Paskolos su individualia veikla, ar dirbantiems savarankiškai teikiamos?

Paskolos su individualia veikla – dažnai tenka girdėti, jog gauti paskolą faktiškai neįmanoma. Iš tikrųjų įmanoma, tačiau sudėtingiau ir reikia žinoti tam tikrus niuansus. Todėl dalinamės praktiškais patarimais, kurie ateityje jums padės gauti greitąjį kreditą internetu, būsto paskolą, vartojimo kreditą ar pasinaudoti lizingu automobiliui.

 

Kodėl ieškantys Paskolos su individualia veikla yra išskiriami?

Girdint, jog dirbantiems savarankiškai yra sunkumų gauti paskolą, susidaro įspūdis, jog šie yra diskriminuojami. Dėl to galima ginčytis, tačiau esmė – pajamų vertinimas.

Bankai, kredito unijos, greitųjų kreditų kompanijos laikosi atsakingo skolinimosi principų, kurių vienas teigia, jog paskolos negali būti išduotos nuolatinių pajamų negaunantiems piliečiams. Dirbantys savarankiškai patys atsako už savo pajamas ir dažnai tai reiškia, jog vieną mėnesį pajamos yra keli tūkstančiai eurų, o jau sekantį mėnesį vos keli šimtai.

Ir nepaisant, jog metų pajamų vidurkis yra kelis kart didesnis už panašų darbą dirbančio žmogaus atlyginimą pagal darbo sutartį, tačiau tokios pajamos laikomos ne nuolatinėmis.

Taigi, problema yra tai, jog tik pats žmogus žino ar pas jį yra nuolatinės pajamos iš darbo pagal verslo liudijimą, ar ne. Tik žmogus žino, kokios sutartys, kokie ateities sandoriai leis jam garantuoti sau tinkamą atlyginimą.

Įprastai, pateikus paraišką paskolai pagal individualią veiklą, bankas ar kreditą išduodanti įstaigą visus duomenis apie pajamas gauna iš Sodros. Tai garantuoja duomenų teisingumą ir leidžia matyti žmogaus pajamas bei paprasčiau vertinti finansinę situaciją.

Tuo tarpu dirbančių individualiai duomenys iš Sodros nieko nepasako. Reikia pateikti banko išrašus, sutartis, pajamų deklaracijas, atsiranda erdvės manipuliavimams skaičiais. O bankams ir paskolų išdavimo įmonėms tai jau sukelia nepasitikėjimo.

Ir visgi, net jei paskolas individuliai veiklai išduodančios įstaigos negali patikrinti jūsų finansų, tačiau jūs pats galite imtis veiksmų, kurie išspręstų šią nepatogią situaciją ir padidintų galimybes gauti paskolą.

Pakeiskite mokamų mokesčių laiką

Dirbantys savarankiškai deklaracijas pildo kartą per metus ir daugelį mokesčių moka taip pat kartą per metus. Tačiau įprastoje rutinoje įvedus vieną naujovę, VSD mokesčio mokėjimą kas mėnesį, jau parodomas nuolatinių pajamų faktas.  Kas mėnesį mokant VSD, reikia atkreipti dėmesį, jog permokos nėra gražinamos. Tad reikia atidžiai skaičiuoti pajamas ir mokėti ne daugiau nei realiai būtų priskaičiuojamas VSD mokestis metų gale. Visus kitus mokesčius ir deklaracijas teikite kartą per metus, kaip įprastai.

PSD, VSD mokesčių pakeitimai įvedami nuolat, tad praėjus kuriam laikui nuo straipsnio parašymo situacija su mokėjimais gali būti pakitusi. Pasikonsultuokite su savo mokesčių konsultantu dėl tokio mokėjimo galimybės – taip gausite aktualiausią informaciją.

Deklaruokite turtą

Deklaruokite turimą turtą, t.y. nekilnojamą turtą, automobilį, brangius meno dirbinius ar papuošalus. Teikiant kasmetines deklaracijas panaudokite papildomas deklaracijos formas, kuriose nurodykite visą turimą turtą.

Žmogus turintis finansinį užnugarį yra patikimesnis klientas ir paskolas gauna dažniau arba geresnėmis sąlygomis. Kartais net apsimoka įsigyti nedidelės vertės būstą už savo santaupas, jį išnuomoti ir nuomos sutartį pateikti bankui kaip nuolatinių pajamų šaltinį.

Užsitikrinkite teigiamą kredito istoriją

Norint paskolos dirbantiems pagal individualia veikla, kurkite teigiamą kredito istoriją. Apie kredito istoriją esame rašę anksčiau straipsnyje „Norint gauti paskolą geresnėmis sąlygomis, reikia atkreipti dėmesį į kredito istoriją“, tai itin svarbus punktas visiems norintiems gauti paskolą, kreditą, pasinaudoti lizingu ar kitomis finansinėmis paslaugomis.

Kiekvienas mokėjimas, sąskaitos apmokėjimas, komunalinių paslaugų sąskaitos apmokėjimas yra įtraukiamas į kredito istoriją. Ir net keli centai pavėluoti laiku sumokėti, gali ateityje pakišti koją imant didesnę paskolą. Nes niekas nežiūri kodėl ir kokia suma vėluota mokėti – sistemoje tiesiog matomas vėlavimas.

Beje, visada galite pasitikrinti savo kredito istoriją ir reitingą tam skirtose sistemose, kad susidarytumėte įspūdį kokios jūsų galimybės gauti paskolą esamuoju laiku.

Ir pabaigai, norėdami gauti paskola su individualia veikla ir abejodami ar ją gausite, visuomet kreipkitės į paskolas išduodančią įmonę ir pasidomėkite kokios sąlygos, kokių papildomų dokumentų reikia ir ką dar galite padaryti. Bendradarbiaujant ir užsibrėžus tikslą – viskas pasiekiama. Svarbiausia, nenuleisti rankų ties pirmuoju „ne“. Lietuvoje veikia banka, kredito unijos, tarpusavio skolinimo platformos – tad paskolų teikimo įmonių netrūksta. Jeigu dirbate su verslo liudijimu, siūlome papildomai pasiskaityti apie paskolos su verslo liudijimu.

1 Ieskaupaskolos
nuo 100 € iki 25000 €
Suma
nuo 1 mėn iki 84 mėn
Terminas
Nuo 4,00 %
Palūkanos
nuo 13%
BVKKMN
9.1
Nemokama paskolu palyginimo platforma
2 Fjord bank
nuo 1000 € iki 20000 €
Suma
nuo 12 mėn iki 60 mėn
Terminas
Nuo 4,00 %
Palūkanos
nuo 14%
BVKKMN
8.7
Mažos palūkanos
3 Savy
nuo 300 € iki 19000 €
Suma
nuo 3 mėn iki 72 mėn
Terminas
Nuo 4,60 %
Palūkanos
nuo 13%
BVKKMN
8.3
Didžiausia tarpusavio skolinimosi platforma Lietuvoje - SAVY
Rate this post
GAUTI PASKOLOS PASIŪLYMĄ
greitas kreditas palyginimas