Apie saulės elektrines ir jų įrengimui suteikiamas paskolas

saulės elektrinės paskolos

Paskutiniais metais, ypač – susidūrus su gerokai išaugusiomis energetikos kainomis, saulės elektrinės, vaizdžiai tariant, pradėjo dygti it grybai po lietaus. Faktas, jog šią tendenciją lėmė ne noras „nukopijuoti“ kaimynų eksterjerą, o visapusiška projekto įgyvendinimo nauda, kurią straipsnyje apžvelgsime išsamiau. Taip pat, ieškant atsakymo į klausimą, kaip įsirengti saulės elektrinę su ribotu biudžetu, plačiau analizuosime vieną iš šio projekto finansavimo galimybių. Tai – paskolos saulės elektrinei.

Kiek kainuoja saulės elektrinė?

Jei atliktumėte mini tyrimą, pavyzdžiui, apklaustumėte kaimynus, įsirengusius saulės jėgaines ir išanalizuotumėte rezultatus, pamatytumėte, jog pateikti skaičiai (kaina už saulės elektrinės įrengimą) yra gana skirtingi. Vadinasi, pasmalsavimas, kiek šio projekto įgyvendinimas kainavo vienam ar kitam kaimynui, nėra pats tiksliausias metodas, tiesa?

Preliminarų atsakymą, kokia galėtų būti saulės elektrinės kaina, galite sužinoti, pasinaudoję skaičiuokle, pateikta įmonių, užsiimančių aptariamo projekto įgyvendinimu, interneto svetainėse. Tiesa, tikslią saulės jėgainės kainą Jūsų atveju gali įvardinti tik specialistai, prieš tai susipažinę ir įvertinę  tam tikrus svarbius niuansus. Žemiau išskyrėme pagrindinius kriterijus, nuo kurių priklauso saulės elektrinės kaina.

  •         Saulės elektrinės sudedamųjų dalių (saulės modulių, inverterio) kaina.
  •         Planuojamas saulės jėgainės galingumas, kurį vertinant, reikia atsižvelgti į metinį sunaudojamos energijos kiekį bei, jei planuojama, jo pokytį ateityje. Kuo didesnė saulės jėgainė, tuo daugiau reikia modulių bei tvirtinimo elementų, o taip pat – galingesnio inverterio (įtampos keitiklio).
  •         Saulės elektrinės montavimo vieta (ant žemės, ant šlaitinio/plokščio stogo).
  •         Paslaugų, susijusių su saulės elektrinės įrengimu (montavimas, transportavimas ir kita), kaina.
  •         Kiti veiksniai (stogo dangos tipas, modulių išdėstymas ir kita), turintys įtakos saulės elektrinės įrengimo darbų trukmei ir sudėtingumui.

Kodėl saulės elektrinė – dėmesio vertas sprendimas?

Saulės elektrinės – projektas, kurio įgyvendinimas suteikia tiek asmeninę naudą, tiek ir privalumus globaliu mastu.

Materialinė nauda ir atsiperkamumas ilgalaikėje perspektyvoje

Taip, saulės elektrinės įrengimo išlaidos tikrai gana nemažos. Tačiau tai ؎ racionali ilgalaikė investicija į savo ir savo šeimos ateitį. Saulės jėgainės įrangai gamintojai įprastai suteikia  20-25 metus siekiančią garantiją. Tiesa, praktika rodo, jog saulės jėgainės, skiriant reikiamą dėmesį jų priežiūrai, efektyviai tarnauja gerokai ilgiau. O, kuo daugiau energijos suvartojama, tuo greičiau šis projektas atsiperka ir pradeda „uždirbti“ pinigus.

Energetinė nepriklausomybė

Jums nebereikės rūpintis, kaip keičiasi elektros energijos kainos rinkoje, kokie nauji nepriklausomi tiekėjai pradeda siūlyti savo paslaugas, o kurie – nutraukia veiklą. Buvimas elektrą gaminančiu vartotoju suteikia energetinę nepriklausomybę, aktualią dažnam, o, ypač – norinčiam viską kontroliuoti.

Išaugusi nekilnojamojo turto vertė

Ant pastato sumontuota saulės elektrinė pagerina pastato energetinio naudingumo klasę, taip tad padidindama ir NT objekto kainą. Galiausiai, keliant prielaidą, jog saulės elektrinės netolimoje ateityje taps savaime suprantamu sprendimu, pas jėgainės buvimo faktas yra patrauklus potencialių pirkėjų, kuriems nebereikėtų rūpintis šio projekto įgyvendinimu, akyse.

Svarus indėlis į ekologiją

Kalbant ekologijos, aplinkosaugos, globalumo ir panašiomis temomis, deja, neretai vis dar laikomasi pozicijos „o ką aš galiu pakeisti?“ Jei jau šeimai įdiegtas įprotis rūšiuoti atliekas yra mažas, tačiau svarbus žingsnis švaresnės ateities link, tai apie saulės elektrinių reikšmę, siekiant minėto tikslo, daug kalbėti tikriausiai nereikia.

Saulės energijos universalumas

Elektros energija, pagaminta Jūsų jėgainėje, gali būti naudojama ne tik namų apšvietimui, bet ir vandens pašildymui ar šilumos siurblio veikimui. Ir tai – tik maža dalis pavyzdžių, kaip priklausomai nuo individualių pageidavimų bei galimybių, gali būti „pažabojama“ saulės energija.

Kaip įsirengti saulės elektrinę, jei nėra pakankamai „laisvų“ pinigų?

Saulės elektrinė, išsamiau susipažinus su pastarosios teikiama nauda, atrodo iš tiesų patrauklus projektas. Bene pagrindinė priežastis, stabdanti sutarties pasirašymą su saulės elektrinių rangovu, neretai tampa piniginis klausimas. Užsukus į atsitiktinę saulės elektrinės įrengimo paslaugas teikiančios įmonės interneto svetainę ir pasinaudojus ten esančia skaičiuokle, sužinome, jog, pavyzdžiui, suvartojant 200 kW per mėnesį, rekomenduojama statyti 2,43 kW galios saulės jėgainę, kurios preliminari įrengimo kaina būtų apie 4 500 €. Visai nemažai, tiesa?

Žinoma, šias išlaidas galima sumažinti, pasinaudojus APVA (LR Aplinkos ministerijos projektų valdymo agentūros) fiziniams asmenims skiriama parama saulės elektrinei įsirengti , nuosavybės teise valdantiems gyvenamosios paskirties NT objektą ar žemės sklypą (jei saulės jėgainę planuojama įrengti ne ant stogo, o antžeminių konstrukcijų).

AVPA skiriama kompensacija už 1 kW įrengtos jėgainės galios siekia 323 €. Tuo atveju, kai didinama veikiančios saulės elektrinės galia, bet naujas inverteris nėra statomas, užpildžius paraišką, galima gauti 243 € už 1 kW siekiančią kompensaciją. Tiesa, maksimali AVPA parama negali būti didesnė nei 3230 €.

Vadinasi, aptartame pavyzdyje minėtos 2,43 kW galios saulės elektrinės kaina, pasinaudojus AVPA parama, sumažėtų iki maždaug 3700 €. Alternatyvos neturintiems ir tokios „laisvos“ sumos banko sąskaitoje (o tokių žmonių, net neabejojame, tikrai yra nemažai) – saulės elektrinės išsimokėtinai arba paskola saulės elektrinės įsigijimui. Būtent apie pastarąją finansavimo galimybę tolimesniame straipsnio turinyje plačiau ir pakalbėsime. 

Paskola saulės elektrinei: kas tai?

Paskola saulės elektrinės įrengimui – tai kreditoriaus tam tikram laikotarpiui (trumpalaikiam ar vidutinės trukmės) išduodama tikslinė paskola, kurią klientas įsipareigoja grąžinti, kiekvieną mėnesį mokėdamas sutartyje numatyto dydžio įmokas. Kitaip nei įprastos vartojimo paskolos ar greitieji kreditai, tikslinė paskola saulės elektrinei gali būti panaudojama tik šio projekto įgyvendinimui, o neretai, priklausomai nuo konkretaus kreditoriaus taisyklių, ir šilumos siurblio įsigijimui kompensuoti. Paskolos atsinaujinantiems energetikos šaltiniams yra geriau vertinamos, nes kreditoriai palankiau žiūri į tokias investicijas. Nesvarbu, ar tai būtų trumpalaikiai ar ilgalaikiai kreditai, paskolos su individualia veikla ar verslo liudijimu – tokie projektai dažnai laikomi tvariais ir turinčiais ilgalaikę naudą, todėl kreditoriai yra labiau linkę suteikti palankesnes sąlygas.

Remiantis saulės elektrinės paskolų pasiūlymais, ši tikslinė paskola prasideda vos nuo 50 €, o maksimali galima suma – net 40 €. Paskolos terminas – 1 – 144 mėnesiai.

Kaip gauti paskolą saulės elektrinės įsirengimui?

Kiekvienas kreditorius turi nustatytą finansinių paslaugų teikimo tvarką. Tiesa, įprastai, bet kurios rūšies paskolos išdavimą bekalbėtume, procesas yra labai panašus. Žinoma, ši informacija netaikoma komerciniams šalies bankams, kurių paslaugos neatsiejamas nuo sudėtingesnių, daugiau laiko reikalaujančių biurokratinių formalumų.

Nuo noro gauti paskolą saulės elektrinei iki į asmeninę sąskaitą „įbyrėjusių“ pinigų potencialų klientą įprastai teskiria vos 3 nedideli žingsniai!

Kokie yra saulės elektrinės paskolos privalumai bei trūkumai?

Paskola saulės elektrinei, kaip ir bet koks kitas finansinis įsipareigojimas, turi tiek privalumų, tiek ir trūkumų. Atidžiai pastaruosius išanalizavus, lengviau priimti objektyvų sprendimą, ar paskola – individualius atveju tinkamiausias sprendimas, padėsiantis įgyvendinti sprendimą tapti gaminančiu elektros vartotoju.  

Privalumai Trūkumai
Tikslinė paskola saulės elektrinės įrengimui įprastai suteikiama mažesnėmis palūkanomis nei vartojimo kreditai. Paskola saulės elektrinės įrengimui yra tikslinė. Vadinasi, gautus pinigus galima išleisti tik šio projekto įgyvendinimui.
Imant paskolą saulės elektrinei, taip pat išlieka galimybė pasinaudoti AVPA parama.   Lyginant su kitų paskolų (vartojimo, automobilio, būsto, remonto ir kita) rūšimis, paskolas saulės elektrinėms gali pasiūlyti mažiau kredito bendrovių.
 Saulės elektrinių paskola suteikiama be užstato būtinybės. Mėnesinės įmokos – tai papildomos išlaidos, priverčiančios peržiūrėti biudžetą.
Šios rūšies paskoloms taikomos fiksuotos palūkanos, tad nereikia baimintis dėl EURIBOR palūkanų normos pokyčių. Paskola saulės elektrinei pakeičia santykį tarp gaunamų pajamų ir turimų įsipareigojimų, o tai, prireikus, gali tapti kliūtimi gauti kitą paskolą arba ši pasiūloma mažiau palankiomis sąlygomis.
Kaip ir kitos paskolos, paskola saulės elektrinėms neretai suteikiama su papildomomis nuolaidomis: tereikia pasidomėti rinkoje siūlomais variantais. Už laiku nesumokėtą įmoką „kapsi“ delspinigiai, o vėliau įsiskolinimas gali būti perduodamas antstoliams.

Į ką atkreipti dėmesį, prieš pasirašant paskolą saulės elektrinei?

Net jei, pateikus paraišką, kreditorius „palaimino“ Jūsų sprendimą skolintis, dar kartą objektyviai įvertinkite, ar nauji finansiniai įsipareigojimai Jums ir Jūsų šeimai netaps per didele finansine našta.

  • Įvertinkite, ar paskola saulės elektrinei – geriausias finansinis sprendimas šio projekto įgyvendinimui.
  • Atidžiai palyginkite kelių skirtingų kreditorių siūlomas paskolos saulės elektrinei sąlygas.
  • Prieš pasirašydami pasirašant paskolos sutartyje, išanalizuokite joje nurodytas sąlygas, o, kilus bet kokiems klausimams, nedvejodami kreipkitės į kreditorių, pasiruošusį suteikti Jums aktualią konsultaciją. 

Akivaizdu, jog saulės elektrinės – ne mada, o racionalus sprendimas, norint prisidėti ne tik prie savo asmeninės gerovės sukūrimo, bet ir įnešti svarų indėlį į tvarumo bei aplinkosaugos idėjų puoselėjimo „katilą“.

Rate this post
GAUTI PASKOLOS PASIŪLYMĄ
greitas kreditas palyginimas