Paskola sklypui: patarimai, kurie turėtų praversti ieškant paskolos

Jeigu norite pasistatyti savo svajonių namą, pirmiausia jums reikės įsigyti sklypą, kur tą namą pasistatyti. Visai nesvarbu, ar norite statybas pradėti jau greitu metu, ar tikrai dar negreitai, paskola sklypui suteiks galimybę nusipirkti žemės sklypą ir užsigarantuoti savo svajonių išsipildymą norimoje vietoje.

Vis daugiau gyventojų keičia savo nekilnojamojo turto poreikius, o kartu ir skolinimosi įpročius. Jei iki šiol būdavo normalu, jog žmonės skolinosi buto pirkimui, tai dabar vis daugiau žmonių susidomi paskola sklypui ir galimybe pasistatyti savo nuosavą gyvenamąjį namą.

Taip pat, paskolos sklypui įsigyti populiarėja dar ir ūkininkų tarpe, mat tokios paskolos yra suteikiamos ne tik gyventojams, bet ir ūkininkams, kurie sklypą ketina panaudoti žemės ūkio veiklai realizuoti.

Dažniausiai paskolą sklypui įsigyti yra šiek tiek sudėtingiau nei gauti vartojimo paskolą. Gali tekti sumokėti didesnį pradinį įnašą arba bus nustatyta didesnė palūkanų norma, atsižvelgiant į tai, jog kreditorius prisiima didesnę riziką. Paskola sklypui yra tikrai labai specializuotas produktas, ir ne kiekvienas kreditorius pasiruošęs lengvai suteikti šio tipo paskolas. Tačiau neatsisakykite galimybės įsigyti svajonių sklypą dėl nepakankamų finansų, nes su paskola sklypui įsigyti jūs galėsite padidinti savo galimybes ir artėti svajonių išsipildymo link.

Paskolos žemės sklypui privalumai ir trūkumai

Paskola sklypui gali tikrai pagelbėti gerai apmąsčius savo galimybes ir pavojus, tad mes pateikiame pagrindinius privalumus bei trūkumus skolinantis sklypo pirkimui.

Privalumai

  • Paskola žemės sklypui įsigyti suteikia galimybę finansuoti žemės pirkimą nuosavam namui statyti.
  • Paskola gali būti panaudota žemei įsigyti ir ją laikyti, kad galėtumėte statyti namą, kai būsite tam pasiruošę.

Trūkumai

  • Palūkanų normos paprastai yra didesnės nei būsto paskolų.
  • Gali būti sunkiau rasti kreditorių, kurie teikia paskolą sklypui.
  • Grąžinimo terminai paprastai yra daug trumpesni nei būsto paskolų.

Paskolos sąlygų palyginimas žemės sklypui įsigyti

Jeigu radote puikų gyvenamosios paskirties sklypą, tačiau dar neturite galimybių ar nenorite statyti namo, bet ir nenorite prarasti tokio puikaus žemės sklypo. Tokiu atveju jums gali padėti kreditoriai, kurie siūlo paskolas sklypui įsigyti. Žemiau pateikti tipiniai žemės sklypo paskolų pavyzdžiai:

Būsto paskola žemės sklypui įsigyti su 35 % pradiniu įnašu

Būsto paskola įsigyti žemės sklypą, kuriame leidžiamos būsto statybos. Suma – nuo 10.000 iki 50.000 EUR. Finansuojama iki 65 % žemės sklypo vertės. Grąžinimo laikotarpis – iki 7 metų. Palūkanų norma nuo 2,5 % + 6 mėn. EURIBOR.

Žemės sklypo įsigijimas įkeičiant turtą

Paskolos suma – nuo 10.000 EUR. Finansuojama iki 70 % įkeičiamo turto vertės. Grąžinimo laikotarpis – iki 20 metų. Pinigai pervedami į kliento sąskaitą. Įkeičiamas turimas nekilnojamasis turtas. Įsigytas žemės sklypas nėra įkeičiamas.

Paskola iki 30.000 EUR* žemės sklypui pirkti neįkeičiant nekilnojamojo turto

Paskolos suma nuo 2.000 iki 30.000 EUR, finansuojame iki 100 % sandorio sumos. Grąžinimo laikotarpis – iki 7 metų. Nekilnojamojo turto vertinimo ir įkeitimo nereikia. Paskoloms nuo 20.000 iki 30.000 EUR būtinas bendraskolis.

Paskolos suma žemės sklypui įsigyti

Prieš imantis veiksmų dėl sprendimo pasinaudoti sklypo paskola, vienas iš svarbiausių veiksnių yra apsisprendimas dėl paskolos sumos, kurią norite pasiskolinti. Atsižvelgiant į sklypo kainą, svarbu, kad tiksliai nustatytumėte reikalingą paskolos sumą, o tada pereitumėte prie jums teksiančių mėnesinių įsipareigojimų apskaičiavimo pagal paskolos sumą ir terminą, kuriam imsite paskolą. Įvairių kreditorių siūlomų paskolų palyginimas padės jums apsispręsti dėl jūsų biudžetui palankesnės sklypo paskolos.

Gali būti, kad jums tarytum nusišypsos sėkmė ir jūs akimirksniu gausite vienų ar kitų kreditorių pasiūlymą dėl paskolos sklypui. Tačiau nors tokiu atveju galite jaustis labai džiugiai, vis dėlto neturėtumėte skubėti. Kadangi rinkoje kreditorių skaičius yra labai didelis, pirmiausia jums reikia elgtis apdairiai ir neskubant palyginti skirtingų paskolų palūkanų normas. Todėl prieš imdami paskolą sklypui, būtinai atlikite išsamų tyrimą ir palyginkite skirtingų kreditorių paskolų palūkanų normas.

Kreditoriai taip pat taiko ir papildomus paskolų suteikimo mokesčius. Todėl tikrai nereikėtų manyti, kad jei jūs kreipsitės dėl konkretaus dydžio paskolos, jums reikės mokėti tik kreditorių nustatytas palūkanas. Taip pat į jums tenkančias būsimas išlaidas turite įtraukti ir įvairius papildomus mokesčius, apie kuriuos kreditoriai jus privalo informuoti iš anksto. Jei tai nebus padaryta, būtinai atidžiai įsigilinkite į paskolos sutartį. Žinodami, kokius paskolos suteikimo mokesčius taiko skirtingi kreditoriai, galėsite priimti teisingą sprendimą ir išvengti pernelyg didelių paskolos suteikimo mokesčių.

Be pirmiau minėtų mokesčių, įsitikinkite, kad nuodugniai patikrinote paskolos sąlygas, ar nėra kitų mokesčių, pavyzdžiui, administracinių mokesčių, paskolos tvarkymo mokesčių ir kt. Šių mokesčių taip pat galite ieškoti kreditorių interneto svetainėje arba jų paskolos paraiškos formose. Gerai žinodami visus šiuos papildomus mokesčius ir rinkliavas, žinosite, kiek reikės sumokėti imant sklypo paskolą.

Paskola gyvenamosios paskirties sklypui

Pagrindinė priežastis, kodėl kreipiamasi gauti paskolą žemės sklypui įsigyti, yra nuosavo namo statybai. Todėl tokia paskola sklypui gali efektyviai pakeisti būsto paskolą, kuri tradiciškai panaudojama buto įsigijimui.

Dėl šios priežasties vis daugiau bankų ir kitų finansinių įstaigų papildo savo siūlomų paslaugų portfelį ir tokio tipo paskolomis. Be to, didelis jų privalumas yra tas, kad įsigijus sklypą, gyvenamojo namo statybas nebūtina pradėti iš karto. Jas galite nukelti į ateitį, kuomet tą daryti leis jūsų finansinė padėtis.

Tiesa, kai kuriems mažesnės vertės, ne greta didžiųjų Lietuvos miestų esantiems sklypams įsigyti gali nereikėti specializuotos paskolos, nes tokį poreikį pilnai patenkins vartojimo paskola. Tačiau galutinį sprendimą dėl finansinės paslaugos rekomenduojama priimti pasitarus su banko konsultantais, nes gali reikšmingai skirtis paskolos palūkanų norma bei kitos sąlygos.

Prieš įsipareigojimo prisiėmimą, taip pat rekomenduojama atlikti nuodugnią sklypo ir jo teritorijos analizę. Reikėtų pasidomėti ar aplink norimą įsigyti sklypą nėra kitų komercinės paskirties sklypų, paanalizuoti su žemės sklypu susijusius dokumentus: detalųjį planą, NT išrašą ir kt.

Paskola ūkininkams sklypui įsigyti

Sklypai taip pat gali būti panaudoti ir žemės ūkio veiklai vykdyti. Tai aktualiausia komercine žemės ūkio veiklai besiverčiantiems ūkininkams, žemės ūkio bendrovėms ar kitiems juridiniams asmenims. Tačiau tokios paskirties sklypų kaina dažnai būna per didelė, kad ją būtų galima padengti savomis lėšomis.

Tokiais atvejais ūkininkams pasitarnauja paskola žemės ūkio paskirties sklypui įsigyti. Panašiai kaip minėtos būsto ar kai kurios verslo paskolos, šios taip pat reikalauja užstato. Dažniausiai įkeičiamas sklypas, kurio įsigijimas finansuojamas kreditu.

Šių paskolų nereikėtų maišyti su žemės ūkio paskolomis, kurios gali būti panaudojamos daug plačiau. Jų paskirtis gali būti: įrangos atnaujinimas, veiklos plėtra, apyvartinės lėšos ir kt. Tokios žemės ūkio paskolos padeda užtikrinti sklandų ūkio veikimą bei efektyvumą. Jos taip pat nereikalauja užstato, kitaip nei paskolos sklypui.

Paskolos sklypui sąlygos

Tokių paskolų sąlygos priklauso nuo pasirinkto banko. Taip pat atkreiptinas dėmesys, kad bankai ir kredito unijos gali skirtingai finansuoti sklypo įsigijimą. Todėl dėl konkrečių sąlygų rekomenduojama kreiptis į konkretų banką ar kredito uniją.

Tačiau galima išskirti tam tikras bendras paskolos sklypui sąlygas. Jų palūkanų norma dažniausiai būna mažesnė nei vartojimo kredito, tačiau didesnė nei būsto paskolos.

Jos taip pat išduodamos 15-30 metų terminui bei gali finansuoti iki 50 000 eurų vertės sklypo įsigijimą. Dažniausiai jos išduodamos tik su turto įkeitimu ir tokiu atveju tokios paskolos vertė gali siekti iki 100% sklypo vertės. Kitais atvejais galimas finansavimas iki 60-80% nekilnojamojo turto vertės. Paskola sklypui įsigyti taip pat reikalauja 30-35% savų lėšų pradinio inašo.

Kai rinkoje yra daugybė kreditorių, išsirinkti tinkamiausią ne visuomet gali būti labai paprasta. Tokiais atvejais labai svarbu atidžiai pasidomėti, kad galiausiai nepadarytumėte brangiai kainuojančios klaidos.

Norint priimti informacija pagrįstą sprendimą, geriausia būtų naudotis internetine kreditorių teikiamų paskolų palyginimo platforma. Tokiose platformose galite palyginti įvairius kreditorius, jų sąlygas ir palūkanų normas, be to, jums net bus pranešta apie patraukliausius ar naujausius pasiūlymus, kuriuos šie skirtingi kreditoriais kartkartėmis siūlo.

Paskolos grąžinimo terminas

Kai imate paskolą, patariama ją grąžinti kuo anksčiau. Vis dėlto kreditoriai, suteikiantys trumpą paskolos grąžinimo laikotarpį, dėl mažesnio įmokų skaičiaus, savaime suprantama, reikalaus didesnių įmokų už paskolą. Pavyzdžiui, Bigbank siūlo paskolos laikotarpį nuo 6 mėn. iki 30 metų. Neįvykdžius įsipareigojimų grąžinti paskolą, jūsų kredito reitingas gali sumažėti, o tai atgrasytų kreditorius ateityje suteikti jums paskolą. Taigi, nors galbūt norite greitai atsikratyti skolų, svarbu įvertinti savo galimybes grąžinti paskolą ir pasirinkti jums tinkamiausią paskolos terminą.

Kredito reitingas

Kredito reitingas yra pagrindinis rodiklis, rodantis, ar galite gauti sklypo paskolą. Prieš žengiant žingsnį sklypo paskolai gauti, svarbu patikrinti savo kredito reitingą. Nors aukštesnis kredito reitingas padidins jūsų galimybes sulaukti sklypo paskolos patvirtinimo – kredito reitingas taip pat turi įtakos skiriamai paskolos sumai, įskaitant paskolos sąlygas, pavyzdžiui, palūkanų normą. Kredito reitingas atspindi bendrą jūsų finansinę būklę ir leidžia kreditoriui geriau suprasti jūsų galimybes grąžinti jums suteiktą paskolą.

Palūkanų normos

Gali būti, kad jums tarytum nusišypsos sėkmė ir jūs akimirksniu gausite vienų ar kitų kreditorių pasiūlymą dėl paskolos sklypui. Tačiau nors tokiu atveju galite jaustis labai džiugiai, vis dėlto neturėtumėte skubėti. Kadangi rinkoje kreditorių skaičius yra labai didelis, pirmiausia jums reikia elgtis apdairiai ir neskubant palyginti skirtingų paskolų palūkanų normas. Todėl prieš imdami paskolą sklypui, būtinai atlikite išsamų tyrimą ir palyginkite skirtingų kreditorių paskolų palūkanų normas.

Kredito reitingas

Kredito reitingas yra pagrindinis rodiklis, rodantis, ar galite gauti sklypo paskolą. Prieš žengiant žingsnį sklypo paskolai gauti, svarbu patikrinti savo kredito reitingą. Nors aukštesnis kredito reitingas padidins jūsų galimybes sulaukti sklypo paskolos patvirtinimo – kredito reitingas taip pat turi įtakos skiriamai paskolos sumai, įskaitant paskolos sąlygas, pavyzdžiui, palūkanų normą. Kredito reitingas atspindi bendrą jūsų finansinę būklę ir leidžia kreditoriui geriau suprasti jūsų galimybes grąžinti jums suteiktą paskolą.

Prieš kreipdamiesi dėl bet kokios paskolos, turite atsižvelgti į savo turimas skolas ir įsipareigojimus. Akivaizdu, kad gali pasitaikyti atvejų, kai jau turėsite ne vieną dar negrąžintą paskolą. Todėl labai svarbu atsižvelgti į šiuos įsipareigojimus ir apskaičiuoti savo skolos bei pajamų santykį, į kurį taip pat neabejotinai atsižvelgs ir kreditoriai, kuriuos nuspręsite pasirinkti.

Be to, tokiu būdu jūs galėsite lengviau suprasti, ar turite pakankamai pinigų paskolai grąžinti. Jei jūsų skolos ir pajamų santykis yra didelis, tuomet, užuot ėmę paskolą iš kreditorių, galite apsvarstyti kitas galimybes, pavyzdžiui, skolintis iš draugų ar šeimos narių.

Atsižvelgdami į savo finansinius tikslus, prieš pateikdami paraišką sklypo paskolai gauti, taip pat galite pasidomėti kreditoriaus patikimumu ir jo klientų aptarnavimo kokybe. Nors kreditorių, teikiančių paskolas, yra daugybė, norint pasirinkti tinkamą paskolą sklypui, jums reikia atlikti nemažai tyrimų. Prieš kreipdamiesi dėl paskolos, turite atidžiai išanalizuoti visus skirtingų kreditorių privalumus ir trūkumus, atidžiai perskaityti paskolos sąlygas ir pasirinkti tą pasiūlymą, kuris pasižymi palankiausia palūkanų norma, kartu su lanksčiomis grąžinimo galimybėmis ir tinkamu terminu.

Rate this post
GAUTI PASKOLOS PASIŪLYMĄ
greitas kreditas palyginimas