Kas yra lizingas?

Paklausus žmonių, kas yra lizingas vis dar sulaukiame labai skirtingų atsakymų, nes tai yra terminas, kuris dar atneša daug nežinomybės ir dvejonių. Ne visada brangesnės vertės pirkiniai gali būti lengvai suplanuojami, senieji daiktai netikėtai sugenda, sulūžta, o be jų egzistavimo gyventi jau neįmanoma. Tokiu atveju, kai netikėtiems pirkiniams finansų neužtenka, puikiu sprendimu tampa lizingas.

Lizingas, taip pat, ir vienas populiariausių finansavimo metodų versle. Dažniausiai pačioje verslo pradžioje ar plečiantis, įmonei prireikia papildomų aparatų, transporto ar kito turto kurio tiesiogiai įsigyti nėra finansinių galimybių. Šiame straipsnyje papasakosime, kas yra lizingas, dar kitaip vadinamas išperkamoji nuoma.

Kas yra lizingas

Kas yra lizingas?

Trumpai tariant, lizingas tai ilgalaikės nuomos sutartis sudaryta tarp nuomininko ir nuomotojo tam tikram laikotarpiui, pasibaigus sutarties terminui turtas pereina nuomininko nuosavybėj.

Lizingas yra paplitusi finansavimo rūšis įvairiose gyvenimo srityse, dažniausiai girdime apie lizingą automobiliui, tačiau lizingu įsigyti galima ir nekilnojamąjį turtą, įvairius brangius įrenginius. Toks atsiskaitymo būdas yra populiarus verslininkų tarpe, dėl jo suteikiamo lankstumo ir mokestinių lengvatų.

 

Lizingo rūšys

Apibrėžti kas yra lizingas trumpu sakiniu sunku, mat egzistuoja kelios jo rūšys, matyt todėl yra tiek dvejonių kas tas lizingas iš tiesų yra. Štai populiariausiosios lizingo rūšys ir skirtumai tarp jų:

 • Finansinis lizingas – lizingo gavėjas per visą lizingo laikotarpį sumoka kreditoriui visą turto kainą, palūkanas ir PVM. Pasibaigus lizingo laikotarpiui, tampa turto savininku.
 • Grįžtamasis lizingas – lizingo gavėjas parduoda jam priklausantį turtą kreditoriui ir lizingo sutarties pagrindu jį išsimokėtinai išperka atgal, tai reiškia, kad lizingo objekto pardavėjas ir lizingo gavėjas yra tas pats asmuo.
 • Lizingas su likutine verte – lizingo gavėjas per lizingo terminą padengia tik dalį lizingo sutartyje nurodytos turto sumos, o likusią turto kainos dalį sumoka kartu su paskutine įmoka. Likusi lizingo dalis išmokama per sutartą laikotarpį arba turtą atperka trečioji šalis.
 • Lengvatinis lizingas – smulkus ir vidutinis verslas gali pasinaudoti lengvatinėmis paskolomis. Ši finansinė priemonė sudaro palankias sąlygas gauti finansavimą paskolos ar finansinės nuomos forma.

 

Lizingo privalumai 

 • Perkant lizingu nenaudojamos apyvartinės lėšos ir nėra įšaldomi pinigai.
 • Nereikia mokėti užstato – vienas pagrindinių lizingo lengvesnės produkto įsigijimo sąlygos, čia nereikalaujama mokėti jokio užstato. Lizingo atveju užstatu tampa įsigytas nekilnojamasis turtas, automobilis ar tam tikras prietaisas, kadangi iki sutarties termino pabaigos, jis išlieka nuomotojo nuosavybėje.
 • Geresnės pirkimo sąlygos – perkant automobilį ar kitą brangesnį daiktą, lizingu sumokėsite mažesnę sumą nei turtą įsigydami savarankiškai. Taip yra todėl, nes lizingo įmonės daiktus perka didmeninėmis sąlygomis, kas leidžia jiems pasiūlyti gerokai mažesnę kainą.
 • Daiktu pradedama naudotis sumokėjus vos dalį jo vertės.
 • Mažiau mokesčių – dar vienas svarbus lizingo privalumas yra tai, kad verslininkui reikės mokėti gerokai mažiau pelno mokesčio. Visos lizingo įmokos ir su juo įsigyto turto nusidėvėjimas yra suvokiamos kaip išlaidos, todėl pelno mokestis bus mokamas nuo mažesnės sumos.
 • Galima susitarti kokia bus pradinė įmoka ir sutarties terminas.
 • Lizingo įmonė dažniausiai pasirūpina  transportavimu ir kitais darbais – perkant darbui reikalingus prietaisus dažniausiai reikia pasirūpinti jų transportavimu iki darbo vietos ir prijungiamaisiais darbai. Perkant lizingu, tuo ir kitais panašiais niuansais pasirūpins nuomotojas.

 

Lizingo trūkumai ir rizikos

 • Nuosavybės konfiskacija –  nors įmokas mokate laiku, kai kurios lizingo įmonės gali konfiskuoti nuosavybę, jei nebus laikomasi kitų sutartyje numatytų sąlygų. Taip gali nutikti, jei su transporto priemone išvažiuojate į kitą šalį, nors sutartyje nurodyta, kad naudositės tik Lietuvoje.
 • Turto praradimas – būna atvejų, kai lizingo įmonė vartotojui kaip lizingą duoda paskolą, o užstatu paima skolininko turtą, pavyzdžiui, automobilį arba nekilnojamąjį turtą. Tokiu atveju, laiku nesumokėjus įmokų galima prarasti savo turtą.
 • Atsisakymas leisti išpirkti nuosavybę – net jei pasirašėte sutartyje, kad daiktą nupirksite, lizingo įmonė gali atsisakyti perduoti jums nuosavybės teises.
 • Lizingu negalima įsigyti žemės ir valstybei priklausančių objektų.

 

Lizingas ar paskola?

Kartais gauti vartotojo paskolą nėra taip lengva: sutartyje reikia nurodyti kam bus skolinimasi ir kaip bus naudojamos paskolinti pinigai. Jei pinigai bus panaudoti ne pagal paskirtį, bankas turi teisę pareikalauti nutraukti sutartį ir grąžinti visus pinigus.

Lizingu nuosavybę įsigyti kiek paprasčiau, nes sutarties sudarymo sąlygos ne tokios griežtos, ir įmokų mokėjimo grafikas, ir termino pasirinkimas daug lankstesnis.

Tai yra skirtingi paskolų tipai, ir reikėtų apsvarstyti, kuris jums labiau tinka. Kiekvienas paskolos tipas turi savo privalumų ir trūkumų, todėl svarbu atidžiai įvertinti savo finansinę situaciją, poreikius ir grąžinimo galimybes. Apsvarstykite įvairius variantus ir pasirinkite tą, kuris geriausiai atitinka jūsų poreikius ir finansinius tikslus.

 

Kuo skiriasi paskola automobiliui ir automobilio lizingas?

automobilio lizingas

Pradinis įnašas

Imant paskolą automobiliui pradinio įnašo dažniausiai nereikia, aišku,jei esate sutaupę didesnę sumą tai galite ją sumokėti kaip pradinį įnašą. Tuomet, dažniausiai mėnesio įmokos dydis bus kiek mažesnis. Autolizingo sąlygos, priklausomai nuo kreditoriaus su, kuriuo planuojate pasirašyti sutartį, reikalaus padengti nuo 10 iki 30 proc. automobilio vertės.

Automobilio amžius

Naudojantis paskola automobiliui dažniausiai nėra ribojamas nei transporto amžius, nei modelio pasirinkimas, tačiau lizingu perkant automobilį, jis turi būti arba visiškai naujas arba ne senesnis nei 5 m. Žinoma, kai kurie kreditoriai taiko ir įvairių papildomų sąlygų.

Palūkanos

Imant paskolą dažniausiai taikomos didesnes palūkanos besiskolinantiems, nei naudojantis lizingo paslauga.

Automobilio kaina

Paskolos automobiliams bene geriausiai pasiteisina tada, kai automobilio kaina nesiekia 10 000 eurų. Autolizingu verta naudotis norint kiek brangesnio varianto.

Nuosavybė

Naudojantis vartojimo paskolos paslauga ir nusipirkus automobilį, pirkėjas iš karto tampa jo savininku. Lizingo atveju yra kiek kitaip, automobilį registruoti teks kreditoriaus ar banko vardu. Ji iki pat paskutinės įmokos priklauso ne pirkėjui, bet lizingo įmonei. Tik už automobilį sumokėjus paskutinę įmoką, šis taps savininko nuosavybe. Dėl šios priežasties automobilį reikės prižiūrėti dar kruopščiau, daug dažniau vykti į autoservisus ir vykdyti tinkamą techninę priežiūrą.

Draudimas

Viena iš automobilio lizingo sąlygų yra ta, kad privalote naudotis KASKO draudimu. KASKO draudimas yra tikrai nepigus ir naujiems automobiliams draudimo įmokos gali siekti ir daugiau nei 1000 eurų per metus. Vartojimo paskola automobiliui to nereikalauja, jūs privalote apdrausti automobilį tik privalomuoju vairuotojų civilinės atsakomybės draudimu.

Automobilio pardavimas 

Norint automobilį parduoti dar nesumokėjus visų įmokų, kreditoriaus, suteikusio jums paskolą, informuoti nereikės ir galėsite tiesiog imti ir parduoti automobilį bet kuriuo metu. Lizingo atveju, norėdami parduoti automobilį, kai jūs dar nesate savininkas, reikės informuoti lizingo bendrovę ir gauti jos sutikimą, tuomet keisti sutarties sąlygas ir išmokėti lizingo likutį. Dažnu atveju, kai lizingas dar nėra išmokėtas, pirma turėsite savo lėšomis padengti visą lizingo likutį ir tik tada galėsite parduoti automobilį.

 

Patarimai įsigyjant turtą lizingu 

 • Neskubėkite ir pasirašykite sutartį tik tinkamai išsiaiškinę draudimines, garantines ir abipusės atsakomybės sąlygas. Tiksliai sužinokite per kiek laiko turtas taps jūsų nuosavybė.
 • Aptarkite, kokios sąlygos bus laikomos sutarties pažeidimo sąlygomis.
 • Rinkitės tik patikimą lizingo įmonę. Paskaitykite atsiliepimus, pakalbėkite su kitais lizingo klientais.
 • Nenukrypkite nuo įmokų mokėjimo grafiko, vos du kartus praleidus mokėjimus, įmonė gali nutraukti sutartį.

 

Tikimės atsakėme į visus rūpimus klausimus susidūrus su lizingu ir jo privalumais. Ne visuomet turime pakankamai lėšų įsigyti visoms reikalingoms priemonėms, todėl tokio tipo nuoma gali būti puikus metodas. Svarbiausia nepamirškite tiek skolintis atsakingai, tiek prieš pasirašant lizingo sutartį atkreipkite dėmesį į tai su kokiomis sąlygomis jūs sutinkate.

Rate this post
GAUTI PASKOLOS PASIŪLYMĄ
greitas kreditas palyginimas