geriau vieną ar kitą maisto produktą įsigyti už didesnę kainą, kai jo tikrai reikia, o ne, nusipirkus su didele akcija, tiesiog išmesti.

Taip pat, kalbant apie nuolaidas, reikia įvertinti ir atstumą nuo prekybos centro iki Jūsų namų. Kartais, paskaičiavus išlaidas kurui ar viešojo transporto bilietui, paaiškėja, jog nuolaida vienam ar kitam produktui iš tiesų nėra verta dėmesio. O ką jau kalbėti apie Jūsų brangaus laiko švaistymą!

Nuspręskite, kiek laiko ir kokiuose konkrečiai prekybos centro skyriuose praleisite

Savęs „įstatymas“ į tam tikrus rėmus, kalbant apie apsipirkimą prekybos centre, iš tiesų atneša apčiuopiamų rezultatų. Įvertinkite, kiek vidutiniškai laiko Jums reikia, norint apsipirkti maisto ir kitų būtinų produktų, pavyzdžiui, visai savaitei. Ir, apsipirkinėdami, pasistenkite tuo vadovautis. Karti kitų pirkėjų patirtis rodo, jog vos 5 minutes leidus sau pasmalsauti, ką dar įdomaus/naujo/pigaus, tačiau – dažniausiai Jums nereikalingo, siūlo pardavėjas, galutinė pirkinių krepšelio vertė gali padidėti ir keliolika (o kartais – netgi daugiau) eurų.

Ta pati taisyklė galioja ir kalbant apie konkrečių prekių skyrius. Jei Jūsų pirkinių sąraše (tai – dar vienas „įrankis“, galintis padėti sutaupyti) yra, pavyzdžiui, pienas, mėsa, duona ir daržovės, eikite tik prie tų lentynų, kuriose yra sudėti Jums reikalingi produktai.

Akimis „nuskenuokite“ prekes, sudėtas žemiausiose ir aukščiausiose lentynose

Prekės, kurias pardavėjas yra labiausiai suinteresuotas parduoti (ne paslaptis, dažniausiai tai – brangiausia produkcija), įprastai sudedamos į lentynas, esančias akių lygyje. Nepasiduokite šiam, švelniai tariant, pigiam marketingo triukui! Apsilankę prekybos centre, nepatingėkite žvilgsnį nuleisti aukščiau ir žemiau: įprastai ten rasite mažiau žinomų, pigesnių, tačiau sudėtimi neretai niekuo nenusileidžiančių produktų. Būtent sudėties analizė, o ne įpakavimas ar gamintojas ir turėtų būti pagrindinis motyvas, lemiantis konkrečios prekės pasirinkimą.

Beje, praktika rodo, jog būtent pačioje aukščiausioje lentynoje galima rasti prekių su akcija, kurias, sudėtas įprastoje vietoje, jau spėjo „išgraibyti“ kiti pirkėjai.

Kilogramo kaina – Jus labiausiai dominti turintis kriterijus

Ar pastebėjote, jog prekybos centrai, reklamuodami prekes, neretai pabrėžia tiesiog kainą, o už ją siūlomo produkto kiekį yra linkę subtiliai nutylėti? Pirkdami bet kokią prekę, visada atkreipkite dėmesį į nurodytą kainą už kilogramą. Tai ؎ svarbiausias rodiklis, lyginant tokios pačios rūšies produktus. Neretai gali paaiškėti, jog tam tikra prekė su „įspūdinga“, plačiai išreklamuota akcija, yra tik šiek tiek pigesnė (ar net – brangesnė!) už reguliarią kito produkto kainą.

Neapsipirkinėkite su vaikais

Galimybė nueiti į maisto prekių parduotuvę VIENAI, kai kurioms mamoms prilygsta pramogai. Palikdami savo atžalas namuose, neabejotinai laimėsite. Vien jau galimybė išvengti nemalonios, skradžiai susmegti į žemę verčiančios situacijos, kai vaikas, Jums nesutikus vieno ar kito jo prašomo daikto, griūna ant žemės.

Apsipirkinėjant su vaikais, kur kas sudėtingiau laikytis iš anksto suplanuoto apsipirkimo plano (kur, kada, kiek, ko ir pan. perkama). O tai, be didelio galvos skausmo, reiškia ir papildomas išlaidas. Kai kurie mažieji yra tokie gudruoliai, jog sau reikalingas prekes susideda paslapčia, o apie tai tėveliai sužino tik namuose, iškraudami pirkinių krepšius.

Išanalizuokite pirkinių kvitą

Jei turite įprotį, vos tik gavę pirkinių kvitą, jį suglamžyti ir išmesti į šiukšliadėžę, siūlome jo atsisakyti. Kasoje dirbantys, per dieną šimtus pirkėjų aptarnaujantys darbuotojai – ne robotai, tad, skenuojant prekes, tikrai gali pasitaikyti klaidų. Pradedant kelis kartus nuskenuota ta pačia preke ar nepastebėtu nukainojimu ir baigiant per klaidą nuskenuotomis kito pirkėjo prekėmis. O kur dar techninės klaidos, susijusios su kainomis ir nuolaidomis ar tiesiog, dėl didelio krūvio, laiku nepakeistos etiketės lentynose. Galiausiai, ir patys pirkėjai, neatidžiai pačiupę prekę, šventai tiki, jog vienam ar kitam produktui yra taikoma nuolaida, o iš tiesų paaiškėja, jog tai, pavyzdžiui, visai ne tos rūšies prekė.

Nesusipratimų, dažnai reiškiančių ir prarastą galimybę sutaupyti, išvengsite, jei, nuėję nuo kasos, atrasite laiko peržvelgti kvitą. O, radę bet kokių neaiškumų, iš karto kreipkitės į Jus aptarnavusį kasininką. Savaime suprantama, išlaikydami taktišką, mandagią bendravimo manierą. Tokiu būdu nesugadinsite nuotaikos nei sau, nei Jus aptarnaujančiam darbuotojui.

Rate this post
GAUTI PASKOLOS PASIŪLYMĄ
greitas kreditas palyginimas