„Pinigų Medis“ paskola: apžvalga ir atsiliepimai

pinigų medis

Pinigai ant medžių neauga, tačiau jų paskolinti gali…„Pinigų medis“ (angl. „Moneytree“). Tai – viena iš daugiau nei 70-ties Lietuvos kredito bendrovių, savo veiklą pradėjusi 2020-tais metais. Tikėtina, jog, dėl tikrai jauno šios įmonės amžiaus bei, lyginant su kitomis kredito bendrovėmis, gerokai mažesnio reklamos kiekio, apie „Moneytree“ kreditų bendrovę net nesate girdėję, ką jau kalbėti apie naudojimąsi pastarosios siūlomomis paslaugomis.

Tad, tikimės, jog šiame straipsnyje pateikiama pinigų „Pinigų medis“ apžvalga, atliekama, remiantis įvairiais kriterijais (privalumai/trūkumai, paskolos rūšys, paskolos gavėjams keliamos sąlygos ir kita), bus ne tik įdomi, bet ir naudinga.

„Pinigų Medis“: apžvalga

„Pinigų medis“ – gana naujas „žaidėjas“ kreditų rinkoje, savo veiklą pradėjęs 2020-tais metais. Mažėjantis finansinių paslaugų prieinamumas regionuose: tai – viena iš šios kreditų bendrovės interneto svetainėje įvardintų priežasčių, paskatinusi pradėti šią veiklą.

„Pinigų medis“, išskirdami savo, kaip finansinių paslaugų teikėjų veiklos tikslus, mini paprastą, aiškų, pigų būdą gauti kreditą internete. Tiesa, kaip pabrėžiame ir pačios bendrovės aprašyme, klientams suteikiama galimybė kreiptis ir į fizinį įmonės padalinį, įsikūrusį Vilniuje (Gynėjų g. 14).

Ilgalaikė partnerystė, tarpusavio pasitikėjimas bei, ne mažiau, pasižadėjimas ieškoti abiems pusėms priimtiniausio sprendimo, klientui susidūrus su sunkumais vykdant prisiimtus finansinius įsipareigojimus. Tai – pagrindiniai veiklos principai, kuriais įmonė teigia grindžianti bendradarbiavimą su savo klientais.

Privalumai bei trūkumai

Savaime supranta, jog kiekviena įmonė, nesvarbu, teikianti finansines ar kito pobūdžio paslaugas, save pristato tik iš teigiamos pusės. Visgi, norint priimti objektyvų sprendimą apie vieną ar kitą kreditorių, būtinai analitiškai įvertinti tiek pastarojo privalumus, tiek trūkumus.  

Privalumai

·         Paprasta, patogi, neapkrauta interneto svetainė, kurioje nesudėtinga rasti reikiamą informaciją.

·         Siūloma refinansavimo galimybė, aktuali klientams, ieškantiems palankesnių paskolos sąlygų.

·         Numatoma nemokamos konsultacijos prieš skolinantis galimybė.

·         Kreditas gali būti grąžintas anksčiau laiko, klientui netaikant jokių papildomų mokesčių (mokami tik mokesčiai, susikaupę iki paskolos grąžinimo datos).

Trūkumai

·         Lyginant su kitais kreditoriaus, paskolos „lubos“ yra gana žemos. Pavyzdžiui, jei „Vivus.lt“ klientams siūloma paskolos suma siekia 15000 €, o „FjordBank“ – net iki 20000 €, tai maksimali „Pinigų medis“ paskola yra vos 5000 €.

·         Interneto svetainėje trūksta aktualios informacijos. Pavyzdžiui, jei užsukus į „Bobutės paskola“ internetinį puslapį ir pasinaudojus paskolos skaičiuokle, matome visą detalią (žinoma, tik preliminarią) informaciją, susijusią su pageidaujama paskolos suma bei grąžinimo laikotarpius, tai, kalbant apie „Moneytree“, trūksta konkrečiai nurodytos BVKKMN. Tai – rodiklis, apimantis visus paskolai taikomus mokesčius ir leidžiantis objektyviausiai įvertinti realią kredito kainą.

·         Lyginant su kitų kreditorių pasiūlymais, gana aukšta vienkartinė kredito sutarties sudarymo kaina (14,6 % nuo paskolos sumos). Kai kurie kreditoriai, pavyzdžiui, „Vivus“, taiko 0 % tarifą.

·         Internete nėra klientų atsiliepimų apie šio kreditoriaus teikiamas paslaugas.

Kokius kreditus suteikia „Pinigų Medis“?

Pagrindinis kredito bendrovės „Moneytree“ finansinis produktas – fiziniams asmens skirtos greitosios paskolos/greitieji kreditai, neviršijantys 5000 € sumos ir išduodami ne ilgesniam nei 60 mėnesių laikotarpiui.

Derėtų atkreipti dėmesį, jog šis kreditorius, lyginant su kitomis kredito bendrovėmis, savo teikiamas paskolas skirstančiomis į, pavyzdžiui, vartojimo paskola, paskola būsto įrengimui, paskola automobiliui ir pan., turi gana savitą teikiamų finansinių paslaugų klasifikaciją, paremta paskolos suma bei grąžinimo terminu.

 •         Smulki paskola – tai paskola iki 800 €, išduodama ne ilgesniam nei 12 mėn. laikotarpiui.
 •         Vidutinė paskola – tai paskola iki 2500 €, išduodama ne ilgesniam nei 36 mėn. laikotarpiui.
 •         Didesnė paskola – tai paskola iki 5000 €, išduodama ne ilgesniam nei 60 mėn. laikotarpiui.

Pabrėžtina, jog kuo didesnė paskolos suma, tuo bendra metinė palūkanų norma yra mažesnė. Kalbant konkrečiais skaičiais, smulkiai paskolai yra taikoma 61%, vidutinei – 30%, didesnei – 25% bendra metinė palūkanų norma.

Taip pat, nors „Pinigų medis“ interneto svetainėje, pristatant teikiamas paslaugas, nėra kalbama apie tikslines paskolas (vartojimo paskola, paskola būsto įrengimui ir pan.), klientai, norintys užpildyti paraišką, turi nurodyto pageidaujamos paskolos tikslą.

 

Kaip gauti paskolą?

Kaip jau buvo paminėta pradžioje, kalbant apie įmonę, „Pinigų medis“ paskola – tai galimybė pasiskolinti greitai ir paprastai. Iš tiesų, paskolos išdavimo eiga, apžvelgiama apačioje, yra visiškai nesudėtinga ir lengvai „perkandama“ net ir pirmą kartą besinaudojantiems šio kreditoriau paslaugomis.

 1.     Paskolos sumos ir grąžinimo termino pasirinkimas.

Tai atliekama įmonės svetainėje esančioje naršyklėje, naudojantis slankiuoju mygtuku. Spustelėjus mygtuką „Gauti pasiūlymą“, nukreipiama į paskolos paraiškos pildymo langą.

paskolos gavimas

 1.     Paskolos paraiškos pildymas.

Atsidariusiame naršyklės lange pažymimas paskolos tikslas (refinansavimas, atostogoms, namų remontui ir pan.) bei dar kartą pasirenkama paskolos suma ir grąžinimo terminas. Sutikus su įmonės Privatumo politika ir, jei pageidaujama, sutikus gauti pranešimus tiesioginės rinkodaros tikslais, spaudžiamas mygtukas „Tęsti“ ir, atsidariusiame lange, užpildoma asmeninė (vardas, pavardė, asmens kodas, šeimyninė padėtis, gyvenamoji vieta) ir kontaktinė informacija, reikalinga paraiškos vertinimui atlikti.

 1.     Tapatybės patvirtinimas.

Tapatybė patvirtinama elektroniniu būdu arba klientui atvykus į fizinį įmonės „Pinigų medis“ biurą.

 1.     Paskolos paraiškos pateikimas.

Atlikus tapatybės patvirtinimą, sukuriama asmeninė kliento paskyra „Moneytree“ interneto svetainėje ir galima pateikti užpildytą paraišką.

 1.     Asmeninis pasiūlymas.

Pateikus paraišką, atliekamas asmens kreditingumo įvertinimas ir, jos patvirtinimo atveju (įprastai tai užtrunka apie 1 valandą), kliento nurodytu paštu yra atsiunčiamos siūlomos kredito sąlygos. Ši informacija taip pat prieinama ir savitarnos portale.

 1. Sutarties sudarymas.

Jei kreditoriaus siūlomos paskolos sąlygos yra priimtinos, sutartį galima pasirašyti tiek nuotoliniu būdu, tiek atvykus į fizinį klientų aptarnavimo padalinį.

 1. Pinigų pervedimas/išmokėjimas.

Po paskolos sutarties su „Pinigų medis“ sudarymo, pinigai į kliento asmeninę banko sąskaitą pervedami maždaug per 15 minučių. Tais atvejais, kai kliento ir kreditoriaus sąskaitos yra skirtinguose bankuose, pavedimas užtrunka ilgiau.

Reikia pabrėžti, jog pinigai gali būti išmokėti ir grynaisiais, atvykus į fizinį klientų aptarnavimo padalinį.

Reikalavimai, keliami norintiems gauti paskolą

Klientai, kurie nori pasinaudoti kreditų bendrovės „Moneytree“ siūloma paskola, turi atitikti žemiau išvardintus reikalavimus.

 •         Būti ne jaunesni nei 18 metų.
 •         Turėti pakankamai gerą kredito istoriją.
 •         Atitikti kitus, Vartojimo kreditų įstatymo reikalavimus (Lietuvos pilietybė/leidimas nuolat gyventi Lietuvoje, nepertraukiamas 4 mėnesių darbo stažas dabartinėje darbovietėje, 40 proc. pastoviai gaunamų mėnesinių pajamų neviršijantys esami finansiniai įsipareigojimai ir kita).

Atsiliepimai apie „Pinigų Medis“

Kaip ir minėjome tekste pradžioje, „Pinigų Medis“ – gana nauja kredito bendrovė Lietuvos rinkoje, tad faktas, jog ir  klientų atsiliepimų apie pastarosios teikiamas paslaugas, nėra, visiškai nestebina. Tiesa, tokia galimybė yra prieinama ne tik tokiose įmonių kontaktų duomenų bazėje, kaip „Rekvizitai.lt“, „Google Businees“, bet ir įmonės verslo puslapyje „Facebook“ socialiniame  tinkle.

Žinoma, tai neturėtų tapti motyvu, atbaidančiu nuo galimybės pasinaudoti būtent šio kreditoriaus teikiamomis finansinėmis paslaugomis. Juolab, jog ši įmonė, įregistruota kaip UAB „Šeili“, neturi nei vieno užregistruoto skundo/ginčo su klientu.

Ar verta skolintis iš „Pinigų Medis“?

Ieškant objektyvaus (o tai, kalbant apie finansines paslaugas, yra tiesiog būtina!)  atsakymo  į šį klausimą,  prieš tai turėtų būti atliekamas skirtingų kreditorių teikiamų paskolų palyginimas. Tai, jei yra pakankamai laiko, netrūksta pastabumo ir yra priimtinas analitinis darbas, galima atlikti ir patiems, prieš tai susipažinus su kriterijais, svarbiais, kalbant paskolas.

Žinoma, paprasčiausias, greičiausius ir objektyviausius rezultatus suteikiantis sprendimas – automatinės paskolų palyginimo platformos, pavyzdžiui, „Credit123“, akimirksniu, atsižvelgiant į individualius Jūsų pageidavimus, pasiūlysiantis geriausią paskolą variantą. Neatmetame galimybės, ypač –  jei Jus domina, pavyzdžiui, paskolos grynaisiais, kurias siūlo ne visos kredito bendrovės, jog tai gali būti ir „Pinigų Medis“.

Rate this post
GAUTI PASKOLOS PASIŪLYMĄ
greitas kreditas palyginimas