10 įdomus filmai apie pinigus, skolas, sėkmę ir finansus

filmai apie pinigusKino kūrėjai visada žavėjosi pasakojimais apie turtuolius ir vargšus. Pinigai – nesvarbu, ar jų turite, ar ne – yra nuolatiniai mūsų gyvenimo palydovai, ir tai, kaip su jais elgiamės, gali pateikti keletą svarbiausių gyvenimo pamokų. Taigi šiame sąraše vieni geriausių Holivudo filmų apie pinigus.

 

 

 

 

 

Filmai apie pinigus išrikiuoti eilės tvarka pagal premjeros metus.

 

Garantuotai kelis iš jų jau esate matę, tačiau kurių neteko matyti – galite peržiūrėti per savaitgalį. Kiekvienas šių filmų yra įdomus, pamokantis, papasakojantis negirdėtą istoriją. Tad tikrai praturtins jūsų gyvenimą ir supratimą apie pinigus.

Nuostabus gyvenimas (1946) (ang. It’s a Wonderful Life)

Neįmanoma kalbėti apie filmus apie pinigus, neminint vieno mylimiausių visų laikų filmų „Tai nuostabus gyvenimas“. Klasika tapęs filmas seka George'ą Bailey (vaidina Jimmy Stewart) kelionėje, kurios metu jį saugojo angelas sargas, kuris mokė, kas gyvenime yra svarbiausia, o pinigai tikrai nėra viskas gyvenime.

Volstrytas (1987) (ang. Wall Street)

Populiariausia Volstryto filmo frazė „godumas yra geras“ išgarsėjo per aštuntojo dešimtmečio pabaigos masinio vartojimo kultūros įkarštį. Gordonas Gekko (vaidina Michael Douglas) įtikinamai vaizduoja pinigų apsėstą Niujorko brokerį, kuris vilioja jauną brokerį ( vaidina Charlie Sheen) šešėliniu ir pavojingu vidinės prekybos, greitų automobilių ir lengvai prieinamų moterų keliu.

Jerry Maguire (1996)

Garsi citata „Parodyk man pinigus!“ pelnė šiam filmui vietą mūsų sąraše. Sėkmingas sporto agentas Jerry Maguire (vaidina Tom Cruise) atleidžiamas iš įmonės po to, kai paskelbė pareiškimą, kuriame siūloma jiems priimti mažiau klientų ir todėl uždirbti mažiau pinigų. Atleistas iš darbo jis praranda viską, tačiau atranda tai kas gyvenime iš tiesų svarbu.

Rizika (2000) (ang. Boiler Room)

Filmas Rizika pasakoja apie jauną praktikantą, dirbantį mažoje brokerių įmonėje. Jis pastebi abejotiną veiklą įmonėje ir galų gale padeda FTB pasodinti savo darbdavius. Filme pateikiama išsami informacija apie sukčiavimą, kai reklamuojamos investuotojo ar investuotojų grupės turimos akcijos, o vėliau parduodamos, kai tik jų akcijų kainos pakyla. Filmas Rizika yra aiškus perspėjimas investuotojams, kad jie turėtų pirmenybę teikti skaidrioms įmonėms, kurios laikosi dėstomų principų. Kalbant apie investavimą – kaip ir su daugeliu dalykų – jei sandoris skamba per gerai, kad būtų tiesa, tikriausiai taip ir yra.

Pagauk, jei gali (2002) (ang. Catch Me if You Can)

Tai biografinė drama, kurioje vaidina Leonardo DiCaprio. Ji paremta Franko Abagnale'o jaunesniojo gyvenimu. Kol jam sukako 19 metų, Abagnale sėkmingai įvykdė milijonų dolerių vertės aferas. Abagnale buvo toks talentingas padirbinėjant čekius, kad FTB kreipėsi į jį pagalbos, pagauti kitus nusikaltėlius. Filme taip pat vaidina Tom Hanks – jis FTB agentas, persekiojantis Abagnale, tačiau jo personažas visada atsilieka  vienu žingsniu.

Ieškantys laimės (2006) (ang. The Pursuit of Happyness)

Filmas sukurtas pagal tikrą istoriją. Will Smith vaidina pardavėją Chris Gardner, kuris bandando susitvarkyti gyvenimą ir prižiūrėti savo 5 metų sūnų. Gardner pateko į itin konkurencingą stažuotę biržos maklerio mokymo programoje. Tačiau darbas nemokamai turi savo kainą. Gardner ir jo sūnus iškeldinami iš buto. Jie išgyvena daug sunkumų, įskaitant gyvenimą prieglaudose, nes Gardner tęsia biržos maklerio karjerą, tikėdamasis pagerinti savo ir sūnaus gyvenimą. Galų gale Gardner įveikia kliūtis ir tampa sėkmingu biržos makleriu.

Rizikos riba (2011) (ang. Margin Call)

Filmo siužetas sukasi aplink 2008 metų finansinės krizės išvakares. Veiksmas išsirutulioja per 24 valandų laikotarpį neįvardytame investiciniame banke – nuo ko prasidėjo finansinė katastrofa. Zachary Quinto vaidina jauną rizikos analitiką, kuris, atleidus jo viršininką, pasineria į darbą ir atranda neraminančių duomenų. Jis įspėja savo viršininkus ir  taip  pradeda visą naktį trunkančią susitikimų seriją, kur įmonės aukštesnieji vadovai nusprendžia, kokie bus tolesni žingsniai ir kaip tai nulems pasaulio ateitį.

Versalio karalienė (2012) (ang. The Queen of Versailles)

Šis dokumentinis filmas leidžia mums pažvelgti į Siegelių, Amerikos milijonierių, kurie turi susitaikyti su nauju gyvenimu po 2008 m. finansinis nuosmukio. Žvelgiama kaip pasikeitė jų planas statyti vieną didžiausių ir ištaigingiausių namų JAV. Gana neįtikėtina iš arti pamatyti, koks iš tikro yra turtas ir ką jis reiškia.

Volstryto Vilkas (2013) (ang. The Wolf of Wall Street)

Martin Scorsese režisuotas filmas yra sukurtas pagal Jordano Belforto to paties pavadinimo autobiografiją. Leonardo DiCaprio vaidina Belfortą, o filmas detalizuoja jo, kaip biržos maklerio, pakilimą nuo centų akcijų iki IPO, o po to seka korupciją ir nusikaltimus, kurie lemia jo žlugimą. Finansinė komedija yra atlaidi, perdėta ir kartais vulgari, tačiau nepakartojama aktorių vaidyba paverčia tai patraukliu ir linksmu filmu savaitgaliui.

Didžioji skola (2015) (ang. The Big Short)

Šiame filme vaidina Christian Bale, Steve Carell ir  Ryan Gosling, jis sukurtas pagal 2010-ųjų Michael Lewis romaną. Jame nagrinėjamas JAV būsto burbulo kaupimasis ir pasakojimai tų investuotojų, kurie atrado, kokia ydinga ir korumpuota rinka sukėlė giliausią finansinę krizę po Didžiosios depresijos.

Kad ir kaip būtų malonu stebėti finansinės sėkmės ir žlugimo dramą televizoriaus ekrane, svarbu, kad realybėje jūs būtumėte finansiškai pasirengę viskam, ką tik iškrečia gyvenimas. Mūsų tinklaraštyje gausu straipsnių apie paskolas, finansinį raštingumą, atsakingo skolinimosi principus, tad mokytis tikrai yra iš ko.

Rate this post
GAUTI PASKOLOS PASIŪLYMĄ
greitas kreditas palyginimas