Ar paskolos emigrantams išduodamos?

paskolos emigrantams

 

Turint omenyje, kiek tautiečių dirba ar uždarbiauja užsienyje, turėtume turėti gana palankias sąlygas ir atidirbtas sistemas, kaip šiems žmonėms tvarkytis savo finansus ir gauti paskola emigrantams. Tačiau realybe kiek kitokia. Paskolos dirbantiems užsienyje išduodamos ne tokiomis palankiomis sąlygomis nei dirbantiems Lietuvoje arba neišduodamos visai. Gąsdinantis teiginys? Galbūt ir ne visai, jei įsigilinate į savo konkrečią situaciją.  

 

 Lengviau gauti paskolą gaunant atlyginimą eurais

 

Dirbantys užsienio šalyje, kur atlyginimas mokamas kita valiuta nei eurais, gauti paskolą, anot įvairių šaltinių, yra praktiškai neįmanoma. Bankai bei paskolų išdavimo bendrovės susiduria su valiutų kursų svyravimais, kurie apsunkina paskolos išdavimo galimybių įvertinimus. O jei šalis, kurioje dirbama nepriklauso Europos Sąjungai, tuomet pajamų deklaracijų patikrinimas ir įsitikinimas, kad pajamos pastovios, yra dar keblesnis.

 

Privalumas– nuolatinės pajamos

 

Labiausiai padidinti šansus gauti paskolą galima gaunant nuolatines pajamas eurais į lietuvišką banko sąskaitą, geriausią į tą banką, kuriame ir planuojate teikti paraišką būsto paskolai, vartojimo kreditui ar pirkimui lizingu. Paskolas išduodančios įmonės pastoviomis pajamomis laiko paskutinių 6 mėnesių pajamas gaunamas iš to paties šaltinio.

 

 

Komandiruotpinigiai lengviausiai įskaitomi dirbant transporto sektoriuje

 

Dažna situacija, kuomet žmogus dirba Lietuvos įmonėje, tačiau realiai darbuojasi užsienyje ir be sutartinio atlyginimo gauna komandiruotpinigius. Atrodytų geras uždarbis „į rankas“ pateikus paraišką paskolai visiškai nublanksta, kadangi komandiruotpinigiai netraktuojami kaip atlyginimas arba traktuojami tik tuomet jei yra nuolatiniai, pastovūs. Taip yra visose darbo srityse, išskyrus transporto sektorių, kur suprantama, darbuotojas nuolat yra komandiruotėje.

 

Nusiteikite mažesnei paskolos sumai arba didesniam pradiniam įnašui

 

Imant paskolą būstui, emigrantai turi sumokėti didesnį pradinį įnašą. Paprastai pradinis įnašas yra apie 15 %, tuo tarpu emigrantai moka apie 25-30%. O ir pati paskolos suma, dėl bankų įvertintos rizikos, dažnai yra mažesnė nei panašiais atvejais gauna Lietuvoje dirbantys.

 

Kiekvienas atvejis individualus

 

Ir nesvarbu, ką perskaitėte čia ar kitur, kiekvienas atvejis yra individualus ir išskirtinis. Tad norėdami sužinoti apie galimybę gauti paskolą, greitąjį kreditą ar pirkti didesnį pirkinį lizingu – visuomet kreipkitės į paskolas išduodančias įmones ar bankus, įsiklausykite, kokių dokumentų ir duomenų jiems reikia ir juos pateikti. Atkakliems ir nenuleidžiantiems rankų net po pirmojo „ne“, visuomet pasiseka.