Kaip gauti paskolą?

Kaip gauti paskoląSkolinimasis – visiškai normalus reiškinys XXI a., ypač globaliose rinkose. Jei anksčiau į daug paskolų imančius, kredito kortelę turinčius ar lizingu perkančius žmones buvo žiūrima kiek nepatikliai, tai šiandien viskas – kitaip. Skolinimasis – tai asmens ar šeimos galimybė greičiau pagerinti gyvenimo kokybę. O šiame straipsnyje paieškosime atsakymų į klausimą, kaip gauti paskolą.

Pasirinkite, iš ko skolinsitės

Norint gauti paskolą, pirmiausia reikia pasirinkti kreditorių – bendrovę, iš kurios skolinsitės. Kreditorių rinkitės priklausomai nuo šių kriterijų:

  1. Kaip greitai reikia paskolos?
  2. Kokią sumą skolinsitės?
  3. Kokio dydžio palūkanų tikitės?

Nors tai nėra visuotinai patvirtinta taisyklė, mažas sumas žmonės dažniau skolinasi iš vartojimo paskolų bendrovių, norėdami skolintis didesnes sumas, būsimieji paskolos gavėjai dažniau kreipiasi į bankus. Natūralu, kad jei pinigų reikia „čia ir dabar“, palūkanos bus didesnės.

Po to reikės pateikti paraišką.

Tiesa, dar prieš teikdami paskolos paraišką atsidarykite banko sąskaitą – visais atvejais pinigai pervedami į asmeninę sąskaitą. Reikės ir turėti prieigą prie internetinės bankininkystės. Prieš gaudami vartojimo kreditą, turite patvirtinti tapatybę pervesdami nurodytą sumą (dažniausiai 0,01 Eur) į nurodytą sąskaitą. Vėliau ši suma grąžinama. Asmeninės sąskaitos reikės ir imant būsto ar bet kurią kitą didesnės vertės paskolą: kai ją gausite, pinigai bus pervedami tą pačią dieną.

Kas svarbu prašant paskolos?

  1. Kaip apibūdina svetainė manocreditinfo.lt, kredito istorija – tai jūsų finansinio pajėgumo ir drausmės CV. Jūsų mokumą vertina ne tik paskolų, bet ir kitos finansų, įskaitant ir lizingo, telekomunikacijų bendrovės, o visa informacija panaudojama sprendžiant, ar esate patikimas kredito gavėjas ir ar gebate laiku vykdyti prievoles. Jei kredito istorija – palanki, galite gauti praktiškai bet kokio tipo paskolą. Beje, minėtoje svetainėje galite pasitikrinti savo asmeninę kredito istoriją. Norint turėti teigiamą kredito istoriją, negalima pradelsti mokėjimų: net ir kelių eurų ilgai ignoruojama ir vilkinama suma gali nepataisomai sugadinti kredito reitingą.

Beje, palanki kredito istorija padeda gauti paskolą kur kas palankesnėmis sąlygomis.

O kas nutiks, jei kredito istorija nėra palanki?

  • Kredito įstaiga pasiūlys prastesnes sąlygas, didesnius mokesčius.
  • Būsite laikomas rizikingu klientu, o kuo daugiau neigiamų įrašų kredito istorijoje, tuo aukštesnės palūkanos taikomos.
  • Kreditoriai gali paprašyti užstato. Didesnė tikimybė, kad būsto paskolą ar paskolą verslui apskritai galėsite gauti tik įkeitę turtą.
  • Negausite paskolos.
  1. Jūsų finansinės galimybės. Teikiant paskolos paraišką labai svarbu įvertinti savo galimybes:
  • Kiek pinigų reikia konkrečiam tikslui įgyvendinti?
  • Kokios jūsų mėnesio pajamos?
  • Kiek pinigų lieka sumokėjus mokesčius, atėmus išlaidas kurui, maistui, drabužiams, pramogoms, vaikų, gyvūnų išlaikymui ir t. t.

Pagal dabar galiojančius įstatymus, bendri finansiniai įsipareigojimai (kreditinės kortelės, vartojimo paskolos, išsimokėtinai pirkti daiktai, kelionės ar paslaugos ir t. t.) negali viršyti 40 proc. pajamų. Patartina, kad visi jie neviršytų 30 proc. pajamų – apie 10 proc. reikėtų atsidėti juodai dienai. Jei greitu metu ketinate imti būsto paskolą, geriausia grąžinti visas skolas ir tik tada kreiptis į banką.

Finansų ekspertai svarstantiems, ar pavyks „pavežti“ naujus finansinius įsipareigojimus, pateikia šį patarimą:

Kaip suprasti, ar nauji finansiniai įsipareigojimai nebus per didelė našta? Tiesiog atsidarykite pageidaujamos paskolos skaičiuoklę, įrašykite, kiek pinigų norite skolintis, per kiek laiko paskolą ketinate grąžinti. Tada kelis mėnesius pabandykite tą sumą atsidėti taupymui. Tokiu būdu išsiaiškinsite, ar nauji įsipareigojimai slėgtų jūsų pečius, ar ne.

Paskolų palyginimas yra itin svarbus norint pasiskolinti saugiai ir taip, jog paskolos pasiūlymas Jums apsimokėtų.

Standartinės sąlygos paskolų gavėjams

Jei norite gauti bet kokio tipo paskolą:

  • Turite būti ne jaunesnis nei 18 m.
  • Turite turėti LR pilietybę arba teisę gyventi Lietuvoje.
  • Turite gauti nuolatines pajamas (joms priskiriami atlyginimai, pensija, neįgalumo išmokos, oficialiai gaunamos nuomos pajamos ir kt. Kiekviena bendrovė gali smulkiau aprašyti, kurios iš pajamų laikomos nuolatinėmis).
  • Paskolos suteikiamos ir savo veiklą įregistravusiems juridiniams (statusas – AB, UAB, išskirtiniais atvejais – MB ir kt.).

Kaip gauti paskolą, jei gyvenate užsienyje?

Jei gyvenate užsienyje, paskolų bendrovės jūsų duomenis vertins atidžiau. Paskolos dirbantiems užsienyje yra suteikiamos nors ir paskolų gavėjams taikomi kiti reikalavimai:

  • Minimalus amžius – 22 m., maksimalus – 72 m.
  • Esate deklaravęs gyvenamąją vietą Lietuvoje.
  • Dirbate vienoje iš ES priklausančių šalių arba Norvegijoje.
  • Atlyginimas turi būti pervedamas į vieną iš Lietuvos bankų sąskaitų.
  • Pajamos jau atskaičius mokesčius turi būti ne mažesnės nei 750 eurų.
  • Esamoje darbovietėje turite būti išdirbęs ne trumpiau nei 6 mėnesius.

Ką daryti, jei negavote paskolos?

Per dieną kredito bendrovės gauna po kelis tūkstančius paskolų paraiškų. Didesnioji jų dalis – atmetamos. Tad kaip elgtis, jei negavote paskolos?

  • Raskite laiduotoją. Asmenims, kurie neturi nuolatinių pajamų arba pajamos yra per mažos, galima susirasti laiduotoją. Jis bus atsakingas už įsipareigojimų vykdymą, o jų nevykdymo atveju pats turėtų mokėti įmokas. Tačiau jei paskola suteikiama, labai gerai pagalvokite, ar jumis pasitikėjusio ir sutikusio laiduoti asmens nepastatysite į keblią padėtį.
  • Pabandykite imti paskolą vienas, ne su sutuoktiniu. Labai dažnai skolinantis koją pakiša sutuoktinio pradelsti mokėjimai, dideli įsipareigojimai ir kt. Būtent tai rodo, kad esate aukštesnės rizikos lygio klientai. Tad jei jūsų kredito istorija nepriekaištinga, o pajamos – stabilios ir aukštos, bandykite imti paskolą vien tik savo vardu.
  • Išsiųskite paraiškas dar bent kelioms paskolų bendrovėms ar bankams. Jei nepavyko gauti paskolos vienoje bendrovėje, išsiųskite paraišką kelioms kitoms ar išbandykite tarpusavio skolinimo platformas – kažkada vis tiek turi pasisekti.
  • Bloga kredito istorija. Gali būti, jog turite blogą kredito istoriją. Visgi, paskolos su bloga kredito istorija yra suteikiamos, tačiau ne pačiomis geriausiomis sąlygomis, nes kreditoriai įvertina didesnę riziką, taikydami aukštesnes palūkanų normas ir griežtesnes grąžinimo sąlygas.

Ir atminkite, kad bet kokia paskola – rimtas finansinis įsipareigojimas, tad skolinkitės atsakingai!

 

Rate this post
GAUTI PASKOLOS PASIŪLYMĄ
greitas kreditas palyginimas