Paskolos neišdirbus 4 mėnesių paskutinėje darbovietėje

Paskolos neišdirbus 4 mėnesių

Tarp įvairių smulkių reikalavimų, kuriuos jau atmintinai žino bet kuris pasiskolinti norintis žmogus, yra vienas punktas apie laikotarpį, kurį reikia būti išdirbus paskutinėje darbovietėje. Kiek reikia pradirbti kad gautum paskola? Pagal Lietuvos banko nuostatus bent 4 mėnesius, tačiau kai kurie kreditoriai pįaro ir diesnio išdirbto laikotarpio. Tačiau ar įmanoma pasiskolinti, jei šio punkto neatitinkate ir kam to išvis reikia?

Kodėl reikia išdirbti mažiausiai 4 mėnesius?

Norint laiku grąžinti paimtą paskolą reikia turėti ne tik noro, pasižadėjimo, tačiau ir stabilių pajamų. Kreditoriai pajamų stabilumą vertina pagal tam tikrus kriterijus kaip kredito istoriją bei ar gaunate reguliarias pajamas. Žmogus, kuris neišbūna vienoje darbovietėje kelių mėnesių, paprastai turi tarpus tarp darbų, o tai reiškia ir natūralų pinigų trūkumą. Tuo tarpu stabiliai dirbantis vienoje darbovietėje turi pastovesnes pajamas. Stažas paskutinėje darbovietėje yra vienas iš veiksnių, lemiančių kredito reitingą ir kreditorių požiūrį į paskolos paraišką pateikusį žmogų. Tikėtina, jog žmogus, kuris išdirbo vienoje darbovietėje 10 metų, nebus linkęs greitai ir neapgalvotai keisti darbo vietos.

Tad limitas, jog žmogus turi būti išdirbęs bent 4 mėnesius paskutinėje darbovietėje, yra apsauga kreditoriams, o tuo pačiu apsauga ir paskolos gavėjui nuo perteklinio įsipareigojimo, kurio ateityje gali būti nepajėgus padengti. Nuolatinės pajamos, kaip žmogaus kreditingumo rodiklis nurodytos ir atsakingo skolinimo nuostatos. Kitaip tariant kreditoriai pagal įstatymą negali suteikti žmogui kredito, jei jie nėra tikri, jog žmogus gauna pakankamai stabilių pajamų tą kreditą gražinti. Primenam, kad jūsų finansiniai įsipareigojimai negali sudaryti daugiau nei 40% jūsų mėnesinių pajamų. Todėl 4 mėnesiai yra pasirinkta kaip limitas stabilioms pajamoms išreikšti, tad paskolos neišdirbus 4 mėnesių nėra suteikiamos.

Kokius tikslius reikalavimus kelia bankai ir kredito įmonės?

Nors daug kur bendruose tekstuose rašoma, jog norintis gauti paskolą turi būti išdirbęs 4 mėnesius paskutinėje darbovietėje, kiekviena įmonė gali turėti skirtingą limitą. Kai kurios  įmonės reikalauja mažiausiai 6 mėnesių.

Pabandykite peržvelgti kelių populiarių kreditorių reikalaujamą stažo kiekį.

  • TFBank – reikalingas mažiausiai 4 mėn darbo stažas.
  • Big Bank – reikalinga mažiausiai 6 mėn galiojanti darbo sutartis.
  • Paskolų klubas – reikalingas mažiausiai 4 mėn darbo stažas.
  • Vivus.lt – reikalingas mažiausiai 4 mėn darbo stažas.

Taigi, jei turite bent 4 mėnesių darbo stažą, tikėtina, jog tikrai rasite kreditorių, kuris suteiks jums norimo dydžio bei rūšies paskolą. Kreditoriaus, kuris skolintų su mažiau nei 4 mėn darbo stažu nėra, nes tai neatitinka Lietuvos Banko reikalavimų.

Buvusi darbo sutartis nebesvarbi jeigu ji pasibaigus

Dažnai žmonės kreipdamiesi į kreditorius nurodo, jog buvusioje darbovietėje išdirbo ilgą laiko tarpą. Deja, buvusios darbo sutartys nėra aktualios. Nors jos, žinoma, galėtų parodyti jūsų pastovumą, tačiau esamuoju metu svarbu ir vidutinės mėnesinės pajamos.

Tik dabartinės pajamos yra kreditoriui svarbus kriterijus. Jos rodo, jog tikėtina tokį atlygį gausite ir paskolos gražinimo laikotarpiu. O jau kuris laikas (mažiausiai 4 mėnesius) gaudami tokio dydžio atlyginimą, tikėtina susiformavo atitinkami išlaidų ar taupymo įpročiai.

Tokia situacija yra ne itin palanki iš emigracijos grįžtantiems tautiečiams, kurie pabaigė darbą užsienyje ir grįžo į Lietuvą kurti ateities. Jei prieš tai dirbtame darbe gautas geras atlyginimas ir buvo pakankamai susitaupyta ateičiai (galbūt finansinė pagalvė netgi siekia iki 2 metų), tačiau norint pasiimti paskolą būstui ar vartojimo kreditą, reikia darbo stažo Lietuvoje. Todėl jiems tikėtis poilsio tarp darbų negalima lygiai taip pat kaip ir kitiems lietuviams planuojantiems imti paskolą.

Kokios jūsų alternatyvos jei dar neišdirbote 4 mėnesių

Nors 4 mėnesiai yra absoliutus minimumas, kurio reikalauja visi kreditoriai. Tad ką daryti, jei pakeitėte darbą ir prireikė paskolos? Variantų yra, tačiau visada reikia skolintis įvertinus ar galėsite paskolą grąžinti.

Paskola prieš pokyčius darbe

Dažniausiai apie pokyčius darbe žinome ar numanome iš anksto. Tad jei planuojame pakeisti darbą (ar numanome apie etatų mažinimą), bet tuo pačiu svarstome, jog reikia pavyzdžiui, pasidaryti remontą ir reikėtų vartojimo kredito, gera mintis yra imti paskolą dar dirbant senoje darbovietėje. Pasinaudojus tokiu variantu, kreditoriai matys, jog pakeitėte darbovietę, tačiau jei mokate paskolos įmokas laiku – jie jums nieko nepasakys. Svarbiausia yra būti atsakingiems ir gerai įvertinti, jog paskolą išties galėsite gražinti pasikeitus darbui.

Paskola su užstatu

Jei nėra reguliarių pajamų, kurias galėtų vertinti kreditoriai, tuomet vienas iš alternatyvių paskolos variantų yra paskola su užstatu. Užstatas tai nekilnojamas turtas arba automobilis. Yra įmonių, kurios specializuojasi paskolų suteikimui su automobilio įkeitimui, tačiau dažniausiai ir pinigai skiriami automobilio įsigijimui (vadinama autolizingu). Bet būna ir įprastų variantų, kuomet užstatas automobilis, o pinigams netaikomi apribojimai – kam norite, tam ir išleidžiate. Nekilnojamas turtas kaip užstatas yra retesnis reiškinys, ypač tarp smulkesnių kreditorių. Tačiau sutelktinio finansavimo platformose nuosavas turtas uždeda pliusą jūsų kreditingume ir paskolų teikėjai linkę labiau suteikti paskolą. Paskolas su užstatu suteikia šie kreditoriai: Sms Pinigai, Bigbank, Savy.

Paskola su vekseliu

Vekselis rečiau pasirenkamas, tačiau taip pat efektyvus būdas užtikrinti, jog paskola bus gražinta. Vekselį gali išrašyti tiek privatus asmuo, tiek juridinis asmuo. Tai alternatyva, kurios kreditoriai nesiūlo arba siūlo jau savo nuolatiniams, lojaliems klientams, kurie susiduria su finansiniais sunkumais gražinti jau paimtą paskolą.

Plačiau apie vekselius esame rašę straipsnyje Paskolos su vekseliu – ką turite žinoti?

Palaukti iki 4 mėnesių ribos

Žinoma, neatmetamas ir šis variantas. Jei jums liko kelios dienos ar savaitės iki 4 mėnesių paskutinėje darbovietėje sukakties, galbūt verta palaukti. Standartinės paskolos yra mažiau rizikingos ir pigesnės nei aukščiau paminėtos dvi alternatyvos. Tad jei turite galimybę palaukti – tai visada geriausias variantas. O tuo tarpu yra proga pataupyti. Jeigu laukti negalite galite kreiptis dėl paskolos su užstatu pas šiuos kreditorius: Bigbank, Sms Pinigai, Savy.

Greitas kreditas be darbo stažo: pasiūlymai

Surasti paskolas be darbo stažo tikrai nelengva, dalinamės kreditoriais, kurias tokias paskolas suteikia:

smspinigaiSms Pinigai – Hipoteka arba paskola su užstatu yra paskolos rūšis, kurioje paskolos gavėjas užtikrins savo finansinių įsipareigojimų kreditoriui vykdymą su nekilnojamojo turto įkeitimu – namu, butu ar kitu nekilnojamuoju turtu. Hipoteka yra patogiausias sprendimas tais atvejais, kai jums reikia didesnės pinigų sumos – su šia hipoteka (paskola su ikeitimu) galite gauti iki 100 000 €. Jei turite butą ir jums reikia pinigų namų remontui ar kitam didelės vertės pirkiniui, smspinigai gali jums padėti su hipotekos paskola (paskola su ikeitimu). Kai nekilnojamas turtas yra įkeistas, galite jį toliau naudoti asmeniniais, šeimos ir namų ūkio tikslais.

Pavyzdžiui, jei su nekilnojamuoju turtu susijusio kredito bendra suma 10 000 Eur, kredito sutarties trukmė – 6 metai, fiksuota metinė palūkanų norma – 13,95 %, bendros kredito kainos metinė norma būtų 15,10 %, bendra kredito gavėjo mokama suma – 14 816,82 Eur, įmokos suma – 205,79 Eur, kredito įmokų skaičius – 72.

BigBank – Finansavimas verslui plėtoti ar padengti greitą pinigų poreikį. Bigbank siūlo palūkanas nuo 4,5 % + 6 mėn. EURIBOR, galite pasiskolinti nuo 50 000 € iki 500 000 € ir pirminį pasiūlymą gausite jau per 72 valandas nuo paraiškos užpildymo.

Savy – vartojimo paskola su nekilnojamojo turto įkeitimu yra geriausias sprendimas, jei turite didelių užmojų arba poreikių, nes įkeisdami nekilnojamąjį turtą pasiskolinsite daug geresnėmis ir lankstesnėmis sąlygomis nei be NT garanto. Savy skolina iki 200 000 Eur terminui iki 20 metų su metinėmis palūkanomis nuo 4 %. Galimas įmokų atidėjimas iki 6 mėnesių, nėra jokių papildomų mokesčių išankstiniam grąžinimui, o dalinis paskolos grąžinimas – taip pat nemokamas.

Apibendrinimas

Norint gauti paskolą, vienas iš esminių reikalavimų yra darbo stažas paskutinėje darbovietėje. Daugelis kreditorių reikalauja 4 mėnesių, tačiau esama ir tokių, kurie išduodant paskolas nori, jog jūs jau būtumėte išdirbę 6 mėnesius paskutinėje darbovietėje.

Gudrybių kaip apeiti šią nuostatą nėra, nebent imtumėte paskolą prieš keičiant ar netenkant darbo. Tačiau jei darote tai sąmoningai, turite gerai pasverti riziką ir būti absoliučiai tikri, jog turėsite kitą pajamų šaltinį iš kurio galėsite gražinti paskolą. Aišku yra alternatyvų, kaip paskolos su užstatu ar paskolos vekseliu, tačiau geriausias variantas yra išlaukti, kol sueis 4 mėnesiai darbovietėje ir tuomet imti paskolą. Visgi, jei atsidūrėte situacijoje, kuomet paskolos reikia „čia ir dabar“, vieninteliai likę variantai yra paskola su užstatu arba paskola su vekseliu. Turėkite omenyje, jog tai retesnės paskolos formos, tradiciniai kreditoriai jas siūlo retai, tad tai rizikingesni pasirinkimai.

Rate this post
GAUTI PASKOLOS PASIŪLYMĄ
greitas kreditas palyginimas