Būsto remonto paskola – ką reikėtų žinoti?

vartojimo kreditas

Kalbant apie paskolas būstui, retai kalbama, o ką daryti, jei įsigytas būstas yra tik su daline apdaila arba būste neįmanoma gyventi be remonto. Neretai visi būsto paskolos pinigai buvo panaudoti pačiam būstui įsigyti, tačiau už ką susiremontuoti jį ir greičiau įsikelti į naujus namus. Taip pat, įsigijus naują būstą neretai atsiranda ir neplanuotų išlaidų, pavyzdžiui, gali tekti išsikviesti elektriką, jei kas neveiktų ar santechniką, jog padėtų pajungti naują skalbimo mašiną. Šiame straipsnije aptarsime būsto paskolos remontui privalumus, trūkumus ir ar apsimoka imti tokio tipo paskolą.

Būsto paskolos remonto privalumai ir trūkumai

Privalumai

 • Nereikalingas pradinis įnašas.
 • Imant paskolą būsto remontui kaip vartojimo paskolą nereikia atsiskaityti už išlaidas ar pateikti sąmato.

Trūkumai

 • Sunku apskaičiuoti, kiek gali reikėti pinigų remontui.

Ką svarbu žinoti prieš skolinantis būsto remontui?

Atkreipkite dėmėsį į šiuos pagrindinius kriterijus, jog paskola būsto remontui netaptų finansine našta:

Sudarykite aiškų remonto darbų planą ir preliminarų sąmatą. Aiškus planas padės planuoti savo išlaidas būsto remontui ir išvengti bereikalingų išlaidų. Įsivertinę remonto poreikį galėsite nusimatyti darbų trukmę, apimtį, pagalvoti, ar reikės samdomų meistrų, kad galėtumėte ir tai įtraukti į bendrą remonto sąmatą. Tinkamai tai apskaičiavę galėsite tiksliau įvertinti, kokio dydžio vartojimo paskola jums reikalinga.

Įvertinkite savo finansinius įsipareigojimus. Apžvelkite jūsų mėnesinius finansinius įsipareigojimus ir ar jie neviršija 40% jūsų gaunamų pajamų.

Rinkitės tik itin patikimus meistrus. Deja, tačiau ne paslaptis, jog labai dažnai išaugusių remonto kaštų priežastis yra nekokybiškai atliktas darbas ar jų vėlavimas. Norint to išvengti, atlikite išsamią darbo meistrų paiešką – skaitykite atsiliepimus, prašykite rekomendacijų ir pan. Įsivertinti ir tai, kuriems remonto darbams reikalinga meistrų pagalba, o kuriuos galite atlikti patys – tokiu būdu taip pat sutaupysite nemažą sumą pinigų.

Palyginkite kreditorių pasiūlymų sąlygas. Kad priimtumėte jūsų skolinimosi poreikius atitinkantį sprendimą, neskubėkite ir atidžiai įvertinkite atskirų paskolos teikėjų sąlygas.

Numatykite biudžetą papildomoms išlaidoms. Deja, net ir viską labai gerai suplanavus, ne visada pavyksta numatyti, kiek pinigų reikia remontui. Todėl, sudarydami būsto remonto sąmatą, nepamirškite įtraukti nenumatytų išlaidų papildomiems darbams ir medžiagoms. Dažniausiai nenumatytoms išlaidoms skiriama suma yra apie 20–30 % nuo bendros būsto atnaujinimui skirtos sumos, tačiau šią dalį galite keisti pagal savo poreikius ir galimybes.

Kaip žinoti kiek pasiskolinti būsto remontui?

Vienas svarbiausių dalykų ruošiantis imti paskolą būsto remontui, yra pasidaryti tikslią sąmatą. Nežinant, kokios sumos remontui reikia, galite įstrigti įpusėjus remontą ir pritrūkus pinigų. Imti daugiau „su rezervu“ taip pat nėra geras sprendimas, nes kuo didesnė paskola, tuo didesnės palūkanos. O ir ne visada galima gauti didesnę paskolą. Be to, kam imti paskolą, jei jos nepanaudosite pagal paskirtį? Būsto remonto išlaidos dažniausiai priklauso nuo to, kokio lygio remontą planuojate daryti:

 • Kosmetinis remontas. Remontas dažniausiai daromas kas 5-7 metus, kuomet dažomos sienos arba keičiami tapetai, gali reikėti pakeisti langus ar duris. Kosmetinį remontą galima atlikti patiems arba kviestis meistrus.
 • Kapitalinis remontas. Keičiamos grindys, elektros instaliacija, kanalizacija, baldai, buitinė technika. Kapitalinio remonto atlikimui paprastai kviečiami meistrai, nes reikia atlikti nemažai sudėtingų bei patirties reikalaujančių darbų.

Kas įeina į remonto kainą?

 1. Remonto kaina susideda iš medžiagų ir atliekamų darbų kainos. Darbų sąmatą gali pateikti meistras. Tačiau ypač atliekant kapitalinį remontą, gali atsirasti nenumatytų darbų. Pavyzdžiui, norėsite pakeisti laminatą, tačiau nuėmus grindis, pasimatys buvusių šeimininkų po laminatu paslėptas „grožis“, kurį norėsis išplėšti, o tuomet jau prireiks ir grindis išlyginti, išbetonuoti. Lygiai taip pat ir atliekant kosmetinį remontą, pradėjus keisti elektros rozetes gali paaiškėti, jog reikia keisti visą elektros instaliaciją.
 2. Kitas etapas – apsižiūrėti kokių medžiagų reikės ir kiek jos kainuoja. Tapetai, dažai, laminatas, durys, langai ir pan. Tiesiog žinant būsto kvadratūrą ir žinant kiek reikės tam tikrų medžiagų, užtenka apvažiuoti parduotuves, išsirinkti ko norėtumėte ir ko reikės bei paskaičiuoti kainas.
 3. Beje, jei manote, kad brangiausi dalykai yra būtent stambiausi dalykai, tokie kaip durys ar laminatas, tuomet klystate. Kuo mažesni daiktai, tuo jie brangiau kainuoja galutinėje sąmatoje. Pavyzdžiui, varžtai ir vinys. Garantuotai net nepagalvojote jų paskaičiuoti į sąmatą, nes tai smulkmena, tačiau būtent šios smulkmenos sudaro nuo kelių šimtų eurų sumą biudžete. Taip pat ir elektros jungtukai, nes reikia ne tik dailios jungtukų išorinės dalies, bet ir paskirstymo dėžučių, kabelių, judesio daviklių ir pan.
 4. Kiekvienas remontas skirtingas. Vieni atlieka platesnį spektrą darbų, kiti mažesnį, vieni perka brangesnes medžiagas ir baldus, kiti pigesnes. Įprastai teigiama, jog pilno būsto įrengimo kaina yra 500-600 eurų už kvadratinį metrą. Tačiau neturėtumėte tikėti spaudoje rašoma vieno kvadrato remonto kaina, nes ji labai grubi ir orientacinė – jūsų būsto remonto kaina gali būti net nepanaši. Todėl skirkite laiko bei jėgų ir paskaičiuokite kainą patys.

Kaip sutaupyti atliekant būsto remontą?

Normalu, jog norisi, kad paskola būsto remontui būtų kuo mažesnė. Ir jei asmeninių finansų yra nedaug, negalite rizikuoti, jog netikėtai atsiradusios išlaidos sutrukdytų baigti remontą, tačiau taip pat ir reikia daryti viską kokybiškai, jog nereikėtų atlikti naujo remonto po poros metų.  Štai keletas patarimų, kaip galite sutaupyti:

 • Aptarkite su meistru darbus, ką galite atlikti patys, pavyzdžiui, išimti duris, išardyti seną sieninę spintą, nuimti medinę apdailą ir pan. Dalį smulkių ardymo darbų galite atlikti patys. Už ardymo darbus meistrai taip pat ima pinigus, todėl kuo geriau paruošite būstą remontui, tuo mažiau reikės mokėti.
 • Medžiagas įsigykite iš anksto. Ypač, jei turite kur laikyti įsigytas prekes. Susirašykite sąrašą medžiagų, tokių kaip laminatas, dažai, tapetai, elektros jungikliai, šviestuvai ir pan. išsirinkite konkrečias prekes ir pasižymėkite kainas. Patikrinkite ar tos prekės parduodamos tik jūsų lankytose parduotuvėse, galbūt galima užsakyti ir internetu. Statybinių medžiagų parduotuvės dažnai skelbia įvairias dienos, savaitės, sezono akcijas, todėl jei šiek tiek luktelėsite, o ne pirksite čia ir dabar, garantuotai įsigysite tą pačią prekę pigiau.
 • Pradėkite taupyti iš anksto. Būsto remontas paprastai nėra planuojamas paskutinę minutę, iki jo „priaugama“, svarstoma, planuojama. Todėl tik pradėjus apie galimą remontą, pradėkite taupyti būtent remontui. Ir keli šimtai eurų atidėti į taupyklę leis jaustis ramiau.

Kaip gauti paskolą būsto remontui?

Pirmiausia, svarbu pasirinkti tinkamą paskolos tipą šiai paskolai. Pagrindiniai paskolų tipai yra vartojimo paskola, greitieji kreditai. Taip pat, paskola būsto remontui gali būti suteikta kaip dalis būsto paskolos jo įsigijimo atveju arba kaip vartojimo paskola būsto remontui iš banko ar kito kreditoriaus. Paskolos gavimo procedūra yra įprasta ir nesudėtinga. Jums tereikia užpildyti formą, patvirtinti savo tapatybę, palyginti paskolas, išsirinkti tinkamą bei pasirašyti sutartį. Pasirinkus vartojimo paskolą būsto remontui, pinigai pervedami tiesiai į jūsų sąskaitą ir jais remonto metu galėsite disponuoti kaip jums bus reikalinga.

Ko reikia, kad ši paskola būtų suteikta? Dažniausiai būsto remonto paskolos tiekėjai reikalauja minimalaus, tarkime 4 ar 6 mėnesių, darbo stažo. Taip pat, paskolos teikimo metu įvertinamas jūsų kreditingumas:

 • gaunamos pajamos;
 • turimų finansinių įsipareigojimų kiekis;
 • ar nėra pavėluotų mokėjimų kitiems kreditoriams ir pan.

Ką daryti, jei remonto užbaigimui pritrūksta pinigų?

Jei viską paskaičiavote, tačiau net ir pridėjus 30% prie nenumatytų išlaidų vis tiek pritrūko pinigų, ne bėda – visuomet galėsite pasiskolinti papildomų pinigų remontui. Vartojimo paskolos teikėjas iš naujo įvertins finansavimo galimybes ir suteiks trūkstamą sumą. Tiesa, reikėtų atkreipti dėmesį, kad paskolos teikėjas neprivalo skolinti papildomos sumos, jei jūsų finansinė situacija pasikeitė ir neatitinkate papildomam finansavimui teikiamų reikalavimų, todėl apie neplanuotas išlaidas svarbu pagalvoti iš anksto.

Atsakingai rinkitės paskolos teikėją

Kad būsto remonto paskola atitiktų jūsų lūkesčius, svarbu tinkamai pasirinkti paskolos teikėją. Deja, ši užduotis reikalauja kantrybės ir laiko. Paskolų kreditų palyginimas yra būtinas veiksmas norint rasti geriausias sąlygas. Į ką reikėtų atkreipti dėmesį? Pirmiausia, pasižiūrėkite, ar jus tenkina galima vartojimo paskolos suma ir mokėjimo terminas, taip pat atkreipkite dėmesį į palūkanų dydį bei mėnesio įmoką, kurią turėsite mokėti paskolos tiekėjui. Įsivertinę vartojimo paskolos dydį, mokėjimo terminą bei mėnesio įmoką, atkreipkite dėmesį į papildomas sąlygas, kurios palengvintų gyvenimą, kap, pavyzdžiui, ar kreditorius siūlo: galimybę po 3 mėnesių pasiskolinti papildomai; pasinaudoti mėnesio trukmės kredito atostogomis; skolintis be būsto įkeitimo ar pradinio įnašo.

 

 

 

 

 

Rate this post
GAUTI PASKOLOS PASIŪLYMĄ
greitas kreditas palyginimas