Paskolos dirbantiems užsienyje: sudėtingiau, tačiau įmanoma

Paskolos dirbantiems užsienyje Emigrantai besidomintys paskolomis Lietuvoje, dažnai girdi pačių įvairiausių mitų ar „sutirštintų“ faktų, kurie priverčia nuleisti rankas, net nepabandžius realiai gauti paskolos. Visgi kreditų išdavimo įstaigos guodžia – ne viskas yra taip blogai, kaip gali nupiešti ne iki galo į situaciją įsigilinę tautiečiai. Todėl šiandien aptarsime, ką svarbu žinoti apie paskolas dirbantiems užsienyje.

Įstatymais paskolos emigrantams nėra ribojamos

Nėra įstatymų, kurie numatytų paskolų išdavimo ribojimą žmonėms gyvenantiems ir dirbantiems ne Lietuvoje ar gaunantiems pajamas ne Lietuvos valiuta. Visgi, yra kita pusė – atsakingo skolinimosi principai bei paskolų išdavimo įstaigų rizikos valdymas – įstaigos neišduoda paskolos, jei surinkti duomenys išduoda padidintą riziką, jog paskolos gavėjas nebus pajėgus gražinti paskolą. Kalbant paprasčiau, ribojimo nėra, tačiau paskolų išdavimo įstaigų akyse emigrantai yra rizikingesni paskolos gavėjai, todėl vertinami griežčiau, ko pasekoje, mažesniam procentui pateikusių paraišką yra išduodama paskola.

Kokios rizikos vertinamos ?

Pirmasis į paskolų dirbantiems užsienyje išdavimo įstaigų akiratį patenkantis vertinimo objektas – valiuta, kuria gaunamos pajamos. Pavyzdžiui, dirbantiems Didžiojoje Britanijoje ir uždirbantiems svarais, arba Norvegijoje kronomis, paskola tampa rizikingesnė dėl valiutų kursų svyravimo. Nukritus valiutų kursui paskola tampų brangesnė. Priklausomai nuo politinės situacijos, tam tikra valiuta tam tikru laiku gali būti vertinama kaip itin rizikinga, pavyzdžiui, šiuo metu neužtikrintumas dėl Brexit specialistus verčia tikėti, jog esant nepalankiam išstojimo scenarijui, svaro kursas gali stipriai kristi.

Kitas svarbus niuansas – itin sunku vertinti paraišką pateikusio žmogaus kredito istoriją. Priklausomai nuo šalies, kurioje dirba emigrantas, paskolų išdavimo įstaiga, gali negauti pakankamai duomenų susidaryti vaizdą apie žmogaus kredito istoriją. Galbūt yra paimtos paskolos užsienio šalyje, galbūt pajamos nėra nurodomos tiksliau, o išlaidos nėra žinomos. Bet kokios informacijos trūkumas  neleidžia apskaičiuoti, kokia paskola gali būti išduodama konkrečiam žmogui bei ar žmogus bus pajėgus ją išmokėti.

Ko reikia norint dirbančiam užsienyje gauti paskolą?

Pirmiausia, reikia kantrybės. Kiekviena paskolos išdavimo įstaiga turi savo taisykles ir protokolą. Vieni vertina griežčiau, kiti yra paslankesni. Tai galioja tiek kalbant apie būsto paskolas, vartojamąjį kreditą ar greitąsias paskolas. Todėl norint gauti paskolą, emigrantas turėtų pateikti paraišką į kelias paskolų išdavimo įstaigas ir surinkti visą informaciją apie galimybes gauti paskolą. Verta pasidomėti individualiu paskolos pasiūlymu.

Antra, reiktų nepamiršti, jog nesvarbu, jog dirbama užsienyje, tačiau vertinami tokie pat arba labai panašūs kriterijai. Pavyzdžiui, yra reikalavimas, jog vienoje vietoje būtų išdirbta bent 6 mėnesius. Atkreiptinas dėmesys, jog kai kuriose šalyse įprasta, jog pasikeitus darbo pozicijai ar atlyginimui, sutartis yra perrašoma. Nors darbuotojas lieka toje pačioje įmonėje, nauja darbo sutartis traktuojama kaip naujas darbas ir išdirbtas laikotarpis skaičiuojamas vėl nuo nulio.

Ir galiausiai, paskolų išdavimo įstaigos prašys dokumentų išverstų į lietuvių kalbą. Todėl nusiteikite papildomoms išlaidoms. To gali neprireikti nebent imant greitąjį kreditą internetu, nedidelei sumai.

Taigi, paskolos emigrantams yra išduodamos, tačiau vertinamos kaip rizikingos ir yra vertinamos griežčiau. Tačiau tikram lietuviui tai neturėtų būti baisu.

greitas kreditas palyginimas