Geriausios sutelktinio finansavimo platformos

Dauguma pagalvoja ką daryti su sąskaitoje likusiais pinigais, kurie kasdien nuvertėja. Sutelktinio finansavimo platformos yra vienas iš būdų įdarbinti pinigus. Šiame straipsnyje aptarsime kuo skiriasi sutelktinio finansavimo platformos Lietuvoje bei kokios yra sutelktinio finansavimo platformos užsienyje.

Kas yra sutelktinio finansavimo platformos

Sutelktinis finansavimas (angl. crowdfunding) – lėšų rinkimo modelis, kuomet jas skiria daug pavienių žmonių. Pagrindinis sutelktinio finansavimo modelis yra pinigų pervedimas internetu naudojantis tam tikra platforma. Šiuolaikinio sutelktinio finansavimo modelį sudaro trys objektai: idėjos autorius, kuris siekia finansavimo, asmenys ar grupės, kurios palaiko šią idėją ir persiunčia pinigus, ir platforma, kuria lėšos pasiekia autorių.

Kadangi bene didžiausias barjeras tiek naujam, tiek jau ilgiau gyvuojančiam verslui yra naujų investicijų pritraukimas, yra įvairių priemonių, kurios siūlo organizacijoms galimybę gauti reikalingų lėšų. Tačiau gauti tradicinę verslo paskolą iš banko trunka labai ilgai, o greitieji kreditai turi be galo aukštas palūkanas. Dėl to vis daugiau įmonių, bendrijų ir organizacijų domisi crowdfunding paslauga verslui. Naudodamiesi sutelktinio finansavimo platformomis verslai gali gauti reikalingų apyvartinių lėšų, pradinį kapitalą arba papildomus finansus ambicingo projekto įgyvendinimui.

Pagrindinis skirtumas, kuo sutelktinis finansavimas skiriasi nuo įprastos banko paskolos yra tas, kad šiuo atveju skolina ne bankas ar viena bendrovė, o daugybė investuotojų. Daug žmonių ar laisvų lėšų turinčių organizacijų įneša tam tikrą sumą į platformą ir pagal jų pasirinkimą suma yra suteikiama, kaip paskola. Paskolą grąžinus, investuotojas gauna jam priklausančią palūkanų dalį (pagal tai, kiek investavo). Toks sprendimas leidžia ir itin jaunam ar smulkiam verslui pasiskolinti reikiamą sumą, jeigu pvz., bankas atsisakytų skolinti.

Kuo sutelktinis finansavimas naudingas investuotojui?

Visų pirma, tai sutelktinis verslo finansavimas investuotojui atneša pajamas. Priklausomai nuo to, į kokio rizikingumo paskolą finansuotojas nusprendžia investuoti kapitalą, tokia ir būna gaunama grąža. Kuo aukštesnė rizika, tuo aukštesnės palūkanos ir didesnė grąža.

Tai yra pasyvios pajamos. Ką tai reiškia? Ogi tai, kad sutelktinis investavimas gali nereikalauti jokio darbo ir generuoti pajamas. Investuotojams tereikia užsiregistruoti platformoje, atsidaryti sąskaitas, rankiniu būdu arba automatiškai investuoti į sudominusias paskolas bei iš to uždirbti. Tai yra visiškai nesudėtingas būdas suteikti sau galimybę uždirbti arba prisidurti prie gaunamų pajamų.

Grąža ir palūkanos investuotojams mokamos kiekvieną mėnesį, todėl sutelktinis finansavimas sulaukia vis didesnio susidomėjimo. Stabilios ir patrauklios uždarbio sąlygos domina vis daugiau įvairaus amžiaus ir įvairią riziką toleruojančių investuotojų!

Profitus

sutelktinio finansavimo platforma - profitusProfitus platformoje galite investuoti į verslo paskolas, nekilnojamojo turto vystymo paskolas ar nekilnojamojo turto nuomos paskolas su NT įkeitimu nuo 100 eurų. Su investavimo galimybėmis galite susipažinti susikūrę paskyrą ir prisijungę prie savitarnos. Investuojant į NT „Profitus“ platformoje palūkanos gali siekti 7–14 %, jos į investuotojo sąskaitą pervedamos kiekvieną mėnesį.

Privalumai

 • Platformoje gali investuoti ir fiziniai, ir juridiniai asmenys. Amžiaus apribojimų platformoje taip pat nėra, tačiau naudotojas privalo turėti banko sąskaitą, o tai apriboja nepilnamečių investavimo galimybes. Skirtingi bankai taiko skirtingas banko sąskaitų atidarymo nepilnamečiams taisykles – dėl išsamesnės informacijos šiuo klausimu kreipkitės į banką, kurio paslaugomis norite naudotis.
 • Svetainės dizainas yra modernus, patrauklus, sudėliotas taip, kad informacija būtų pateikta labai aiškiai. Vidiniai puslapiai išskiria informaciją investuotojams, skolininkams, puslapyje taip pat galima rasti visas sąlygas, skaičiuokles, D.U.K, ir pan. Patogu tai, kad svetainė neapkrauta tekstu, o pati informacija pateikiama taip, kad ji būtų suprantama visiems.
 • Profitus aptarnavimo centras veikia puikiai, galima gauti atsakymus į visus rūpimus klausimus, darbuotojai yra profesionalūs ir puikiai išmano visas klientams aktualias temas.
 • „Trustpilot“ įmonės įvertinimas yra 4,3 žvaigždutės. Klientų atsiliepimai dažniausiai geri, jiems patinka, kad platforma yra be galo patogi, o investuoti ar skolintis galima labai paprastai, visus veiksmus atliekant internetu. Tai pakankamai saugi investavimo platforma, čia nėra paslėptų mokesčių ar esminės informacijos, kuri lieka nutylėta, todėl tiems, kurie naudojasi „Profitus“, nesklandumų nekyla.
 • Profitus platformoje yra įdiegta automatinio investavimo galimybė.
 • Galima pasinaudoti antrine rinka.

Trūkumai

 • Mūsų asmeninė  patirtis  ta, kad Profitus turi itin erzinančias reklamas, vieną kartą pasinaudojus platforma reklamos tarsi atakuoja investuoti vėl, per visus kanalus, kaip Youtube, Messenger, Gmail ir pan., tačiau tai tik mūsų patirtis ir situacija su reklamomis gali kisti.
 • Norintiems investuoti mažesnę sumą nei 100 eurų, ši platforma netiks.

Paskolų klubas

sutelktinio finansavimo platforma - paskolu klubas

„Paskolų klubas“ yra viena seniausių ir didžiausių Lietuvoje veikiančių tarpusavio (P2P) skolinimo platformų. Kaip ir kitos paskolas iš žmonių teikiančios tarpusavio skolinimo platformos, „Paskolų klubas“ gali pasiūlyti paskolas itin konkurencingomis palūkanomis. „Paskolų klubas“ taip pat siūlo itin lanksčias paskolos sąlygas, kurios gali patenkinti net nedidelių kreditų gavėjų poreikius (galima pasiskolinti vos nuo 100 eurų). Čia paskolas galima gauti per 10 minučių (tiek užtrunka pinigų pavedimas).

Privalumai:

 • „Paskolų klubas“ turi neribotą elektroninių pinigų įstaigos (EPĮ) licenciją ir platformos veikla yra prižiūrima Lietuvos Banko.
 • „Paskolų klube“ veikia aktyvi antrinė paskolų rinka.
 • Platformoje įdiegta automatinio investavimo funkcija.
 • Vidutinė istorinė „Paskolų klubo“ grąža investuotojams siekia apie 12 proc.
 • Galima pradėti investuoti vos nuo 20 eurų.
 • Platformoje galima investuoti į vartojimo ir verslo paskolas.
 • Naudojantis antrine rinka yra taikomas 1 proc. mokestis.

Finbee

sutelktinio finansavimo platforma - finbee

Viena populiariausių tarpusavio skolinimo platformų, kuri gali pasiūlyti lanksčias paskolos sąlygas vartojimo kreditams. Finbee siūlo įvairias paskolas, kiekvienos kurių sąlygos yra pritaikomos individualiai, atsižvelgiant į paskolos gavėjo kredito istoriją ir kreditingumo vertinimą. Kreditams taip pat dažnai taikomos akcijos ir nuolaidos.

Privalumai:

 • Dėl sutelktinio finansavimo veiklos modelio, tarpusavyje konkuruojantys investuotojai gali pasiūlyti mažesnę palūkanų normą nei konkurentai
 • Didelis skolinimosi galimybių pasirinkimas
 • Suteikiamos asmeninės paskolos su individualiai pritaikytomis finansavimo sąlygomis
 • 14 dienų nemokamo paskolos grąžinimo garantija
 • Dažnai taikomos akcijos vartojimo paskoloms
 • Suteikiamas paskolų refinansavimas

Trūkumai:

 • Didelis sutarties sudarymo mokestis
 • Ilgas minimalus paskolos terminas (12 mėn.), netinkantis norintiems trumpalaikio kredito
 • Dėl sutelktinio paskolos finansavimo, pinigai paskolos gavėjo sąskaitą gali pasiekti greičiausiai per kelias darbo dienas

Savy

sutelktinio finansavimo platforma - savy

SAVY – tai jungtinio finansavimo paskolos su itin lanksčiomis sąlygomis besiskolinantiems ir užtikrinta investicine grąža investuotojams. Tai – skolinimosi būdas, kai žmonės skolina žmonėms arba verslui. SAVY veikimas pagrįstas technologine platforma, kuri apjungia ieškančius paskolos ir investuotojus bei moderuoja skolinimosi procesą, kuris vyksta tarp platformos vartotojų – užsiregistravusių investuotojų ir norinčiųjų pasiskolinti.

Privalumai:

 • Lanksčios skolinimosi sąlygos
 • Dažnai taikomos nuolaidos vartojimo paskoloms
 • Vienos mažesnių palūkanų normų Lietuvoje

Trūkumai:

 • Aukšti paskoloms taikomų mokesčių dydžiai
  Gali užtrukti, kol gausite paskolą

Kaip gauti paskolą per sutelktinio finansavimo platformą?

Gauti paskolą per sutelktinio finansavimo platformas tikrai nėra sudėtinga, jums reikės atlikti vos kelis veiksmus:

 1. Užsiregistruokite „Paskolų klubo“ internetiniame puslapyje esančioje paskyroje;
 2. Atlikti asmens tapatybės identifikavimo procedūrą;
 3. Atsidarykite „Paskolų klubo“ elektroninę pinigų sąskaitą į kurią bus pervedami pasiskolinti pinigai;
 4. Gaukite savo kreditingumo reitingą, kuris nulems jūsų paskolos palūkanų normą bei tarpininkavimo mokesčio dydį;
 5. Pasirinkite norimas paskolos sąlygas ir tipą.

Apibendrinant, sutelktinio finansavimo platformos tai puiki gaimybė pasiskolinti palankiomis sąlygomis. Vienintėlis minusas, tas jog kredito suteikimas gali užtrukti kiek ilgiau, kartais net kelias dienas, tačiau jei turite laiko tikrai verta kiek palaukti. Kaip visada svarbiausia lyginti sutarties sąlygas ir visada prieš skolinantis patikrinkite bent kelias platformas, jog galėtumėte išsirinkti geriausią variantą.

 

Rate this post
GAUTI PASKOLOS PASIŪLYMĄ
greitas kreditas palyginimas