Automobilio lizingo skaičiuoklė

Automobilio įsigijimas yra dažniausiai didelis ir džiugus pirkinys, su kuriuo susiduria daugelis. Dar prieš įsigijant automobilį reikėtų apsvarstyti ar naudosite savo pinigus, ar naudositės finansavimo paslaugomis. Automobilių lizingas arba automobilio išperkamoji nuoma, yra viena iš  finansavimo paslaugų, naujam ar naudotam automobiliui nusipirkti. Tai – vidutinio termino įsipareigojimas, kurio mėnesio kredito įmokų dydis priklauso nuo EURIBOR. Autolizingą suteikia bankai, kredito unijos, naudotų automobilių pardavėjai. Lietuvoje, automobilių lizingo sumos svyruoja nuo 50 iki 40 000 EUR, terminas – nuo 1 iki 144 mėn.

Automobilio lizingo skaičiuoklė

Apie lizingo skaičiuoklę

Lizingo skaičiuoklė jums padės palyginti skirtingus lizingo variantus. Čia galite pasirinkti, kokio dydžio pradinį įnašą planuojate sumokėti, koks terminas jums yra aktualiausias ir kokia automobilio likutinė vertė, kad sužinotumėte kokia bus apytikslė mėnesinė įmoka.

 • Lizingo skaičiuoklė atsižvelgia tik į automobilio mokestį. Tačiau čia neskaičiuojama automobilio ar kitos transporto priemonės KASKO draudimas, kuris yra privalomas bei sąskaitos tvarkymo mokestis ar kiti įprastai taikomi mokesčiai.
 • Atkreipkite dėmesį į EURIBOR, jei lizingas imamas ilgesniam laikotarpiui, reikėtų atsižvelgti į tai, kad kelerių metų laikotarpyje EURIBOR gali ženkliai pasikeisti.
 • Lizingo skaičiuoklė skaičiuoja įmokas anuiteto principu t.y. mokant už lizingą mokėjimai lieka vienodi iki kol sueina finansinio lizingo terminas.
 • Palūkanos skaičiuojamos kas mėnesį, „mėnesio palūkanos = metinių palūkanų norma / 12”. Jei pasirinkta lizingo bendrovė skaičiuos palūkanas kiekvieną dieną, įmoka bei sumokėtos palūkanos bus didesni.

Žinoma, galima pasirinkti ir paskolą automobiliui, kaip finansinį variantą, rekomenduojame prieš pasirašant patikrinti visas finansines galimybės, kad galėtumėte pasirinkti teisingiausią variantą.

Kodėl verta rinktis autolizingą?

 • Dažniausiai autolizingu gali finansuoti didesnės vertės, naujesnius automobilius ir sutartį sudaryti ilgesniam laikotarpiui.
 • Automobilių lizingui įprastai taikomi mažesni mokesčiai lyginant su paskola automobiliui.
 • Galimybė naudotis automobiliu be didelio pirmojo įnašo.
 • Automobilių lizingo BVKKMN yra žemesnis, nei paskolos automobiliui.
 • Renkantis lizingą, galima rasti palankias sąlygas ir pasirinkti patinkantį automobilį iš didelės pasirinkimo galimybės.

Dažniausios automobilių lizingo sąlygos

Renkantis autolizingo paslaugą, kiekvienas atvejis yra skirtingas ir individualus, sutarties sąlygos priklauso nuo to apie kokį automobilį jūs svajojate ir kurio kredito paslaugomis planuojate naudotis. Tačiau yra kelios automobilio lizingo sąlygos, kurių reikėtų tikėtis pasirašant sutartis.

 1. Pradinis įnašas. Naudojantis lizingu jums reikės sumokėti pradinį įnašą, kuris dažniausiai sudaro nuo 10 iki 30 proc. automobilio bendros kainos. Yra ir tokių įmonių, kurios neprašo pradinio įnašo, tačiau tokiu atveju paslauga gerokai brangesnė.
 2. KASKO draudimas. Perkant lizingu dėl didesnio saugumo garantijos automobilis privalo būti apdraustas KASKO draudimu, kuris kainuoja tikrai nemažai. Naujam automobiliui KASKO draudimas gali kainuoti nuo 200 iki 500 eurų mėnesiui. Per visą lizingo laikotarpį jūs galite sumokėti KASKO daugiau nei  ~3500 eurų, kas yra nemenkos išlaidos. Tačiau perkant naują automobilį, verta juo normaliai rūpintis, jog šis tarnautų jums dar ilgai.
 3. Nuosavybė. Iki paskutinės įmokos dienos automobilis priklauso ne jums, o lizingo bendrovei.
 4. Automobilio amžius. Lizingu galima pirkti ne tik naują automobilį, bet ir naudotą. Kai kurie kreditoriai taiko papildomų sąlygų: pavyzdžiui, baigus mokėti įmokas automobilis turi būti ne senesnis negu 13 m.
 5. Automobilio pardavimas.  Kadangi perkant lizingu automobilis priklauso ne jums, o bendrovei tai ir jo pardavimas, kai dar nesate apmokėjęs visų įmokų bus kiek komplikuotesnis. Jeigu norite parduoti automobilį, kai jis dar nėra jūsų nuosavybė, jums reikės informuoti lizingo bendrovę ir gauti jos sutikimą, tuomet keisti sutarties sąlygas, išmokėti lizingo likutį. Todėl jeigu neturėsite užtektinai santaupų, automobilio parduoti negalėsite arba turėsite imti paskolą lizingui grąžinti.
 6. Įmokų apmokėjimas anksčiau laiko. Lizingo likutį taip pat galima sumokėti anksčiau: tokiu atveju palūkanų mokėti nereikės, skolinimasis nepabrangs.

Patarimai prieš imant automobilio lizingą

 1. Įvertinkite ar automobiliui nereikės remonto. Jei automobilis naudotas, galima jis turės defektų ar minimalių nesklandumų. Kadangi perkant lizingu visa suma bus skiriama tik automobilio įsigijimui, įvertinkite ar nereikėtų pačiam pasitaupyti pinigų, kad automobiliu iškart galėtumėte naudotis.
 2. Kruopščiai perskaitykite visas sutarties sąlygas. Nusižengus sutartyje nurodytiems punktams galite prarasti ne tik visus sumokėtus pinigus, bet ir automobilį. Pavyzdžiui, kai kuriose situacijose kreditorius leidžia naudotis automobiliu tik Lietuvoje, tad jei išvyksite su automobiliu į užsienį pažeisite sutarties sąlygas.
 3. Apsvarstykite, ar norite tapti automobilio savininku. Kaip ir minėjome anksčiau perkant lizingu oficialiu automobilio savininku būsite ne jūs, o kreditorius iš, kurio skolinatės pinigus. Jeigu norite būti automobilio savininku iš karto reikėtų rinktis paskolą automobiliui.
 4. Įvertinkite savo finansines galimybes. Ar galėsite laiku grąžinti bei laiku atlikti mėnesines įmokas? Nepamirškite, kad laiku nevykdomi įsipareigojimai gali neigiamai paveikti jūsų kredito istoriją.
 5. Palyginkite skirtingų lizingo davėjų siūlomas sutarties sąlygas. Kreipkitės į bent kelias lizingo bendroves (bankus, kredito unijas, naudotų automobilių pardavėjus).

Automobilio lizingas gali būti puiki alternatyva automobilio įsigijimui visiems, kurie nenori investuoti didelės sumos į pirmąjį įnašą, ar mokėti už automobilį pilną sumą. Tai suteikia galimybę naudotis norimu automobiliu jau dabar. Svarbiausia, atidžiai apsvarstyti lizingo privalumus ir trūkumus, bei pasirinkti patikimą lizingo bendrovę.

 

[leasing_calculator]

Rate this post
GAUTI PASKOLOS PASIŪLYMĄ
greitas kreditas palyginimas