Paskolos neišdirbus 4 mėnesių paskutinėje darbovietėje

Paskolos neišdirbus 4 mėnesių

Tarp įvairių smulkių reikalavimų, kuriuos jau atmintinai žino bet kuris pasiskolinti norintis žmogus, yra vienas punktas apie laikotarpį, kurį reikia būti išdirbus paskutinėje darbovietėje. Tikriausiai visi bent kartą yra girdėję teiginį, jog norint gauti paskolą reikia būti išdirbus 4-6 mėnesius paskutinėje darbo vietoje. Ką tai reiškia ir kokios galimybės sulaukti paskolos neišdirbus 4 mėnesių?

Kodėl reikalingi mažiausiai 4 mėnesiai?

Norint gražinti paimtą paskolą reikia turėti ne tik noro, pasižadėjimo, tačiau ir stabilių pajamų. Kreditoriai pajamų stabilumą vertina per nuolatinio darbo prizmę. Žmogus, kuris neišbūna vienoje darbovietėje kelių mėnesių, paprastai turi tarpus tarp darbų, o tai reiškia ir natūralų pinigų trūkumą. Tuo tarpu stabiliai dirbantis vienoje darbovietėje turi pastovesnes pajamas.

Stažas paskutinėje darbovietėje yra vienas iš veiksnių, lemiančių kredito reitingą ir kreditorių požiūrį į paskolos paraišką pateikusį žmogų. Tikėtina, jog žmogus, kuris išdirbo vienoje darbovietėje 10 metų, nebus linkęs greitai ir neapgalvotai keisti darbo vietos. Priešingai nei tas, kuris paskutinius metus dirbo po kelis mėnesius skirtingose darbovietėse.

Tad limitas, jog žmogus turi būti išdirbęs bent 4 mėnesius paskutinėje darbovietėje, yra apsauga kreditoriams, o tuo pačiu apsauga ir paskolos gavėjui nuo perteklinio įsipareigojimo, kurio dėl nuolat besikeičiančių darbo sąlygų ateityje gali būti nepajėgus padengti.

Nuolatinės pajamos, kaip žmogaus kreditingumo rodiklis nurodytos ir atsakingo skolinimo nuostatos. Kitaip tariant kreditoriai pagal įstatymą negali suteikti žmogui kredito, jei jie nėra tikri, jog žmogus gauna pakankamai stabilių pajamų tą kreditą gražinti. Ir būtent 4 mėnesiai yra pasirinkta kaip limitas stabilioms pajamoms išreikšti, tad paskolos neišdirbus 4 mėnesių nėra suteikiamos.

Kokius tikslius reikalavimus kelia skirtingos įmonės?

Nors daug kur bendruose tekstuose rašoma, jog norintis gauti paskolą turi būti išdirbęs 4 mėnesius paskutinėje darbovietėje, kiekviena įmonė gali turėti skirtingą limitą. Kai kurios  įmonės reikalauja mažiausiai 6 mėnesių. Nors nėra tekę susidurti, tačiau niekas nedraudžia įmonei reikalauti ir 8 ar 12 mėnesių limito.

Pabandykite peržvelgti kelių populiarių kreditorių reikalaujamą stažo kiekį.

  • TFBank – reikalingas mažiausiai 4 mėn darbo stažas.
  • Big Bank – reikalinga mažiausiai 6 mėn galiojanti darbo sutartis.
  • Paskolų klubas – reikalingas mažiausiai 4 mėn darbo stažas.
  • Vivus.lt – reikalingas mažiausiai 4 mėn darbo stažas.

Taigi, jei turite bent 4 mėnesių darbo stažą, tikėtina, jog tikrai rasite kreditorių, kuris suteiks jums norimo dydžio bei rūšies paskolą.

Buvusi darbo sutartis nebesvarbi jai pasibaigus

Dažnai žmonės kreipdamiesi į kreditorius nurodo, jog buvusioje darbovietėje išdirbo ilgą laiko tarpą. Deja, buvusios darbo sutartys nėra aktualios. Nors jos, žinoma, galėtų parodyti jūsų pastovumą, tačiau esamuoju metu svarbu ir vidutinės mėnesinės pajamos.

Būtent dabartinės pajamos yra kreditoriui svarbus kriterijus. Jos rodo, jog tikėtina tokį atlygį gausite ir paskolos gražinimo laikotarpiu. O jau kuris laikas (mažiausiai 4 mėnesius) gaudami tokio dydžio atlyginimą, tikėtina susiformavo atitinkami išlaidų ar taupymo įpročiai.

Tokia situacija yra ne itin palanki iš emigracijos grįžtantiems tautiečiams, kurie pabaigė darbą užsienyje ir grįžo į Lietuvą kurti ateities. Jei prieš tai dirbtame darbe gautas geras atlyginimas ir buvo pakankamai susitaupyta ateičiai (galbūt finansinė pagalvė netgi siekia iki 2 metų), tačiau norint pasiimti paskolą būstui ar vartojimo kreditą, reikia darbo stažo Lietuvoje. Todėl jiems tikėtis poilsio tarp darbų negalima lygiai taip pat kaip ir kitiems lietuviams planuojantiems imti paskolą.

Paskolos neišdirbus 4 mėnesių. Kokios alternatyvos?

4 mėnesiai yra absoliutus minimumas, kurio reikalauja visi kreditoriai. Tad ką daryti, jei pakeitėte darbą ir prireikė paskolos? Žinoma, apsukrieji visada gali pasiūlyti pažvelgti į situaciją iš kitos pusės.

Paskola prieš pokyčius darbe

Dažniausiai apie pokyčius darbe žinome ar numanome iš anksto. Tad jei planuojame pakeisti darbą (ar numanome apie etatų mažinimą), bet tuo pačiu svarstome, jog reikia pavyzdžiui, pasidaryti remontą ir reikėtų vartojimo kredito, gera mintis yra imti paskolą dar dirbant senoje darbovietėje.

Pasinaudojus tokiu variantu, kreditoriai matys, jog pakeitėte darbovietę, tačiau jei mokate paskolos įmokas laiku – jie jums nieko nepasakys.

Žinoma, tai gali būti laikoma apgaule, suktybe. Tačiau ir neplanuojant tokie dalykai įvyksta – žmonės pasiima paskolą, o po mėnesio įmonė reorganizuojama ir jau tenka ieškoti darbo kitur. Svarbiausia yra būti atsakingiems ir gerai įvertinti, jog paskolą išties galėsite gražinti pasikeitus darbui. Naudotis tokia gudrybe žinant, jog negausite iš karto darbo, yra neatsakinga ir kelia pavojų šeimos finansinei gerovei. Elkitės atsakingai!

Paskola su užstatu

Jei nėra reguliarių pajamų, kurias galėtų vertinti kreditoriai, tuomet vienas iš alternatyvių paskolos variantų yra paskola su užstatu. Užstatas tai nekilnojamas turtas arba automobilis. Yra įmonių, kurios specializuojasi paskolų suteikimui su automobilio įkeitimui, tačiau dažniausiai ir pinigai skiriami automobilio įsigijimui (vadinama autolizingu). Bet būna ir įprastų variantų, kuomet užstatas automobilis, o pinigams netaikomi apribojimai – kam norite, tam ir išleidžiate. Nekilnojamas turtas kaip užstatas yra retesnis reiškinys, ypač tarp smulkesnių kreditorių. Tačiau sutelktinio finansavimo platformose nuosavas turtas uždeda pliusą jūsų kreditingume ir paskolų teikėjai linkę labiau suteikti paskolą.

Paskola su vekseliu

Vekselis rečiau pasirenkamas, tačiau taip pat efektyvus būdas užtikrinti, jog paskola bus gražinta. Vekselį gali išrašyti tiek privatus asmuo, tiek juridinis asmuo. Tai alternatyva, kurios kreditoriai nesiūlo arba siūlo jau savo nuolatiniams, lojaliems klientams, kurie susiduria su finansiniais sunkumais gražinti jau paimtą paskolą.

Plačiau apie vekselius esame rašę straipsnyje Paskolos su vekseliu – ką turite žinoti?

Palaukti iki 4 mėnesių ribos

Žinoma, neatmetamas ir šis variantas. Jei jums liko kelios dienos ar savaitės iki 4 mėnesių paskutinėje darbovietėje sukakties, galbūt verta palaukti. Standartinės paskolos yra mažiau rizikingos ir pigesnės nei aukščiau paminėtos dvi alternatyvos. Tad jei turite galimybę palaukti – tai visada geriausias variantas. O tuo tarpu yra proga pataupyti.

Apibendrintai

Norint gauti paskolą, vienas iš esminių reikalavimų bus darbo stažas paskutinėje darbovietėje. Daugelis kreditorių reikalauja 4 mėnesių, tačiau esama ir tokių, kurie išduodant paskolas nori, jog jūs jau būtumėte išdirbę 6 mėnesius paskutinėje darbovietėje.

Gudrybių kaip apeiti šią nuostatą nėra, nebent imtumėte paskolą prieš keičiant ar netenkant darbo. Tačiau jei darote tai sąmoningai, turite gerai pasverti riziką ir būti absoliučiai tikri, jog turėsite kitą pajamų šaltinį iš kurio galėsite gražinti paskolą.

Realiausias variantas yra išlaukti, kol sueis 4 mėnesiai darbovietėje ir tuomet imti paskolą. Visgi, jei atsidūrėte situacijoje, kuomet paskolos reikia „čia ir dabar“, vieninteliai likę variantai yra paskola su užstatu arba paskola su vekseliu. Turėkite omenyje, jog tai retesnės paskolos formos, tradiciniai kreditoriai jas siūlo retai, tad tai rizikingesni pasirinkimai.

Rate this post
GAUTI PASKOLOS PASIŪLYMĄ
greitas kreditas palyginimas