Pigiausias lizingas automobiliui: kurį pasirinkti?

Be automobilio dažnas mūsų, nepriklausomai nuo lyties ar gyvenamosios vietos, neįsivaizduojame savo gyvenimo. Tiesa, aplinkybės neretai susidėlioja taip, jog tiesiog nėra „laisvų“ pinigų ne tik svajonių automobiliui, bet netgi „žemiškesnei“ transporto priemonei, atitinkančiai tam tikrus reikalavimus, įsigyti.

Susidūrusiems su minėta situacija, finansines paslaugas teikiančios bendrovės siūlo net kelis sprendimus.  Automobilių lizingas, dar kitaip vadinamas išperkamąją nuoma, oficialaus savininko teisę į transporto priemonę suteikiančia tik tada, kai yra atsiskaitoma su lizingo bendrove – vienas jų.

Šiame straipsnyje pristatysime kelias bendroves, kurių teikiamos finansinės paslaugos apimta ir automobilių lizingą. Taip pat aptarsime svarbiausius niuansus, į kuriuos turėtų dėmesį atkreipti visi, kuriems aktualu pigiausias lizingas automobiliui.

Pigiausi lizingo pasiūlymai automobiliui

Automobilio lizingas – paslauga, kurią siūlo ne tik didieji šalies komerciniai bankai bei kredito unijos, bet ir kai kurios kitos kreditų finansų bendrovė. Rinkoje žinomiausias, klientų tarpe vertinamas laikoms patikimu finansų partneriu aptarsime plačiau, išanalizuodami pastarųjų siūlomo autolizingo privalumus bei trūkumus.

„Mogo“ – lizingas automobiliui nuo 1500 € iki 15000 €, sudarant 12-84 mėnesių sutartį

Privalumai

 • Siūlomas ne tik autolizingas, bet ir kiti finansavimo būdai automobilio įsigijimui (paskola automobiliui, auto nuoma, vartojimo paskola su automobilio įkeitimu).
 • Klientams, perkantiems aplinkai draugišką automobilį, siūlomos palankesnės finansavimo sąlygos.
 • Nereikalaujama pradinio įrašo.
 • Nėra būtinybės įsigyti KASKO draudimą.

Trūkumai

 • Aukštas, net iki 15 proc. siekiantis automobilio lizingo sutarties sudarymo mokestis.
 • Nepakankamai informatyvi autolizingo paskolos skaičiuoklė, esanti kreditoriaus interneto svetainėje.

„Longo“ – lizingas automobiliui nuo 2000 €  iki 25000 € , sudarant 12-84 mėnesių sutartį

Privalumai

 • Siūlomas ne tik lizingas, bet ir galimybė iš tos pačios įmonės įsigyti dėvėtą automobilį.
 • Gana aukštos autolizingo „lubos“ (iki 25000Eur).
 • Vietoje pradinio įnašo, galimas turimo automobilio įkeitimas.

Trūkumai

 • Skaičiuoklėje trūksta laisvai prieinamos informacijos apie preliminarias lizingo sąlygas.
 • Reikalingas pradinis įnašas arba kitos formos užstatas.

Bigbank“ – lizingas automobiliui nuo 7000 € iki 75000 €, sudarant 6-96 mėnesių sutartį

Privalumai

 • Aukšta maksimali galima autolizingo suma, siekianti net iki 75000 €.
 • Lanksčios lizingo sutarties sąlygos (pavyzdžiui, galima rinktis kintamas arba fiksuotas palūkanas).
 • Galima pasinaudoti įvairiomis, dažnai siūlomomis nuolaidomis lizingui ar kitoms finansinėms paslaugoms.

Trūkumai

 • Siūlomas lizingas orientuotas į naujų/mažai naudotų automobilių įsigijimą.
 • Reikalavimas turėti ne mažesnį nei 10 proc. perkamo automobilio vertės siekiantį pradinį įnašą.
 • Būtinas KASKO draudimas.
 • Gana aukšti lizingo sutarties sudarymo ir administravimo mokesčiai.

Taigi, akivaizdu, jog lizingą siūlo ne viena finansines paslaugas teikianti bendrovė. Žinant, jog dažno kliento tikslas – pigiausias lizingas automobiliui, akivaizdu, jog negalima griebti pirmo pasitaikiusio pasiūlymo. Svarbu palyginti visas prieinamas alternatyvas.

Kaip išsirinkti geriausią automobilio lizingo pasiūlymą?

 • Skirtingų bendrovių pasiūlymų palyginimas.

Kaip ir kalbant apie bet kurią finansinę paslaugą, prieš priimant sprendimą imti auto lizingą, svarbu palyginti skirtingų kreditorių pasiūlymus, kurie individualiu kliento atveju gali labai skirtis. O gal tuo metu, kai Jums aktualu pigiausias lizingas automobiliui, viena ar kita bendrovė kaip tik siūlo patrauklią akciją, galinčią padėti nemažai sutaupyti. Norint palyginti įvairius pasiūlymus, tai atlikti galima tiek patiems, rankiniu būdu, tiek ir naudojantis paskolų palyginimo platformomis. Be abejonės, pastarasis variantas yra gerokai greitesnis ir paprastesni.

 • Susipažinimas su lizingo sutarties sąlygomis.

Net ir pasirinkimus geriausią lizingo pasiūlymą, nederėtų pasirašyti sutarties aklai, prieš tai neįsigilinus į sutartyje nurodytas sąlygas, apimančias reikalavimus, atsakomybę, pažeidus sutartį, galimas automobilio išpirkimo sąlygas bei kitus svarbius niuansus.

 • Lizingo bendrovės pasirinkimas.

Į automobilio lizingą ar kitas finansines paslaugas siūlančios įmonės reputaciją, patikimumą, veiklos skaidrumą ir kitus svarbius niuansus, apie kuriuos galima spręsti iš klientų atsiliepimų bei kitos, internete laisvai prieinamos informacijos taip pat neturėtų būti žiūrima pro pirštus, norint pasinaudoti geriausiu autolizingo pasiūlymu.

Ar verta pirkti automobilį lizingu?

Automobilis, įsigytas lizingu, „suteikia sparnus“! Tai yra – leidžia atlikti ne tik būtiniausius veiksmus, nuo kurių mūsų kasdienybė yra neatsiejama, pavyzdžiui, nukeliauti į darbą/iš jo ar „išmėtyti“ atžalas po mokymosi įstaigas, bet ir suteikia gyvenimui daugiau komforto.

Žinoma, kaip ir bet koks finansinis sprendimas, automobilių lizingas turi ne tik privalumų, bet ir trūkumų. Prieš ieškant objektyvaus atsakymo, ar verta pirkti automobilį lizingu, būtinai su minėtais niuansais susipažinti.

Privalumai

 • Pigiausias automobilių lizingas leidžia naudotis transporto priemone ir jos teikiama nauda iš karto, net ir neturint visos sumos pirkinio įsigijimui.
 • Gana nedidelio pradinio įnašo būtinybė, o kartais galimas lizingas ir be jo.
 • Mažesnės, lyginant, pavyzdžiui, su vartojimo paskola/kreditu, taikomos mėnesinės įmokos.
 • Galimybė rinktis iš gana didelės lizingu parduodamų automobilių įvairovės.
 • Galimybė rinktis iš skirtingų kredito bendrovių, nusprendžiant, kuris pasiūlymas yra pigiausias autolizingas.
 • Nusprendus parduoti automobilį, pirktą lizingu, reikalingas lizingo bendrovės sutikimas.

Trūkumai

 • Būtinybė lizingu įsigytą automobilį apsidrausti KASKO draudimu.
 • Neretai transporto priemonei, perkamai lizingu, yra taikomi tam tikri reikalavimai (pvz., automobilio amžius ir pan.).
 • Nusprendus parduoti automobilį, įsigytą lizingu, yra reikalingas lizingo bendrovės sutikimas.
 • Nusprendus pasiskolintą sumą grąžinti anksčiau lizingo sutartyje numatyto laiko, įprastai yra taikomi papildomi mokesčiai.

Reikia pabrėžti dar ir tai, jog pigiausias lizingas automobiliui – ne vienintelė alternatyva, prireikus atnaujinti savo namų autoparką. Tarp kredito bendrovių siūlomų finansinių paslaugų prieinami ne tik greitieji kreditai, bet ir vartojimo paskolos ar tikslinės paskolos, skirtos automobilio įsigijimui.

Perkant automobilį su vartojimo paskola, reikia susitaikyti su didesne, lyginant su autolizingu, metine palūkanų norma. Tad, norint, jog būtų surasta pigiausia paskola automobiliui, teks skirti laiko skirtingų kreditorių sąlygų palyginimui. Arba – tiesiog pasinaudoti automatine paskolų palyginimo platforma, minėtą veiksmą atliekančia greitai ir be jokių jūsų pastangų.

Nepaisant šio vartojimo paskolų trūkumo, kitaip ne perkant lizingu, automobilio registracijos dokumentuose figūruoja jūsų vardas, o ne lizingo bendrovės pavadinimas. Perkant automobilį su paskola, nėra reikalavimo įsigyti KASKO draudimą. Taip pat galima pasiskolinti daugiau, nei kainuoja pasirinktas automobilis ir panaudoti tuos pinigus, pavyzdžiui, padangų įsigijimui.

Statistika liudija, jog sprendimą pirkti automobilius lizingu renkasi pirkėjai, besidairantys naujesnės, brangesnės transporto priemonės. Tačiau, žinoma, šia taisykle aklai vadovauti negalima. Remiantis finansų ekspertų rekomendacijomis, prieš priimant tinkamiausią finansavimo būdą, susijusį su automobilio įsigijimu, svarbu atsižvelgti į savo finansinę situaciją bei poreikius, išanalizuoti skirtingų šią paslaugą siūlančių bendrovių pasiūlymų, pasidomėti galimais papildomais mokesčiais ir kitais niuansais.

Rate this post
GAUTI PASKOLOS PASIŪLYMĄ
greitas kreditas palyginimas