Paskola vs lizingas automobiliui bei kompensacijos elektromobiliams

paskolos automobiliui

Šiuo metu pavadinti automobilių rinką nuobodžia būtų išties netinkamas laikas. Joje dedasi tiek daug peripetijų, jog sunku net spėti paskui naujienų antraštes. Todėl šiandien pabandysime pažvelgti į automobilių įsigijimo galimybes, būdus sutaupyti, ką pirkti ir kodėl paskola automobiliui šiandien yra geriau nei sutaupyti pinigai rytoj.

Paskutiniai keli metai nebuvo lengvi. Pasikeitę žmonių gyvenimai ir poreikiai kontroliuoja automobilių rinką. Laisva rinkos ekonomika susideda iš dviejų svarstyklių pusių, kur pasiūla su paklausa koreliuoja su kainomis. Jei paklausa didesnė nei pasiūla – kyla kainos. Būtent šiuo metu jau pusantrų metų trunkanti mikroschemų krizė, be kurių negalima  šiuolaikinių automobilių gamyba, lemia mažesnę pasiūlą,  didesnę paklausą bei kylančias kainas.

Lietuvoje importuojami naudoti automobiliai iš turtingesnių Vakarų šalių, kur paprastai 5-10 metų automobilis keičiamas į naują automobilį. Negaudami naujų automobilių, prancūzai, belgai ar vokiečiai naudoja toliau savus, naudotų automobilių importas į Lietuvą sulėtėja ir taip galutinis pirkėjas čia Lietuvoje mato padidėjusias kainas ir mažą pasirinkimą. Automobilių pardavėjai teigia, jog dabar automobiliai šluojami net nežiūrint į ridą ar amžių – važiuoja, reiškias geras. Išvada – automobilių greičiausiai nepritrūks, nes tiesiog jie lėčiau keičiami, neskubama pirkti naujo ar atsikratyti senuoju, jei nėra tam poreikio. Tačiau tai vistiek sukelia nepatogumu ir tai gali jaustis dar kelis metus.

Geriau automobilis garaže nei pinigai kojinėje

Esant tokiai situacijai ir planuojant pirkti automobilį, kyla klausimas ką daryti – laukti geresnių laikų ar pirkti imant paskolą automobiliui, kol situacija visai nepasidarė katastrofiška ir dar yra ką pirkti.

Preliminari metinė infliacija 2023 metais Lietuvoje yra daugiau nei 6 %. Rezultatas – tikimybė, jog kainos kris artimiausius metus yra maža. Grubiai kalbant, tai ką su turimais pinigais galima įsigyti šiandien, bus neįkandama po pusmečio. Turint visa tai omenyje, paskola automobiliui arba lizingas skamba kaip visai gera idėja. Paskola suteikia galimybę įsigyti daiktą dabar, jį naudoti  ir gauti jo teikiamus privalumus, vietoj to, kad taupyti, stebėti kylančias kainas ir infliaciją bei neturėti galimybės naudotis daikto teikiamais privalumais. Kalbant apie automobilius, šiandien situacija kaip niekad aktuali ir verčianti susimąstyti.

Lizingas automobiliui

Pagrindinės automobilio lizingo sąlygas:

 • Reikia turėti pradinį įnašą. Perkant lizingu reikės pradinio įnašo, kuris sudaro 10–30 proc. automobilio bendros kainos.
 • Automobilio amžius . Daugelis lizingą sieja tik su naujo automobilio įsigijimu, tačiau lizingu galima pirkti tiek naują, tiek ir naudotą automobilį iš juridinių ir iš fizinių asmenų.
 • Įkeitimas. Perkant lizingu, kaip ir imant paskolą, įkeisti automobilio nereikia.
 • Nuosavybė ir KASKO draudimas. Perkant automobilį lizingu jis iki pat paskutinės įmokos priklauso ne pirkėjui, bet lizingo įmonei, ir tik visiškai už transporto priemonę išsimokėjus ji tampa savininko nuosavybe. Dėl didesnio saugumo garantijos automobilis būtinai turi būti apdraustas KASKO draudimu, o tai sudaro nemažas papildomas išlaidas.
 • Automobilio pardavimas, kai nesate sumokėję visų įmokų. Jei norite parduoti automobilį, kai jis dar nėra jūsų nuosavybė, reikia informuoti lizingo bendrovę ir gauti jos sutikimą, tuomet keisti sutarties sąlygas, išmokėti lizingo likutį ir t. t.
 • Lizingo draudimo galimybės. Perkant automobilį lizingu negalima įmokų apdrausti pajamų praradimo draudimu. Vadinasi, jei automobilį įsigijęs asmuo negali mokėti mėnesio įmokų, lizingą suteikusi bendrovė turi teisę nutraukti sutartį ir parduoti automobilį.

Paskola automobiliui

Pasirinkus paskolą automobiliui nereikės pradinio įnašo, be to, galėsite pasiskolinti visą reikiamą ar didesnę sumą išlaidoms, susijusioms su automobilio įsigijimu ir jo paruošimu naudojimui. Skolintis galima tiek naujam, tiek ir naudotam automobiliui.

Svarbiausias automobilio paskolos suteikimo sąlygas:

 • Automobilio įkeitimas. Imant paskolą nereikia įkeisti automobilio.
 • Nuosavybė. Patvirtinus paskolos paraišką pinigai pervedami tiesiai į automobilio paskolos gavėjo sąskaitą, jis iš karto gali atsiskaityti su pardavėju ir tampa automobilio savininku. Tai reiškia, kad transporto priemonės nereikia registruoti banko vardu.
 • Automobilio pardavimas, kai dar nesate išmokėję paskolos įmokų. Norint automobilį po kurio laiko parduoti, kreditoriaus informuoti nereikia: galite parduoti automobilį ir toliau mokėti paskolos įmokas arba visiškai atsiskaityti su paskolą jums suteikusia įmone – sumokėti kredito likutį. Jeigu norite atsinaujinti už paskolą įsigytą automobilį, jį pardavę galite pasiskolinti kitam automobiliui papildomai.
 • Automobilio paskolos draudimo galimybės. Kai kurios bendrovės suteikia galimybę apdrausti kredito įmokas. Tai patogu, jei netektumėte pajamų ir negalėtumėte mokėti numatytų įmokų.
 • Galimybė paskolą grąžinti anksčiau numatyto termino. Automobilio paskolą visada galima grąžinti anksčiau nemokamai.

 

Kas geriau automobilio lizingas ar paskola?

Tiek lizingas, tiek paskola automobiliui turi savo privalumų ir trūkumų ir pasirinkimas atsiremia į tai kokį automobilį planuojate įsigyti, kokia jo vertė, kiek pinigų jau turite ir pan. Dažnai perkant naują automobilį pasirenkamas lizingas, tuo tarpu ekonominės klasės naują ar naudotą automobilį dažniau paprasčiau įsigyti su paskola.

Kaip ir kiekvienu atveju, kuomet kalba pasisuka apie finansus, svarbiausia tinkamai pasirinkti su kuo bendradarbiauti. Renkantis kreditų įmonę svarbu palyginti paskolas ir išsirinkti paskolos teikėją, kuris siūlo palankias sąlygas, gerą palūkanų normą bei atsiskaitymo sąlygas.

Kompensacija elektromobiliui kaip galimybė sutaupyti

Renkantis automobilį šiomis dienomis verta atkreipti dėmesį į elektromobilius. Tai ateities automobiliai, kurie  kas met vis dažniau bus sutinkami mūsų gatvėse. Pagal skirtingų šalių deklaracijas, 2025-2030 metai bus tie metai, kai keliuose bus daugiau elektromobilių nei iškastiniu kuru varomu automobilių. Taip siekiama pažaboti klimato pokyčius ir skatinti atsinaujinančios energijos rinkos plėtrą. Norint pasiekti tokį užsibrėžtą tikslą šalys vykdo įvairias skatinimo programas. O tai yra puiki galimybė sutaupyti.

Lietuvoje šiuo metu siūloma subsidija elektromobilio įsigijimui. LR aplinkos ministerijos Aplinkos projektų valdymo agentūra (APVA)  nuo 2021.05.17 iki 2021.12.31 priima paraiškas kompensacinei išmokai gauti įsigijus elektromobilį. Paraiškų priėmimas gali būti sustabdytas, jei bus panaudotas visas skirtas biudžetas, kuris šiais metais sudaro 5 mln. eurų.

Kompensacinės išmokos dydis vienam žmogui už naudotą elektromobilį yra 2500 eur, o už įsigytą naują elektromobilį 5000 eur.

Reikia paminėti ir dar vieną kompensacijos formą – galima gauti 1000 eur pridavus savo seną taršų automobilį utilizavimui. Žinoma, turint omenyje, jog elektromobiliai kol kas šiek tiek brangesni už savo taršius brolius, tai nėra įspūdingos sumos, bet kaip sako liaudies išmintis, nuolaidai „į dantis nežiūrima“.

Tai jau antri metai, kai ribotą laiką siūloma kompensacija už elektromobilio įsigijimą(pasiūlymas galioja tik kelis mėnesius). Tad kai planuosite atnaujinti šeimos automobilių parką, verta pažvelgti ar teikiama kompensacija tuo metu.

Apibendrinant

Žvelgiant į šių dienų realijas bei ateities tendencijas tenka prisiminti posakį „Neatidėk rytojui, ką gali padaryti šiandien“. Automobilio įsigijimas nėra ypatingai sudėtinga užduotis, dar prie vieno automobilio nesipeša keli pirkėjai, tačiau tokios prognozės nė kiek nenustebintų rinkos dalyvių. Tad jei planuojate įsigyti automobilį, greičiausiai nereikėtų laukti naujos dienos ir geresnių sąlygų. Jei trūksta lėšų automobilio įsigijimui, visada galima kreiptis paskolos automobiliui.

 

 

 

 

Rate this post
GAUTI PASKOLOS PASIŪLYMĄ
greitas kreditas palyginimas