InRento: investavimo galimybės, atsiliepimai

Per pastaruosius metus atsirado labai nemažai sutelktinio investavimo platformų Lietuvoje, tad jau ne pirmą kartą keliame klausimą, kurią sutelktinio finansavimo platformą pasirinkti. Šiandien apžvelgsime InRento įmonės privalumus, trūkumus ir ar verta savo pinigus patikėti jiems.

Kas yra InRento?

InRento tai pirmoji ir pati didžiausia ES licencijuota sutelktinio finansavimo platforma, suteikianti galimybę investuoti į nekilnojamo turto nuomos projektus. Įmonė savo veiklą pradėjo pakankamai neseniai tik 2020 m., tačiau jau yra pritraukę tūkstančius investuotojų iš viso pasaulio. Į InRento plėtra yra investavę įvairūs tarptautiniai instituciniai investuotojai, o 2022 m. FinTech apdovanojimuose, InRento buvo pripažinta #1 investavimo technologija Europoje. InRento paslaugos – licencijuotos ir prižiūrimos Lietuvos Banko.

2022 m. InRento susijungė su didžiausiu Europos NT sandorių agregatoriumi EvoEstate. Pasak InRento vadovo Gusto Germanavičiaus, po susijungimo įmonė galės sparčiau įgyvendinti savo viziją – pasiūlyti daugiau ir didesnių NT nuomos projektų užsienyje bei pritraukti didesnį kiekį investuotojų vietiniu ir tarptautiniu mastu.

Investavimo galimybės InRento platformoje

Pagrindinės sąlygos:

 • Minimali investavimo suma InRento platformoje yra 500 EUR.
 • InRento klientams nėra taikomi jokie investavimo mokesčiai investuojant į projektus turinčius fiksuotas palūkanas pirminėje rinkoje.
 • Savo investicijas galima parduoti antrinėje rinkoje, tuomet taikomi  2% mokestis.
 • InRento gali investuoti asmenys, kurie yra pilnamečiai turintys banko sąskaitą.

Kaip veikia InRento platforma?

Investuotojams užsiregistravus InRento platformoje ir atsidarius Paysera sąskaitą, jie gali investuoti į atrinktus NT objektus nuomai iš visos Europos ir generuoti nuomos pajamas. InRento platforma sujungia nekilnojamojo turto verslą su investuotojais ir sukuria paprastą bei lengvą metodą palengvinantį sandorius.

Investicijos yra formuojamos kaip paskolos, kurios yra užtikrintos hipotekos užstatu. Šiose paskolose yra fiksuotų ir kintamų palūkanų kombinacijų t.y. jei turtas bus laisvas, projekto savininkas privalės mokėti fiksuotas palūkanas. Jei turtas nebūtų išnuomotas ilgesnį laikotarpį, palūkanų norma didinama 2,5–4 kartus, kad IRento investuotojai gautų nuomos pajamingumą. Kas gali paimti tokias paskolas? Kredituojami tik juridiniai asmenys Lietuvoje, Lenkijoje ir Ispanijoje. Jei Jums kyla klausimai tokie kaip: ar suteikiamos paskolos su verslo liudijimu ar individualia veikla? Kokia galima paskolos suma? Koks maksimalus skolos ir įkeisto turto santykis? InRento klientų aptarnavimas mielai atsakys į visus Jums rūpimus klausimus telefonu arba susitikimo metu.

Kaip nuomos pajamingumas paskirstomas tarp investuotojų?

Dažniausiai su projekto savininku susitariama, kad 80% nuomos pajamų būtų išmokėta investuotojams. Tačiau jei turtas prarastų nuomininką ar nebūtų išnuomotas, projekto savininkas paskirstys fiksuotų palūkanų mokėjimus. Projekto savininkui palikti 20% skirti minimaliai priežiūrai, administravimui ir kitoms išlaidoms. Kadangi InRento stengiasi sukurti tokią investicinę patirtį, lyg klientai turėtų nuosavą nekilnojamąjį turtą, todėl jeigu turtas būtų parduotas brangiau, nei buvo įsigytas, investuotojams bus išmokama kapitalo prieaugio dalis. Kapitalo prieaugio dalis investuotojams būna dažniausiai  50–70%.

Pavyzdžiui, jei projekto vertė: 100 000 Eur, kapitalo augimo dalis: 70% investuotojų / 10% InRento / 20% projekto savininko, proporcinga pardavimo kaina projekto vertei: 110 000 Eur, projekto trukmė: 2 metai.

Pardavus nekilnojamąjį turtą brangiau InRento investuotojai gautų papildomai 7 000 Eur, InRento uždirbtų 1 000 Eur, o projekto savininkas – 2 000 Eur. investuotojai uždirbtų papildomą 3,5% metinę grąžą, o kartu su 6% metine nuomos grąža viso investuotojai uždirbtų 9,5%.

InRento palyginimas su kitomis platformomis

Pagrindinis InRento skirtumas ir privalumas lyginant su panašiomis sutelktinio finansavimo platformomis yra tas, kad InRento projektų pinigų srautus lemia nuomos pajamos, kurios laikomos žemesnės rizikos investicijomis. Pavyzdžiui, Profitus platforma, kuri taip pat yra sutelktinio finansavimo platforma suteikia galimybę investuoti į nekilnojamojo turto paskolas.

Dažniausiai InRento projektuose nuomos pajamos būna didesnės negu mėnesinės palūkanų įmokos, o tai labai sumažina projekto savininko nemokumo riziką. Taip apt, InRento, nvestuotojai gali uždirbti ir iš kapitalo prieaugio, kai projektai buna sėkmingai realizuojami.

Dar vienas privalumas yra tas, kad atskiruose projektuose kurie yra orientuoti į trumpalaikę nuomą ar turizmą, investuotojams nuo tam tikrų investicijų sumų yra suteikiamas ,,Timeshare” – galimybė apsistoti turte į kurį yra investuojama tam tikram naktų skaičiui.

Profitus ir InRento palyginimas

InRento Profitus
Platformoje finansuoti projektai 105 1151
Vidutinė metinė grąža 11.63% 12.14%
Aktyvūs investuotojai 2533 9181
Grąžintos paskolos 100% 65.29%
Gautos paraiškos 203 6115

Inrento privalumai ir trūkumai

InRento privalumai

 • InRento suteikia galimybę investuotojams uždirbti pasyvias pajamas iš NT nuomos projektų.
 • Visos klientų investicijos yra apsaugomos turto įkeitimu – hipoteka, įkeičiant nekilnojamąjį turtą investuotojams.
 • Pasak Inrento nuo 2020 m. įmonė neturėjo vėluojančių projektų.
 • InRento siūlo žemesnės rizikos projektus, nes projekto savininkai dažniausiai moka palūkanas iš nuomos.
 • InRento siūlo kapitalo prieaugį, kuris suteikia galimybę uždirbti papildomą grąžą realizavus projektą sėkmingai.
 • Atskiruose projektuose indeksuojamos mėnesinės palūkanos pagal infliaciją, tai padeda apsaugoti investuotus pinigus nuo infliacijos.

InRento trūkumai

 • Investuoti galima nuo 500 Eur, kitos sutelktinio investavimo platformos siūlo investavimą vos nuo 100 Eur.
 • Įmonė dirba vos nuo 2020 m., įmonė vis dar pakankamai nauja.
 • Žemas Trustpilot įvertinimas ir mažai klientų atsiliepimų.

InRento atsiliepimai

Trustpilot vartotojų InRento platforma įvertinta 3.6, tačiau jie turi tikrai labai nedaug įvertinimų. Lyginant su Profitus, jų įvertinimas 4.1 ir net 252 žmonės išsakė savo nuomonę apie Profitus. InRento atsiliepimų beveik neturi net ir socialinėje medijoje.

Didelis minusas tas, jog InRento neatsakinėja į žmonių atsiliepimus nuo 2022 m. rugsėjo.

 

Teigiami InRento atsiliepimai:

 • “Labai rekomenduoju. Platforma ir verslo modelis yra lengvai suprantami. Šiuo metu nėra jokių įsipareigojimų nevykdymo paskolų. Tvarios ilgalaikės investicijos, skirtos mėnesinių pasyvių pajamų generavimui ir kapitalo prieaugiui pabaigoje.”

Neigiami InRento atsiliepimai:

 • “Jie negrąžina mano pinigų iš EvoEstate platformos. Klientų aptarnavimas man visiškai nepadeda, jau daugiau nei 10 mėnesių bandau išsigryninti pinigus. Viskas, ko noriu, yra uždaryti savo sąskaitą ir gauti turimą balansą.”
 • “Sąskaitos likutis neatitinka operacijų sumų, pridėtų kaip palūkanos ir kapitalo prieaugis arba pašalintos kaip mokesčiai. Kai kurie apskaitos mokesčiai atsiranda du kartus.”

Ar verta investuoti pasitelkiant InRento platformą?

InRento turi tikrai labai daug privalumų ir yra plačiai auganti įmonė, ne tik Lietuvos mąstu, bet ir visos Europos. InRento veiklos statistika yra tikrai labai palanki klientams ir InRento vienintėlė iš kitų sutelktinio investavimo platformų siūlo kapitalo prieaugį.

Vienintėlis minusas yra tas, kad labai mažai galima rasti realių klientų atsiliepimų ir jų nuomonės. InRento turi galybę straipsnių apie jų veikos pasiekimus, tačiau visai neatrodo, kad jie bendrautų su būsimais klientais ar juos edukuotų, kas sukelia nepasitikėjimo jausmą. Žinoma, reikia nepamiršti, kad InRento licencijuota ir prižiūrima Lietuvos Banko, dėl to įmonei keliami griežti kapitalo pakankamumo reikalavimai. Mažai tikėtinu InRento įsipareigojimų nevykdymo scenarijumi būtų paskirtas sutartinis administratorius, kuris vykdytų įsipareigojimus investuotojams ir projektų savininkams.

Labai rekomenduojame atsakingai išbandyti šią platformą, labai išsamiai perskaičius visas sutarties sąlygas ir rekomenduojame pradžioj pradėti investuoti nuo nedidelių sumų.

Rate this post
GAUTI PASKOLOS PASIŪLYMĄ
greitas kreditas palyginimas