Ar apsimoka skolintis iš kitų žmonių?

Pritrūkus pinigų dauguma žmonių jaučiasi itin nesaugiai, nes finansinis stabilumas yra vienas reikalingiausių pojūčių, kurio siekia kiekvienas žmogus. Paskolos jau senokai nebėra tabu – žmonės drąsiai skolinasi pinigus ir visai nesvarbu, ar tai būtų tiesiog keli šimtai eurų, ar kelios dešimtys tūkstančių eurų naujo būsto įsigijimui. Žinoma, kiekviena laisvė su savimi nešasi ir įsipareigojimą, todėl reikėtų atsakingai vertinti savo galimybes ir pinigus skolintis protingai. Šiandien aptarsime skolinimosi iš kitų žmonių temą bei savitarpio skolinimosi platformas, kurios sulaukia vis daugiau dėmesio ir dažnai vadinamos gera alternatyva tiems, kurie nori skolintis saugiai ir pigiai.

skolintis iš kitų žmonių

Kaip tiksliai veikia paskolos iš kitų žmonių?

Visame pasaulyje ir taip pat ir Lietuvoje itin populiarėja P2P (liet. žmogus žmogui) tipo paskolos, kada privatus asmuo suteikia paskolas kitam privačiam žmogui. Norint gauti tokio tipo paskolą nereikia pažinoti žmogaus kuris tą paskolą suteiks ir, taip pat, pasirašinėti vekselių. Toks skolinimasis iš žmonių veikia labai paprastai: skolinimosi platforma surenka pasiskolinti norinčių žmonių paraiškas ir perduoda jas platformoje užsiregistravusiems investuoti norintiems žmonėms. Tada investuotojai, atsirenka paraiškas ir jas finansuoja. Tokiu būdu, investuotojai paskolina pinigus kitiems žmonėms ir uždirba iš mokamų palūkanų, o pasiskolinti norintys žmonės, gauna paskolą ir grąžina ją mokėdami mėnesines įmokas.

Investuotojai gali pradėti skolinti vos nuo 10 Eur sumos, todėl jei jūs iš žmonių skolinsitės 1000 Eur, tai reiškia, kad šią paskolą jums gali suteikti net 100 skirtingų žmonių. Tačiau jums tai nesudarys papildomų rūpesčių, kadangi jūsų paskolos surinkimu ir kitais administraciniais dalykais pasirūpins tarpusavio skolinimosi platforma. Kitaip sakant, skolinimo platforma yra tik tarpininkas, kurios suveda žmones, norinčius pasiskolinti su žmonėmis, norinčiais pelningai įdarbinti savo pinigus. Platforma atlieka klientų rizikingumo įvertinimo, skolų išieškojimo bei panašias administracines funkcijas.

Norint pasiskolinti iš žmonių reikės užpildyti paskolos paraišką ir pateikti ją išsirinktos platformos administracijai. Atsakymą, dėl paskolos, dažniausiai sužinosite per 1 darbo dieną nuo paraiškos pateikimo, nes užtrunka kiek laiko, kol randama žmonių, kurie norės investuoti į jūsų paraišką. Pildydami paraišką jūs turėsite pateikti pagrindinius asmeninius ir kontaktinius duomenis, taip pat nurodyti gaunamų pajamų dydį, stažą, ar turite kitų įsiskolinimų, šeimyninę padėtį ir panašiai.

Kur galima pasiskolinti iš kitų žmonių?

Šiuo metu Lietuvoje veikia net kelios internetinės platformos, kuriose vyksta skolinimasis iš žmonių.

  • Savy tai virtuali paskolų platforma, sukurta pagal Didžiojoje Britanijoje prieš daugiau nei 15 metų atsiradusį žmogus žmogui skolinimo internetu modelį. Savy pirmoji Lietuvoje pradėjo teikti šio tipo paskolas ir leisti žmonėms investuoti į kitų žmonių paskolas. Savy paskolas teikia tiek ir vartojimui, remontui, automobiliui įsigyti, tiek ir kitų jau turimų paskolų refinansavimui. Didžiausia skolinama suma yra 19 000 Eur, o palūkanos prasideda nuo 8 proc.
  • Finbee yra tarpusavio skolinimosi ir sutelktinio investavimo platforma (P2P), kuri sujungia tuos, kurie nori pasiskolinti, su tais, kurie ieško įvairių investavimo galimybių. FinBee savo veiklą pradėjo 2015 m., tačiau itin greitai išpopuliarėjo ir įgijo pasitikėjimą. Šioje paskolų platformoje galite pasiskolinti nuo 300 iki 10 000 Eur, o paskolos terminas gali būti nuo 12 mėn. iki 5 m.
  • Paskolų klubas, kaip ir kitų žmonių skolinimo platformų siūlomų kreditų palūkanas nustato ne pati įmonė, bet konkuruojantys privatūs investuotojai. Todėl siūlomų paskolų metinė palūkanų norma yra gerokai mažesnė nei kitų kredito bendrovių. Paskolų klube galite gauti paskolą iki 20 000 Eur., o metinės palūkanos gali būti vos 5 proc. Šioje platformoje paskolos grąžinimo terminas gali būti nuo 1 mėn. iki 7 m., o priėmus paskolos pasiūlymą, pinigai jūsų sąskaitą pasieks per 10 min.

Nepamirškite, kad skolintis reikia tik iš tų įmonių, kurios paskolas teikia legaliai. Tokiu atveju galite būti ramus, kad bus galima ne tik greitai pasiskolinti, tačiau ir grąžinimo metu nekils jokių problemų. Galiausiai valstybė labai griežtai seka įmones, kurios teikia paskolas. Tokiu atveju asmuo, kuriam reikalinga paskola – gali būti ramus, kad jis ją ima iš ten, kur veikla labai griežtai reglamentuota ir tuo pačiu apsaugota. Kadangi atsiranda vis daugiau draudimų ir tuo pačiu įstatymų – įmonės turi stengtis paskolas teikti kuo atsakingiau ir tik tiems žmonėms, kurie gebės jas grąžinti. Nors gali atrodyti, kad tai nėra gerai žmogui, tačiau priešingai – visa nauda tik jam. Tokiu atveju pinigai bus rankose, o kai teks grąžinti – tai nesukels jokių problemų.

Tarpusavio skolinimosi platformų privalumai

Pirniausia, tarpusavio skolinimo platformos suteikia refinansavimą. Tai yra paskolos įsiskolinusiems – žmonėms, kurie jau turi paėmę paskolą ir niekaip negali išbristi iš skolų pinklių. Tai gali būti išsigelbėjimas tiems, kurie turi finansinių problemų. Pavyzdžiui, jūs turite pasiėmęs paskolą iš greitųjų kreditų kompanijų, o metinės palūkanos siekia 80 proc. ar dar daugiau. Jūsų mėnesinės pajamos neleidžia susitaupyti pinigų spartesniam paskolos atidavimui, todėl gyvenate lyg užburtame rate.

Paskolos iš privačių asmenų suteikia galimybę gauti sumą, kurios reikia norint padengti visus įsiskolinimus ir nebemokėti kosminių palūkanų, o vietoje to skolintis už 7-20 proc. metinių palūkanų normą. Dėl tarpusavyje konkuruojančių investuotojų, kurie turi nuosekliai siūlyti kuo mažesnę kainą, kad galėtų savo pinigus investuoti į pasirinktą paskolą, paskola iš žmonių beveik visada bus išduota mažesnėmis palūkanomis ir mažesniu BVKKMN nei greitieji kreditai. Jei jūsų kreditingumas geras – galite tikėtis gauti paskolą itin mažomis palūkanomis.

Taip pat, tarpusavio skolinimo platformos suteikia dideles paskolos sumas ir ilgą grąžinimo terminą. Paskolos iš fizinių asmenų vertė dažnai gali siekti 15-20 tūkstančių eurų sumą. Tokią paskolą gavęs klientas gali būti tikras, jog pasiskolintų pinigų tikrai pakaks visiems vartojimo poreikiams patenkinti. Atskirais atvejais, paskolos iš privačių asmenų grąžinimo terminas, kartais gali siekti ir 7 ar daugiau metų. Ilgesnis paskolos grąžinimo terminas leidžia su mažesne finansine našta susiplanuoti paskolos grąžinimą.

Įvertinkite skolinimosi rizikas

skolintis iš kitų žmonių

Paskolos iš žmonių – tai pakankamai lengvas, greitas ir draugiškas būdas gauti paskolą. Palyginus su komerciniais bankais ar kredito unijomis – čia jums reikės užpildyti mažiau dokumentų, o palyginus su greitųjų kreditų bendrovėmis – pasiskolinsite žymiai pigiau. Kita vertus, paskolos iš fizinių asmenų, vis tiek yra labai rimtas finansinis įsipareigojimas, kurį būtina vykdyti laiku ir pagal sutartas sąlygas. Todėl prieš skolinantis, būtinai įvertinkite savo galimybes laiku grąžinti pasiskolintus pinigus ir niekada nesiskolinkite daugiau pinigų nei iš tikrųjų reikia.

Kokiomis sąlygomis galima pasiskolinti iš žmonių?

Skolinimasis iš žmonių gali būti skirtas įvairiems poreikiams tenkinti – remontui, automobiliui įsigyti ar kitų turimų paskolų refinansavimui. Platformų administratoriai nekontroliuoja to, kaip jūs išleisite gautus pinigus. Žmonių paskolos žmonėms yra patrauklios tuo, kad tokių paskolų teikėjai nekelia reikalavimo apdrausti remontuojamą butą ar KASKO draudimu apdrausti įsigyjamą automobilį. Atsižvelgę į jūsų gaunamas pajamas ir kredito istoriją, tarpusavio skolinimosi platformos administratoriai jums pateiks asmeninį paskolos pasiūlymą – nurodydami jums taikomas palūkanas ar kitus mokesčius.

Taigi ar apsimoka skolintis iš žmonių? Čia jau spręsti jums patiems, tačiau jei norite gerų paskolos sąlygų, ilgų terminų, mažų palūkanų tuomet rekomenduojame išbandyti tarpusavio skolinimosi platformas.

Rate this post
GAUTI PASKOLOS PASIŪLYMĄ
greitas kreditas palyginimas