Greita paskola verslui – kada reikalinga ir ką reikia žinoti?

Paskolas smulkiajam verslui galima gauti iš daugelio tradicinių ir alternatyvių skolintojų. Greita paskola verslui gali būti gauta tiek iš bankų, tiek iš kredito unijų, tarpusavio skolinimo platformų, tiek iš greitųjų kreditų įmonių. Smulkaus verslo paskolos gali padėti jūsų verslui augti, finansuoti naujus tyrimus ir plėtrą, padėti jums plėstis į naujas teritorijas, pagerinti pardavimo ir rinkodaros rodiklius, leisti plėsti darbuotojų komandą, priimti naujus specialistus  ir dar daugiau.

Pagrindinė taisyklė imant paskolą verslui, yra žinoti, jog tie pasiskolinti pinigai padės pasiekti dar geresnių rezultatų, padės įgyvendinti tikslus, kurie atves įmonę ant sėkmės ir pelno slenksčio.

1 Ieskaupaskolos
nuo 100 € iki 25000 €
Suma
nuo 1 mėn iki 84 mėn
Terminas
Nuo 4,00 %
Palūkanos
nuo 13%
BVKKMN
9.1
Nemokama paskolu palyginimo platforma
2 Fjord bank
nuo 1000 € iki 20000 €
Suma
nuo 12 mėn iki 60 mėn
Terminas
Nuo 4,00 %
Palūkanos
nuo 14%
BVKKMN
8.7
Mažos palūkanos
3 Savy
nuo 300 € iki 19000 €
Suma
nuo 3 mėn iki 72 mėn
Terminas
Nuo 4,60 %
Palūkanos
nuo 13%
BVKKMN
8.3
Didžiausia tarpusavio skolinimosi platforma Lietuvoje - SAVY

Situacijos, kuomet jums gali praversti greita paskola verslui

Yra daugybė situacijų, kuomet jums gali būti reikalinga paskola verslui. Tačiau jei norite pagrįsti paskolos ėmimą kredito institucijai, įmonės valdybai ar tiesiog sau, šios priežastys verslo pasaulyje yra dažniausios, dėl kurių yra imamos paskolos.

Pirkti nekilnojamąjį turtą ir išplėsti veiklą

Plėtra paprastai vyksta, jei įmonė uždirba pelną, didėja pinigų srautai ir turi teigiamų ateities prognozių. Tai yra scenarijus, dėl kurio bet kuris kreditorius greičiausiai patvirtins paskolą smulkiajam verslui.

Įrangos pirkimui

Įmonės turi dvi galimybes įsigyti įrangą: gali ją nusipirkti arba išsinuomoti. Jei verslo savininkas skolinasi pinigų įrangai pirkti, jis įgyja turtą. Žinoma, jo vertė buhalteriškai mažėja kas metus, tačiau vėliau įranga taip pat gali būti parduodama už likutinę vertę, kai ji pasenusi, nebeveikia ar tiesiog nebereikalinga. Brangi įranga gali tapti net užstatu imant didesnės vertės paskolą.

Įsigyti inventorių

Kai kurios smulkaus verslo įmonės yra sezoninės, pavyzdžiui, mažmeninės prekybos, svetingumo ir žemės ūkio įmonės. Jei įmonė dirba tik didžiąją dalį atostogų sezono, ji gali imti trumpalaikę paskolą, kad iš anksto įsigytų didžiąją dalį savo prekių atsargų. Banko paskolos atsargoms įsigyti paprastai yra trumpalaikės. Įmonės strategiškai stengiasi jas grąžinti pasibaigus sezonui, naudodamos pajamas iš savo sezoninių pajamų.

Padidinti apyvartinį kapitalą

Apyvartinis kapitalas yra pinigai, naudojami kasdienėms verslo operacijoms valdyti. Smulkios įmonės gali imti verslo paskolą veiklos išlaidoms padengti, kol jų pajamos pasieks tam tikrą sumą. Jei skolininkas turi gerą kredito reitingą ir gerą verslo planą, galima gauti paskolą su palankiomis palūkanomis.

Numatykite, kaip skolintojai žiūrės į jūsų kredito ir rizikos profilį

Norint gauti paskolą, skolintojai vertina jūsų asmeninę kredito reitingą ir istoriją. Lygiai taip pat yra ir teikiant paraišką verslo paskolai gauti. Skolintojai, remdamiesi skolininko kredito ir rizikos pobūdžiu, nusprendžia, ar suteikti paskolą smulkiajam verslui, ar ne. Skolintojai atsižvelgs į šiuos veiksnius, todėl atidžiai peržiūrėkite juos ir apsvarstykite galimybę imtis tinkamų taisomųjų veiksmų, ypač jei galite šiek tiek palaukti prieš teikiant paraišką paskolai gauti.

 • Kredito reitingas ir kredito istorija. Skolintojai peržiūrės jūsų verslo kredito istoriją, kredito reitingą ir laiku atliktus mokėjimus pagal prieinamus duomenis, paskolas ir pardavėjų sutartis. Taigi peržiūrėkite savo kredito ataskaitą ir „pašalinkite“ visas skolas, kurios kaip dėmes teršia jūsų istoriją.
 • Negrąžintos paskolos ir pinigų srautai. Skolintojai peržiūrės jūsų negrąžintas paskolas ir skolas, kad nustatytų, ar jūsų pinigų srauto pakaks esamoms paskoloms ir įsipareigojimams bei numatomai naujai paskolai apmokėti.
 • Turtas versle. Skolintojai gali peržiūrėti verslo turtą (ypač trumpalaikį turtą, pvz., grynuosius pinigus ir gautinas sumas), kad sužinotų, ar yra tinkamas turto pagrindas, kuriuo būtų galima pasinaudoti paskolos negražinimo atveju.
 • Laikas versle. Skolintojai bus linkę palankiau žiūrėti į įmones, kurios veikia keletą ar daugiau metų.
 • Investuotojai įmonėje. Skolintojai į bendrovę žiūrės palankiau, jei ji turės profesionalių rizikos kapitalo investuotojų, strateginių investuotojų ar žinomų angelų investuotojų.
 • Finansinės ataskaitos. Skolintojai gali tikrinti jūsų finansus, kad įsitikintų, jog įmonė bus pajėgi gražinti paskolą.

Kaip giliai tikrinami įmonės duomenys, į ką kreipiamas dėmesys, priklauso nuo prašomos paskolos sumos, kokioje įstaigoje siekiate gauti verslo paskolą. Greitos verslo paskolos greitųjų kreditų, tarpusavio skolinimo platformose yra labiausiai pasiekiamos smulkiajam verslui, nes kriterijų barjeras yra mažiausias.

Išanalizuokite pagrindines siūlomos verslo paskolos sąlygas

Darome prielaidą, jog esate pakankamai supratingi ir nesirenkate pirmos pasitaikiusios paskolos iš dažniausiai reklamuojamo kreditoriaus. Jūsų tikslas gauti kuo geresnę verslo paskolą, todėl pateikite užklausas ar patikrinkite prieinamą informaciją visose kredito įstaigose. O tuomet beliks išsirinkti.

Kad įsitikintumėte, jog siūloma verslo paskola yra prasminga jūsų verslui, turėsite išanalizuoti pagrindines skolintojo pasiūlytas sąlygas ir palyginti jas su kitų skolintojų sąlygomis. Štai pagrindiniai niuansai, kuriuos reikia peržiūrėti:

 • Kokia yra paskolos palūkanų norma ir kaip ji gali skirtis laikui bėgant?
 • Kaip dažnai mokamos palūkanos?
 • Kada grąžinama pagrindinė suma arba kaip ji amortizuojama per paskolos laikotarpį? Turite būti patenkinti bendromis palūkanomis ir pagrindinėmis išmokomis iš pinigų srautų perspektyvos.
 • Koks yra paskolos išdavimo mokestis?
 • Kokios kitos išlaidos ar mokesčiai yra taikomi (pvz., sutarties pasirašymo mokesčiai, administravimo mokesčiai, paskolos apdorojimo mokesčiai ir kt.)?
 • Kokios veiklos sąlygos taikomos jūsų verslui (pvz., maksimalus skolos ir nuosavybės santykis arba minimali įmonės turima pinigų riba)?
 • Kokiomis aplinkybėmis paskolos davėjas gali įvardyti įsipareigojimų nevykdymą?
 • Ar reikalingas užstatas ar turto įkeitimas?
 • Kokias periodines ataskaitas ar finansines ataskaitas reikia pateikti skolintojui?
 • Ar yra apribojimų, kaip panaudoti gautą paskolos sumą?
 • Ar galima iš anksto sumokėti paskolą be baudos arba susimažinant palūkanas?

Niekada neimkite paskolos ir nepriimkite finansinių sprendimų nepalyginę visų alternatyvų. Tik palygindami ir vertindami galite tikėtis išsirinkti paskolą su geriausiomis ir palankiausiomis jums sąlygomis. Be to, imant didesnės sumos paskolą, žinojimas ką siūlo konkurentai gali tapti puikiu svertu deryboms.

Ir pabaigai.

Paskolas smulkiajam verslui galima gauti iš daugelio skirtingų skolintojų, nesuskaičiuojama daugybė pasirinkimų, pritaikytų jūsų verslo finansinei padėčiai. Numatydami, ką skolintojai peržiūrės ir reikalaus, labai padidinsite galimybes gauti naudingą paskolą smulkiajam verslui. Todėl būkite pasiruošę ir greita paskola verslui išties greitai įkris į jūsų įmonės sąskaitą.

 

Ar verta imti paskolą verslui? Žinoma! Aptarėme situacijas, kuomet dažniausiai imamos (t.y. ir suteikiamos) paskolos. Galų gale dauguma verslo paskolų yra vertos, jei joms netaikomos didelės palūkanos. Tačiau jūs turite įsitikinti, kad lėšas iš verslo paskolų išleidžiate protingai ir turite planą kaip paskolą gražinti, nepaisant to, ar jūsų verslas sėkmingas.

Papildoma informacija bei skaitiniai

Jei jūs esate smulkus verslininkas dirbantis pagal verslo liudijimą ar individualios veikslo pažymą, paskolos galimybes privatiems asmenims dirbantiems savarankiškai aptarėme keliuose ankstesniuose straipsniuose:

Paskolos su verslo liudijimu: ar įmanoma gauti?

Paskolos su individualia veikla, ar dirbantiems savarankiškai teikiamos?

 

 

Rate this post
GAUTI PASKOLOS PASIŪLYMĄ
greitas kreditas palyginimas