Ar paskolos emigrantams išduodamos?

paskolos emigrantams

Turint omenyje, kiek tautiečių dirba ar uždarbiauja užsienyje, turėtume turėti gana palankias sąlygas ir atidirbtas sistemas, kaip šiems žmonėms tvarkytis savo finansus ir gauti paskola emigrantams. Tačiau realybe kiek kitokia. Paskolos emigrantams išduodamos ne tokiomis palankiomis sąlygomis nei dirbantiems Lietuvoje arba neišduodamos visai. Gąsdinantis teiginys? Galbūt ir ne visai, jei įsigilinate į savo konkrečią situaciją.  

1 Ieskaupaskolos
nuo 100 € iki 25000 €
Suma
nuo 1 mėn iki 84 mėn
Terminas
Nuo 3,00 %
Palūkanos
nuo 13%
BVKKMN
9.5
Nemokama paskolu palyginimo platforma
2 ESTO
nuo 100 € iki 15000 €
Suma
nuo 1 mėn iki 48 mėn
Terminas
Nuo 4,40 %
Palūkanos
15%
BVKKMN
8.7
Nuo vartojimo paskolos iki kredito linijos
3 Fjord bank
nuo 1000 € iki 20000 €
Suma
nuo 12 mėn iki 60 mėn
Terminas
Nuo 4,00 %
Palūkanos
nuo 14%
BVKKMN
8.5

Būsto paskolos emigrantams

Būsto paskolos emigrantams taip pat gali būti išduotos ketinant įsigyti nekilnojamojo turto Lietuvoje. Dauguma bankų siūlo šias paskolas emigrantams, tačiau tai priklauso nuo kelių sąlygų. Kai kuriais atvejais emigrantams gali tekti įdėti papildomų pastangų ir grįžus į Lietuvą būstą iš pradžių kurį laiką nuomotis. Paprastai kredito įstaigos vertina asmens pusmečio pajamas, tad jeigu emigracijoje uždirbtos pajamos Lietuvoje negali būti vertinamos, teks šalyje išdirbti bent 6 mėn. Tokiu atveju gali būti susiduriama su kita problema, kai Lietuvoje gaunama mažiau pajamų nei emigracijoje. Ir nors asmuo turi sukaupęs nemažą pradinį įnašą, paskolos būstui jis gauti negali, nes kredito įstaigų vertinamos pajamos – per žemos.Taip nutikus, rankų nuleisti nereikėtų, kadangi sprendimų yra, pavyzdžiui, paskolą imti galima su bendraskoliu. Tokiais atvejais galima įnešti ir didesnį pradinį įnašą.Taip pat pastebima tendencija, kad vis daugiau lietuvių dirba užsienyje, tačiau gyvena ar bent jau yra deklaravę gyvenamąją vietą Lietuvoje. Tokiu atveju, kai pajamos yra gaunamos iš šalies, kurios nacionalinė valiuta yra euras, paskolos gavimo procedūra yra standartinė.

Lengviau gauti paskolą gaunant atlyginimą eurais

Dirbantys užsienio šalyje, kur atlyginimas mokamas kita valiuta nei eurais, gauti paskolą, anot įvairių šaltinių, yra praktiškai neįmanoma. Bankai bei paskolų išdavimo bendrovės susiduria su valiutų kursų svyravimais, kurie apsunkina paskolos emigrantams išdavimo galimybių įvertinimus. O jei šalis, kurioje dirbama nepriklauso Europos Sąjungai, tuomet pajamų deklaracijų patikrinimas ir įsitikinimas, kad pajamos pastovios, yra dar keblesnis.

Nemažai lietuvių dirbti į užsienį išvyksta norėdami užsidirbti pradiniam būsto paskolos įnašui, o jei ketina pirkti mažesnės vertės turtą – ir visą sumą. Tačiau daugelis užsidirba tik dalį būstui įsigyti reikiamos sumos: kitą dalį tenka skolintis iš bankų ar kredito įstaigų. Nuo 2019 m. pradžios Lietuvos kredito įstaigos įpareigotos paskolas konvertuoti į kitą valiutą (t. y. į eurus ar kitą, kuria paskolos gavėjas gauna nuolatines pajamas) neatlygintinai. Paskolos emigrantams – kaip gauti paskolą, kokių dokumentų prireiks ir kaip skolintis neviršijant galimybių?

Paskolos emigrantams taikomi kriterijai ir paraiškos

Visų pirma, norint gauti paskolą, reikia atitikti esminius kredito bendrovių reikalavimus: būti 18–21 m.,  gauti nuolatines pajamas ir pan. Visi reikalavimai pateikti paskolų teikėjų interneto svetainėse. Norėdami gauti paskolą palankesnėmis sąlygomis, būtinai pasinaudokite paskolos skaičiuokle. Atkreipkite dėmesį, kad kiekvienam kreditui ir paskolai (būsto paskolos, paskolos automobiliui įsigyti, vartojimo kreditai, būsto paskolos dirbantiems užsienyje ir pan.) taikomos skirtingos sąlygos, skiriasi ir palūkanų normos.

Jei atitinkate paskolas teikiančios bendrovės reikalavimus, galite pildyti paraišką. Paraiškų formas taip pat rasite paskolų bendrovių tinklalapiuose. Bendrovės į užklausas reaguoja nevienodai: vienos jų paraiškos prašymus tenkina vos per 15 min., iš kitų atsakymų reikia laukti ir kelias dienas ar net savaites. Paraiškų vertinimo trukmė kinta priklausomai nuo skolinamos sumos, paskolos tipo, bendrovei pateikiamų duomenų ir pan. Paraiškų vertinimas bei paskolas teikiančių bendrovių darbuotojų konsultacijos yra nemokamos.

Paskolos emigrantams - lemiamas veiksnys vertinant pajamas

Vertinant paraiškas tikrinama, ar šeimos pajamos padengs būsimus įsipareigojimus. Vertinant pajamas, remiamasi Lietuvos banko atsakingo skolinimosi nuostatais. Viena iš pagrindinių taisyklių – besiskolinančio asmens/šeimos mėnesio įmokos (bendrai paskolų, kreditų, lizingo sutarčių ir pan.) negali viršyti 40 proc. pajamų.

Vertinant pajamas, atsižvelgiama į:

  • faktinę šeimos gyvenamąją vietą,
  • minimalias gyvenimo išlaidas konkrečiose šalyse (pavyzdžiui, 3000 eurų atlyginimas Lietuvoje laikomas dideliu, Vidurio, Vakarų Europos šalyse – vidutiniu ar net mažesniu nei vidutiniu);
  • šeimų sudėtį (kiek joje – suaugusių šeimą išlaikančių narių, kiek ir kokio amžiaus vaikų šeima augina);
  • esamus įsipareigojimus kitoms kredito įstaigoms ir t. t.

Labai svarbu kriterijumi svarstant apie paskolų emigrantams suteikimą tampa pajamų tvarumas. Kreditų bendrovės tikrina, kiek darboviečių asmuo keitė per pastaruosius kelerius metus, darbdavių finansinę padėtį, kitus duomenis. Vėlgi dėl sunkiau prieinamų duomenų kai kurie kreditoriai linkę palankiau vertinti Lietuvoje gyvenančių asmenų paraiškas. Papildomos paskolų teikėjų priemonės: prašoma pateikti banko išrašą, darbdavio atsiliepimą ar pan.

Kaip Lietuvoje, taip ir užsienyje skolintis gali ne tik dirbantieji pagal darbo sutartis, bet ir savarankiškai dirbantys asmenys. Vienas esminių punktų – siekiant gauti būsto paskolą, reikia turėti bent 6 mėn. nenutrūkstamą darbo vienoje bendrovėje stažą, o dirbant savarankiškai – 12 ar net 24 mėn. stažą ir nuolatines stabilias gaunamas pajamas patvirtinančius išrašus.

Kas didina tikimybę gauti paskolą emigrantams?

Labiausiai padidinti šansus gauti paskolą galima gaunant nuolatines pajamas eurais į lietuvišką banko sąskaitą, geriausią į tą banką, kuriame ir planuojate teikti paraišką būsto paskolai, vartojimo kreditui ar pirkimui lizingu. Paskolas išduodančios įmonės pastoviomis pajamomis laiko paskutinių 6 mėnesių pajamas gaunamas iš to paties šaltinio.

DUK

Kaip gauti paskolą dirbant užsienyje?

Būsto paskola gyvenamosios paskirties nekilnojamojo turto įsigijimui, statybai, renovacijai ar rekonstrukcijai suteikiama nuolatines pajamas gaunantiems Lietuvos piliečiams, dirbantiems savo šalyje, užsienyje ar savarankiškai, t. y. pagal individualios veiklos pažymėjimą ar verslo liudijimą.

Patogiausias ir greičiausias būdas gauti paskolą – pateikti paskolos paraišką nuotoliniu būdu. Pasirinkto kreditoriaus svetainėje užpildykite paraišką nurodydami reikalingus duomenis ir patvirtinkite savo tapatybę. Netrukus su jumis susisieks įmonės vadybininkas.

Su specialistu aptarsite pateiktą paraišką ir jūsų būsto finansavimo sąlygas, kredito sutarties pasirašymo klausimus – kredito sumą, paskolos laikotarpį, palūkanų normą, kredito įmokas, sužinosite, kokia yra kredito kainos metinė norma ir bendras kredito įmokų skaičius.

Po pokalbio specialistas parengs palankų ir jūsų poreikius atitinkantį paskolos pasiūlymą, ir galėsite pereiti prie paskolos sutarties pasirašymo.

Kokias paskolas gali gauti emigrantai?

Emigrantai gali gauti beveik visų tipų paskolas, kaip būsto, automobilio, remonto, paskolą, greitąjį kreditą, vartojimo paskolą ir pan., tačiau gali tekti ilgiau palaukti kol kreditorius patikrins Jūsų mokumą. Paskolą galite gauti, jeigu Jūsų turimi įsipareigojimai ir naujos paskolos įmoka per mėnesį neviršys 40 % Jūsų mėnesio grynųjų pajamų. Turite neturėti jokių nepadengtų skolinių įsipareigojimų finansinėms įstaigoms. Taip pat esamoje darbovietėje turite būti išdirbęs bent 4 mėn.

Kokio dydžio paskolas gali gauti emigrantai?

Tikslią paskolos sumą galima sužinoti po asmeninės konsultacijos, kur bus įvertinta jūsų kredito istorija ir turimi finansiniai įsipareigojimai.

Kokie dokumentai yra svarbūs norint gauti paskolą dirbant užsienyje?

Tam bus reikalingi šie dokumentai: asmens dokumentas (pasas ar asmens tapatybės kortelė); pasirašytas sutikimas, dėl asmens duomenų tvarkymo; dokumentai, patvirtinantys jūsų darbinius santykius užsienyje (galiojanti darbo sutartis, kurios terminas nemažesnis nei pastarieji ketveri mėnesiai) bei oficialiai gaunamas pajamas (banko išrašas už pastaruosius pusę metų). Jei darbo sutartis yra užsienio kalba, tuomet reiktų pateikti jos patvirtintą vertimą.

Kokios paskolų palūkanos taikomos emigrantams?

Paskolų palūkanas nustato kiekvienas kreditorius atskirai, todėl reikėtų pateikti paraišką keliose kredito įstaigose, jog galėtumėte palyginti kelis skirtinigus pasiūlymus.

Iš tiesų, kiekvienas atvejis yra individualus ir išskirtinis. Tad norėdami sužinoti apie galimybę gauti paskolą, greitąjį kreditą ar pirkti didesnį pirkinį lizingu – visuomet kreipkitės į paskolas išduodančias įmones ar bankus, įsiklausykite, kokių dokumentų ir duomenų jiems reikia. Būkite atkaklūs, nenuleiskite rankų ir atrasite įmonę, kuri jums padės imant paskolą.

Rate this post
GAUTI PASKOLOS PASIŪLYMĄ
greitas kreditas palyginimas