Paskola studentui: pasiūlymai ir patarimai

Studentiškas gyvenimas gali kainuoti tikrai nemažus pinigus, kai kurios specialybės reikalauja pakloti dešimtis tūkstančių eurų tik už mokslus, o dar reikia juk kažkaip ir pragyventi. Jeigu dar renkatės studijas užsienyje tai reikiama suma studijoms gali padvigubėti ar patrigubėti priklausomai nuo pasirinktos šalies, universiteto ir gyvenamosios vietos. Neretai studentai ieško papildomo darbo laisvu nuo studijų metu, tačiau toks darbas moka nedaug, o ir didelė galimybė perdegti norint viską suspėti. Būtent todėl paskolos studentams gali būti puiki išeitis norint susimokėti už mokslą, nuomą ar pragyvenimo išlaidas.

Tačiau nepaisant to, jog studentams paskola neretai būna būtina norint pradėti studijas, ją gauti ne taip jau ir lengva, nes neretai studentų finansinė padėtis neatitinka paskolų suteikimo sąlygų. Šiame straipsnyje aptarsime kokias finansinės galimybes turi studentai ir kaip išsirinkti paskolą studentui.

Kaip gauti paskolą studentui?

Paskolas studentams galima skirstyti į dvi grupes t.y. Vartojimo paskola, kurią gali gauti bet kuris Lietuvos respublikos pilietis ir valstybės remiamos paskolos.

Kaip gauti vartojimo paskolą studentui? 

Pirmiausia turite atitikti patikimo skolininko kriterijus norint gauti paskolą, paskolos suteikiamos šiems asmenims:

 • Lietuvoje oficialiai dirbantiems (pagal darbo sutartį, individualią veiklą, verslo liudijimą);
 • Darbo stažas ne trumpesnis kaip 4 mėn. paskutinėje darbovietėje;
 • Finansiniai įsipareigojimai neviršija 40% gaunamų pajamų;
 • Nėra vėluojami apmokėti kiti įsipareigojimai daugiau kaip 30 d.

Atitikus visus kriterijus, išsirinkite norimą kreditorių, tuomet Jums reikės internetu užpildyti paskolos paraišką nurodžius duomenis apie save, savo pajamas ir paskolos sumą bei terminą. Tuomet patvirtinti savo tapatybę, teigiamo atsakymo atveju su jumis susisieks kredito įmonės vadybininkas ir atsiųs pasirašyti paskolos sutartį.

Kaip gauti valstybės remiamą paskolą? 

Pirmiausia, nuspręskite, kokiems poreikia Jums reikia šios paskolos. Valstybės remiamų paskolų rūšys yra trys, kurios labiausiai skiriasi savo išlaidų forma ir suma.

 1. Paskola už studijas. Ši paskola padengia visą studijų kainą studijuojant Lietuvoje.
 2. Paskola pragyvenimo išlaidoms. Šios paskolos suma gali siekti iki 2000 eurų per metus.
 3. Dalinė paskola už studijas užsienyje. Šios paskolos suma yra išduodama pagal tarptautines sutartis ir gali siekti iki 2400 eurų per metus.

Jog gautumėte paskolą studentams, turite būti įtrauktas į Valstybinio studijų fondo paskolos gavėjų sąrašą. Tik esant šiame sąraše galite tikėtis gauti valstybės remiamą paskolą. Taigi pirmas žingsnis yra registracija Valstybinio studijų fondo sistemoje, pateikiant prašymą suteikti paskolą. Jei fondas įtraukia į remtinų asmenų sąrašą, galima kreiptis į banką dėl paskolos. Tačiau tą galima daryti tik nurodytu laiku, kurį patikslina Valstybinis studijų fondas. Tada reikės užpildyti paraišką paskolai banke, pateikiant visus banko paskolos išdavimo procese nurodytus dokumentus.

Dažniausiai universitetas į kurį įstojote yra suinteresuotas padėti gauti šią paskolą, todėl neretai sulauksite studijų centro pagalbos visame paskolos gavimo procese.

Paskolos studijoms privalumai bei trūkumai

Privalumai

 • Mažesni mokesčiai, pigesnė paskola.
 • Už paskolą pradeda mokėti tik pabaigus mokslus.

Trūkumai

 • Ilgesnis paskolos gavimo procesas.
 • Paskolos suma pragyvenimo išlaidoms yra tik iki 2000 eurų per metus.
 • Ilgas paskolos gavimo procesas.
 • Paraišką galima teigti tik tam tikru metu.

Įmonės teikiančios paskolas studentui

Išsirinkti paskolą studentui gali būti nelengva užduotis, todėl šiandien palyginimo kelias kredito įmones, kurios teikia paskolas studentams.

smspinigaiSmspinigai.lt

 • Paskola mokslams leidžia jums eiti į universitetą, lankyti užsienio kalbų kursus ir mokėti už savo išsilavinimą užsienyje.
 • Galima pasiskolinti nuo 100 Eur iki 15000 Eur.
 • Paskolos terminas nuo 3 mėn iki 6 m.
 • Metinė norma – 21,99 %.
 • Greitas paskolos gavimo procesas.

Vivus Finance 

 • Galima pasiskolinti nuo 300 Eur iki 15000 Eur.
 • Paskolos terminas nuo 3 mėn iki 84 mėn.
 • Metinė palūkanų norma – 22%.
 • Vertinami visi oficialūs pajamų šaltiniai: Pajamos iš individualios veiklos, pajamos dirbant užsienyje.
 • Jei pasiskolintos sumos neužteko – bet kada galite pildyti paraišką papildomai sumai gauti.
 • Po paraiškos patvirtinimo, pinigus gausite per 10 – 15 min.
 • Galite apdrausti savo paskolos įmokas ir nesavanoriškai netekus darbo, susirgus ar net mirties atveju Jūs ir Jūsų artimieji patirsite mažiau streso, nes Jūsų paskolos įmokomis bus pasirūpinta.

Savy

 • Paskolos nuo 300 Eur iki 30000 Eur.
 • Paskolos terminas nuo 3 mėn iki 120 mėn.
 • Metinė palūkanų norma – 5%.
 • Finansuoja visų pakraipų studijas Lietuvoje ir užsienyje. Paskola gali būti skirta mokesčiui už mokslą ir gyvenimo išlaidoms. Skoliname visą reikalingą sumą arba dalį jos.

Visos šios paskolos yra paprasti vartojamieji kreditai, tad niekas iš tiesų netikrins kur Jūs panaudosite gautus pinigus. Kaip matote viršuje didžiausią sumą ilgiausiam laikotarpiui galima pasiskolinti Savy platformoje, taip pat Savy metinė palūkanų norma tik 5%, kai Vivus Finance ir Smspinigai.lt metinė palūkanų norma 22%.

Valstybės remiamos paskolos studijoms

Tokie bankai kaip Swedbank ir AB bankas kiekvienais metais su valstybe sudaro sutartį teikti valstybės remiamas paskolas. Šių paskolų tikslas gali būti studijoms finansuoti ar gyvenimo išlaidoms padengti.

Valstybės remiamos paskolos yra lengvatinės, todėl studentai gali pasiskolinti pigiau bei apskritai turi galimybę gauti paskolą, kurios neturėtų be valstybės paramos. Viena iš tokios paskolos studentams lengvatų yra įvairių mokesčių sumažinimas. Pavyzdžiui, netaikymas sutarties sudarymo ir administravimo mokesčių. Tačiau norint gauti tokią paskolą reikės truputi daugiau kantrybės, laiku aplikuoti ir pateikti reikiamus dokumentus. Tikrai ne kiekvienas studentas gali gauti tokią paskolą.

 

Patarimai prieš kreipiantis dėl studijų paskolos

Prieš imdami paskolą ar greitą kreditą, paskaičiuokite savo pajamas bei įprastas mėnesio išlaidas.
Įvertinkite turimus įsipareigojimus. Savo biudžetą planuokite taip, kad padengus būtinas pragyvenimo išlaidas bei finansinius įsipareigojimus, dar liktų laisvų lėšų, kurias galėtumėte skirti sau, savo šeimai ar taupymui.
Skolinkitės tokią sumą, kurios iš tiesų reikia.
Net jei turite tikrai stabilias, dideles mėnesines pajamas, įvertinkite, kad gyvenimas kartais būna nenuspėjamas, iš anksto apgalvokite planą, kaip elgtumėtės netekus pajamų ar joms ženkliai sumažėjus.

Studentai gali taip pat gauti ir greitąjį kreditą, kaip ir kiti Lietuvos Respublikos piliečiai. Tačiau dažniausiai studentų galimybės pasiskolinti iš kredito įstaigų gali būti apribotos nepakankamomis pajamomis ar neturint darbo vietos. Net ir turint asmeninio turto, studentui gauti paskolą su turto įkeitimu gali būti sudėtinga dėl tos pačios priežasties. Gauti paskolą kiek lengviau turint darbą nepilnu etatu arba gauna pajamas iš individualios veiklos ar verslo. Tačiau reikėtų nepamiršti, jog dalis kreditorių neteikia paskolų asmenims, kurie yra jaunesni nei 21 arba 24 metai.

 

Rate this post
GAUTI PASKOLOS PASIŪLYMĄ
greitas kreditas palyginimas