Paskolos su verslo liudijimu: ar įmanoma gauti?

Paskolos su verslo liudijimu

Šiandien vis daugiau žmonių nusprendžia nebelenkti nugaros darbdaviui, o patys imtis nuosavo verslo, pasirenkant darbą su verslo liudijimu. Tokia iniciatyva išties sveikintina, tačiau reiktų žinoti, kad darbas su verslo liudijimu turi tam tikrų niuansų, ypač tada, jei prireikia paskolos su verslo liudijimu didesniam pirkiniui – būstui, vartojimo kreditui ar net greitajam kreditui.

Taigi, kokią paskolą galite gauti dirbdami su verslo liudijimu? Apie tai šiame straipsnyje.

Paskola būstui dirbant pagal verslo liudijimą

Reikia pripažinti, kad šiandien būstų kainos Lietuvoje, ypatingai didesniuose miestuose, tikrai kandžiojasi, todėl retas gali įsigyti butą ar pasistatyti namą be finansinės pagalbos iš išorės. Visgi, bankai laisva ranka nedalina paskolų su verlo liudijimu visiems norintiems. Reikia atitikti gana griežtus reikalavimus: gauti pastovias pajamas, turėti švarią kredito istoriją, o kai kurie bankai prašo parodyti ir savo santaupas, jei perkate naują būstą, kad įsitikintų, jog turėsi finansų jam įsirengti.

Reikalavimų ir įvairių patikrinimų daug, o tikimybė, kad gausite paskolą praktiškai lygi dideliam nuliui, kadangi turėdami verslo liudijimą, neturite pastovių pajamų. Būtent taip, kaip nereguliarios yra traktuojamos pajamos  gaunamos dirbant su verslo liudijimu. Žinoma, mėginti laimę galima, tačiau iš karto pasiruoškite įvairiems scenarijams.

Norintiems įsigyti būstą, tačiau dirbantiems su verslo liudijimu šiek tiek draugiškesnės unijos. Kita vertus, jei banko palūkanos prasideda nuo 2 proc., tai įvairiose unijose šis skaičius išauga iki 5 proc. ir net daugiau, todėl reiktų gerai pagalvoti ar finansiškai būsite pajėgūs mokėti įmoką ir palūkanas. Paskolų skaičiuoklė padės lengviau apskaičiuoti galimą įmoką su įvairiomis palūkanomis ir terminais.

Apie sunkumus, su kuriais susiduria norintys gauti paskolą būstui, nuolat rašoma spaudoje. Kaip rašoma Lrt.lt straipsnyje apie dirbančius savarankiškai ir norinčius gauti paskolą, nors norintiems pasiskolinti, nepaisanat pajamų tipo,  suteikiamos gana panašios sąlygos paskolai gauti, tačiau jų finansinė padėtis gali būti traktuojama labai skirtingai. Dirbantys savarankiškai visada vertinami akyliau.

Vartojamoji paskola su užstatu dirbant pagal verslo liudijimą

Paskolos su užstatu yra saugesnės kreditoriui, nes užstatas veikia kaip garantija, padidinanti galimybę atgauti skolą, jei skolininkas nesugeba jos grąžinti. Tuo atveju, jei norite pasiskolinti būsto remontui, verslo pradžiai ar kitam didesniam pirkiniui ir planuojate imti vartojamąją paskolą, kuri gali siekti siekti 20, 30 tūkstančių, labai tikėtina, kad bankas ar kreditorius paprašys užstato, pavyzdžiui, automobilio. Žinoma, juo naudotis ir toliau galėsite, tačiau, jei nevykdysite savo įsipareigojimų, užstatas atiteks kreditoriams. Be to, visai realu, kad pagalbos kreipdamiesi į banką taip ir liksite nieko nepašę, o priežastis vėl ta pati – nepastovios pajamos. Tuo tarpu, įvairios kredito bendrovės į asmenis, dirbančius pagal verslo liudijimą, žiūri lanksčiau, tačiau jų siūlomos palūkanos yra didesnės, todėl reiktų pagalvoti ar apsimoka užsikrauti šį finansinį įsipareigojimą.

Greitosios paskolos su verslo liudijimu kasdieninėms išlaidoms

Greitosios paskolos gali pagelbėti, kai reikia nedidelės pinigų sumos čia ir dabar. Kita vertus, tai taip pat finansinis įsipareigojimas, todėl kiekvienas kreditorius tikrai patikrins jūsų kreditingumą ir greičiausiai paprašys pastarojo pusmečio banko išrašo, kad įsitikintų, jog išties gaunate pajamas ir jų pakanka, kad galėtumėte grąžinti įsiskolinimą, nepriklausomai nuo jo dydžio.

Tad nors darbas su verslo liudijimu atrodo žaviai ir viliojančiai, tačiau gauti didesnę paskolą yra sudėtinga, reikalauja daug pastangų ir nemažai bemiegių naktų.

Kaip vyksta pajamų vertinimas dirbant pagal verslo liudijimą

Kaip jau supratote, esmė slypi pajamų vertinime. Daugelis sprendimų dėl paskolos išdavimo yra priimami remiantis atsakingo skolinimo nuostatomis. Ir nors konkrečiai nuostatuose nėra kalbama apie paskolų išdavimą dirbantiems pagal verslo liudijimą, tačiau pajamos iš verslo liudijimo nėra deklaruojamos ir patikrinamos, tdėl laikomos nereguliariomis.

Paprastai tikrinant pajamas yra naudojamasi Sodros pažyma apie gaunamas pajamas. Tačiau tokia pažyma galima tik dirbant pagal darbo sutartį. Taigi visos kitos pajamos laikomos nereguliariomis.

Atsakingo skolinimosi nuostatuose apie nereguliarias pajamas yra rašoma taip:

„Kredito gavėjai, kurių pajamos gali gerokai kisti (pvz.: dividendų, pajų pajamos, nekilnojamojo turto pajamos, pajamos iš investicinės veiklos arba nekilnojamojo turto pardavimo pajamos ir pan.) arba dėl kurių pajamų tvarumo abejojama, vertinami konservatyviau, jiems teikiamiems kreditams nustatomos griežtesnės, nei maksimaliai yra leidžiama Nuostatuose, kredito ir įkeisto turto vertės ir (arba) vidutinės įmokos dydžio ir pajamų santykių reikšmės ir (arba) didesnė kredito kaina.“

Kaip elgtis, tikintis vieną dieną gauti paskolą su verslo liudijimu?

Nesvarbu dėl kokios paskolos su verslo liudijimu yra kreipiamasi, visuomet svarbu pateikti įrodymus, jog gaunate reguliarias pajamas ir turite pakankamai pajamų padengti įsiskolinimus. Dažniausiai prašoma paskutinių dviejų metų dokumentų galinčių pagrįsti pajamas ir išlaidas. Pavyzdžiui, paskutinių 2 metų pajamų deklaracijos, einamųjų metų pajamų ir išlaidų žurnalas ir pan.

Todėl kiekvienais metais teisingai ir sąžiningai užpildykite pajamų deklaracijas. Stenkitės veiklą vykdyti, pajamas gauti į banko sąskaitą, kad būtų galima matyti pajamas sąskaitos išrašuose. Gaunant pajamas grynais pinigais, jokių įrodymų pateikti negalėsite. Tvarkingai veskite veiklos apskaitą, kuri irgi gali praversti įrodant, jog jūsų pajamos reguliarios.

Kiekviena įstaigos vertinimo kriterijai individualūs

Pajamų vertinimas kuomet pateikiate prašymą paskolai yra privalomas. Bet kuri paskolas išduodanti įstaiga privalo įsitikinti, jog turėsite pajamų išmokėti paskolą. Todėl kuomet nėra darbo sutarties ir reguliarių pajamų, įstaigos itin atidžiai tikrina ir vertina paraiškos pateikėją. Kiekviena įstaiga turi individualų vertinimo mechanizmą, todėl konsultantams taip sunku pasakyti ar gausite paskolą vien iš to, kiek jūs gavote pajamų pastaruosius metus. Vertinamos ne tik pajamos, bet ir veiklos sritis, veiklos srities paklausa (ar tai sezoninė paklausa), kokios rizikos netekti pajamų ir pan.

Būtent dėl tokio individualaus vertinimo nereikia atsisakyti minties apie paskolą po pirmo neigiamo atsakymo. Pateikite paraišką ir kitoms paskolas išduodančias įstaigoms – galbūt kitos įstaigos vertinimas nebus toks griežtas.

Žinoma, pastarasis patarimas duodamas su sąlyga, jog patys įsivertinote ar atitinkate atsakingo skolinimo nuostatus, ar pajamos tikrai pakankamos išmokėti paskolą.

Nepamirškite, jog apskritai kiekvienas atvejis yra individualus, tad jei jums reikia paskolos nebijokite kreiptis ir klausti. Išsiaiškinę kokiomis sąlygomis jums gali suteikti paskolą nepamirškite palyginti paskolų sąlygų. O jeigu dirbate su individualia veikla, tuomet Jums siūlome pasiskaityti  apie paskolos su individualia veikla

3.2/5 - (6 votes)
GAUTI PASKOLOS PASIŪLYMĄ
greitas kreditas palyginimas