Asmeninė paskola – ką reikėtų žinoti?

asmeninė paskolaKas yra asmeninė paskola?

Asmeninė paskola yra pinigų suma, kurią kaip privatus asmuo galite pasiskolinti ir panaudoti įvairiems tikslams. Pavyzdžiui, galite panaudoti asmeninę paskolą skoloms padengti (refinansuoti), mokėti už namo atnaujinimą ar planuoti svajonių vestuves. Asmenines paskolas gali pasiūlyti bankai, kredito unijos ar greitųjų kreditų bendrovės. Pasiskolinti pinigai turi būti grąžinti laikui bėgant, paprastai su palūkanomis(nebent pasisekė gauti nemokamą paskolą) bei administraciniais mokesčiais.

1 Ieskaupaskolos
nuo 100 € iki 25000 €
Suma
nuo 1 mėn iki 84 mėn
Terminas
Nuo 4,00 %
Palūkanos
nuo 13%
BVKKMN
9.1
Nemokama paskolu palyginimo platforma
2 Fjord bank
nuo 1000 € iki 20000 €
Suma
nuo 12 mėn iki 60 mėn
Terminas
Nuo 4,00 %
Palūkanos
nuo 14%
BVKKMN
8.7
Mažos palūkanos
3 Savy
nuo 300 € iki 19000 €
Suma
nuo 3 mėn iki 72 mėn
Terminas
Nuo 4,60 %
Palūkanos
nuo 13%
BVKKMN
8.3
Didžiausia tarpusavio skolinimosi platforma Lietuvoje - SAVY

Asmeninės paskolos yra įsiskolinimų rūšis, leidžianti gauti vienkartinę sumą, paskolą. Pavyzdžiui, galite naudoti asmeninę paskolą, kad padengtumėte:

 • Persikraustymo išlaidas,
 • Skolas,
 • Medicinos sąskaitas,
 • Vestuvių išlaidas,
 • Namo atnaujinimą ar remontą,
 • Laidotuvių išlaidas,
 • Atostogų išlaidas,
 • Netikėtas išlaidas.

Asmeninė paskola skiriasi nuo kitų išsimokėtinų paskolų, tokių kaip paskolos studentams, paskolos automobiliams(lizingas) ir hipotekos paskolos, kurios naudojamos konkrečioms išlaidoms (t. y. mokslui, transporto priemonių pirkimui ir būsto pirkimui) finansuoti.

Greitieji kreditai, paskolos internetu vienos iš asmeninių paskolų tipų, nes būtent skirta asmens poreikių finansavimui. Taip pat ir vartojimo kreditai patenka į šią sąvoką.

Asmeninė paskola kaip paskolos gavimo procesas

Asmeninė paskola, dar kitaip individuali paskola ar individualus paskolos pasiūlymas apibūdina ir procesą, kaip prieinama prie paskolos gavimo.

Viena iš esminių užduočių norint gauti paskolą – tinkamai pasirinkti kreditorių. Šiuo metu Lietuvoje veikia dešimtys greituosius kreditus išduodančių įmonių, sutelktinio finansavimo platformų, kredito unijų bei bankų. Tad tikrai yra iš ko rinktis, o besirenkant ir galva gali apsisukti. Todėl svarbu palyginti, kuris kreditorius jūsų norimą paskolos sumą išduoda palankiausiomis sąlygomis.

Tradicinis iki šiol populiarus palyginimo būdas buvo paskolų palyginimo portalai. Juose reikėdavo pasirinkti pagrindines dedamąsias – pageidautiną paskolos sumą bei pageidaujamą paskolos gražinimo terminą. Paspaudus mygtuką gaunami visų kreditorių siūlomi variantai – paskolos kaina, administravimo mokesčiai, palūkanos ir pan. Iš tos informacijos buvo galima išsirinkti norimą paskolos teikėją. Tiksliau, „norimas‘ visada yra tas, kuris teikia pigiausias paskolas.

Tačiau pagrindinis tokių paskolų palyginimo trūkumas- tai bendrinė informacija, nepritaikyta pagal asmeninius paskolos prašytojo duomenis. Juk identiškų paskolų gali prašyti ką tik pradėjęs už minimumą dirbti jaunuolis, didelį atlyginimą gaunantis verslininkas, žmonės su geru bei blogu kredito reitingu. Todėl dažniausiai daliai žmonių bus pasiūlytas kitoks paskolos variantas, atitinkantis jų asmeninius duomenis.

Tad kam žaisti ir tikrintis bendrinius duomenis. Žinoma, paskolų palyginimas daug kam palengvino gyvenimą ir tikrai negalima nuvertinti šios sistemos. Tačiau viskas tobulėja ir dabar geriausias variantas – individualus paskolos pasiūlymas. Kaip tai veikia?

Procesas labai paprastas ir nereikalaujantis daug laiko ar energijos.

 • Jums reikia užpildyti formą individualiam pasiūlymui gauti. Formoje pateikiami šie duomenys: pageidaujama paskolos suma ir gražinimo laikotarpis, vardas ir pavardė, asmens kodas, telefono numeris, el.pašto adresas.
 • Pateikus formą, reikia patvirtinti savo pateiktus kontaktinius duomenis. Pateikiama papildoma informacija (darbas, šeimos statusas, pajamos).
 • Surinkti duomenys perduodami paskolų teikėjams sprendimui dėl paskolos.
 • Sulaukus individualių pasiūlymų, galima palyginti konkrečiai jums pritaikytus pasiūlymus ir išsirinkti patraukliausią.
 • Patvirtinama pasirinktas paskola ir sulaukiama pinigų pervedimo į sąskaitą.

Pildydami formą gauti individualiam paskolos pasiūlymui, jūs pateikiate pakankamai asmeninės informacijos, kad galėtumėte gauti jau gerokai tikslesnį pasiūlymą nei paskolų palyginimo portale, kurį tereiks patvirtinti arba atmesti. Tai nebėra teorinis skaičiavimas, kaip įprastai matote skaičiuoklėse, o konkretus pasiūlymas.

Praktiškas patarimas besirenkantiems paskolos teikėją

Kai kreipiatės dėl kredito pas kiekvieną kreditorių atskirai ir paskolos davėjas peržiūri jūsų kredito ataskaitą, jūsų kredito istorijoje pažymima ši užklausa. Tokios užklausos dėl kredito ataskaitų išlieka dvejus metus, o jų poveikis laikui bėgant mažėja. Tačiau per trumpą laiką per daug jūsų ataskaitos užklausų gali turėti neigiamos įtakos jūsų kredito reitingui.

Jei palyginsite paskolos davėjus ir teiksite jiems atskiras užklausas,  būtinai atlikite tai per trumpą laiką, kad sumažintumėte tokių užklausų poveikį. Tuomet to paties tipo kredito paslaugų paklausimai bus traktuojami kaip vienas įvykis, jei jie įvyksta per trumpą kelių savaičių langą. Netempkite kreipimosi į skirtingus kreditorius kelis mėnesius.

Kreditoriai ir bankai neigia, jog tokios užklausos daro įtaką kredito reitingui, tačiau ne viena diskusija ir eksperimentai parodė, jog visgi kreditoriai gali traktuoti kaip rizikingą klientą.

Štai todėl verčiau nesikreipti į kiekvieną kreditorių atskirai, o pasinaudoti paskolos palyginimo portalais arba dar geriau – individualios paskolos pasiūlymu.

Į ką atkreipti dėmesį galvojant apie asmeninę paskolą?

Norint gauti paskolą geromis sąlygomis, reikia atlikti namų darbus ir neskubėti. Svarbiausia būti tikriems, jog nepermokėsite ir galėsite gražinti paskolą. Tad dar keletas praktiškų patarimų, kurie pravers tiems, kurie ateityje ar jau dabar galvoja apie asmeninę paskolą.

Pirmiausia ir svarbiausia, palaikyti gerą kredito reitingą. Norint gauti paskolą, kreditoriai visuomet atsižvelgia į tai kokia jūsų kredito istorija ir koks kredito reitingas. Susigadinus (pvz., nuolat vėluojant apmokėti sąskaitas ar paskolos gražinimo įmokas) susitvarkyti sudėtinga, tačiau įmanoma. Pirma, reikia išmokėti skolas ir visada laiku apmokėti sąskaitas jūsų vardu. Jei turite skolų, kurios perduotos antstoliams išieškojimui – pradėkite tvarkytis nuo jų.

Antra, gerai apsvarstykite kokios mėnesinės įmokos jums tikrai įkandamos. Dažnai įvairias išlaidas, kurios nesifiksuoja dokumentuose, galima nuslėpti ir parodyti kad pajamų užtenka įprastoms išlaidoms ir paskolos gražinimo įmokai. Tačiau ar tai reikalinga? Tokiu atveju tikrai negalėsite išmokėti paskolos, vėluosite arba gyvensite už centus. Tai ne išeitis. Geriau gerai apsvarstyti ir iškart pasirinkti paskolos sumą, kurios paskolos gražinimo įmokos netaps našta.

Trečia, pasinaudokite individualios paskolos pasiūlymu ir išsirinkite labiausiai jums tinkantį kreditorių, siūlantį paskolą už mažiausią kainą. Juk būtent mažiausia kaina, kuri susideda iš palūkanų ir administracinių mokesčių, yra tai ko ieškome lygindami paskolas ar teikdami prašymus  individualiems paskoloms pasiūlymams. Galbūt kreditoriai su šia idėja nesutiktų, nes taip dingsta lojalumas vienai kompanija. Tačiau ten kur yra pinigai ir galimybė sutaupyti, dingsta lojalumas(skamba ciniškai, bet tai tiesa).

Ir ketvirta, gal ne visai susiję su paskolomis ir jų pasirinkimu, tačiau jei dažnai galvojate apie tai, jog reikėtų paskolos, galbūt vertėtų pažvelgti iš kitos pusės ir pasvarstyti, kodėl jums to reikia? Galbūt nedaug uždirbate, daug išleidžiate, nemokate elgtis su savo finansais, ar ieškote būdų užsidirbti finansavus projektą? Ne visos priežastys imti paskolą yra blogos, esame apkalbėję, jog kartais paskolos ėmimas sutaupo ir leidžia uždirbti. Tačiau jei imate paskolą, nes atlyginimą kažkur iššvaistote, reikėtų pagalvoti apie kitokius sprendimo būdus ir pasidomėti asmeniniais finansais.

Pabaigai, jei norite sužinoti daugiau apie asmenines paskolas ir individualius paskolos pasiūlymus, skaitykite čia: Individualus paskolos pasiūlymas.

Rate this post
GAUTI PASKOLOS PASIŪLYMĄ
greitas kreditas palyginimas