Paskola būsto remontui – ką reikia žinoti?

vartojimo kreditas

kalbame apie paskolas būstui, retai paliečiame kitą temą – ką daryti įsigijus būstą, ypač jei įsigijote naujos statybos su daline apdaila? Jei visi būsto paskolos pinigai buvo panaudoti būstui įsigyti, už ką susiremontuoti ir įsikelti į naujus namus? Arba jei gyvenate savo namuose ir prireikė skubaus ar tiesiog pribrendo laikas remontui, bet neturite santaupų? Todėl šiandien mūsų tema ir yra būsto paskola remontui.

Būsto paskola ir būsto paskola remontui – kuo skiriasi?

Šie du paskolos tipai yra ir susiję, ir nesusiję tarpusavyje. Pagal apibrėžimą, būsto paskola – tai paskola, kuri suteikiama gyvenamajam būstui pirkti ar statyti, būsto apdailai ar rekonstrukcijai, taip pat žemės sklypui, jei jame bus statomas gyvenamasis būstas, įsigyti. Ji gali būti suteikiama ne ilgesniam nei 30 metų laikotarpiui.

Taigi paskola būsto remontui gali būti dalis būsto paskolos. Jei pagal jūsų finansinę situaciją ir pajamas, bei būsto vertę, galima gauti didesnės sumos paskolą, jūs gaunate dvigubą paskolą – dalį būsto įsigijimui ir dalį remontui bei įrengimui.

Toks variantas, kuomet paskola remontui yra dalis būsto paskolos, yra labai palankus – jo palūkanos yra mažesnės, nei kad paskola būsto remontui būtų kaip atskira paskola. Svarbu pastebėti ir tai, jog tokiu atveju sudaromos dvi sutartys, nes paskolas reglamentuoja du skirtingi įstatymai, taip pat būsto paskolai reikalingas užstatas, o paskolai būsto remontui užstatas nereikalingas.

Priklausomai nuo banko ar paskolą išduodančio kreditoriaus, paskolos daliai skirtai remontui, reikia pateikti sąmatą numatančią išlaidas bei kitus nurodytus dokumentus. Kitaip sakant, už leidžiamus pinigus reikia atsiskaityti, jie skirti išskirtinai būsto remontui.

Kuomet paskolos būstui imti nereikia, o reikalinga tik paskola būsto remontui, tuomet kalbama apie vartojimo paskolą. Vartojimo paskola tinkamiausias finansinis instrumentas didesnėms išlaidoms finansuoti. Nuo kelių iki keliasdešimt tūkstančių išduodama vartojimo paskola puikiai tinka būsto remontui ir kitaip nei papildoma suma imant būsto paskolą, už vartojimo kredito paskirtį atsiskaityti nereikia. Pinigus gaunate į asmeninę sąskaitą ir galite leisti savo nuožiūra.

Būsto įrengimo paskola – kokios sumos reikia?

Vienas svarbiausių dalykų ruošiantis imti paskolą būsto remontui, yra pasidaryti tikslią sąmatą. Nežinant, kokios sumos remontui reikia, galite įstrigti įpusėjus remontą ir pritrūkus pinigų. Imti daugiau „su rezervu“ taip pat nėra geras sprendimas, nes kuo didesnė paskola, tuo didesnės palūkanos. O ir ne visada galima gauti didesnę paskolą. Be to, kam imti paskolą, jei jos nepanaudosite pagal paskirtį?

Būsto remonto išlaidos priklauso nuo to, kokio lygio remontą planuojate daryti.

  • Kosmetinis remontas. Paprastai kas 5-7 metus daromas remontas, kuomet dažomos sienos arba keičiami tapetai, gali reikėti pakeisti langus ar duris. Kosmetinį remontą galima atlikti patiems arba kviestis meistrus.
  • Kapitalinis remontas. Keičiamos grindys, elektros instaliacija, kanalizacija, baldai, buitinė technika. Kapitalinio remonto atlikimui paprastai kviečiami meistrai, nes reikia atlikti nemažai sudėtingų bei patirties reikalaujančių darbų.

Norint tiksliai susidėlioti biudžetą, reikia gerai atlikti namų darbus ir susidėlioti darbų planą, nesvarbu ar tai būtų kosmetinis ar kapitalinis remontas.

Remonto kaina susideda iš medžiagų ir atliekamų darbų kainos. Darbų sąmatą gali pateikti meistras. Tačiau ypač atliekant kapitalinį remontą, gali atsirasti nenumatytų darbų. Pavyzdžiui, norėsite pakeisti laminatą, tačiau nuėmus grindis, pasimatys buvusių šeimininkų po laminatu paslėptas „grožis“, kurį norėsis išplėšti, o tuomet jau prireiks ir grindis išlyginti, išbetonuoti. Lygiai taip pat ir atliekant kosmetinį remontą, pradėjus keisti elektros rozetes gali paaiškėti, jog reikia keisti visą elektros instaliaciją.

Todėl turint darbų sąmatą, visada uždėkite 30 proc. jos vertės nenumatytiems atvejams.

Kitas etapas – apsižiūrėti kokių medžiagų reikės ir kiek jos kainuoja. Tapetai, dažai, laminatas, durys, langai ir pan. Tiesiog žinant būsto kvadratūrą ir žinant kiek reikės tam tikrų medžiagų, užtenka apvažiuoti parduotuves, išsirinkti ko norėtumėte ir ko reikės bei paskaičiuoti kainas.

Beje, jei manote, kad brangiausi dalykai yra būtent stambiausi dalykai, tokie kaip durys ar laminatas, tuomet klystate. Kuo mažesni daiktai, tuo jie brangiau kainuoja galutinėje sąmatoje. Pavyzdžiui, varžtai ir vinys. Garantuotai net nepagalvojote jų paskaičiuoti į sąmatą, nes tai smulkmena, tačiau būtent šios smulkmenos sudaro nuo kelių šimtų eurų sumą biudžete. Taip pat ir elektros jungtukai, nes reikia ne tik dailios jungtukų išorinės dalies, bet ir paskirstymo dėžučių, kabelių, judesio daviklių ir pan.

Kiekvienas remontas skirtingas. Vieni atlieka platesnį spektrą darbų, kiti mažesnį, vieni perka brangesnes medžiagas ir baldus, kiti pigesnes. Įprastai teigiama, jog pilno būsto įrengimo kaina yra 500-600 eurų už kvadratinį metrą. Tačiau neturėtumėte tikėti spaudoje rašoma vieno kvadrato remonto kaina, nes ji labai grubi ir orientacinė – jūsų būsto remonto kaina gali būti net nepanaši. Todėl skirkite laiko bei jėgų ir paskaičiuokite kainą patys.

Kaip sutaupyti atliekant būsto remontą?

Natūralu, jog norisi, kad paskola būsto remontui būtų kuo mažesnė. Ir jei asmeninių finansų yra nedaug, negalite rizikuoti, jog netikėtai atsiradusios išlaidos sutrukdytų baigti remontą. Štai keletas patarimų, kaip galite sutaupyti.

Kuo geriau paruoškite būstą remontui. Aptarus su meistru darbus, jau žinote ką reikės atlikti, pavyzdžiui, išimti duris, išardyti seną sieninę spintą, nuimti medinę apdailą ir pan. Dalį smulkių ardymo darbų galite atlikti patys. Už ardymo darbus meistrai taip pat ima pinigus, todėl kuo geriau paruošite būstą remontui, tuo mažiau reikės mokėti.

Medžiagas įsigykite iš anksto. Ypač, jei turite kur laikyti įsigytas prekes. Susirašykite sąrašą medžiagų, tokių kaip laminatas, dažai, tapetai, elektros jungikliai, šviestuvai ir pan. išsirinkite konkrečias prekes ir pasižymėkite kainas. Patikrinkite ar tos prekės parduodamos tik jūsų lankytose parduotuvėse, galbūt galima užsakyti ir internetu. Statybinių medžiagų parduotuvės dažnai skelbia įvairias dienos, savaitės, sezono akcijas, todėl jei šiek tiek luktelėsite, o ne pirksite čia ir dabar, garantuotai įsigysite tą pačią prekę pigiau.

Pradėkite taupyti iš anksto. Būsto remontas paprastai nėra planuojamas paskutinę minutę, iki jo „priaugama“, svarstoma, planuojama. Todėl tik pradėjus apie galimą remontą, pradėkite taupyti būtent remontui. Ir keli šimtai eurų atidėti į taupyklę leis jaustis ramiau.

Ko reikia norint gauti paskolą būsto remontui?

Kaip jau minėjome pradžioje, paskola būsto remontui gali būti suteikta kaip dalis būsto paskolos jo įsigijimo atveju arba kaip vartojimo paskola būsto remontui iš banko ar kito kreditoriaus.

Paskolos gavimo sąlygos bei procedūra yra įprasta ir nesudėtinga. Jums tereikia užpildyti formą, patvirtinti savo tapatybę, palyginti paskolas, išsirinkti tinkamą bei pasirašyti sutartį. Pasirinkus vartojimo paskolą būsto remontui, pinigai pervedami tiesiai į jūsų sąskaitą ir jais remonto metu galėsite disponuoti kaip jums bus reikalinga.

 

 

 

 

 

Rate this post
GAUTI PASKOLOS PASIŪLYMĄ