Paskola būstui: naudingi patarimai prieš kreipiantis dėl paskolos

Ar jums jau seniai pabodo kiekvieną mėnesį mokėti didelę būsto nuomos kainą? Ar jums įgriso susidurti su nuolatiniais būsto nuomininkams kylančiais sunkumais ir nepatogumais? Jei taip, tuomet greičiausiai vis dažniau pagalvojate, kad paskola būstui galėtų padėti jums ištrūkti iš šio užburto rato ir leistų pagaliau įsigyti savo nuosavą būstą. Tačiau prieš pradedant ieškoti naujo būsto jums reikėtų atkreipti dėmesį į keletą svarbių veiksnių.

Pradėkite nuo savo asmeninės kredito ataskaitos

Pirmas dalykas, kurį kreditoriai atliks, kai kreipsitės dėl paskolos būstui – patikrins jūsų kreditingumą. Tačiau tai iš anksto turėtumėte padaryti ir jūs. Nėra geresnio laiko reguliariai stebėti savo asmeninį kredito reitingą nei tada, kai bandote įrodyti savo kreditingumą pasirinktiems kreditoriams, kad galėtumėte gauti geriausią įmanomą palūkanų normą. Turite būti tikri, kad jūsų kredito ataskaita yra visiškai tiksli, o asmeninis kredito reitingas būtent toks, kokio reikia norint gauti atitinkamo dydžio būsto paskolą su palankiausia palūkanų norma.

Reguliariai stebėdami savo kredito ataskaitą galėsite matyti, kaip jums sekasi. Išspręskite bet kokius iškylančius netikslumus ir viską išsiaiškinkite. Jei jūs šiuo metu turite nemažai finansinių įsipareigojimų, mažindami juos kartu turėtumėte stebėti ir tai, kaip laikui bėgant keičiasi jūsų kredito reitingas. Kuo mažiau finansinių įsipareigojimų jums liks, tuo aukštesnis turėtų būti ir kredito reitingas.

Naudokitės būsto paskolos skaičiuokle

Būsto paskolos skaičiuoklės yra puikūs įrankiai, padedantys suprasti, kokios vertės būstą galite sau leisti. Jomis labai paprasta naudotis ir jos gali parodyti, kokio dydžio būtų mėnesinė būsto paskolos įmoka skirtingos būsto kainos, pradinio įnašo ir palūkanų normos atvejais. Paskolos skaičiuoklė tai paprastas būdas pasižiūrėti, kokios Jūsų galimybės gauti paskolą.

Atlikite namų darbus

Taip, žodis „namų darbai“ mus taip pat verčia susigūžti, tačiau šį kartą atlygis yra daug didesnis nei geometrijos teoremų ar periodinės elementų lentelės įsiminimas. Ieškote būsto, bet taip pat prisiimate finansinį įsipareigojimą, su kuriuo teks gyventi ne vienerius metus, todėl turite būti tikri, kad sudarysite patį geriausią įmanomą sandorį. Prieš ką nors pasirašydami ar įsipareigodami, nuodugniai ištirkite paskolų sąlygas, palūkanų normas ir kreditorius. Dabar atliekamas sunkus darbas atsipirks vėliau, kai gausite geresnę palūkanų normą ir palankesnes sąlygas.

Visos būsto paskolos nėra vienodos. Net jei paskolų palūkanų norma vienoda, gali skirtis paskolos sutarties sąlygos ir mokesčiai, dėl kurių vienas pasiūlymas yra brangesnis už kitą. Svarbu suprasti visas sudedamąsias dalis, kurios lemia paskolos būstui kainą, kad galėtumėte tiksliai palyginti rinkoje prieinamus pasiūlymus.

Supraskite, ką galite sau leisti

Nuosavas būstas gali būti jūsų gyvenimo svajonė, tačiau galvodami apie būsto įsigijimą jūs taip pat neturėtumėte leisti sau skraidyti padebesiais. Trumpiau tariant, jums reikėtų nusileisti ant žemės. Jei ieškote būsto, kurį norint įsigyti jums reikės 30 % pradinio įnašo, o jūs turite tik apie 5 %, visiškai suprantama, kad turėtumėte gerai apgalvoti, kokiu būdu galėsite sutaupyti reikiamą pinigų sumą.

Priklausomai nuo kreditoriaus ir pasirinkto nekilnojamojo turto objekto, iš jūsų reikalaujamo pradinio įnašo dydis gali svyruoti nuo 15 iki 30 %. Mėnesinio biudžeto sudarymas padės jums atidėti pakankamai pinigų pradiniam įnašui. Įvertinę savo tikrąsias finansines galimybes ir optimizavę asmeninį biudžetą, galite pagalvoti ir apie galimybę pasinaudoti automatiniais pervedimais į taupomąją sąskaitą. Tokiu būdu kiekvieną mėnesį jūsų nustatyta suma būtų automatiškai nuskaitoma nuo jūsų aptarnaujančios sąskaitos ir pervedama taupymui. Tokiu būdu jūs niekuomet nepamiršite atidėti dalies savo mėnesinio atlyginimo taupymui ir greičiau sukaupsite reikalingą sumą pradiniam įnašui.

Supraskite, kaip veikia kreditoriai

Jūsų kredito reitingas, kuriuo remdamiesi kreditoriai dažniausiai priima sprendimus dėl paskolos sumos ir palūkanų normos, atspindi jų pasitikėjimą jūsų gebėjimu grąžinti paskolą. Trumpiau tariant, kuo aukštesnis jūsų kredito reitingas, tuo lengviau gauti norimą sumą ir palūkanų normą.

Palūkanų norma bus vienas didžiausių veiksnių, lemiančių jūsų būsto paskolos kainą. Būsto paskolų palūkanų normos keičiasi beveik kasdien, todėl naudinga žinoti, į kurią pusę jos krypsta.

Nuspręskite, kokios paskolos norėtumėte

Įvertinę rinkoje siūlomas paskolas, turėtumėte nuspręsti, kokia paskola geriausiai atitinka jūsų finansinę padėtį perkant būstą. Pavyzdžiui, turite nuspręsti, ar norite kreiptis dėl būsto paskolos 15, ar 30 metų, galvojate apie kintamą palūkanų normą, ar apie fiksuotą ir kt. Jei ieškote saugumo ir garantijos, kad būsto paskolos grąžinimo įmokos nedidės, jums gali tikti fiksuotų palūkanų paskola.

Kuo didesnis pradinis įnašas, tuo platesnės jūsų galimybės

Atsižvelgiant į tai, ką realiai galite sau leisti, kuo didesnį pradinį įnašą sumokėsite, tuo geresnės bus jūsų paskolos sąlygos. Iš anksto sumokėję daugiau pinigų, galėsite užtikrinti, kad kiekvieną mėnesį mokėsite mažiau.

Išankstinio paskolos grąžinimo galimybė

Ieškodami tobulos būsto paskolos, turėtumėte nepamiršti ir to, ar jums bus taikomi papildomi mokesčiai už išankstinį paskolos grąžinimą. Kai kurie būsto savininkai dvigubai padidina mėnesinius mokėjimus (reguliariai arba gavę papildomų lėšų), kad greičiau pasiektų paskolos termino pabaigą. Taigi, patikrinkite ir įsitikinkite, ar nebūsite „baudžiami“ už tai, kad iš tikrųjų anksčiau pasieksite savo tikslą!

Būsto paskolos paraiškas teikite tikslingai

Nepamirškite, kad kiekvieną kartą, kai kreipiatės dėl paskolos, įskaitant būsto paskolą, tai atsispindi jūsų kredito istorijoje ir laikinai sumažina jūsų kredito reitingą. Kelių būsto paskolų paraiškų pateikimas per kelias savaites gal ir nepablogins jūsų kredito reitingo, tačiau jei tokių paraiškų per ilgesnį laikotarpį pateiksite daugiau, galite pastebėti, jog jūsų kredito reitingas sumažėja, o tai reiškia, kad tai gali lemti ir mažiau palankią palūkanų normą.

Kreditoriams atsakymus pateikite kuo greičiau

Pateikus paraišką būsto paskolai gauti, svarbu greitai reaguoti į visus kreditorių prašymus pateikti papildomą informaciją ir dokumentus. Per ilgai delsiant atsakyti, gali būti atidėtas paskolos sutarties pasirašymas, o tai gali sukelti problemų dėl norimo būsto įsigijimo. Nepatekite į tokią padėtį, kurioje galiausiai prarastumėte savo svajonių namus ir užstatą, kurį galėjote sumokėti.

Nesugadinkite savo kredito reitingo, kol tvarkomi paskolos dokumentai

Neretai kreditoriai prieš sudarydami paskolos sutartį antrą kartą peržiūri jūsų kredito ataskaitą, kad patikrintų, ar kas nors nepasikeitė. Būkite atsargūs ir nedarykite nieko, kas galėtų sumažinti jūsų kredito reitingą, kol tvarkomi paskolos dokumentai. Todėl laiku apmokėkite visas sąskaitas, neprašykite naujų kredito kortelių ir neimkite naujų paskolų automobiliams, kol nebus baigti tvarkyti būsto paskolos dokumentai.

„Ne šiandien“ nereiškia „niekada“

Nepaisant to, kad būsto paskolų palūkanų normos jums gali atrodyti labai nedidelės ir mėnesinės paskolos grąžinimo įmokos jūsų visiškai negąsdina, tai tikrai nereiškia, jog šiandien būsto paskolą gali gauti kiekvienas. Jei priklausote šiai kategorijai, nenusiminkite. Jūsų finansinė padėtis gali pasikeisti, o ekonomika vis dar labai svyruoja. Be to, kai kalbama apie tokį svarbų pirkinį kaip būstas, laikas yra labai svarbus. Todėl jei šiandien negalite įsigyti būsto, tai tikrai nereiškia, jog jo negalėsite įsigyti ir ateityje.

Rate this post
GAUTI PASKOLOS PASIŪLYMĄ
greitas kreditas palyginimas