Paskolų palyginimas tampa privalomas

Paskolų palyginimas tampa privalomasJei paskolą imate ne pirmą kartą, tuomet greičiausiai turite savo favoritus – paskolų išdavimo įmones, kurių elektroninė sistema jums patogiausia, kurių konsultantai maloniausi ar vadovaujatės kitu jums priimtinu kriterijumi. Tačiau įpročiai, lojalumas ir išankstinės nuostatos privalo keistis esant sudėtingai ekonominei situacijai šalyje, nes sparčiai keičiantis situacijai, jūs galite nemažai permokėti. To išvengti padės paskolų palyginimas prieš pasirenkant jūsų poreikius atitinkančią paskolą, jos sumą ir sąlygas.

Griežtesnis paskolos gavėjų vertinimas

Kai Lietuvoje buvo įvestas karantinas, nemaža dalis įmonių buvo priverstos sustabdyti savo veiklą, daug žmonų buvo atleisti iš darbo arba jiems skaičiuojamos prastovos. Kylantis nedarbingumas, lėtėjanti ekonomika lemia banko bei paskolas išduodančių įstaigų atsargesnį požiūrį bei griežtesnį vertinimą. Turimas darbo stažas ar dabar gaunamas atlyginimas neduoda garantijos, jog esant tokioms pasaulį sukausčiusioms ekonominėms sąlygoms, jūsų finansinė situacija išliks tokia pat iki metų pabaigos.

Štai todėl paskolas išduodančios įstaigos tampa daug griežtesnės. Tai itin pajuto norintys gauti paskolas būstui: padidėjusios pradinio įnašo sumos, kylančios palūkanų maržos, kitiems tiesiog nesuteikiamos paskolos. Kitaip tariant, bankai signalizavo, jog imti paskolą nėra itin tinkamas meta, ypač jei jūsų finansinė situacija nėra stabili ar dėl paskelbtos pandemijos bei karantino galėjote netekti darbo.

Iš kitos pusės, esant palankiam finansiniam klimatui, tiek bankai, tiek kredito įstaigos atsipalaiduoja, nėra priekabūs ir nors laikosi atsakingų skolinimosi principų, tačiau leidžia daryti išimtis, žiūrėti atlaidžiau. Nors karantinas ir pasibaigė, bet bankai vis tiek dirba griežtai pagal atsakingo skolinosi principus ir net griežčiau. Itin daug dėmesio skiriama pajamų analizavimui.

Prie konservatyvaus elgesio modelio perėjo ne tik bankai. Griežtesnis vertinimas aktualus ne tik tada, kai norima imti didesnę paskolos sumą, pavyzdžiui, būsto paskolą ar vartojimo kreditą. Į situaciją reaguoja ir greitųjų kreditų bendrovės. Tačiau dėl mažesnių paskolų sumų, sąlygų griežtinimas nėra akivaizdus. Tuo labiau, jog kiekviena įmonė priima sprendimus savo ruožtu ir jie rinkoje gali skirtis. Būtent todėl paskolų palyginimo sistemos šiuo metu vaidina svarbų vaidmenį.

Paskolų lyginimas: kodėl ir kaip?

Sparčiai keičiantis situacijai ir griežtėjant paskolų išdavimo sąlygoms bei kylant palūkanoms, kaip niekad svarbu pasirinkti teisingai. Todėl būtina lyginti paskolas, norint gauti paskolą kuo geresnėmis sąlygomis. Tačiau kaip lyginti, į ką atkreipti dėmesį, kad paskolų palyginimas būtų naudingas?

Nemokamos paskolos

Pirmiausia ko turėtumėte ieškoti, tai nemokamos paskolos varianto. Nemokama paskola – tai paskola, už kurią nereikia mokėti palūkanų. T.y. atiduodate lygiai tiek, kiek paėmėte. Tai idealus variantas, kadangi nereikia mokėti palūkanų ir itin daug sutaupote. Tačiau dažniausiai nemokamos palūkanos siūlomos sudarant paskolos sutartį pirmą kartą arba esant specialioms akcijoms. Jei galite rasti variantą, kuomet jums nereikėtų mokėti palūkanų, rinkitės negalvodami.

Palūkanų dydis ir administravimo mokestis

Jei negalite gauti nemokamos paskolos, tuomet paskolų palyginimo portale ieškokite pasiūlymo, kur reikės mokėti mažiausias palūkanas ir kurių administravimo mokestis yra mažiausias. Iš pirmo žvilgsnio, tai atrodo lengva užduotis. Tačiau jums reikia koncentruotis ne į pačias palūkanas, o į visą gražinamą sumą. Nes kiekvienoje įmonėje administravimo mokesčiai yra itin skirtingi, tad mažiausios palūkanos ne visada garantuoja, jog galutinė gražinama suma, bus mažiausia.

Pavyzdžiui, paskolų palyginimo lentelėje įveskite 1000 € paskola, 12 mėnesių laikotarpiui. Matysite, jog paskolos palūkanos svyruoja nuo 6,9 % iki 75 %, o administravimo mokestis nuo 0 € iki 144 €. Taigi ir gražinama suma svyruoja nuo 1042 € iki 1522 €. Skirtumas akivaizdus ir pakankama priežastis žiūrėti atidžiau.

Tuo pačiu, verta pastebėti, jog neturėtumėte užsiciklinti ties konkrečia suma ir laikotarpiu. Keiskite sumą, keiskite laikotarpį ir stebėkite, analizuokite gražinamą sumą. Kartais tam tikriems laikotarpiams ar sumoms taikomos nuolaidos ar specialios akcijos. Tad panagrinėjus, galima rasti išties patrauklių variantų, leidžiančių sutaupyti.

Paskolos gražinimo terminas

Yra du populiarūs paskolos gražinimo būdai. Pirmas, visa suma grąžinama iš karto po pasirinkto laikotarpio. Paprastai po kelių mėnesių ar metų. Antras variantas, paskola atiduodama dalimis per nustatytą laikotarpį. Įvertinkite savo finansines galimybes ir rinkitės patogiausią paskolos gražinimo variantą. Įvertinkite kokio dydžio paskolą imate ir koks jūsų finansinis raštingumas bei mokėjimas taupyti – ar lengviau gražinti dalimis ar sukaupti ir vienu kartu gražinti didesnę sumą.

Būkite realistai, neatmeskite galimybės, jog paskolos gražinimo laikotarpiu jūsų gyvenimo situacija gali pasikeisti, pablogėti. Ką tuomet darysite? Peržiūrėkite paskolos sutartį atkreipdami dėmesį į paskolos pratęsimo, atidėjimo sąlygas. Rinkitės tą įmonę, kurios atidėjimo, pratęsimo sąlygos yra pigesnės, sukeliančios mažiau nepatogumų.

Ar gerai skolintis krizės metu?

Pripažinkime, COVID-19 pandemija, karantinas, gyvenimo ir verslo suvaržymai sukelia ne tik žmogiškus nepatogumus ir nepasitenkinimą. Tai sveikatos sistemos ir ekonomikos krizė. Paveikta daug žmonių ir verslų. Tačiau gyvenimas nesustoja. Ir dėl to, tikrai nereikia atsisakyti reikiamos finansinės paramos paskolos pavidalu. Tačiau priešingai nei ekonomikos pakilimo metu, vertėtų įvertinti ar jums reikalinga paskola. Nereikėtų imti paskolos, tam kad įsigytumėte naujausią išmanųjį telefoną, surengtumėte prašmatnią vestuvių puotą ar įsigytumėte kelialapį rudens atostogoms. Kitaip tariant, pramogoms ir laisvalaikiui paskolą imti būtų neatsakinga. Tačiau paskolos būtinosioms reikmėms, žinoma, nėra diskutuotinos.

Apibendrinant, dabar kaip niekad turėtumėte prisiminti atsakingo skolinimosi principus, įvertinti ar jums tikrai reikalinga paskola ir ar nėra pavojaus, jog jūsų finansinė padėtis blogės. Apsisprendus imti paskolą skirkite laiko paskolų palyginimui ir atidžiam išsirinkimui jums labiausiai tinkamos paskolų išdavimo įmonės.

Rate this post
GAUTI PASKOLOS PASIŪLYMĄ
greitas kreditas palyginimas