Paskolos be užstato iki 25000 Eurų

Paskolos be užstato

Koks skirtumas tarp paskolos su užstatu ir be? Paprasta: kaip jau sako pats pavadinimas, paskolai su užstatu  naudojamas užstatas – jūsų turto dalis, turinti piniginę vertę ir galinti veikti kaip apsauga – apsaugoti skolintoją nuo nuostolių, jei jums nepavyksta grąžinti paskolos. Būsto paskolos ir paskolos automobiliui yra du įprasti pavyzdžiai. Bet apie viską plačiau šiame straipsnyje.

 

1 Ieskaupaskolos
nuo 100 € iki 25000 €
Suma
nuo 1 mėn iki 84 mėn
Terminas
Nuo 3,00 %
Palūkanos
nuo 13%
BVKKMN
9.5
Nemokama paskolu palyginimo platforma
2 ESTO
nuo 100 € iki 15000 €
Suma
nuo 1 mėn iki 48 mėn
Terminas
Nuo 4,40 %
Palūkanos
15%
BVKKMN
8.7
Nuo vartojimo paskolos iki kredito linijos
3 Fjord bank
nuo 1000 € iki 20000 €
Suma
nuo 12 mėn iki 60 mėn
Terminas
Nuo 4,00 %
Palūkanos
nuo 14%
BVKKMN
8.5

Kokia paskola yra vadinama be užstato?

Paskolos be užstato, dar vadinama neužtikrinta paskola yra tokia paskola, kuriai nereikia jokių užtikrinimų turtu. Užuot pasikliaudami skolininko turtu, kaip užtikrinimu, kreditoriai išduoda paskolas, remdamiesi skolininko kreditingumu – kredito reitingu ir istorija.

Tvirtinamos nenaudojant nekilnojamo turto ar kito turto kaip užstato. Šių paskolų sąlygos, įskaitant patvirtinimą ir gavimą, dažniausiai priklauso nuo skolininko kredito reitingo ir pajamų. Paprastai paskolos gavėjai turi turėti aukštus kredito reitingus ir gerą kredito istoriją, kad būtų patvirtintas paskolos išdavimas.

Paskola yra priešinga turtu užtikrintai paskolai, kai paskolos gavėjas gauna paskolą priklausomai nuo užstatyto turto vertės. Įkeistas turtas padidina paskolos davėjo „saugumą“ kreditorių akyse suteikiant paskolą. Paskolos su užstatu pavyzdžiai yra hipoteka, būsto paskola ir paskolos automobiliams(lizingas).

Kuo skiriasi be užstato nuo paskolos su užstatu?

Kadangi paskoloms be užstato reikalingi aukštesni kredito reitingai nei turtu užtikrintų paskolų, kai kuriais atvejais kreditoriai gali leisti laiduoti kitiems žmonėms (artimiesiems) už jūsų paskolą.  Laiduotojas įsipareigoja apmokėti skolą, jei paskolos gavėjas neįvykdo savo įsipareigojimų. Laidavimas paskolų ėmimo metu, ypač greitųjų kreditų, yra itin retas Lietuvoje, tačiau paplitęs kai kuriose užsienio valstybėse.

Kadangi paskolos nėra užtikrinamos apčiuopiamu turtu, kreditoriams jos yra rizikingesnės. Todėl šios paskolos paprastai yra su didesnėmis palūkanomis.

Jei paskolos su užstatu gavėjas negražina paskolos laiku, paskolos davėjas gali užstatą paimti nuostoliams padengti. Tuo  atveju, jei paskolos gavėjas nevykdo įsipareigojimų, kreditorius negali reikalauti jokio turto. Tačiau gali imtis kitų veiksmų, pavyzdžiui, pavesti išieškojimo įmonei išieškoti skolą arba pateikti skolininką teismui. Jei teismas priims sprendimą skolintojo naudai, paskolos išieškojimas perduodamas antstoliams, o visos teismo ir išieškojimo išlaidos prisipliusuoja prie paskolos sumos. Teismo metu taip pat gali būti uždėtas areštas skolininko turtui iki skolos bus padengtos ar atskiro susitarimo.

Paskolos be užstato – privalumai ir trūkumai

 

Privalumai

  •  Išduodamos žymiai greičiau, greitieji kreditai paprastai išduodami per 15 minučių darbo valandomis. Tuo tarpu naudojant užstatą, laiką atima užstatomo turto dokumentų patikrinimas.
  • Skirtingai nei naudojant paskolą su užstatu, kreditorius negali pasiimti jūsų turto, jei nustosite mokėti už.
  • Skolininkai, turintys puikų kredito reitingą, gali pretenduoti į tokias pačias žemas palūkanų normas, kaip ir paskolų su užstatu.

Trūkumai

  • Yra rizikingesnės skolintojams, todėl gali būti didesnės palūkanų normos, ypač jei jūsų kredito istorija yra bloga.
  • Jei laiku negražinsite, tai neigiamai paveiks jūsų kredito reitingą. Likęs paskolos likutis gali būti parduotas skolų išieškojimo įmonei, arba pateiktas ieškinys į teismą.

Greitieji kreditai,  be užstato ir su užstatu

Pastaraisiais metais paskolų be užstato rinka augo iš dalies dėl to greitųjų kreditų bumo. Paskolos internetu, naudojantis tik mobiliuoju telefonu, be ėjimo į kokį nors banko skyrių. Toks paprastas, nedidelių sumų paskolų išdavimas paplito gana greitai ir plačiai. Tačiau tai, kad paskolos išduodamos be užstato, privertė kreditorius ieškoti kitų būdų apsisaugoti ir apsaugoti savo pinigus. Pagrinde tai akylas kredito istorijos tikrinimas bei šiek tiek didesnės metinės palūkanos, nei būtų paskoloms su užstatu(pavyzdžiui, būsto paskolai).

Kaip gauti ?

Jei planuojate imti paskolą asmeninėms išlaidoms, paskolos skaičiuoklė yra puiki priemonė nustatant, kokia turėtų būti mėnesio įmoka ir visos palūkanos už sumą, kurią tikitės pasiskolinti.

Tačiau dar geresnis variantas yra paskolų palyginimas. Paskolų palyginimo portale tereikia įvesti pageidaujamą paskolos sumą ir laikotarpį, per kurį norėsite gražinti paskolą ir vienoje vietoje pamatysite, kokius administracinius mokesčius bei palūkanas tokiai paskolos sumai siūlo visi platformoje esantys kreditoriai. Tai padeda apsispręsti į ką kreiptis.

Dar naujesnis būdas išsirinkti geriausią kriterijų – gauti individualų paskolos pasiūlymą. Užpildoma kiek platesnė forma nei paskolų palyginimo atveju, joje dar papildomai reikia patvirtinti savo tapatybę, tuomet kreditoriai gali matyti jūsų kredito reitingą ir reikiamus duomenis. Jūsų užklausą gauna visi sistemoje esantys kreditoriai ir pateikia konkrečiai jums pritaikytą kriterijų. Kitaip nei paskolų palyginimo atveju, negaunate abstrakčių skaičių, o gaunate pasiūlymą, kurį tereikia priimti arba atmesti.

Kad ir kokiu būdu prieisite sprendimo, jog tam tikras kreditorius teikia jūsų atveju pigiausias paskolas, teliks pabaigti procesą, t.y. užpildyti prašymą, patvirtinti pasiūlymą ir gauti paskolos sumą į savo banko sąskaitą, o paskolos gražinimo grafiką į savo el. pašto dėžutę. Paprastai greitieji kreditai išduodami per 10-15 min neišeinant iš namų ir viską atliekant internetu. Yra juokaujama, jog paskolą gali gauti kol važiuoji troleibusu į parduotuvę, o parduotuvėje ją išleisti (beje, to geriau nedaryti).

Pagrindiniai kriterijai norint gauti paskolą

Kreditoriai gali turėti truputį skirtingus kriterijus ir reikalavimus, tačiau didžioji dauguma kriterijų yra apibrėžta atsakingo skolinimo nuostatomis, tad galima susidaryti bendrą vaizdą.

Geras kredito reitingas. Kreditoriai žiūri į paskolos gavėjo kredito istoriją ir kredito reitingą. Jei kredito reitingas aukštas ar labai aukštas, tai rodo, jog maža arba visai nėra rizikos, jog jūs paskolos negražinsite. Tad kreditoriai išduoda paskolą su mažesnėmis palūkanomis. Tuo tarpu prastesnį kredito reitingą turintys gali negauti paskolos arba gauti su netokiomis patraukliomis sąlygomis.

Pajamų-išlaidų santykis. Kreditoriai tikrina ar jūsų išlaidų dalis nuo pajamų neviršija 40 proc. Šis santykis numatytas atsakingo skolinimo nuostatose. Kreditorius negali išduoti paskolos, jei žmogus negauna pakankamai pajamų paskolą gražinti.

Nuolatinės pajamos. Norint gauti paskolą, svarbu turėti nuolatinį pajamų šaltinį ir paskutinėje darbovietėje būti išdirbus bent 4-6 mėnesius (laikotarpį nustato kiekvienas kreditorius, tačiau įprasta praktika reikalauti bent 6 mėn).

Apibendrinimas

Pabandykime apibendrinti, ką sužinojome :

  • Išduodama remiantis tik skolininko kreditingumu, o ne užstatu, pavyzdžiui, nekilnojamu turtu.
  • Yra rizikingesnės nei su užstatu, todėl jų patvirtinimui reikalingas aukštesnis kredito reitingas, o taip pat gera kredito istorija.
  • Greitieji kreditai internetu, vartojimo kreditai ir asmeninės paskolos yra pavyzdžiai.
  • Jei paskolos gavėjas negražina paskolos, kreditorius gali pavesti antstoliams išieškoti skolą arba kreiptis dėl skolininko į teismą.
Rate this post
GAUTI PASKOLOS PASIŪLYMĄ
greitas kreditas palyginimas