Citadele – Visa informacija apie paskolas

Citadele tai finansinių paslaugų grupė, teikianti visas bankininkystės, finansų ir turto valdymo paslaugas privatiems ir verslo klientams. Citadele banke galima skolintas vienam arba su bendraskoliu, tad galite įsigyti kiek didesnius pirkinius kartu. Užpildžius paraišką internetu Citadele pateikia pasiūlymą per 10 min., net ir esant kito banko klientu.

Kokias paskolas teikia Citadele?

 • Vartojimo kreditą;
 • Kortelės kredito limitą;
 • Paskolą energiškai efektyvesniems namams;
 • Lizingą;
 • Paskolą automobiliui;
 • Būsto paskola ir paskola įkeičiant nekilnojamąjį turtą
 • Būsto kreditą.

Kaip gauti paskolą?

Jeigu norite gauti paskolą asmeninėms išlaidoms, pirmiausia, turite užpildyti kredito paraišką bei gauti paskolos pasiūlymą. Tai galėsite padaryti interneto banke (jeigu esate Citadele klientas) arba interneto svetainėje (jeigu nesate Citadele klientas), paraiškos pasirašymui galite naudoti Smart ID arba M. parašą.

 1. Svetainėje pasirinkite „Privatiems klientams > Paskolos > Pildyk paraišką“. Prieš pradedant pildyti paraišką reikės patvirtinti savo tapatybę tai padaryti galėsite su M. parašu, Smart ID arba Citadele interneto banko prisijungimu.
 2. Paraiškos formoje nurodykite mėnesines pajamas, finansinius įsipareigojimus, prašomą paskolos sumą, terminą ir kitą aktualią informaciją.
 3. Paskolos paraišką galite pateikti vienas arba su sutuoktiniu. Jeigu paraišką pildote kartu bendraskolis el. paštu gaus pakvietimą baigti pildyti jūsų bendrą paraišką. Tai galės atlikti www.citadele.lt svetainėje pagrindiniame puslapyje pasirinkus paraiškų savitarnos skiltyje „Mano paraiškos“.
 4. Tuomet jūsų paraiška bus išnagrinėta nedelsiant po jos pateikimo. Jeigu prašymą pildysite vakare, naktį arba šventinę dieną ji bus priimta tik kitą dieną. Esant teigiamam sprendimui dėl paskolos suteikimo jums pateikspaskolos pasiūlymą savitarnos svetainėje „Mano paraiškos“ skiltyje. Apie tai būsite informuotas el. laišku ir/ar SMS žinute. Paskolų pasiūlymai ruošiami atskirai kiekvienam klientui. Galėsite peržiūrėti siūlomą paskolos sumą, siūlomus produktus ir jų palūkanų normas, taip pat kiekvieno konkretaus produkto administravimo mokestį. Kiekviena paraiška yra vertinama tik individualiai, o pasiūlyme pateikiamas kliento situacijai tinkamiausias sprendimas. Kartais sprendimui priimti gali reikėti daugiau dokumentų. Informaciją apie tai, kokių dokumentų prašome, galite peržiūrėti interneto banke arba svetainės skiltyje „Mano paraiškos“. Dažniausiai prašomi dokumentai yra sąskaitos išrašas, paskolos grąžinimo grafikai ir darbdavio pažyma apie gaunamas pajamas. Kad Citadele galėtų priimti sprendimą, gali prašyti vieno ar daugiau dokumentų.

Kaip gauti būsto paskolą?

Norint sužinoti būsto kredito sumą, kuri gali būti jums suteikta, eikite į Citadele interneto svetainę ir pasirinkite Paskolos > Būsto paskola ir paskola įkeičiant nekilnojamąjį turtą, čia rasite būsto paskolos skaičiuoklę. Įveskite duomenis į skaičiuoklę ir sužinokite, kiek preliminariai galėtumėte pasiskolinti.

Atkreipkite dėmesį, jog notarinių paslaugų mokesčiai, turto vertinimo ir būsto draudimo išlaidos bankui nėra žinomos, todėl į skaičiavimus neįtrauktos. Ši skaičiuoklė yra tik informacinio pobūdžio, galutinės sąlygos priklausys nuo Citadele patvirtinto sprendimo.

 1. Pirmiausia, jei norite užpildyti būsto paskolos paraišką, spustelėkite Pildyk paraišką ir prisijunkite naudodami turimą autentifikacijos priemonę (galima jungtis per „Citadele“ interneto banką, naudoti Smart ID ar M. parašą). Tada užpildykite privalomus paraiškos laukus, pateikite informaciją apie save, nurodykite turimus kitus finansinius įsipareigojimus. Pateikę paraišką, ekrane pamatysite, kad paraiška sukurta, taip pat apie tai jums bus pranešta el. laišku.
 2. Tada su jumis susisieks Citadele vadybininkas ir detaliai aptarsite jūsų paskolos poreikį ir galimybes.
 3. Tuomet reikės pateikti papildomus dokumentus, apie, kuriuos informuos darbuotojas (pvz. nekilnojamojo turto vertinimo ataskaita)
 4. Priimamas sprendimas dėl kredito suteikimo. Tampate banko klientu, atsidarote kredito aptarnavimo sąskaitą.
 5. Banke pasirašoma kredito sutartis ir kiti dokumentai.
 6. Pas notarą pasirašoma ir patvirtinama hipotekos (turto įkeitimo) sutartis. Ji perduodama į VĮ Registrų centrą registravimui.
 7. Įregistravus hipotekos sutartį VĮ Registrų centre ir pateikus bankui visus reikiamus dokumentus, išmokama kredito suma.

Jeigu neturite Smart ID ar M. parašo ir negalite pateikti prašymo internetu, užsiregistruokite nuotolinei konsultacijai Citadele banke. Jos metu darbuotojas suteiks visą reikalingą informaciją ir paaiškins kaip užsiregistruoti vizitui į banko skyrių, jei jis vis tik bus reikalingas.

Kokius dokumentus reikia pateikti norint gauti būsto paskolą?

 • Pasą arba asmens tapatybės kortelę, leidimą nuolat gyventi Lietuvos Respublikoje.
 • Paskolos paraišką.
 • Jei toks yra tai bendraskolio sutikimą.
 • Jei dirbi pagal individualią veiklą arba verslo liudijimą, autorinių teisių ar darbų užsakymo sutartis, prašome pateikti visus dokumentus pagrindžiančius gaunamas pajamas. Taip pat prašome pateikti verslo liudijimą, deklaracijas už praėjusius 2 metus, einamųjų metų deklaraciją. Kasos pajamų išlaidų orderius, autorines sutartis, sąskaitų išrašus už paskutinius 12-24 mėn.
 • Turto vertinimą.

Privalumai ir trūkumai

Privalumai

 • Paskolų palūkanos nuo 7,9 proc.;
 • Nekilnojamo turto paskola gali finansuoti iki 85 procentų pasirinkto būsto vertės;
 • Vartojimo paskolos pasiūlymai pateikiami per 20 minučių;
 • Teikiamos iki 15 000 eurų paskolos automobilio įsigijimui.

Trūkumai

 • Kartais pasitaiko internetinės svetainės veikimo trikdžių.

Į ką reikėtų atsižvelgti sudarant lizingo sutartį?

Reikėtų įvertinti: pradinį įnašą, komisinį mokestį už sandorio dokumentų parengimą, automobilio registracijos mokestį, KASKO ir civilinio draudimo išlaidas, jei perkamas naudotas automobilis, reikės atlikti ir automobilio vertinimą. Sutarties laikotarpiu: mėnesio įmokos, taip pat išlaidos kurui, automobilio priežiūrai, draudimui.

Kuo skiriasi veiklos nuoma ir finansinis lizingas?

Veiklos nuoma ir finansinis lizingas yra du skirtingi finansavimo variantai, turintys tam tikrų skirtumų. Pasirašęs finansinio lizingo sutartį klientas, kiekvieną mėnesį mokėdamas įmokas, sumoka visą automobilio vertę ir pasibaigus lizingo sutarčiai tampa jo savininku. Lizingo laikotarpiu klientas taip pat moka palūkanas. O veiklos nuoma yra ilgalaikė nuoma, jos sutarties laikotarpiu klientas moka nuomą, kurios dydį sudaro skirtumas tarp automobilio vertės pirkimo metu ir jo likutinės vertės. Taigi sutarties laikotarpiu klientas sumoka tik dalį automobilio kainos, t. y.  sumoka už jo nusidėvėjimą. Pasibaigus sutarties laikotarpiui, automobilis nėra kliento nuosavybe, tačiau klientas gali išpirkti automobilį, sumokėjęs jo likutinę vertę ir išpirkimo mokestį. Taip pat gali perduoti išpirkimo teisę trečiajai šaliai. Kitu atveju pasibaigus veiklos nuomos sutarties laikotarpiui, automobilis yra grąžinamas pardavėjui.

Kodėl gali pasikeisti /padidėti lizingo palūkanų norma arba mėnesio įmoka?

Jūsų mėnesinis įmokos dydis priklauso nuo kintamosios paskolos palūkanų normos dalies – EURIBOR. Europos pinigų rinkos instituto (EMMI) nustatytas indeksas (kursas), kuriuo bankai skolinasi lėšas Europos Sąjungos šalių tarpbankinėje rinkoje. Nuo 2015 metų EURIBOR norma buvo neigiama, tačiau atsižvelgiant į augančią infliaciją, Europos centrinis bankas (ECB) nusprendė kelti bazines palūkanų normas. Kylant EURIBOR normai – atitinkamai auga ir mėnesio įmoka. Įmokos dydis gali būti keičiamas kas 3 arba 6 mėnesius – priklausomai nuo to, kokia kintamųjų palūkanų dalis yra nurodyta jūsų sutartyje.

Ar lizingu įsigytas turtas turi būti apdraustas KASKO?

Lizingu įsigyjamas turtas privalo būti apdraustas KASKO draudimu visą lizingo sutarties laikotarpį, naudos gavėju nurodant „Citadele Leasing“. Jei KASKO draudimas nebus sudarytas per „Citadele Leasing“, prašysime pateikti galiojančią KASKO draudimo kopiją.

Kai Citadele gaus galutinę įmoką pagal išrašytą sąskaitą, per dvi darbo dienas paruoš pabaigos aktą ir išsiųs jį sutartyje nurodytu el. pašto adresu. Nuo pabaigos akto išrašymo dienos, lizingo gavėjas turi perregistruoti turtą savo vardu per dešimt darbo dienų.

Kokioms transporto priemonėms galima gauti Citadele paskolą?

Citadele finansuoja naudotų arba naujų lengvųjų automobilių ir kitų motorinių transporto priemonių, komercinių transporto priemonių, įrenginių ir specialiosios technikos įsigijimą.

Prieš įsigyjant transporto priemonę įvertinkite šias išlaidas:

 • pradinį įnašą;
 • komisinį mokestį už sandorio dokumentų parengimą;
 • automobilio registracijos mokestį;
 • KASKO ir civilinio draudimo išlaidas;
 • jei perkamas naudotas automobilis, reikės atlikti ir automobilio vertinimą.
 • sutarties laikotarpiu: mėnesio įmokos, taip pat išlaidos kurui, automobilio priežiūrai, draudimui.

Kaip sumokėti mėnesinės įmokas?

Kiekvieno mėnesio kliento pasirinktą dieną sąskaitoje turi būti suma, kuri nurodyta paskolos sutartyje arba kurią matote interneto banke. Paskolos suma bus nurašyta iš bet kurios kliento turimos ne kreditinės sąskaitos.

Ar galima kreditą grąžinti anksčiau laiko?

Norint grąžinti visą vartojimo kredito sumą anksčiau numatyto termino, interneto banke reikia pasitikrinti, koks šiuo metu yra negrąžintas kredito likutis ir kokios artimiausios įmokos palūkanos. Taip sužinosite likusią mokėti sumą. Priskaičiuotos palūkanos keičiasi kasdien, todėl paprasčiausia yra užtikrinti, kad sąskaitoje būtų pakankamai lėšų kitai mėnesio įmokai, o kai išankstinis kredito grąžinimas bus įvykdytas, visos perteklinės lėšos bus grąžintos į jūsų banko sąskaitą. Tačiau jei norite sužinoti tikslią grąžintiną palūkanų sumą konkrečią išankstinio grąžinimo dieną, susisiekite su Citadele banku. Kai kredito įmokų mokėjimo sąskaitoje turėsite visą išankstiniam kredito grąžinimui reikalingą sumą, interneto banke pateikite bankui prašymą: „Kreditai ir lizingas > Mano paskolos > Pateikti prašymą dėl sutarties sąlygų pakeitimo“. Po prašymo pateikimo, išankstinis kredito grąžinimas bus atliktas per vieną darbo dieną, jei tik jūsų kredito įmokų mokėjimo sąskaitoje bus pakankamai lėšų.

Naudojimasis svetaine

Citadele yra finansinių paslaugų grupė, teikianti visas bankininkystės paslaugas, todėl jų tinklapyje informacijos tikrai nemažai. Daug informacijos ne tik apie paskolas, bet ir apie kasdienes bankininkystes paslaugas ir taupymą. Norint pasiskolinti reikia tinklapio viršuje pasirinkti skiltį „Paskolos“ ir tada pasirinkti tinkamą paskolos rūšį. Tuomet įeisite į būtent tai paskolos rūšiai skirtus puslapius ir rasite paskolų skaičiuokles ir visą papildomą informaciją.

DUK skiltis yra labai nepatogiai parengta ir iš tiesų joje nėra tiek daug naudingos informacijos naujam klientui. Pasirinkus vieną aktualų klausimų iššoka dar labiau susiaurinti klausimai apie specifinę situaciją. Nėra parengtos bendros informacijos, kurią tiesiog galima būtų paskaityti. Atrodo, lyg informacijos daug, bet kai pradedi labiau gilintis tai jos beveik nėra.

Kredito kortelės

Jei kartais pritrūksta pinigų kasdienėms išlaidoms, naudojimasis kredito kortele gali būti vienas geriausių pasirinkimų. Citadele bankas  siūlo kredito limitą net iki 15 000 eurų, o pirmuosius 6 mėnesius kredito kortele bus galima naudotis visiškai nemokamai. Kredito kortelių savininkams taip pat yra siūlomas nemokamas kelionių draudimas visame pasaulyje.

Tipinis paskolos pavyzdys

Jeigu norite pasiskolinti 6000 EUR paskolą 5 m. laikotarpiui su taikoma fiksuota 10 % metine palūkanų norma, kai sutarties sudarymo mokestis netaikomas, tada sąlygos būtų tokios:

 • bendra vartojimo kredito kainos metinė norma būtų 10,47 %,
 • bendra paskolos gavėjo mokama suma – 7648,80 EUR,
 • mėnesio įmoka būtų 127,48 EUR.

Aptarnavimas

Telefonu darbo dienomis 8.00–19.00: +370 5 221 9091

Elektroniniu paštu: info@citadele.lt

Rekvizitai

SIA „Citadele Leasing” Lietuvos filialas

Įmonės kodas: 302629475

PVM mokėtojo kodas:  LT100000965419

Adresas: Upės g. 21-1, LT-08128 Vilnius

 

Rate this post
GAUTI PASKOLOS PASIŪLYMĄ
greitas kreditas palyginimas