Refinansavimas – pagalbos ranką ištiesiantis finansinis sprendimas

Šiuolaikinė paskolų rinka turi ką pasiūlyti kiekvienam mokiam vartotojui, tačiau ne kiekvienas mokus vartotojas į savo prisiimamus finansinius įsipareigojimus yra linkęs žvelgti teisingai ir atsakingai. Taip pat ne kiekvienam pavyksta tinkamai numatyti ateitį ir suplanuoti visus savo veiksmus, todėl kartkartėm tenka susidurti su finansiniais sunkumais, kuriems išspręsti būna reikalingas paskolų refinansavimas – finansinis sprendimas, kuris užima labai svarbią vietą tarp kreditorių teikiamų paslaugų.

Todėl jei šiuo metu jūs turite vieną ar kelias paskolas ir jaučiate poreikį pasinaudoti paskolų refinansavimo paslaugomis, naudinga sužinoti keletą svarbių detalių.

 1. Kas yra paskolų refinansavimas?
 2. Kokie yra refinansavimo privalumai?
 3. Kaip veikia refinansavimas?
 4. Refinansavimo paskolų palyginimas
 5. Kokių veiksmų reikia imtis?
 6. Papildomi asmeniniai finansiniai patarimai

 

Kas yra paskolų refinansavimas?

Paskolų refinansavimą būtų galima traktuoti kaip visiškai naują paskolą, kuriai yra taikomos naujos sąlygos, kitokia palūkanų norma ir kitokio dydžio mėnesinės paskolos grąžinimo įmokos. Tačiau reikia pabrėžti, kad paskolų refinansavimas NĖRA papildoma paskola (skirtingai nei kai kurie vartotojai mano).

Refinansavus turimą paskolą (arba paskolas) vartotojas gauna naują paskolą, kurios palūkanos gali būti mažesnės, paskolos grąžinimo įmokos žemesnės, o grąžinimo terminas – ilgesnis. Tokios pasikeitusios vartotojo turimos paskolos sąlygos padeda pagerinti ir stabilizuoti finansinę situaciją ir leidžia išvengti didesnių finansinių sunkumų, kurie priešingu atveju galėtų iškilti, jei vartotojas laiku nepajėgtų padengti savo turimų finansinių įsipareigojimų.

Refinansavimas gali būti veiksmingas pasirinkimas, jei:

 • Jums tampa pernelyg sudėtinga laiku padengti savo turimus finansinius įsipareigojimus;
 • Jūs turite ne vieną skirtingo dydžio finansinį įsipareigojimą ir kiekvieną mėnesį paskolos grąžinimo įmokas mokate skirtingiems kreditoriams;
 • Jūsų turimų paskolų palūkanos yra labai aukštos ir rinkoje atsiranda palankesnėmis palūkanomis pasižyminčių paskolų pasiūlymų;
 • Jūs norite pagerinti savo asmeninį kredito reitingą, vietoje kelių skirtingų paskolų turėdami tik vieną, kuriai yra taikomos palankesnės sąlygos;
 • Jūs norite greičiau padengti savo turimus finansinius įsipareigojimus, sutrumpindami paskolos grąžinimo terminą.

Kokie yra refinansavimo privalumai?

Paskolų refinansavimas pasižymi labai skirtingais privalumais, kadangi kiekvieno žmogaus situacija yra skirtinga ir kiekvieno žmogaus finansiniai tikslai nėra vienodi. Tačiau reikia suprasti, kad paskolų refinansavimas gali pasitarnauti dvejopai.

Vienu atveju vartotojas gali kreiptis dėl paskolų refinansavimo tikėdamasis, kad jo paskolos grąžinimo terminas bus prailgintas, sumažinant mėnesines paskolos grąžinimo įmokas. Kitu atveju vartotojas gali turėti visiškai priešingą tikslą ir norėti savo turimus finansinius įsipareigojimus padengti dar greičiau.

Šios dvi skirtingos situacijos rodo, kad paskolų refinansavimas gali tapti veiksmingu sprendimu labai įvairiose situacijose. Tačiau vienas iš svarbiausių šių finansinių paslaugų privalumų yra tai, kad vartotojas turi galimybę gauti palankesnių palūkanų pasiūlymą ir savo naudai pakreipti kitas paskolos sąlygas.

Būtina paminėti ir galimybę išvengti asmeninės kredito istorijos pabloginimo ar paskolos pabrangimo ir delspinigių taikymo. Kiekvienas paskolos sutarties pažeidimas palieka žymę asmens kredito istorijoje, todėl paskolų refinansavimo pagalba tokių neigiamų padarinių galima išvengti.

Žinoma, jei vartotojas turi ne vieną paskolą ir kiekvieną mėnesį jam tenka skirtingiems kreditoriams mokėti skirtingo dydžio pinigų sumas, tai jam sukuria daug papildomų sunkumų ir neigiamai paveikia jo asmeninį biudžetą. Todėl refinansavus turimus finansinius įsipareigojimus jis turi galimybę optimaliau paskirstyti savo asmeninius finansus ir apsiriboti vos viena mėnesine paskolos grąžinimo įmoka.

Kaip veikia refinansavimas?

Jei vartotojas yra mokus ir kreditoriai patvirtina jo pateiktą paskolų refinansavimo paraišką, tuomet kreditoriai apjungia visus vartotojo iki tol turėtus finansinius įsipareigojimus. Kaip tai veikia?

Įsivaizduokime, kad jūs turite paskolą automobiliui, mokate mėnesines lizingo įmokas už neseniai įsigytą brangiai kainavusį televizorių ir turite vieną vartojamąją paskolą, kurią panaudojote savo būsto remontui atlikti. Tai reiškia, kad jūs turite tris finansinius įsipareigojimus skirtingiems kreditoriams. Tuo tarpu pasinaudojus paskolų refinansavimo paslaugomis visi šie jūsų turimi finansiniai įsipareigojimai bus apjungti į vieną ir perkelti į jūsų pasirinktų kreditorių rankas.

Tokiu atveju vietoje trijų skirtingų mėnesinių paskolų grąžinimo įmokų jūs kiekvieną mėnesį padengsite tik vieną paskolos grąžinimo įmoką, nes jūsų iki tol turėtos paskolos bus apjungtos.

Iš pirmo žvilgsnio gali atrodyti, kad nėra jokios prasmės apjungti turimas paskolas vien tik todėl, kad būtų mokama viena mėnesinė paskolos grąžinimo įmoka. Tačiau taip gali atrodyti tik tuomet, jei nėra susipažinta su paskolų refinansavimo paslaugų privalumais.

Dabar jau žinote, kad paskolų refinansavimo paslaugų atveju vartotojui yra pasiūlomos palankesnės paskolos sąlygos. Todėl jam tampa ne tik patogiau grąžinti savo turimą paskolą, tačiau jis taip pat gali palengvinti savo finansinę padėtį, nes grąžinimo įmokos būna mažesnės ir nebedarančios didelės neigiamos įtakos jo finansinei padėčiai.

Refinansavimo paskolų palyginimas

Jei nusprendžiama kreiptis dėl paskolų refinansavimo, visų pirma yra būtinas paskolų palyginimas. Refinansavimo pasiūlymų rinka šiandien yra didžiulė, todėl siekiant sulaukti paties palankiausio pasiūlymo, privalu skirti pakankamai laiko ir palyginti skirtingų kreditorių siūlomus sprendimus.

Norint, kad paskolų refinansavimo pasiūlymų palyginimas būtų patogesnis, visuomet galite visiškai nemokamai pasinaudoti ir internetinėmis paskolų palyginimo platformomis, suteikiančiomis vartotojams galimybę vos kelių mygtukų paspaudimu palyginti skirtingų kreditorių taikomus pasiūlymus ir įvertinti jų privalumus bei trūkumus.

Svarbiausia, kad jūs pasirinktumėte žemiausiomis palūkanomis ir palankiausiomis sąlygomis pasižymintį refinansavimo pasiūlymą, kuris jums padėtų daugiau sutaupyti.

Kokių veiksmų reikia imtis?

Kai pasirinksite kreditorius, kurie taiko palankius paskolų refinansavimo pasiūlymus, turėtumėte internetu užpildyti paskolų refinansavimo paraišką. Nors tai galite atlikti ir pasirinktų kreditorių fiziniame filiale, internetu visą tai įgyvendinti yra lengviau ir greičiau. Tokiu atveju jums nebereikės gaišti savo laiko, laukti ilgose klientų eilėse ar fiziškai pateikti daugybės įvairių dokumentų. Vietoje to, jūs galite nuotoliniu būdu užpildyti kreditorių pateikiamą anketą, kurioje suvesite kreditoriams svarbius savo asmeninius duomenis ir patvirtinsite savo sutikimą dėl asmens duomenų tvarkymo.

To visiškai pakaks, kad kreditoriai galėtų įvertinti jūsų mokumą. Žinoma, kiekvieno vartotojo finansinė padėtis yra skirtinga, todėl nenustebkite, jei kreditoriai jūsų paprašytų pateikti jiems papildomus duomenis, padedančius lengviau įvertinti jūsų mokumą. Tačiau visa tai taip pat yra įgyvendinama internetu taupant jūsų ir kreditorių laiką.

Papildomi asmeniniai finansiniai patarimai

Jei kreditoriai sutiks refinansuoti jūsų turimus finansinius įsipareigojimus ir jūs pasirašysite paskolų refinansavimo sutartį, turite suprasti, kad jūsų skola niekur nedings. Jūs vis dar turėsite finansinį įsipareigojimą, kurį bus privalu vykdyti taip, kaip bus nurodyta paskolos sutartyje. Ir nors jūsų mėnesinė paskolos grąžinimo įmoka galės būti mažesnė (jei pasirinksite pratęsti paskolos grąžinimo terminą), tai nėra priežastis atsipalaiduoti.

Suprantama, kad jūsų asmeninė finansinė padėtis pagerės ir jūs galėsite atsigauti, nes refinansavus jūsų turėtus skirtingus finansinius įsipareigojimus jums nebereikės kiekvieną mėnesį nemenkos dalies savo asmeninio biudžeto atriekti kreditoriams. Tačiau vien dėl atsiradusių papildomų lėšų jūsų asmeniniame biudžete jūs neturėtumėte pradėti labiau išlaidauti.

Jūs vis dar turėsite finansinį įsipareigojimą, todėl sutaupytas lėšas pasistenkite skirti greitesniam paskolos grąžinimui. Jei savo paskolos grąžinimą jūs paversite prioritetu, finansinių įsipareigojimų galėsite atsikratyti greičiau ir paprasčiau.