Lizingas šiuolaikiniam žmogui. Kas tai?

paskolos automobiliui

Ar žinote, jog lizingas, paskolos, kreditai nėra laikomi finansinio stygiaus ženklais? Nors mūsų kultūroje įprasta mokyti taupyti, ir net mūsų tinklaraštyje nemažai straipsnių apie taupymą, tačiau ne visada mokėjimas neišleisti pinigų yra dorybė. Žinoma, reikia skirti pinigų leidimą nuo nereikalingo išlaidavimo, bet ne apie tai mes šiandien.

Daugelis turtingų žmonių turi skolų. Pasiskolinti pinigai, kuriais finansuojame kokį nors pirkinį ar paslaugą, nėra apmokestinami mokesčiais, nes tai nėra pajamos. Būtent šis atrodytų mažas ir bereikšmis faktas lemia turtingų žmonių įpročius skolintis ir investuoti, nes tai leidžia sukurti realią naudą bei papildyti piniginę.

Šį faktą galite prisiminti kuomet norėsite imti lizingą pirkiniui, tačiau taupaus lietuvio balsas giliai pasąmonėje bandys nuo to perkalbėti. Šiandien pabandysime plačiau pakalbėti apie tai kas yra lizingas ir „su kuo jis valgomas“.

Lizingas – kas tai?

Daugelis intuityviai supranta, kas yra lizingas, net jei ir negalėtų pateikti šio finansinio veiksmo apibrėžimo. Tačiau jei norime būti tikslūs, tuomet pasitelkiame ekspertų teikiamus apibrėžimus.

Pagal Verslo žinių žodyną, lizingas yra:

 „ilgalaikė nuomos sutartis, kurioje numatoma, kad nuomojamas turtas nuomos laikotarpio pabaigoje pereis nuomininko nuosavybėn. Tai prekinio kredito forma, kai pirkėjas gauna prekę ir gali ja naudotis, net jei nėra už ją visiškai atsiskaitęs.

Ši kreditavimo forma itin išpopuliarėjo ir konkuruoja su bankų kreditais – procedūra paprastesnė, nereikalaujama užstato, nes daiktas finansinės nuomos įmonei priklauso tol, kol pirkėjas visiškai atsiskaito. Atsiranda naujų lizingo objektų – pvz., paslaugos. Lizingas dar vadinamas finansine nuoma, išperkamąja nuoma.“

Lizingu paprastai įsigyjami įvairūs daiktai, tokie kaip buitinė technika, statybinės medžiagos, baldai ar automobiliai. Kadangi prekė, kurią įsigyjate lieka tarsi užstatas kreditoriui, tol kol sumokėsite visą sumą, lizingu galima įsigyti brangesnės vertės daiktų.

Lizingu perkama naudojantis bankų, kreditorių ar specializuotų įmonių paslaugomis. Visos finansinės įstaigos, teikiančios lizingo paslaugas turi turėti licenzijas bei yra prižiūrimos Lietuvos banko.

Lizingas ar vartojimo paskola?

Lizingas yra dažnai lyginamas su kitu gerai žmonėms žinomu finansiniu instrumentu – vartojimo kreditu. Jie dažnai laikomi vienas kito alternatyva, nors įsigilinus į informaciją, suprantama, jog tai pakankamai skirtingi instrumentai naudojami skirtingomis aplinkybėmis.

Tam, kad būtų paprasčiau suprasti apie ką mes, pateikiame lizingo ir vartojimo kredito palyginimus.

 • Kaip leidžiami gauti pinigai?

Vartojimo kreditas: Pinigai pervedami į gavėjo banko sąskaitą ir leidžiami savo nuožiūra, nereikia atsiskaityti kas už juos įsigyta.

Lizingas: Pinigai skiriami konkrečiai prekei ar paslaugai įsigyti, bankas ar kita kredito įstaiga pinigus perveda pardavėjui, o ne paskolos gavėjui.

 • Kam išmokami pinigai?

Vartojimo kreditas: Išmokami į paskolos gavėjo sąskaitą.

Lizingas: Išmokami prekę ar paslaugą teikiančiai įmonei.

 • Ar reikalingas pradinis įnašas?

Vartojimo kreditas: Nereikia pradinio įnašo.

Lizingas: Gali reikėti pradinio įnašo.

 • Kokio dydžio palūkanos?

Vartojimo kreditas: Įprastai didesnės palūkanos nei lizingo atveju.

Lizingas: Įprastai mažesnės palūkanos nei vartojimo kredito atveju.

Šie keli pagrindiniai punktai, kuriais išskiriami lizingo ir vartojimo kredito skirtumai, turėtų padėti geriau apibrėžti mintyse, kas yra kas ir kada kuris variantas yra naudingesnis.

Automobilių lizingas

Automobilis yra viena iš tų įsigyjamų prekių, kurią dažnai svarstoma įsigyti lizingu. Paprastai dėl to, jog automobilis kainuoja daugiau, nei skalbimo mašina, tad reikalinga didesnė suma, kurią sunkiau susitaupyti iš anksto. Ypač jei senasis automobilis netikėtai sugedo.

Žinoma, galima imti tiesiog paskolą automobiliui, tačiau kaip jau aptarėme ties vartojimo kreditų tema, yra pakankamai skirtumų, kurie lemia vieną ar kitą pasirinkimą. Perkant automobilį, didžiausią vaidmenį vaidina suteikiama paskola (ar lizingo suma).

Pabandykime sudėlioti punktais kuo skiriasi paskola automobiliui ir automobilių lizingas.

Pastaba! Palyginime naudojami skaičiai nėra tikslūs, jie orientaciniai, paimti iš realiai veikiančių įmonių pasiūlymų, tačiau skirtingos įmonės gali teikti skirtingus pasiūlymus.

Lizingas automobiliui

 • Suteikiamos lėšos įsigyti automobilį už 7 000 – 75 000 eur ( iki 90% automobilio vertės).
 • 6 – 96 mėn lizingo laikotarpis.
 • Automobilis nuosavybės teise priklauso kreditoriui tol, kol išmokamas lizingas.
 • Reikalingas pradinis įnašas, paprastai bent 10 %.
 • Automobilį privaloma apdrausti Kasko draudimu.

Paskola automobiliui

 • Suteikiama paskola nuo 1 000 iki 30 000 Eur, suma gali būti ir didesnė nei automobilio vertė.
 • 6 – 144 mėn paskolos laikotarpis.
 • Automobilis nuosavybes teise priklauso savininkui, nėra naudojamas kaip užstatas.
 • Pradinis įnašas nėra reikalingas.
 • Automobilio neprivaloma drausti Kasko draudimu.

Taigi, skirtumų išties esama. Kuris variantas yra tinkamesnis priklauso nuo įsigyjamo automobilio vertės ir pirkėjo kredito reitingo.

Lizingas be pabrangimo

Visi ne kartą esate girdėję terminą „nemokama paskola“. Kaip ir su paskolomis, taip ir su lizingu, pasitaiko iš ties gerų pasiūlymų leidžiančių sutaupyti arba tiesiog neišleisti perdaug. Būtent toks yra lizingas be pabrangimo.

Kas yra lizingas be pabrangimo? Tai paslauga, akcija, kuomet už įsigyjamą prekę sumokate tiek pat įsigyjant lizingu, kiek ir sumokėtumėte perkant iš kart. Reiškia, jog nėra papildomų palūkanų, o tik prekės vertė išskirstoma į periodiškus mokėjimus. Toks lizingas dar yra vadinamas nemokamu lizingu.

Lizingas be pabrangimo paprastai naudojamas ir kaip reklamos būdas, klientų pritraukimo būdas. Jums siūloma įsigyti brangesnę, geresnę prekę, už ją mokant dalimis, išsimokėtinai, tačiau dėl to neturint papildomų išlaidų (palūkanų). Ir tai iš ties geras bei patrauklus pasiūlymas, kuriuo verta pasinaudoti, jei planuojant įsigyti prekę, ir tokį pastebite.

Lizingo skaičiuoklė

Pirkti išsimokėtinai, t.y. lizingu, siūlo didieji prekybos centrai, įvairūs salonai, paslaugų teikimo vietos. Paprastai šios prekybos vietos turi sudarytas sutartis su tam tikrai kreditoriais arba gali būti siūlomas platus pasirinkimas kreditorių. Bet kokiu atveju, dažnai tenka lyginti kuris kreditorius siūlo geresnes sąlygas ir rinktis.

Šią užduotį palengvina lizingo skaičiuoklė, kuri parodo kokių palūkanų, kokio ilgiausio išsimokėjimo termino galima tikėtis. Visada apsimoka pasitikrinti prieš imantis veiksmų ir perkant išsimokėtinai.

Ir pabaigai.

Lizingas yra įprasta kreditavimo forma ir be jos sunku įsivaizduoti kasdienį gyvenimą didesnių pirkinių įsigijimą. Tačiau kaip jau supratote, lizingas yra ir kreditavimo alternatyva, lyginama su vartojimo kreditu ar paskolomis. Todėl renkantis kaip įsigyti prekes ar paslaugas, visada apsvarstykite galimas alternatyvas, skirtingus pasiūlymus, paskaičiuokite su lizingo bei kredito skaičiuokle kas labiau apsimoka ir rinkitės protingai.

 

Rate this post
GAUTI PASKOLOS PASIŪLYMĄ