Tarpusavio skolinimo platformos Lietuvoje

Tarpusavio skolinimo platformo

Tarpusavio skolinimo platformos palyginti naujas reiškinys Lietuvoje. Pirmosios „žmonės žmonėms“ platformos startavo 2014-2015 metais ir jau spėjo užkariauti ne tik dėmesį, bet ir investuotojų pinigines bei norinčių skolintis prielankumą.

Pats tarpusavio skolinimosi principas paremtas jau minėtu „žmonės žmonėms“ principu. Tai reiškia tarpusavio skolinimo platforma veikia kaip tarpininkas, internetinė platforma, kurioje vieni žmonės pateikia paraišką paskolai gauti, kiti žmonės investuoja pinigus ir suteikia prašomas paskolas. Taigi pinigus skolinamės iš tokių pat paprastų žmonių, o ne bankų ar kredito įstaigų. Teigiama, jog toks paskolų veikimo būdas netgi sukelia tam tikrą moralinį prisirišimą ir ugdo atsakomybę. Jei į bankus žiūrima kaip į šaltus ir bejausmius, tai į žmones, kurie tau skolina žiūrima daug palankiau. O dėl to mažėja pradelstų, vėluojamų paskolų apmokėjimų.

O taip pat tarpusavio skolinimo platformos siūlo mažesnes palūkanas nei greitieji kreditai, yra lankstesnės nei bankai. Tad daug paprasčiau gauti didesnės sumos paskolą ilgesniam laikotarpiui už mažesnes palūkanas.

Plačiau apie tarpusavio skolinimo principus esame rašę straipsnyje „Paskolos iš žmonių – kaip veikia tarpusavio skolinimo platformos?”

Pirmieji Lietuvoje startavę ir šiuo metu populiariausi – Finbee, Paskolų Klubas bei Savy. Apie juos šiandien trumpai ir pakalbėsime.

 

FINBEE

UAB „Finansų Bitė“ tarpusavio skolinimosi platformą Finbee įkūrė 2015 metais. FinBee platforma yra sukurta remiantis Madiston tarpusavio skolinimo programine įranga. Tai viena pažangiausių Lietuvoje tarpusavio skolinimo platformų, sukurtą vienos iš pirmaujančių Jungtinės Karalystės tarpusavio skolinimo bendrovių Madiston. Pažangus techninis sprendimas leidžia FinBee teikti rinkai patikrintas ir profesionalias P2P skolinimo paslaugas.

UAB „Finansų Bitė“ yra jungtinė Lietuvos ir Jungtinės Karalystės kapitalo įmonė.

Visos finansinės operacijos tarp investuotojų ir paskolų gavėjų yra atliekamos per Citadele banke esančią depozitinę sąskaitą. Depozitinėje sąskaitoje esančios investuotojų lėšos yra investuotojų nuosavybė, be to depozitinėje sąskaitoje esančioms lėšoms galioja indėlių draudimas.

UAB „Finansų Bitė“ yra įrašyta į Lietuvos banko vartojimo kreditų davėjų ir tarpusavio skolinimo platformų operatorių sąrašą, įtraukta į Asmens duomenų valdytojų valstybės registrą.

Finbee teikia paskolas privatiems asmenims ir verslui.

Mažiausia paskolos suma 300 €.

Didžiausia paskolos suma 10000 €.

Trumpiausias ir ilgiausias paskolos gražinimo terminas nuo 12 mėnesių iki 60 mėnesių.

Metinė palūkanų norma nuo 7 %

 

PASKOLŲ KLUBAS

AB „NEO Finance“ tarpusavio skolinimosi platformą Paskolų Klubas įkūrė 2015 metais. Platformos steigėjai siejami su Lietuvoje gerai žinoma vartojimo paskolų bendrove „Bobutės paskola“. Paskolų klubas yra pirmoji Lietuvoje galiojančią e–pinigų licenciją turinti tarpusavio skolinimo (angl. peer-to-peer lending) platforma. Tokią licenciją įmonei yra išdavęs Lietuvos bankas.

AB „NEO Finance“ 2019 metais įsteigė dukterinę įmonę Nyderlanduose.

2019 metų pradžioje AB „NEO Finance“ įgyvendino savo pirminį viešą akcijų platinimą (IPO). Iš viso išplatino 192 907 akcijas už 605 728 EUR.   „NEO Finance“ yra pirmasis fintech startuolis Baltijos šalyse, žengiantis į biržą. Šiuo metu AB „NEO Finance“ yra Nasdaq „Baltijos First North“ akcijų biržoje listinguojama įmonė.

„NEO Finance“ taip pat teikia elektroninio atsiskaitymo, arba mokėjimo inicijavimo, paslaugą internetinėms parduotuvėms su prekės ženklu „Neopay“. O tai reiškia, jog Paskolų Klubas investuotojai sistema gali naudotis kaip banku.

Paskolų klubas teikia paskolas tik privatiems asmenims.

Mažiausia paskolos suma 100 €.

Didžiausia paskolos suma 13000 €.

Trumpiausias ir ilgiausias paskolos gražinimo terminas nuo 4 mėnesių iki 84 mėnesių.

Metinė palūkanų norma nuo 6 %

 

SAVY

savy-lt-2Savy kurta Didžiojoje Britanijoje esančios bendrovės „New Chartered Limited“. Lietuvoje tarpusavio skolinimo platformą Savy administruoja UAB „Bendras finansavimas“ platforma Lietuvoje įkurta 2014 metais. Tai pirmoji tarpusavio skolinimosi platforma Lietuvoje.

Savy platformos veiklą prižiūri Lietuvos bankas. Savy platformos operatorė UAB Bendras finansavimas yra įtraukta į viešąjį vartojimo kredito davėjų sąrašą, taip pat yra įtraukta į viešąjį tarpusavio skolinimo ir sutelktinio finansavimo  platformos operatorių sąrašą.

SAVY komanda pasižymi domėjimusi technologinėmis naudovėmis ir dar neišnaudotomis fintech galimybėmis. 2018 metais įmonės kolektyvas sužibėjo kaip teikianti kriptovaliutomis įkeistas paskolas. „Hodl Finance“ projektas skirtas vartotojams Azijoje, Vokietijoje, JAV sėkmingai veikia šiose rinkose.

Savy teikia paskolas privatiems asmenims ir verslui.

Mažiausia paskolos suma 300 €.

Didžiausia paskolos suma 19000 €.

Trumpiausias ir ilgiausias paskolos gražinimo terminas nuo 3 mėnesių iki 72 mėnesių.

Metinė palūkanų norma nuo 8 %

Nežinote – pasitikrinkite Lietuvos Banko puslapyje

Pirmomis tarpusavio skolinimo platformų gyvavimo dienomis Lietuvoje, jos buvo tokia naujiena ir naujovė, jog Lietuvos bankas net neturėjo mechanizmo galinčio reguliuoti, kontroliuoti šių platformų. Bėgant laikui, Lietuvos bankas rimtai priėmė Lietuvos kaip fintech šalies vaidmenį ir dabar tiek investuotojai, tiek norintys pasiskolinti, gali būti tikri platformos legalumu, užtikrinamu pinigų saugumu, nes Lietuvos Bankas skelbia patikimas ir licenzijuotas tarpusavio skolinimo platformas.

Rate this post
GAUTI PASKOLOS PASIŪLYMĄ
greitas kreditas palyginimas