Paskolos turintiems antstolių – ar įmanoma ir kaip?

paskolos turintiems anstoliu

Vienas dažniausiai girdimų teiginių yra tas, jog paskolos turintiems negražintų paskolų, finansinių įsipareigojimų viršijančių pajamas arba antstolių išieškomų reikalavimų, negali gauti paskolos. Tačiau kiekvienoje situacijoje gali būti „bet“, o taip pat ne visos situacijos yra vienodos. Šiandien pabandysime įsigilinti į temą apie paskolos turintiems antstolių išdavimą.

Kodėl įsiskolinimų turėjimas trukdo gauti paskolą?

Kreditoriai atidžiai tikrina paraiškas gauti paskolas ir vienas kriterijus į kurį atsižvelgiama yra esami įsiskolinimai bei finansiniai įsipareigojimai. Atsakingo skolinimo nuostatos neleidžia suteikti žmogui paskolos jei yra negrąžintų paskolų.

Paprastai išduodant paskolas žiūrima apskritai į faktą, jog jau išduota paskola. Kadangi kreditorius gali ir nematyti kiek esate skolingas ir kokią sumą kas mėnesį turite grąžinti, tiesiog daroma prielaida, jog paimta maksimali galima paskolos suma ir dėl to paprasčiausiai neišgalėsite apsiimti dar vieno finansinio įsipareigojimo.

Atsakingo skolinimo nuostatuose svarbų vaidmenį vaidina 40 proc. taisyklė. Pagal ją, maksimalus kredito gavėjo mėnesinės kredito grąžinimo ir palūkanų įmokos (pagal visus įsipareigojimus) dydis turės būti ne didesnis kaip 40 % asmens tvarių disponuojamųjų mėnesio pajamų. Tad jei paimta viena paskola, greičiausiai paimta maksimali suma pagal šią taisyklę ir kitą paskolą imti jau nebegalima, nes grąžinama mėnesio suma tokiu atveju viršys 40 proc. tvarių pajamų.

Žinoma, išimtys gali būti taikomos refinansuojant paskolą arba imant paskolą iš to paties kreditoriaus (jei pirmos paskolos grąžinama suma neviršija 40 proc.), kuris jau turi visus jūsų duomenis ir gali įvertinti papildomos paskolos išdavimo galimybę.

Antstolių išieškomos paskolos yra blogiau nei paprastas įsiskolinimas

Taigi, turint negrąžintą paskolą, naujos paskolos gavimas yra apsunkintas. O kaip yra kai yra įtraukiamos antstolių išieškomos skolos?

Kuomet paskola teismo sprendimu perduodama išieškoti antstoliams, tai atsispindi jūsų kredito istorijoje bei, žinoma, turi įtakos kredito reitingui. Be to, kad tiesiog turite paskolą, jūs turite negrąžintą įsiskolinimą, dėl kurio grąžinimo nesugebate susitvarkyti bei susitarti patys, kreditoriui teko išieškoti per teismą. Tai parodo paskolos gavėjo atsakomybės jausmo trūkumą arba prastą finansinę būklę, arba ir tai, ir tai. Todėl neverta tikėtis, jog pavyks gauti paskolą, kol nesusitvarkyta su antstoliais ir neišspręstos finansinės problemos.

Verta pastebėti, jog skolos išieškomos antstolių nėra tokios lanksčios, kaip grąžinant paskolą tiesiog kreditoriams. Antstoliams nėra dažniausiai grąžinama tiesiogiai, išieškoma suma išskaičiuojama iš pajamų, nuskaičiuojama iš areštuotų sąskaitų ar parduodant nuosavybės būdu priklausantį turtą.

Pagal Antstolių rūmų informaciją, „Pagal Civilinio proceso kodekso 736 straipsnį išieškant skolą iš darbo užmokesčio ir jam prilygintų išmokų bei davinių dalies, neviršijančios Vyriausybės nustatyto minimalios mėnesinės algos (MMA) dydžio, išskaitoma 20 proc. gaunamų lėšų.

 

Jeigu skolos išieškomos pagal kelis vykdomuosius dokumentus, gali būti išskaitoma ne daugiau kaip 30 proc. darbo pajamų dalies, neviršijančios MMA. Iš darbo užmokesčio ir jam prilygintų pajamų dalies, viršijančios MMA, išskaitoma 50 proc. lėšų.“

Tačiau už patį išieškojimo faktą, blogiau yra tai, jog vienkartinis „paslydimas“ turės ilgalaikę įtaką kredito reitingui. Kredito reitingas yra būdas parodyti, kokia tikimybė, kad paskolą paėmęs žmogus ją grąžins. Ši tikimybė apskaičiuojama atsižvelgiant į istorinius žmogaus veiksmus susijusius su finansais bei panašių skolininkų mokėjimo įpročius. Kuomet kredito istorijoje sušmėžuoja informacija apie antstolius, tai akivaizdus požymis, jog žmogus turi problemų laikytis ir vykdyti finansinius įsipareigojimus.

Jei turite galimybę, visada venkite skolos išieškojimo perdavimo antstoliams. Bandykite perdaryti paskolos sutartį, perskirstyti paskolos grąžinimo įmokas, galbūt refinansuoti paskolą. Atviras pokalbis su kreditoriumi leidžia abiems pusėms ieškoti sprendimų ir būdų kaip išvengti trečiųjų asmenų (šiuo atveju antstolių) kišimosi į jūsų paskolos grąžinimą.

Paskolos turintiems antstolių – kokie variantai?

Paskolos turintiems antstolių yra prieinamos lygiai taip pat kaip bedarbiams ar neturintiems legalių, nuolatinių pajamų. Kitaip tariant, paskolos prieinamos sunkiai. Tačiau gyvenime būna visokių situacijų. Galbūt nuopuolis buvo trumpas ir laikinas, ir pasikeitus situacijai antstoliai tolygiai nurašo išieškomą sumą iš pajamų (atlyginimo), o jūs gyvenate savo gyvenimą, kuriame galite leisti sau mokėti naujos paskolos grąžinimo įmokas. Visgi tikėtina, jog iš karto paskolos paprastuoju būdu iš greitųjų kreditų, kreditų unijų ar bankų gauti nepavyks. Tad kokios alternatyvos?

Paskola su vekseliu

Paskola su vekseliu yra retai girdimas paskolos gavimo būdas. Gal dėl to, kad tai „paskutinė galimybė“, kai jau visos galimybės išeikvotos. Paskolų išdavimo įmonės ir bankai bei paskolas siūlantys privatūs subjektai kartais gali pasiūlyti paskolą su vekseliu žmonėms turintiems skolų antstolių išieškomų

Pagal apibrėžimą, vekselis – vertybinis popierius, kuriuo jį išrašęs asmuo be sąlygų įsipareigoja tiesiogiai ar netiesiogiai sumokėti tam tikrą pinigų sumą vekselyje nurodytam asmeniui pats arba įsako tai padaryti kitam. Tai neginčijama kredito gražinimo sutartis tarp paskolos teikėjo ir gavėjo. Vekselis surašomas ant Lietuvos banko platinamų blankų arba surašomas laisva forma keliais egzemplioriais.

Nors žmonės dažnai suvokia vekselį kaip skolos raštelį, tai iš tikro galingesnis ir nenuginčijamas paskolos išdavimo dokumentas.

Paskola su užstatu

Viena pagrindinių kreditoriaus užduočių yra įsitikinti, jog paskolos gavėjas grąžins paskolą. Kitaip paskolų išdavimo verslas nebūtų efektyvus. Vienas iš mums gerai žinomų būdų yra remtis kredito reitingu ir istorija. Kitas, suteikti paskolą su užstatu. Užstatas yra geras motyvas, neleidžiantis paskolos gavėjui atsipalaiduoti ir net pagalvoti apie paskolos negrąžinimą. Kuomet yra rizikuojama kažkuo brangiu, pavyzdžiui, vieninteliu šeimos būstu, atsakomybė ir polinkis laiku grąžinti paskolą yra užtikrinamas labiau.

Paskola su užstatu leidžia kreditoriui ignoruoti kitus svarbius kriterijus, kuriais paprastai remiamasi išduodant paskolas, tuo tarpu paskolos gavėjui suteikiama galimybė gauti paskolą, nors kitais atvejais apie ją būtų galima tik pasvajoti.

Paskolos turintiems antstolių – laikas spausti stabdį ir pradėti iš naujo

Paskolos perduodamos antstoliams tik kraštutiniu atveju, kuomet paskolos gavėjas nebendradarbiauja su kreditoriais, kuomet slapstosi ir piktybiškai negrąžina paskolos. Kartais situacija pakrypsta į tokią pusę net neturint piktybiškų kėslų, o vyraujančios emocijos yra savigrauža, gėda, neviltis. Jei patekote į tokią situaciją, pirmiausia kreipkitės pagalbos į patikimus draugus ar specialistus, kurie padėtų susigaudyti savo finansuose, apsibrėžti finansinius tikslus ir galimybes ir pradėti painiotis iš užburto blogų paskolų rato. Kai tai padarysite, praeis neviltis, atsiras didesnės galimybės, pamažu gerės kredito reitingas ir prireikus didesnėms išlaidoms paskolos, jau galėsite drąsiai kreiptis į kreditorius ir, svarbiausia, jau žinosite kaip grąžinti paskolą neįsiveliant į situaciją su antstoliais.

Rate this post
GAUTI PASKOLOS PASIŪLYMĄ
greitas kreditas palyginimas