Studento paskola – kaip greičiau ir efektyviau ją grąžinti

Studento paskolaStudentų gyvenimas nėra lengvas – didžiąją laiko dalį tenka skirti mokslui, tačiau tuo pačiu neretai reikia ieškoti ir papildomų uždarbio būdų ir tai daryti tenka ne tik dėl to, kad būtų galima išgyventi, patenkinant bent jau savo pagrindinius ar esminius poreikius, tačiau taip pat ir dėl to, jog būtų lengviau padengta gauta studento paskola.

Žinoma, kiekvienas finansinis įsipareigojimas yra didžiulė našta, kuri slegia ir dažnai varo į neviltį. Ypatingai, jei tenka nusivilti studijų kokybe ar įsidarbinimo galimybėmis po studijų.  Todėl siekiant, kad studento paskola būtų grąžinta greičiau ir efektyviau, siūlome keletą praktiškų patarimų.

Kam reikia greičiau grąžinti studento paskolą?

Gyvenimas nestovi vietoje ir pabaigus studijas norėsis gyventi geriau nei dabar gyvenote. Gal planuojate įsigyti mašiną ar įsigyti savo nuosavą būstą. Paskolos suma negali viršyti 40% Jūsų uždirbamų pajamų, tad automatiškai, jei vis dar turėsite studijų paskolą daug mažiau galėsite skirti būsto ar mašinos įsigijimui.

Tiksliai išsiaiškinkite paskolos sumą ir terminą

Žinojimas, kiek laiko jūs mokėsite studento paskolos grąžinimo įmokas ir kada bus paskutinės įmokos diena, galėsite lengviau numatyti savo veiksmų planą. Tai gali padėti išsiaiškinti, kiek jūs turėsite kreditoriams grąžinti per mėnesį, jei norite, kad paskolą padengti galėtumėte kaip įmanoma anksčiau.

Jei nenorite tokių skaičiavimų atlikti patys, galite susisiekti su kreditoriumi ir pasiteirauti, kada būsite „laisvi“ nuo studento paskolos. Kai tai žinosite, galėsite elgtis strategiškai ir pagreitinti visą paskolos grąžinimo procesą.

Grąžinkite bent truputį daugiau nei numatyta

Greičiausias ir paprasčiausias būdas greičiau išsilaisvinti nuo studento paskolos yra kiekvieną mėnesį kreditoriams grąžinti bent šiek tiek daugiau nei yra numatyta. Žinoma, tai padaryti ne visuomet yra paprasta – prieš tai darydami turėtumėte susisiekti su savo kreditoriumi ir jį apie tai informuoti. Ne kiekvienas kreditorius leidžia be papildomų mokesčių paskolą grąžinti anksčiau, todėl jei nenorite patirti didesnių finansinių praradimų, turėtumėte tiksliai žinoti, kokios yra jūsų studento paskolos sąlygos.

Jei didesnės sumos grąžinimas tinka kreditoriui ir tokios didesnės įmokos paveikia tolimesnių mėnesių paskolos grąžinimo įmokų dydį, vieną mėnesį padengus daugiau – kitą mėnesį galite sumokėti mažiau, atsižvelgiant į tai, kokia yra jūsų finansinė padėtis konkretų mėnesį. Tačiau tai leidžiama ne visuomet, todėl nenustebkite, kad nors kreditoriai jums gali leisti kiekvieną mėnesį pervesti šiek tiek didesnę pinigų sumą, kiekvieną mėnesį turėsite sumokėti ne mažiau sutartyje nustatytos sumos, nepaisant to, kad praėjusiais mėnesiais galėjote būti grąžinę daugiau. Pastaruoju atveju didesnės paskolos grąžinimo įmokos sutrumpintų paskolos grąžinimo laikotarpį.

Ir nesupraskite klaidingai, jums nebūtina kiekvieną mėnesį kreditoriams grąžinti šimtu ar keliais šimtais eurų daugiau nei yra nustatyta studento paskolos sutartyje. Gali pakakti ir 10, 20 ar 50 eurų. Ir net iš pirmo žvilgsnio tokios nedidelės sumos bėgant laikui taps ganėtinai reikšmingos.

Refinansuokite savo paskolą

Jei jus „užstrigote“ su aukštomis palūkanomis pasižyminčia ilgalaike studento paskola, taip pat galėtumėte apsvarstyti ir studento paskolos refinansavimo galimybę. Šio finansinio sprendimo atveju jūsų turimą studento paskolą į savo rankas perimtų kiti refinansavimo paslaugas siūlantys kreditoriai, pasiūlydami ilgesnį paskolos grąžinimo terminą ir palankesnes palūkanas. Tokiu būdu jūs galėtumėte sumažinti savo grąžinamą mėnesinę paskolos įmokos sumą. Tačiau, kaip jau buvo minėta, tai prailgintų paskolos grąžinimo laikotarpį, todėl turite labai gerai pagalvoti, kokie yra jūsų prioritetai, t.y. kiekvieną mėnesį mokėti mažiau ir paskolą grąžinti per ilgesnį terminą ar mokėti didesnes paskolos grąžinimo įmokas ir studento paskolą padengti greičiau.

Neplanuotai gautas lėšas skirkite įmokoms padengti

Galite labai reikšmingai sutrumpinti paskolos grąžinimo laikotarpį, jei visas neplanuotai gautas lėšas skirtumėte studento paskolos įmokų padengimui. Tarp tokių neplanuotų lėšų gali būti gimtadienio dovanos, paveldėjimas, mokesčių susigrąžinimas ar kt.

Jei jūs neturite jokių kitų numatytų būtinų pirkinių, kurie pareikalautų didelių išlaidų, toks sprendimas gali gerokai paspartinti studento paskolos grąžinimą. Ir, žinoma, ta jūsų numatyta ir išsvajota kelionė į Tailandą galės palaukti, kol jūs padengsite visus savo turimus finansinius įsipareigojimus.

Jūsų paaukštinimas darbe gali „prisidėti“ prie paskolos grąžinimo

Jus ką tik paaukštino pareigose? Paaukštinimas įtakojo ir didesnį jūsų atlyginimą? Tai gali prisidėti prie greitesnio jūsų turimos studento paskolos grąžinimo. Įprastai žmonės, kuriems padidina atlyginimą, akimirksniu ima gyventi „pagal galimybes“. Tai reiškia, kad jie ima išleisti daugiau nei iki tol. Tačiau jei jūs norite nuo savo pečių greičiau nusimesti didelę finansinių įsipareigojimų naštą, turėtumėte apsvarstyti galimybę pinigų dalį, kuria buvo padidintas jūsų atlyginimas, skirti greitesniam paskolos grąžinimui.

Papildomi būdai užsidirbti

Štai keletas nesudėtingų būdų kaip galite kiekvieną mėnesį užsidirbti papildomai:

  • Pasidalinkite su jaunesniais studentais savo žiniomis, galite parduoti savo konspektus, padėti pasiruošti egzaminams ar tiesiog pasiūlyti korepetitoriaus paslaugas.
  • Gal turite nenaudojamų daiktų, kuriuos galite parduoti per Vinted ar skelbiu.lt platformas.
  • Gal turite kokį hobį, kuri galėtumėte įdarbinti? Gražiai piešiate? Megstate rankdarbius? Pabandykite parduoti savo gaminius, tai atneš ne tik papildomų finansų, bet ir pasitenkinimo jausmą.

Sumažinkite savo išlaidas ir vadovaukitės biudžetu

Išlaidos yra didžiausias kiekvieno iš mūsų priešas. Jei jūs norite kuo greičiau padengti turimą paskolą, visuomet naudinga sumažinti savo patiriamas išlaidas. Dažniausiai kalbant apie išlaidų mažinimą žmonės teigia, kad visos jų patiriamos išlaidos yra būtinos, todėl jie neturi galimybės jų sumažinti. Tačiau tikroji padėtis įprastai būna priešinga. Daugelis žmonių nė nesusimąsto apie tai, kiek daug nebūtinų išlaidų jie patiria. Pavyzdžiui, galbūt jūs esate pratę kasdien ryte kavinėje išgerti puodelį kavos? Už kavą sumokate vos keturis ar penkis eurus, todėl nemanote, jog tai yra reikšminga pinigų suma jūsų mėnesiniam biudžetui? Tačiau šį skaičių turėtumėte padauginti iš penkių darbo dienų, o tuomet pastarąjį rezultatą padauginti iš keturių savaičių. Tai leis jums suprasti tikrąją tokių iš pirmo žvilgsnio nereikšmingų išlaidų įtaką jūsų asmeniniam biudžetui. Tą patį galima pasakyti ir apie apsipirkimą parduotuvėje, jūsų būsto nuomos kainą ar kt.

Didžiulis dėmesys turi būti skiriamas ir jūsų biudžeto suformavimui. Jei jūs sumažinsite patiriamas išlaidas, galėsite efektyviau suformuoti ir savo mėnesinį biudžetą. Jei elgsitės disciplinuotai ir vadovausitės savo sudarytu biudžetu, galėsite lengviau padengti turimus finansinius įsipareigojimus.

Jei atsitinka nelaimė ar reikia kokio didelio pirkinio greitieji kreditai nėra bloga mintis, tačiau reikia gerai apskaičiuoti kiek laiko mokėsite ir pasikeitus gyvenimo situacijoms ar galėsite sumokėti įmokas.

Paskolą grąžinkite strategiškai

Jei jūs turite daugiau nei vieną studento paskolą, būtų naudinga pagalvoti apie efektyviausią ir jūsų situacijoje tinkamiausią strategiją:

  • „Lavinos“ metodas. Jūs stengiatės pirmiausia padengti paskolas, kurios pasižymi didžiausiomis palūkanomis ir tęsiate šį procesą tol, kol visos paskolos yra padengtos. Šio metodo pagalba galima daugiau sutaupyti (palūkanų atžvilgiu).
  • „Sniego gniūžtės“ metodas. Šio metodo pasirinkimo atveju yra atsižvelgiama į paskolų dydį – stengiantis pirmiausia padengti mažiausią paskolą. Tai leidžia pasijusti geriau ir padidinti savo motyvacijos lygį, kuris užtikrintų sistemingą judėjimą pirmyn. Tačiau šis metodas nepadeda sumažinti patiriamų išlaidų.

Pradėkite dar prieš pabaigiant studijas

Dauguma studentų įprastai turi labai ribotus biudžetus ir neturi galimybės gyventi pasiturinčio žmogaus gyvenimo, tačiau tai tikrai nereiškia, kad nereikėtų pasistengti paskolą pradėti grąžinti anksčiau – dar vis studijuojant. Net jei jūsų kreditoriams pradžioje grąžinamos pinigų sumos nebus didelės, tai tiesiogiai prisidės prie greitesnio studento paskolos padengimo.

Vienas kitas papildomas mokėjimas, kai jūsų biudžete lieka daugiau laisvų ir nepanaudotų lėšų, ir jūs galėsite lengviau bei greičiau atsipūsti nuo finansinių įsipareigojimų naštos. Paskolos grąžinimo laikotarpis įprastai yra pakankamai ilgas, todėl laikui bėgant tokios papildomos paskolos grąžinimo įmokos sudarys nemenką sumą.

Rate this post
GAUTI PASKOLOS PASIŪLYMĄ
greitas kreditas palyginimas