Patarimai norintiems gauti paskolą smulkiajam verslui

Patarimai smulkiajam versluiTik vos kiek daugiau nei 3 proc. mūsų šalies įmonių yra vidutinės ir didelės, įdarbinusios 50 ir daugiau darbuotojų. Beveik 97 proc. įmonių – mažos: jose dirba iki 50 darbuotojų. Iš jų 62 proc. – mikroįmonės, turinčios tik nuo 1 iki 4 darbuotojų. Mikroįmonės ir mažos įmonės dažniau patiria įvairių sunkumų ir susiduria su iššūkiais.

Jos kur kas dažniau priklausomos nuo apyvartinių lėšų, joms sudėtingiau padidinti pajamas, pasiskolinti ir sėkmingai įgyvendinti plėtrą. Kaip rodo statistiniai duomenys, dažniau iš bankų, kreditorių, unijų ir kitų finansines paslaugas teikiančių bendrovių skolinasi būtent smulkusis verslas, o ne didieji verslai.

Žvelgiant iš 2020-ųjų perspektyvos akivaizdu: vien tik kreiptis dėl paskolos užpildant paraišką nebeužtenka – kreditoriai paskolų gavėjams taiko vis griežtesnius reikalavimus, taigi dalis paraiškų atmetamos iškart. Norint gauti paskolą, reikia susidaryti veiksmų planą ir gerai apgalvoti daugybę net ir, atrodytų, antrinių  niuansų.

Tad kokių patarimų įmonių savininkams, norintiems gauti paskolą, pateikia verslo sektoriaus ekspertai?

Pasidomėkite paskolų rūšimis

Šiuolaikinėje rinkoje paskolas teikia daugelis juridinių asmenų, tačiau skolintis galima renkantis tarpinį variantą – tarpusavio skolinimą (sutelktinį finansavimą), kur skolina paprasti vartotojai, o visą procesą prižiūri specialiai šiuo tikslu įsteigtos platformos administracija. Pasirinkę alternatyvųjį finansavimą, paskolą gausite kur kas greičiau, bet ir mokėsite didesnes palūkanas.

Tad atidžiai išstudijuokite visas skolinimosi alternatyvas ir pasirinkite kreditorių, geriausiai tinkantį pagal jūsų veiklos specifiką.

Skirkite laiko paraiškai užpildyti

Pildydami paraišką, pasistenkite tiksliai suvesti visus duomenis, nepalikti neužpildytų laukelių – dažnai kreditoriai, pamatę bet kaip užpildytas paraiškas, iškart jas atmeta. Taigi geriau kelias paraiškas užpildyti atidžiai ir skrupulingai, o ne išsiųsti dešimtis paraiškų tikintis, kad kažkuris kreditorius „užkibs“ ir suteiks paskolą.

Strategijos svarba

Paskola smulkiajam verslui – didelis įsipareigojimas, todėl prieš kreipdamiesi dėl paskolos turėtumėte numatyti aplinkybes, galinčias turėti ar turėsiančias įtakos jūsų verslui. Jei prieš kreipdamiesi į kreditorius susidarysite veiksmų planą kriziniam laikotarpiui ir jį pateiksite paskolų bendrovei, didesnė tikimybė, kad paskolą gauti pavyks. Galimybės gauti paskolą mažėja krizių, sunkmečių metu, tad geriau šiek tiek palaukti geresnių abiem pusėms laikų.

Paskola verslui ir lėšų panaudojimas

Kreditoriai visuomet pasidomės, kur ketinate investuoti skolintus pinigus. Pavyzdžiui, gal turite visiškai utopinę verslo idėją, kurios finansuoti nesiryžtų nė viena paskolų bendrovė? Kita vertus, gal ir rasite, kas sutiktų suteikti paskolą už kosmines palūkanas, tačiau ar verta, ypač jei idėja – ne pati stipriausia?

Taigi daugiau galimybių gauti paskolą turėsite, jei prašysite ne 50 tūkst. tiesiog nurodę, kad skolinatės įmonės reikmėms, o sumą išskaidę ir įvardiję konkrečius tikslus. Tarkime, 20 tūkst. galite prašyti įrangai įsigyti ar modernizuoti, 15 tūkst. – apyvartinėms lėšoms, 10 tūkst. – naujų patalpų nuomai, 5 tūkst.  – rinkodarai ir pan. Tokiu atveju kreditorius žinos, kokius tikslus keliate, ir susidarys aiškesnę nuomonę, verta investuoti į projektą ar visgi ne.

Geresni finansiniai rodikliai – didesnė tikimybė gauti paskolą verslui

Labai dažnai kreditoriai, skolinantys verslui, prašo pateikti svarbiausius finansinius dokumentus: pelno (nuostolių) ataskaitas, balansą, Registrų centro pažymas, metines pajamų deklaracijas, verslo planus ir t. t. Taip pat labai svarbus rodiklis – kredito istorija: ne tik įmonės, bet ir asmeninė, pavyzdžiui, įmonės savininko ar pagrindinių akcininkų. Tai suteikia daug papildomų duomenų apie besiskolinančiojo verslo patikimumą. Todėl norinčioms įgyti nepriekaištingą reputaciją įmonėms reikėtų uoliai vykdyti finansinius įsipareigojimus, neturėti pradelstų mokėjimų ir t. t.

Skirkite daugiau dėmesio verslo planui paruošti

Paskola smulkiajam verslui suteikiama kur kas lengviau, jei besiskolinantis asmuo yra paruošęs konkretų ir aiškų verslo planą. Verslo plane reikėtų:

  • aprašyti įmonės veiklos specifiką;
  • apibūdinti, kokio verslo modelio įmonė laikosi;
  • pateikti informaciją, iš ko įmonė konkrečiai uždirba – gamyba, prekyba, paslaugos, konsultacijos ir t. t.;
  • aprašyti, kuo įmonė patraukli klientams dabar ir kuo galėtų tapti ateityje (tarkime, po finansavimo);
  • kokiomis priemonėmis ji ketina pritraukti, sudominti klientus ir ateityje, kaip tai darys;
  • atlikti SSGG analizę;
  • išanalizuoti rinką, kurioje veikiama, bei konkurentus: taip kreditoriams įrodysite, kad domitės ir matote, kas vyksta aplink jus.

Pateikite realią informaciją apie įmonę

Žinoma, kreipiantis dėl paskolos svarbu įrodyti, kad jūsų verslas – tikrai perspektyvus ir jums verta paskolinti lėšų. Tačiau persistengti nereikia: skaičiukai paraiškose ir dokumentuose turėtų būti tokie, kokie jie yra iš tikrųjų, visi duomenys – tikslūs. Bandymai „pagerinti“ situaciją gali sugrįžti bumerangu: tarp kreditorių įsigysite prastą reputaciją, o ateityje gauti paskolą verslui bus kur kas sunkiau. Versle ir finansų sektoriuje patikimumas – ypač svarbu, todėl nepastatykite savęs į keblią padėtį.

Užstatas – papildoma garantija prašant paskolos verslui

Jei įmonės ar įmonės savininko/pagrindinio akcininko kredito istorijoje yra nepalankių įrašų ar pelno/nuostolių ataskaitose skaičiukai – nedžiuginantys, padėtį gerokai pataisyti gali užstatas. Taip pat užstatas kaip papildomas garantas kreditoriui reikalingas skolinantis labai didelę sumą. Įkeisti galima asmeninį arba įmonei priklausantį turtą.

Tad vadovaudamiesi visais šiais patarimais paskolą verslui gausite daug lengviau.

Rate this post
GAUTI PASKOLOS PASIŪLYMĄ
greitas kreditas palyginimas