Verta pirkti lizingu, imti vartojimo kreditą ar pasinaudoti kredito linija?

Visi bent kartą esame patekę į tokią situaciją, kai norime įsigyti kokį nors daiktą, tačiau šis yra per brangus apmokėti iš karto, arba tiesiog nenorime tam skirti visų dabar turimų santaupų. Šiais atvejais daug kas pagalvoja apie būdus pasiskolinti pinigų. Taigi kokie yra pagrindiniai pirkimo išsimokėtinai, lizingo pliusai ir minusai ir į ką verta atkreipti dėmesį renkantis Kredito liniją, o gal visgi verčiau pataupyti.

Kuo skiriasi kredito linija, vartojimo kreditas ir išperkamoji nuoma (lizingas) skolinimosi būdai panašūs ir kuo skiriasi?

Paskutiniu metu, be įvairių smulkių vartojimo kreditų ir pirkimo išsimokėtinai paslaugų, ženkliai populiarėja kredito linija. Kredito linija yra patraukli dėl savo lankstumo naudotis suteiktu limitu pagal poreikį ir pasiskolinti tik tokią pinigų sumą, kurios tai dienai reikia. Vartojimo kreditas ir išperkamoji nuoma yra labai panašūs, bet pagrindinis skirtumas – turto paskirtis. Pavyzdžiui, dažniausiai lizingu perkami automobiliai, o vartojimo kreditu paprastai pasinaudojama remontuojant turtą, apmokant medicinines išlaidas, perkant kelionę. Taip yra, nes lizingu, tarkim, būsto remonto išlaidų tiesiog neįmanoma nupirkti, o viena šios paslaugos sąlygų yra ta, jog turtas turi būti lizingo paslaugas teikiančios bendrovės nuosavybė tol, kol klientas baigs mokėti.

Kada geriau imti kreditą, o kada rinktis lizingą?

Dažniausiai riba yra maždaug 4–5 tūkst. eurų. Pavyzdžiui, jei planuojate pirkti automobilį už 2 tūkst. eurų, geriausia paimti vartojimo kreditą. Tačiau jei planuojate pirkti ne pigesnį nei 4–5 tūkst. eurų automobilį, geriau rinktis lizingą. Dažniausiai tokiu atveju tikrai sumokėsite mažiau palūkanų.

Taip pat, viso lizingo laikotarpiu, kol už daiktą pilnai nesumokėta, jis yra lizingo įmonės nuosavybė. O paėmę vartojimo kreditą gaunate pinigus į asmeninę sąskaitą ir nusiperkate daiktą čia ir dabar. Perkant lizingu, minimalus pradinis įnašas yra reikalingas dažniausiai jis yra 10 proc, bet tai priklauso nuo turto metų ir būklės. Pasirinkus vartojimo kreditą pradinio įnašo nereikia.

Pirkimo išsimokėtinai privalumai privalumai ir trūkumai

Privalumai

  • Galite iš karto nusipirkti reikiamą daiktą. Akivaizdus kredito privalumas – norimo ar reikalingo daikto įsigijimas čia ir dabar. Kartais nutinka taip, jog esame priversti įsigyti daiktą, kurio neplanavome. Pavyzdžiui sugenda skalbimo mašina, kas iš ties sukelia nemažai nepatogumų. Užklupus nesėkmingai dienai ir neturint reikiamos sumos, greitoji paskola gali tapti puikia išeitimi.
  • Finansų planavimas. Tai  puikus būdas sekti šeimos pajamas, išlaidas bei investicijas, siekiant sukurti palankias sąlygas jūsų svajonių išsipildymui. Greitoji paskola gali padėti išpildyti kelias svajones vienu metu. Mažesnės kasmėnesinės įmokos nereikalauja didelio indėlio iš karto, todėl tampa lengviau planuoti savo išlaidas bei santaupas, o pastovumas sukuria įprotį, kuris padeda planuoti finansus į priekį.

Trūkumai

  • Ilgalaikis įsipareigojimas. Didžiausias greitosios paskolos trūkumas įsipareigojimas laiku. Nei vienas nesame apsaugoti nuo gyvenimiškų kuriozų. Pavyzdžiui, darbo praradimas gali sudaryti sąlygas pajamų praradimui ar netikėtoms išlaidoms. Todėl prieš imant kreditą verta atsižvelgti į esamą finansinę padėtį bei turimas santaupas. Jei turite sukaupę nemažą kapitalą, esate užtikrinti savo finansais ir ateitimi bei gaunate pastovias pajamas, greitoji paskola gali tapti patogiu pirkimo ir finansų planavimo būdu. Tačiau neturintiems užtikrintų pastovių pajamų, toks įsipareigojimas gali pasirodyti kiek rizikingas. Svyruojančios pajamos gali sukelti didelių nepatogumų, o šie – privesti prie paskolos atidėliojimo. Todėl tokiu atveju reikėtų apsvartyti ar paskolą imti tikrai verta.
  • Prekės pabrangimas. Nors šiai dienai kreditoriai dažniausiai siūlo daiktų išsimokėjimus be pabrangimo, imant ilgesnio laikotarpio paskolą vis dar susiduriama su palūkanų mokėjimo klausimu. Perkant išsimokėtinai finansinė našta neretai atrodo mažesnė nei perkant iš karto, tačiau, priklausomai nuo kredito dydžio, termino ir kitų paslaugų teikimo sąlygų, galutinė pirkinio vertė gali reikšmingai išaugti. Dėl šios priežasties greitoji paskola ne visada yra finansiškai geriausias sprendimas – ypač jei daiktas neturi didelės vertės.
  • Delspinigiai. Laiku nepadengus mėnesinės įmokos, vartotojas turi susimokėti baudą ar delspinigius. Vis tik, atsitikus nenumatytoms gyvenimiškoms problemoms ir atsiradus sunkumų mėnesines įmokas atlikti laiku, išaugę delspinigiai gali sudaryti nemenką neplanuotų išlaidų naštą. Būtent todėl prieš imant greitąją paskolą yra svarbu susiskaičiuoti lėšas ir pasverti visas savo finansines galimybes.

 

Kada verčiau mokėti visą sumą iš karto?

Jeigu galite sau tai leisti, iš asmeninių finansų valdymo pusės dažniausiai geriau visą sumą mokėti iš karto, o tą sumą, kurią skirtumėte palūkanų mokėjimui – geriau panaudoti priedams ar pratęstai garantijai. Svarbiausia neignoruoti ir asmeninių poreikių. Jeigu situacija tokia, kad daikto tik norisi, bet jis nėra reikalingas, taip pat geriau nesirinkti ilgalaikio finansinio įsipareigojimo. Perkant išsimokėtinai – finansinė našta atrodo gerokai mažesnė nei perkant iš karto, dėl to žmonės gali nepasverti savo galimybių ir imti daug skolintis bei pirkti visas prekes iš eilės išsimokėtinai. Tai priveda prie to, kad gali nebelikti lėšų asmeniniams poreikiams arba pasidaro sunku planuoti laisvalaikį. Juk pirkiniai turėtų praturtinti kasdienybę, o ne atimti laisvę ir supančioti tarp daugybės sutarčių bei įsipareigojimų.

Kredito linija – puiki alternatyva?

Vartotojai, galvojantys apie paskolą, neretai renkasi kredito liniją be pabranginimo. Tai pagrindinis pranašumas, lėmęs šios paslaugos populiarumą, bei lankstumas. Pasirinkę šį greitosios paskolos būdą vartotojai gali prašyti jiems reikiamos sumos, tačiau neprivalo jos visos panaudoti. Tai taip pat yra patogus būdas skolintis nežinantiems, kokios tiksliai sumos prireiks. Pavyzdžiui, jei skolinatės būsto remontui ar medicinos išlaidoms. Tokiu principu vartotojai turi mokėti palūkanas tik už panaudotą kredito dalį. Verta paminėti, jog šie taip pat gali kontroliuoti grąžinimo sumas pagal poreikį, atsižvelgiant į savo galimybes: atlikti mėnesines įmokas arba apmokėti visą likutį iš karto. Kredito linija yra jūsų finansinis rezervas, kurį patogu turėti tada, kai nutinka gyvenimas.

Įmonės siūlančios kredito liniją:

  • Credit24 kredito liniją jūs ne tik galėsite mėgautis 3 mėnesių greitąja paskola be pabranginimo, bet ir turėsite galimybę pirkti ką norite, kada norite. Ši paslauga nieko nekainuoja, kol ja nesinaudojate, o pasiskolinus ir sumokėjus įmokas kredito limitas atsistato ir juo vėl galite naudotis, kai tik prireikia.

  • Creditea skolina kasdieniams poreikiams. Kredito linija iki 5000 €, kurią galite išbandyk per 90 dienų nemokamai.

  • Smspinigai.lt kredito linija tai saugus ir patogus būdas turėti papildomų pinigų. Paraiška kredito linijai pateikiama vieną kartą. Iš kredito linijos klientai gali bet kuriuo patogiu metu persivesti pinigus į savo banko sąskaitą. Palūkanos skaičiuojamos tik nuo panaudotos sumos. Šiuo metu turimą kredito liniją galima sujungti su kredito kortele – pildydami paraišką kredito linijai tiesiog pažymėkite, kad norite gauti ir kortelę.

Apibendrinimas

Apibendrinant reikėtų pradėti nuo to, kad kiekvienas vartotojas ir kiekvienas pirkėjas turi skirtingus poreikius bei skirtingą požiūrį. Nėra vieno, geriausio būdo įsigyti prekes ar paslaugas. Tačiau vadovaujantis tam tikromis taisyklėmis bei patarimais, galite priimti tokį sprendimą, kuris suteiks daugiau finansinės laisvės ir sukurs mažiau bereikalingų suvaržymų. Pirkti išsimokėtinai apsimoka tada, kai perkate brangias prekes ir kai yra didelis poreikis bei neužtenka santaupų.

 

Rate this post
GAUTI PASKOLOS PASIŪLYMĄ
greitas kreditas palyginimas