Lizingo palyginimas: ką reikia žinoti?

lizingo palyginimas

Ieškote geriausio lizingo paskolos pasiūlymo, tačiau rinkoje esant tokiai didelei skirtingų lizingo pasiūlymų pasiūlai jums atrodo pernelyg sudėtinga išsirinkti? Kiekviename lizingo paskolos pasiūlyme yra daugybė kintamųjų, todėl reikia žinoti keletą gudrybių, kurių pagalba lizingo  palyginimas tampa daug lengvesnis. Taigi, kiek jums kainuos pasiskolinti pinigų, kurių reikia tam tikram daiktui įsigyti?

Kaip apskaičiuojamos išlaidos, susijusios su lizingo paskola?

Lizingo paskolą sudaro kelios sudedamosios dalys:

 • Bendra pirkinio (pvz., įrangos) kaina, įskaitant visus papildomus mokesčius, pavyzdžiui, siuntimo, įrengimo ar mokymo;
 • Pradinio mokėjimo struktūra;
 • Lizingo sutarties terminas;
 • Išpirkimo galimybė;
 • Palūkanų norma.

Visi šie veiksniai lemia mėnesinę lizingo paskolos grąžinimo įmoką.

Pirkinio kaina

Kuo didesnė pirkinio kaina, tuo didesnės bus jūsų mėnesinės lizingo įmokos. Tačiau šią sumą galima koreguoti keičiant kitus lizingo sutarties elementus. Pavyzdžiui, mėnesines įmokas galite sumažinti pailgindami lizingo paskolos sutarties terminą arba sumokėdami didesnę pradinę įmoką.

Pradinio mokėjimo struktūra

Kai kurie žmonės pasirenka sumokėti pradinę įmoką, tačiau daugeliu atvejų to nereikalaujama. Kaip bebūtų, didesnis pirmasis mokėjimas yra privalumas, nes sumažina mėnesines grąžinimo įmokas.

Lizingo sutarties terminas

Lizingo paskolos sutarties terminai paprastai svyruoja nuo 2 iki 5 metų. Kuo ilgesnis terminas, tuo mažesnės mėnesinės lizingo paskolos grąžinimo įmokos. Tačiau ilgesnis terminas taip pat reiškia, kad bendra finansavimo kaina bus didesnė. Taigi, reikia nuspręsti, kas jums yra svarbiausia. Jei norite kuo mažesnių finansavimo išlaidų, rinkitės trumpesnį terminą, o jei norite mažiausios įmanomos mėnesinės įmokos, rinkitės ilgesnį terminą. Trumpesnis terminas ilgainiui kainuoja mažiau, tačiau ilgesnis terminas paprastai yra lengviau valdomas.

Išpirkimo galimybė

Pasirašydami lizingo paskolos sutartį galėsite rinktis iš kelių variantų, todėl pabaigoje tai nebus staigmena. Kaip bebūtų, turite nuspręsti, kokią išpirkimo galimybę jūs norėsite pasirinkti, pvz., likutinį išpirkimą (lizingo sutarties pabaigoje prekė išperkama už tam tikrą procentinę dalį nuo visos įsigijimo kainos), išpirkimą tikrąja rinkos verte (sutarties pabaigoje prekė išperkama už kreditorių nustatytą jos tikrąją rinkos vertę) ar išankstinį išpirkimą (leidžiama prekę išpirkti anksčiau nei pasibaigia sutartis).

Palūkanų norma

Palūkanos gali būti skaičiuojamos įvairiai, todėl labai sunku palyginti skirtingus lizingo paskolų pasiūlymus. Nurodytos palūkanų normos dažnai gali būti klaidinančios ir nesuteikia tikslios informacijos apie tikrąsias finansavimo išlaidas. Todėl reikėtų labai atidžiai įvertinti ir palyginti visą informaciją, kartu kreipiantis į pasirinktus kreditorius ir užduodant jiems visus jums svarbius klausimus.

Automobilio lizingas ir paskola: ką pasirinkti

Kadangi lizingo paslaugomis vartotojai labai dažnai naudojasi norėdami įsigyti automobilį, kalbant apie lizingo paskolas vertėtų plačiau aptarti ir automobilio lizingo klausimą. Tačiau visą tai geriausia padaryti lyginant automobilių lizingą su paskolomis automobiliui.

Todėl jei šiuo metu jūs renkatės naują automobilį, tikėtina, kad svarstote, ar geriau jį pirkti su paskola, ar vis dėlto pasirinkti automobilių lizingą. Nors nėra teisingo ar neteisingo sprendimo, visų pirma reikia neskubant atidžiai įvertinti skirtingų pasirinkimų privalumus ir trūkumus. Be to, tiek tradicinių paskolų, tiek ir lizingo paskolų palyginimas turi būti atliktas labai išsamiai, įvertinant visus prieinamus pasiūlymus šiuolaikinėje rinkoje.

Transporto priemonės lizingo paskolų ir paskolos automobiliui skirtumai

Norint priimti išmintingą finansinį sprendimą perkant automobilį, reikia skirti pakankamai laiko ir pastangų tam, jog išsiaiškintumėte, kokie yra pagrindiniai automobilių lizingo ir paskolos skirtumai.

Automobilio lizingas

 • Pradinės išlaidos: Automobilio lizingo paskolos atveju paprastai pradinės išlaidos būna mažesnės.
 • Mėnesinės įmokos: Mėnesinės įmokos dažniausiai yra mažesnės nei automobilio paskolos įmokos, tačiau palūkanos ir papildomi mokesčiai paprastai yra didesni.
 • Techninė priežiūra: Dažniausiai automobilį perkant lizingo pagalba yra sudaromos ir techninės priežiūros sutartys, kurios padeda sutaupyti daugiau lėšų automobilio eksploatavimo metu.
 • Naudojimas ir rida: Išperkamosios nuomos sutartyse nustatyti ridos apribojimai, t.y. kilometražas, kurį galima įveikti per metus. Todėl lizingo sutarties pabaigoje reikės papildomai mokėti už kiekvieną nustatytą limitą viršijantį kilometrą.
 • Automobilio korekcijos: Jei lizingo pagalba įsigytos transporto priemonės eksploatavimo metu nuspręsite koreguoti automobilio išvaizdą ar pritaikyti jį pagal savo išskirtinius poreikius, gali būti pažeista lizingo sutartis, todėl galiausiai gali tekti mokėti ir papildomus mokesčius.
 • Nuosavybės teisė: Lizingo laikotarpiu automobilis jums nepriklauso, tačiau mokate įmokas, kad galėtumėte juo naudotis sutarties laikotarpiu. Pasibaigus terminui turite grąžinti transporto priemonę, nebent nuspręsite ją įsigyti, sumokėdami likutį.
 • Termino pabaiga: Pasibaigus lizingo sutarties terminui, automobilį galite grąžinti, įsigyti arba pakeisti transporto priemonę kita.

Automobilio paskola

 • Pradinės išlaidos: Perkant automobilį su paskola, pradinės išlaidos bus didesnės, be to, gali tekti sumokėti ir didesnę pradinę įmoką.
 • Mėnesinės įmokos: Mėnesinės įmokos paprastai yra didesnės nei lizingo paskolos įmokos.
 • Techninė priežiūra: Būdami pilnateisiais transporto priemonės savininkais, esate atsakingi už visą techninę priežiūrą.
 • Naudojimas ir rida: Savo įsigytu automobiliu galite nuvažiuoti tiek kilometrų, kiek tik norite.
 • Automobilio korekcijos: Įsigijus automobilį paskolos pagalba savininkas nėra apribotas galimybės koreguoti savo transporto priemonę.
 • Nuosavybės teisė: Jūs esate automobilio savininkas ir kiekvieną mėnesį mokate paskolos grąžinimo įmokas.
 • Termino pabaiga: Pasibaigus automobilio paskolos terminui, transporto priemonė priklauso jums ir galite ją pasilikti arba parduoti.

Geriau paskola ar automobilių lizingas?

Jei mėgstate kas kelerius metus turėti visiškai naują automobilį ir nenorite brangiai kainuojančio remonto bei techninės priežiūros, kurie atsiranda turint senstantį automobilį, lizingas gali būti geriausias pasirinkimas. Tačiau jei nuvažiuojate daug kilometrų, planuojate automobilį laikyti daugelį metų ir laikui bėgant norite sutaupyti daugiau pinigų, gali būti praktiškiau automobilį įsigyti paskolos pagalba.

Kokie yra automobilio lizingo ir paskolos privalumai bei trūkumai?

Automobilio lizingo pagalba galite gauti visiškai naują automobilį už mažesnę mėnesinę įmoką ir turite turėti mažiau grynųjų pinigų, palyginti su automobilio paskola. Paprastai gausite gerą garantinį aptarnavimą ir jums nereikės sukti galvos, kad sugedus automobiliui teks mokėti už jo techninę priežiūrą ar remontą. Tačiau lizingo būdu įsigyjant automobilį dažnai taikomi ridos apribojimai ir baudos, papildomi mokesčiai ir draudimo „priedai“, skirti padengti galimą žalą ar neįprastą nusidėvėjimą. Nepamirškite, kad lizingas reiškia, jog kas mėnesį mokėsite įmokas už turtą, kuris jums nepriklauso, ir kas kelerius metus turėsite iš naujo derėtis dėl nuomos sutarties ir (arba) keisti automobilį.

Nors pradinės automobilio pirkimo išlaidos gali būti didesnės nei lizingo atveju (įskaitant pradinę įmoką ir mėnesinę įmoką), draudimo išlaidos automobilį perkant su paskola paprastai būna mažesnės, o jei planuojate automobilį laikyti daugelį metų, laikui bėgant automobilio paskola taip pat gali tapti pigesniu pasirinkimu.

Ar lizingas yra protinga idėja?

Automobilio lizingas gali būti geras pasirinkimas, jei planuojate jį laikyti tik kelerius metus (arba pageidaujate važinėti naujausiais automobilių modeliais), negalite sau leisti didelio pradinio įnašo už automobilio paskolą arba nenorite būti atsakingi už techninės priežiūros ir remonto išlaidas. Jei nusprendėte rinktis automobilio lizingą, įsitikinkite, kad suprantate ridos apribojimus ir taikomas baudas, ką pardavėjas laiko normaliu nusidėvėjimu ir kokius mokesčius galite patirti pasirašydami sutartį arba grąžindami automobilį. Be to, labai svarbu, kad būtų atliktas ir išsamus lizingo paskolų palyginimas, kad galiausiai pasirinktumėte optimaliausiomis sąlygomis pasižymintį pasiūlymą.

Automobilių lizingo palyginimas

Nusprendus, jog būtent lizingas, o ne automobilių paskola – geriausias sprendimas, norint atnaujinti autoparką, lieka dar vienas labai svarbus žingsnis – automobilių lizingo palyginimas. Juk šią paslaugą siūlo ne viena finansines paslaugas teikianti įmonė, o Jūsų, kaip racionaliai mąstančio potencialaus lizingo užduotis – pasirinkti visapusiškai geriausią lizingo pasiūlymą. Norint tai atlikti, derėtų atkreipti dėmesį į žemiau pateiktus kriterijus, kuriais ir turėtų būti grindžiamas lizingo paskolos palyginimas.

Pagrindinės lizingo sutarties sąlygos, apimančios palūkanų normą, lizingo laikotarpį, mėnesines lizingo įmokas bei kitus galimus mokesčius, galinčius turėti įtakos galutinei klientui tenkančiai lizingo kainai.

Išankstinio lizingo grąžinimo galimybė. Kai kurie lizingo teikėjai  į klientų norą grąžinti automobilio lizingą anksčiau laiko, žiūri lanksčiai, netaikydami tokiai galimybei jokių papildomų mokesčių. Tačiau kai kurios finansų bendrovės išankstiniam lizingo grąžinimui yra numačiusios tam tikras sąlygas, dažnai reiškiančias papildomus mokesčių, kurių kruopščiai atliktas lizingo palyginimas gali padėti išvengti.

Lizingo bendrovės patikimumas. Siekiant įvertinti konkrečios finansų bendrovės, kurios teikiamomis lizingo paslaugomis ketinama naudotis, patikimumą bei reputaciją rinkoje, turėtumėte pasidomėti ne tik buvusių klientų atsiliepimais, bet ir tokiais faktais, kaip oficialiai įregistruota įmonės veikla bei reikiami licencijavimo sertifikatai, suteikiantys teisę verstis aptariama veikla.

Lizingo paskolų palyginimas

Finansavimo išlaidų apskaičiavimas yra geriausias būdas atlikti lizingo paskolų palyginimą. Kai žinosite tikslias išlaidas, jums bus daug lengviau priimti sėkmingą sprendimą.

 

Rate this post
GAUTI PASKOLOS PASIŪLYMĄ
greitas kreditas palyginimas