Kaip suformuoti tinkamus finansinius įpročius?

Tobulėjanti paskolų rinka, plačios skolinimosi galimybės, greitos paskolos normalioje ekonomikoje ir visuomenėje būtų laikoma finansiniu proveržiu ir gerėjančios gyvenimo kokybės ženklu. Deja, nusiritusi asmeninių bankrotų banga ir vis dar išgyvenamos sugadintos kredito istorijos pasekmės, rodo mūsų prastą finansinį raštingumą ir nesugebėjimą tvarkyti savo asmeninius finansus. Kad ir kaip norėtųsi permesti kaltę ir atsakomybę bankams ar greitųjų kreditų bendrovėms, tačiau dažniausiai asmeninį bankrotą ar finansinius sunkumus lemia netinkami sprendimai tvarkant finansinius reikalus.

financiniai įpročiai

Formuokite tinkamus finansinius įpročius

 

Fiksuokite pajamas ir išlaidas

 

Savaitė iki atlyginimo, o sąskaita jau tuščia? Posakis „pinigai klykdami iš piniginės išlekia“ puikiai apibūdina jūsų gyvenimo realybę? Neįsivaizduojate kur dingsta visi pinigai? Laikas imtis pajamų ir išlaidų fiksavimo. Tai nėra sudėtinga, tačiau reikalauja kantrybės ir kruopštumo. O įpratus nuolat fiksuoti išlaidas, jau po poros mėnesių galima pastebėti tendencijas, kur dingsta pinigai, įvertinti kur bereikalingai eikvojami pinigai ir kaip juos sutaupyti.

 

Leiskite turimus ir sutaupytus pinigus, ne įsivaizduojamus

 

Ar žinote, jog viena dažniausių finansinių problemų yra ta, jog leidžiate, planuojate išleisti dar neturimus pinigus. Daugelis žmonių planuoja išlaidas su pinigais, kuriuos dar gaus po mėnesio. Pavyzdžiui, užsakoma brangi buitinė technika su pristatytu pora dienų po atlyginimo gavimo ir apmokėjimu grynais pristatant kurjeriui. Tačiau, ką daryti, jei atlyginimas vėluoja (pvz, susirgo buhalteris), atsitiko nelaimė ir pinigai reikalingi visai kitam dalykui? Todėl visuomet leiskite tik tai ką jau turite kišenėje, o ne tai ką tik vėliau gausite.

 

Pirmiau sąskaitos, tada „reikia“ ir tik tuomet „noriu“

 

Tinkamai sudėlioti prioritetai gyvenime išties padeda. Todėl gautas pajamas neskubėkite išleisti pramogoms, pirmiau imkitės svarbiausių išlaidų. Paprastai svarbiausiomis laikomi įvairūs finansiniai įsiskolinimai ir sąskaitos: paskolos įmoka, komunaliniai mokesčiai. Tuomet eilė būtiniems buities pirkiniams ir išlaidoms, tokioms kaip skalbimo mašinos remontas, kuras automobiliui, maistas, būtini drabužiai. Ir tik tuomet, kai atsidedate į slaptą taupyklę taupymo pinigus, iš likusių galite išpildyti vieną kitą norą, pavyzdžiui, papietauti prabangiame restorane, nuvykti į žymaus atlikėjo koncertą.

 

Greitosios paskolos – ne išlaidauti, o sutaupyti

 

Plačiai išreklamuotos kaip greitas būdas gauti pinigų, greitosios paskolos nėra nemokamai iš dangaus krentantys pinigai, tai finansinis įsipareigojimas. Tačiau tinkamai panaudojus, jis gali leisti sutaupyti, o neišleisti. Įsivaizduokite, taupote nusižiūrėtam šaldytuvo modeliui. Tai nepigus pirkinys, todėl taupymas gali trukti kelis mėnesius. Ir vieną dieną pamatote, jog kelias dienas šiam modeliui bus taikoma ryški nuolaida. Įvertinkite nuolaidą ir kokios yra palūkanos už greitą paskolą. Jei gražinus paskolą su palūkanomis sumokate mažiau nei originali šaldytuvo kaina, t.y. net sumokėjus palūkanas šaldytuvą įsigyjate su ryškia nuolaida, tuomet apsimoka imti greitą paskolą. Tai viena saugiausių ir pateisinamų priežasčių imti paskolą. Kitais atvejais reikia įvertinti daug daugiau rizikų.

Rate this post
GAUTI PASKOLOS PASIŪLYMĄ
greitas kreditas palyginimas