Paskola sklypui: patarimai, kurie turėtų praversti ieškant paskolos

Jei norite statyti namą nuo pagrindų, jums reikia žemės sklypo. Nesvarbu, ar norite statybas pradėti jau visai netrukus, ar tokių planų įgyvendinimas numatytas tolimesnei ateičiai, paskola sklypui suteikia galimybę finansuoti žemės pirkimą.

Paprastai paskolą sklypui gauti yra šiek tiek sunkiau nei įprastą būsto paskolą. Be trumpesnių terminų, greičiausiai susidursite su didesnėmis palūkanų normomis. Paskola sklypui įsigyti yra labiau specializuotas produktas, ir ne kiekvienas kreditorius jas teikia ar yra pasiruošęs lengvai suteikti. Tai reiškia, kad jums gali būti taikomas didesnis pradinis įnašas arba didesnė palūkanų norma, atsižvelgiant į kreditorių prisiimamą didesnę riziką.

Paskolos  žemės sklypui privalumai ir trūkumai

Tinkamam pirkėjui paskola sklypui gali būti labai naudinga. Tačiau šios paskolos tinka ne visiems. Pateikiame keletą privalumų ir trūkumų, kuriuos reikėtų turėti omenyje svarstant šią finansavimo galimybę:

Privalumai

  • Paskola žemės sklypui įsigyti suteikia galimybę finansuoti žemės pirkimą nuosavam namui statyti.
  • Paskola gali būti panaudota žemei įsigyti ir ją laikyti, kad galėtumėte statyti namą, kai būsite tam pasiruošę.

Trūkumai

  • Palūkanų normos paprastai yra didesnės nei būsto paskolų.
  • Gali būti sunkiau rasti kreditorių, kurie teikia paskolą sklypui.
  • Grąžinimo terminai paprastai yra daug trumpesni nei būsto paskolų.

Žemės sklypui įsigyti skirtos paskolos pavyzdys

Tarkime, kad radote puikų gyvenamosios paskirties sklypą. Nenorite praleisti progos įsigyti sklypą, bet dar nesate pasirengę statyti. Tokiu atveju surandate kreditorius, kurie siūlo paskolas sklypui įsigyti. Jei jūsų mokumas yra įvertinamas teigiamai ir jūs atitinkate kreditorių keliamus reikalavimus, prieš sutikdami finansuoti jūsų pasirinktą žemės sklypą kreditoriai išnagrinėja konkretų NT, kartu atsižvelgdami ir į tuometines rinkos sąlygas. Jei viskas atitinka jų nustatytus reikalavimus, sumokėję pradinį įnašą ir pasirašę paskolos sutartį galėsite gauti sklypui įsigyti skirtą paskolą.

Ir nors iš pirmo žvilgsnio viskas galėjo nuskambėti labai paprastai ir sklandžiai, vis dėlto taip nėra. Todėl vertėtų susipažinti ir su dar keliais svarbiais veiksniais, kai kalbama apie planus kreiptis dėl paskolos sklypui.

Paskolos suma

Prieš imantis veiksmų dėl sprendimo pasinaudoti sklypo paskola, vienas iš svarbiausių veiksnių yra apsisprendimas dėl paskolos sumos, kurią norite pasiskolinti. Atsižvelgiant į sklypo kainą, svarbu, kad tiksliai nustatytumėte reikalingą paskolos sumą, o tada pereitumėte prie jums teksiančių mėnesinių įsipareigojimų apskaičiavimo pagal paskolos sumą ir terminą, kuriam imsite paskolą. Įvairių kreditorių siūlomų paskolų palyginimas padės jums apsispręsti dėl jūsų biudžetui palankesnės sklypo paskolos.

Paskolos grąžinimo terminas

Kai imate paskolą, patariama ją grąžinti kuo anksčiau. Vis dėlto kreditoriai, suteikiantys trumpą paskolos grąžinimo laikotarpį, dėl mažesnio įmokų skaičiaus, savaime suprantama, reikalaus didesnių įmokų už paskolą. Neįvykdžius įsipareigojimų grąžinti paskolą, jūsų kredito reitingas gali sumažėti, o tai atgrasytų kreditorius ateityje suteikti jums paskolą. Taigi, nors galbūt norite greitai atsikratyti skolų, svarbu įvertinti savo galimybes grąžinti paskolą ir pasirinkti jums tinkamiausią paskolos terminą.

Kreditoriai

Kai rinkoje yra daugybė kreditorių, išsirinkti tinkamiausią ne visuomet gali būti labai paprasta. Tokiais atvejais labai svarbu atidžiai pasidomėti, kad galiausiai nepadarytumėte brangiai kainuojančios klaidos.

Norint priimti informacija pagrįstą sprendimą, geriausia būtų naudotis internetine kreditorių teikiamų paskolų palyginimo platforma. Tokiose platformose galite palyginti įvairius kreditorius, jų sąlygas ir palūkanų normas, be to, jums net bus pranešta apie patraukliausius ar naujausius pasiūlymus, kuriuos šie skirtingi kreditoriais kartkartėmis siūlo.

Kredito reitingas

Kredito reitingas yra pagrindinis rodiklis, rodantis, ar galite gauti sklypo paskolą. Prieš žengiant žingsnį sklypo paskolai gauti, svarbu patikrinti savo kredito reitingą. Nors aukštesnis kredito reitingas padidins jūsų galimybes sulaukti sklypo paskolos patvirtinimo – kredito reitingas taip pat turi įtakos skiriamai paskolos sumai, įskaitant paskolos sąlygas, pavyzdžiui, palūkanų normą. Kredito reitingas atspindi bendrą jūsų finansinę būklę ir leidžia kreditoriui geriau suprasti jūsų galimybes grąžinti jums suteiktą paskolą.

Palūkanų normos

Gali būti, kad jums tarytum nusišypsos sėkmė ir jūs akimirksniu gausite vienų ar kitų kreditorių pasiūlymą dėl paskolos sklypui. Tačiau nors tokiu atveju galite jaustis labai džiugiai, vis dėlto neturėtumėte skubėti. Kadangi rinkoje kreditorių skaičius yra labai didelis, pirmiausia jums reikia elgtis apdairiai ir neskubant palyginti skirtingų paskolų palūkanų normas. Todėl prieš imdami paskolą sklypui, būtinai atlikite išsamų tyrimą ir palyginkite skirtingų kreditorių paskolų palūkanų normas.

Mokesčiai už paskolos sklypui suteikimą

Kreditoriai taip pat taiko ir papildomus paskolų suteikimo mokesčius. Todėl tikrai nereikėtų manyti, kad jei jūs kreipsitės dėl konkretaus dydžio paskolos, jums reikės mokėti tik kreditorių nustatytas palūkanas. Taip pat į jums tenkančias būsimas išlaidas turite įtraukti ir įvairius papildomus mokesčius, apie kuriuos kreditoriai jus privalo informuoti iš anksto. Jei tai nebus padaryta, būtinai atidžiai įsigilinkite į paskolos sutartį. Žinodami, kokius paskolos suteikimo mokesčius taiko skirtingi kreditoriai, galėsite priimti teisingą sprendimą ir išvengti pernelyg didelių paskolos suteikimo mokesčių.

Išankstinio paskolos grąžinimo mokesčiai

Dar vienas svarbus veiksnys, į kurį turėtumėte atsižvelgti ieškodami paskolos sklypui, yra išankstinio paskolos grąžinimo mokesčiai, kurių reikėtų saugotis. Tai mokesčiai, kurie taikomi, jei paskolos gavėjas planuoja atsiskaityti už paskolą anksčiau nei sueis paskolos grąžinimo terminas. Todėl suprantama, kad turėtumėte ieškoti kreditorių, kurie tokių papildomų mokesčių savo klientams netaiko. Tai padės jums išvengti papildomų išlaidų, jei nuspręstumėte paskolą sklypui grąžinti anksčiau nei yra nurodyta paskolos sutartyje.

Kiti mokesčiai

Be pirmiau minėtų mokesčių, įsitikinkite, kad nuodugniai patikrinote paskolos sąlygas, ar nėra kitų mokesčių, pavyzdžiui, administracinių mokesčių, paskolos tvarkymo mokesčių ir kt. Šių mokesčių taip pat galite ieškoti kreditorių interneto svetainėje arba jų paskolos paraiškos formose. Gerai žinodami visus šiuos papildomus mokesčius ir rinkliavas, žinosite, kiek reikės sumokėti imant sklypo paskolą.

Atsižvelkite į savo dabartinius įsipareigojimus

Prieš kreipdamiesi dėl bet kokios paskolos, turite atsižvelgti į savo turimas skolas ir įsipareigojimus. Akivaizdu, kad gali pasitaikyti atvejų, kai jau turėsite ne vieną dar negrąžintą paskolą. Todėl labai svarbu atsižvelgti į šiuos įsipareigojimus ir apskaičiuoti savo skolos bei pajamų santykį, į kurį taip pat neabejotinai atsižvelgs ir kreditoriai, kuriuos nuspręsite pasirinkti.

Be to, tokiu būdu jūs galėsite lengviau suprasti, ar turite pakankamai pinigų paskolai grąžinti. Jei jūsų skolos ir pajamų santykis yra didelis, tuomet, užuot ėmę paskolą iš kreditorių, galite apsvarstyti kitas galimybes, pavyzdžiui, skolintis iš draugų ar šeimos narių.

Pabaigai

Atsižvelgdami į savo finansinius tikslus, prieš pateikdami paraišką sklypo paskolai gauti, taip pat galite pasidomėti kreditoriaus patikimumu ir jo klientų aptarnavimo kokybe. Nors kreditorių, teikiančių paskolas, yra daugybė, norint pasirinkti tinkamą paskolą sklypui, jums reikia atlikti nemažai tyrimų. Prieš kreipdamiesi dėl paskolos, turite atidžiai išanalizuoti visus skirtingų kreditorių privalumus ir trūkumus, atidžiai perskaityti paskolos sąlygas ir pasirinkti tą pasiūlymą, kuris pasižymi palankiausia palūkanų norma, kartu su lanksčiomis grąžinimo galimybėmis ir tinkamu terminu.

Rate this post
GAUTI PASKOLOS PASIŪLYMĄ
greitas kreditas palyginimas