Paskolos dirbantiems užsienyje: sudėtingiau, tačiau įmanoma

Paskolos dirbantiems užsienyje

Emigrantai besidomintys paskolomis Lietuvoje, dažnai girdi pačių įvairiausių mitų ar „sutirštintų“ faktų, kurie priverčia nuleisti rankas, net nepabandžius realiai gauti paskolos. Visgi kreditų išdavimo įstaigos guodžia – ne viskas yra taip blogai, kaip gali nupiešti ne iki galo į situaciją įsigilinę tautiečiai. Todėl šiandien aptarsime tai kas svarbu – paskolos dirbantiems užsienyje ir kokia galimybė jas gauti mūsų tautiečiams.

1 Ieskaupaskolos
nuo 100 € iki 25000 €
Suma
nuo 1 mėn iki 84 mėn
Terminas
Nuo 4,00 %
Palūkanos
nuo 13%
BVKKMN
9.1
Nemokama paskolu palyginimo platforma
2 Fjord bank
nuo 1000 € iki 20000 €
Suma
nuo 12 mėn iki 60 mėn
Terminas
Nuo 4,00 %
Palūkanos
nuo 14%
BVKKMN
8.7
Mažos palūkanos
3 Savy
nuo 300 € iki 19000 €
Suma
nuo 3 mėn iki 72 mėn
Terminas
Nuo 4,60 %
Palūkanos
nuo 13%
BVKKMN
8.3
Didžiausia tarpusavio skolinimosi platforma Lietuvoje - SAVY

Paskola Lietuvoje – viltis sugrįžti namo

Įvairūs šaltiniai skaičiuoja, jog užsienyje gali būti emigravę apie 1 milijoną lietuvių. Daugiausia lietuvių dirba Didžiojoje Britanijoje, nemažai Norvegijoje bei Ispanijoje.

Dalis emigrantų turi šeimas Lietuvoje, kai kurie čia palikę antras puses su vaikais. Tad dažnai grįžta ir intensyviai gyvena savo šeimos gyvenimą net ir dirbdami užsienyje. Natūralu, jog kažkam norisi ir būstą pakeisti, kam prireikia būsto paskolos, ir susitvarkyti, susiremontuoti, kam dažniausiai prireikia vartojimo paskolos, ar automobilį lizingu įsigyti.

Tačiau dirbantys užsienyje šiuo klausimu susiduria su kiek kitokia paskolų realybe, nei dirbantys ir gyvenantys Lietuvoje. Žinoma, kiek žmonių, tiek istorijų ir patirčių. Vieni iš tos pačios situacijos gali išeiti nugalėtojais, kiti ne tokie patenkinti rezultatais.

Įstatymais paskolos emigrantams nėra ribojamos

Nėra įstatymų, kurie numatytų paskolų išdavimo ribojimą žmonėms gyvenantiems ir dirbantiems ne Lietuvoje ar gaunantiems pajamas ne eurais. Visgi, yra kita pusė – atsakingo skolinimosi principai bei paskolų išdavimo įstaigų rizikos valdymas – įstaigos neišduoda paskolos, jei surinkti duomenys rodo padidintą riziką, jog paskolos gavėjas nebus pajėgus gražinti paskolą. Kalbant paprasčiau, ribojimo nėra, tačiau paskolų išdavimo įstaigų akyse emigrantai yra rizikingesni paskolos gavėjai, todėl vertinami griežčiau, ko pasekoje, mažesniam procentui pateikusių paraišką yra išduodama paskola.

Kokios rizikos vertinamos?

Pirmasis į paskolų dirbantiems užsienyje išdavimo įstaigų akiratį patenkantis vertinimo objektas – valiuta, kuria gaunamos pajamos. Pavyzdžiui, dirbantiems Didžiojoje Britanijoje ir uždirbantiems svarais, arba dirbantiems Norvegijoje ir atlyginimą gaunantiems kronomis, paskola tampa rizikingesnė dėl valiutų kursų svyravimo. Nukritus valiutų kursui paskola tampa brangesnė. Priklausomai nuo politinės situacijos, tam tikra valiuta tam tikru laiku gali būti vertinama kaip itin rizikinga, pavyzdžiui, šiuo metu neužtikrintumas dėl Brexit specialistus verčia tikėti, jog esant nepalankiam išstojimo scenarijui, svaro kursas gali stipriai kristi.

Kitas svarbus niuansas – itin sunku vertinti paraišką pateikusio žmogaus kredito istoriją. Priklausomai nuo šalies, kurioje dirba emigrantas, paskolų išdavimo įstaiga, gali negauti pakankamai duomenų susidaryti vaizdą apie žmogaus kredito istoriją. Galbūt yra paimtos paskolos užsienio šalyje, galbūt pajamos nėra nurodomos tiksliau, o išlaidos nėra žinomos. Bet kokios informacijos trūkumas  neleidžia apskaičiuoti, kokia paskola gali būti išduodama konkrečiam žmogui bei ar žmogus bus pajėgus ją išmokėti.

Tiek vartojimo paskolą, tiek nedidelės sumos greitąjį kreditą teikiančio kreditų įmonės turi atsižvelgti į atsakingo skolinimo nuostatas ir paskolos gavėjas, nesvarbu kur dirba, turi atitikti šias sąlygas:

 • LR pilietis arba turintis leidimą nuolat gyventi ir dirbti Lietuvoje;
 • Pilnametis paskolos gavėjas;
 • Turintis nuolatinį pajamų šaltinį ir paskutinėje darbovietėje išdirbęs mažiausiai 4-6 mėnesius;
 • Maksimali mėnesinė kreditų grąžinimo ir palūkanų įmokų suma, negali viršyti 40 proc. mėnesinių pajamų;
 • Maksimalus paskolos terminas negali viršyti 30 metų;
 • Paskolos gavėjas negali turėti negražintų paskolų kitose kreditų išdavimo įstaigose;
 • Reikalingas geras kredito reitingas ir gera kredito istorija.

Tai pagrindiniai reikalavimai. Jų esmė – užtikrinti, jog paskolos gavėjas bus finansiškai pajėgus gražinti paskolą per sutartyje nurodytą laikotarpį. Kiekviena paskolas išduodanti įmonė, gali įdiegti papildomus reikalavimus rizikingesniems sandoriams.

Ko reikia norint gauti paskolą dirbantiems užsienyje?

Pirmiausia, reikia kantrybės. Kiekviena paskolos išdavimo įstaiga turi savo taisykles ir protokolą. Vieni vertina griežčiau, kiti yra palankesni. Tai galioja tiek kalbant apie būsto paskolas, vartojamąjį kreditą ar greitąsias paskolas. Todėl norint gauti paskolą, emigrantas turėtų pateikti paraišką į kelias paskolų išdavimo įstaigas ir surinkti visą informaciją apie galimybes gauti paskolą. Verta pasidomėti individualiu paskolos pasiūlymu.

Antra, reiktų nepamiršti, jog nesvarbu, jog dirbama užsienyje, tačiau vertinami tokie pat arba labai panašūs kriterijai. Pavyzdžiui, yra reikalavimas, jog vienoje vietoje būtų išdirbta bent 6 mėnesius. Atkreiptinas dėmesys, jog kai kuriose šalyse įprasta, jog pasikeitus darbo pozicijai ar atlyginimui, sutartis yra perrašoma(ne pratęsiama, o perrašoma kaip nauja). Nors darbuotojas lieka toje pačioje įmonėje, nauja darbo sutartis traktuojama kaip naujas darbas ir išdirbtas laikotarpis skaičiuojamas vėl nuo nulio.

Ir galiausiai, paskolų išdavimo įstaigos prašys dokumentų išverstų į lietuvių kalbą. Todėl nusiteikite papildomoms išlaidoms. To gali neprireikti nebent imant greitąjį kreditą internetu, nedidelei sumai.

Kokių dokumentų gali prireikti, norint gauti paskolą?

Dirbantiems užsienyje, neužtenka pateikti asmens dokumentus ir prašymą paskolai gauti. Nesvarbu ar tai būsto paskola, ar lizingas ar vartojimo paskola, o gal greitasis kreditas.

Papildomai gali prireikti dokumentų, kurie įrodytų pajamas ir jų pastovumą. Štai keletas pavyzdžių:

 • Darbo užsienyje sutartis,
 • Paskutinių 12 mėnesių banko sąskaitos išrašas, kuriame matytųsi su darbo santykiais susijusios pajamos,
 • Jei atlyginimas gaunamas ne į sąskaitą, tuomet algalapiai ar kiti atlyginimo mokėjimą patvirtinantys dokumentai už paskutinius 12 mėn.,
 • Jei paskolos prašytojas dirba pagal individualios veiklos sutartį ar sutartis – reikalinga deklaracija už paskutinių 24 mėnesių pajamas.

Visi dokumentai užsienio kalba turės būti išversti į lietuvių kalbą ir dažniausiai patvirtinti notaro. Dėl šio punkto papildomos informacijos teirautis paskolas išduodančioje kredito įstaigoje.

Papildomi saugikliai

Esant nepakankamam dokumentų kiekiui pagrįsti nuolatines pajamas ir jų tęstinumą ar neatitinkant kitų sąlygų, pavyzdžiui, kredito reitingo, galima imti paskolą su papildomu kredito davėjo nustatytu saugikliu. Paprastai tokių saugiklių išskiriami  du – užstatas ir vekselis.

 • Paskola su užstatu

Užstatu dažniausia laikomas nekilnojamas turtas, kai kuriais atvejais automobilis (yra įmonės, kurios specializuojasi suteikiant paskolas užstatant automobilį). Tai populiarus variantas imant didesnės sumos paskolą, dažniausiai būsto paskolą, paskolą verslui ar vartojimo kreditą.

 • Paskola su vekseliu

Vekselis – tai dokumentas, kuriuo paskolos gavėjas besąlygiškai įsipareigoja gražinti paskolą iki pasibaigiant terminui. Negražinus paskolos, vekselis perduodamas antstoliams išieškojimui.

Į ką atkreipiama dėmėsį skiriant paskolą?

Galimybė gauti paskolą dirbant užsienyje priklauso nuo to, ar:

 • jūs dirbate užsienyje tik laikinai ar ten ir gyvenate;
 • kur yra jūsų deklaruojama gyvenamoji vieta;
 • kokias pajamas ir kaip jas gaunate;
 • į kokią sąskaitą gaunate gauti pinigus.

Nuo atsakymų į šituos klausimus gali priklausyti ne tik kredito davėjo atsakymas dėl paskolos išdavimo, bet ir sąlygos, kuriomis galėsite pasiskolinti. Jei jūs gyvenate ir dirbate užsienyje ne laikinai, tuomet galėsite gauti tik toje šalyje veikiančių bankų ar kitų kredito įstaigų paskolas. Tokiu atveju jums reikėtų išsirinkti toje šalyje veikiantį kreditorių, kurio kredito davimo sąygas atitinkate.

Kitu atveju, jei užsienyje dirbate ir gyvenate tik laikinai, kredito dirbantiems užsienyje galite ieškoti tarp Lietuvoje veikiančių kredito davėjų. Be visiems taikomų reikalavimų, kad gauti tokią paskolą Lietuvoje, dirbančiam užsienyej asmeniui gali reikėti:

 • deklaruoti gyvenamąją vietą Lietuvoje;
 • gauti atlyginimą į lietuvišką banko sąskaitą;
 • gauti atlyginimą viena iš paskolos davėjo leistinų valiutų (eurais, svarais sterlingais, Norvegijos, Danijos ar Švedijos kronomis, zlotais, doleriais ir kitomis pagrindinėmis valiutomis).

Papildomai, kaip ir kitiems paskolos gavėjams, norint gauti paskolą dirbantiems užsienyje taip pat privaloma:

 • būti Lietuvos piliečių arba turėti nuolatinį leidimą gyventi šalyje;
 • neturėti didesnių nei 40% dydžio įsipareigojimų nuo pajamų;
 • neturėti pavėluotų įmokų ar įsiskolinimų;
 • turėti pakankamą darbo stažą ir nuolatines pajamas.

Taigi, paskolos emigrantams  yra išduodamos, tačiau vertinamos kaip rizikingesnės ir yra vertinamos atsakingiau. Svarbu kantrybė, atidžiai klausyti ir pateikti prašomus dokumentus. Jei jūsų kredito reitingas geras, jei gaunate pakankamas pajamas, turėtų būti nesudėtinga pereiti visą procedūrą ir gauti norimos sumos paskolą.

Rate this post
GAUTI PASKOLOS PASIŪLYMĄ
greitas kreditas palyginimas