Skolinkis iš paprastų žmonių – tai paprasta!

Skolinkis iš paprastų žmonių

Jei nenorite skolintis pinigų iš paprasto banko ir greitųjų kreditų sąlygos jums netinka, tarpusavio skolinimo platformos yra būtent tai ko jums reikia. Tarpusavio skolinimas veikia kiek kitaip nei tradiciniai finansavimo būdai. Šiuo atveju skolinatės ne iš finansų įstaigos, o iš asmens ar asmenų grupės, kurie nori skolinti pinigus už palūkanas. Kitaip tariant, tarpusavio skolinimo svetainės skolininkus tiesiogiai sujungia su paprastais žmonėmis, kurie turi papildomų santaupų, kurias nori įdarbinti. Kiekviena svetainė nustato tarifus ir sąlygas (kartais su investuotojų indėliu) ir įgalina procesą. Tad jei reikia paskolos – skolinkis iš paprastų žmonių, tai padaryti paprasta!

Kaip galima pasiskolinti iš kitų žmonių?

Tai yra skolinimosi ir skolinimo forma, nedalyvaujant tradicinei finansų įstaigai, tokiai kaip bankas, kredito unija ir greitųjų kreditų bendrovė. Jeigu norite pasiskolinti pinigų, tarpusavio skolinimo platformos leis jums rasti žmones, kurie norės paskolinti.

Šios paslaugos teikiančios įmonės (vadinamos „platformomis“) veikia kaip tarpininkės tarp skolininkų ir skolintojų. Vienas iš skolinimosi iš paprastų žmonių privalumų – siūlomos mažesnės palūkanos nei tradicinių paskolų. Ar taip bus ir jūsų atveju, priklausys nuo tam tikrų veiksnių, pavyzdžiui,  jūsų kredito reitingo. Kai kurie geriausi pasiūlymai galimi tik tuo atveju, jei turite puikią kredito istoriją ir niekada neturėjote apmokėjimo vėlavimų su įsipareigojimais bankams ar kredito įstaigoms.

Tarpusavio skolinimo privalumai ir trūkumai

Privalumai

  • Jei norite pasiskolinti šiek tiek pinigų, skolinantis iš žmonių tarpusavio skolinimosi platformose gali būti pigiau nei bankuose ar kredito unijose, ypač jei turite labai gerą kredito reitingą.
  • Kai kuriose svetainėse nėra minimalios paskolos sumos (priešingai nei daugumoje bankų ir kitų įprastų skolintojų), kuri jums gali tikti, jei norite skolintis tik nedidelę sumą trumpam laikotarpiui.
  • Tai yra dar viena galimybė, jei jums sunku gauti paskolą banke ar kitoje kredito įstaigoje, atsižvelgiant į jūsų kredito reitingą.

Trūkumai

  • Tarpusavio skolinimo platformų palūkanų normos gali skirtis nuo bankų priklausomai nuo jūsų kredito reitingo.
  • Už paskolos paraiškos pateikimą gali tekti sumokėti mokestį platformai, net jei paskola nėra visiškai finansuojama. Tai gali reikšti kelis mokesčius, jei turite kreiptis daugiau nei vieną kartą. Mokestis ir jo buvimas ar nebuvimas priklauso nuo platformos.
  • Galite negauti paskolos, jei turite prastą kredito reitingą arba anksčiau blogai tvarkėte savo finansus ir tai atsispindi kredito istorijoje.
  • Naudodamiesi tarpusavio skolinimo platforma, jūs negalite turėti tokių pačių apsaugos priemonių, kaip skolindamiesi kitais būdais. Tai skiriasi atsižvelgiant į tai, kaip sudaromos paskolos sutartys ir kas yra skolintojai, pavyzdžiui, ar jie yra instituciniai investuotojai, ar privatūs asmenys. Paklauskite platformos, kaip tai veikia ir kuo tai skiriasi nuo įprastos paskolos.

Kur kreiptis norint skolintis iš paprastų žmonių?

Norėdami kreiptis dėl paskolos, apsilankykite patikusiame tarpusavio skolinimo tinklalapyje ir  užsiregistruokite, pasirinkite norimą skolintis sumą ir per kokį terminą norėtumėte šią sumą gražinti. Registracijos metu reikės užpildyti informacijos formą apie finansinę ir šeimyninę padėtį bei patvirtinti savo tapatybę ar atlikti kitus veiksmus.

Tada pamatysite, ar turite teisę gauti paskolą, ir palūkanų normą, kurią turėsite sumokėti. Atsižvelgiant į jūsų kredito reitingą ir individualią platformą, jums gali būti pasiūlyta mažiau, nei norite skolintis, arba kiti skolintojai gali pasiūlyti tam tikrą sumą už vieną palūkanų normą ir skirtingas palūkanų normas.

Tarpusavio skolintojai paprastai išdalina jūsų paskolą tarp daugybės skirtingų žmonių. Iš investuotojų pusės tai vadinama sutelktiniu finansavimu – daug žmonių sudeda pinigus bendram tikslui, šiuo atveju jūsų paskolos finansavimui. Skolinkis iš paprastų žmonių tai padaryti itin paprasta.

Ką reikia žinoti prieš kreipiantis dėl skolinimosi iš paprastų žmonių

Prieš pasirinkdami kreiptis dėl paskolos tarpusavio skolinimo platformoje, būtinai apsvarstykite rizikas:

  • Jei nesilaikote įsipareigojimų ir negražinate paskolos, įmonė gali perduoti paskolą skolų išieškojimo įmonei, kuri jus persekios skolintojo ar skolintojų vardu. Kraštutiniu atveju gali būti kreipiamasi į teismą.
  • Praleisti mokėjimai ar paskolos nevykdymas turės įtakos jūsų kredito reitingui. Kai kredito sutartis bus sudaryta, tarpusavio skolinimo svetainė jūsų kredito ataskaitoje užregistruos įrašą taip pat, kaip ir dauguma kitų paskolų teikėjų.

Verta pastebėti, jog lygiai su tokiomis pat ar panašiomis rizikomis susiduriama siekiant bet kokios rūšies paskolos.

Kaip supratote, norint gauti paskolą iš tarpusavio skolinimo platformos, itin svarbu turėti gerą kredito reitingą. Jums būtų naudinga perskaityti kelis jau anksčiau rašytus straipsnius apie kredito reitingą, ką daryti turint blogą kredito reitingą ir kaip jį pagerinti:

Tarpusavio skolinimo platformos

Lietuvoje veikia kelios tarpusavio skolinimo platformos. Jų veiklą reguliuoja Lietuvos bankas. Jei nesate tikri ar tarpusavio skolinimo platforma veikia teisėtai ir yra saugi, galite pasitikrinti LB tinklalapyje.

Paskoluklubas.lt

Paskolos suma nuo 100 € iki 25000 €. Paskolos gražinimo laikotarpis nuo 1 iki 120 mėn. Metinė palūkanų norma nuo 5 proc.

Finbee.lt

Paskolos suma nuo 300 € iki 10000 €. Paskolos gražinimo laikotarpis nuo 12 iki 60 mėn. Metinė palūkanų norma nuo 7 proc.

Gosavy.lt

Paskolos suma nuo 300 € iki 25000 €. Paskolos gražinimo laikotarpis nuo 3 iki 84 mėn. Metinė palūkanų norma nuo 7 proc.

Esama ir daugiau tarpusavio skolinimo platformų, kurios orientuotas į paskolas su užstatu, paskolas verslui ir pan.

Apibendrinimas

O jei norėtumėte labiau pasigilinti į tarpusavio paskolų privalumus, esame apie tai rašę plačiau šiuose straipsniuose:

O pasidomėti išties verta. Tarpusavio skolinimas vertas dėmesio skolinimosi būdas, galintis leisti sutaupyti, nes gaunamos mažesnės palūkanos. Tuo pačiu tai ir moralinis pasitenkinimas, nes skolinatės ne iš didesnių ir galingų įmonių, o iš paprastų žmonių. Galbūt tokių kaip jūs, kurie gražinę savo paskolas, įdėjo truputį pinigų į platformą, kad gautų pajamų. Taigi skolinkis iš paprastų žmonių, leisk uždirbti, o paskui prie jų galite prisijungti ir jūs!

Rate this post
GAUTI PASKOLOS PASIŪLYMĄ
greitas kreditas palyginimas