Paskolos verslui be užstato: skirtingi finansavimo būdai ir svarbios detalės

Paskolos verslui

Ne kiekvienas smulkiojo verslo savininkas turi pakankamai asmeninių lėšų, kuriomis galėtų užtikrinti, jog įmonei niekuomet nepritrūktų apyvartinių lėšų. Todėl labai dažnai įmonių savininkai ima galvoti apie kreipimąsi dėl paskolos verslui be užstato. Tačiau tai nėra taip paprasta, kaip iš pirmo žvilgsnio galėtų pasirodyti, todėl jei jūs taip pat planuojate kreiptis į kreditorius, būtų naudinga išsamiau pasidomėti verslo finansavimo būdais ir gauti daugiau naudingų finansinių patarimų, kuriais ir skubame su jumis pasidalyti.

Skirtingi smulkiojo verslo finansavimo būdai

Pirmiausia reikėtų atkreipti dėmesį į skirtingus verslo finansavimo būdus, kurių yra daugybė. Todėl jei jums trūksta apyvartinių lėšų, kurių pagalba užtikrintumėte sistemingą verslo augimą, turėtumėte įvertinti daugiau nei vieną verslo finansavimo būdą.

Smulkaus verslo kredito linija

Naudodamasis smulkiajam verslui suteikta kredito linija, jūsų verslas prireikus iš kreditoriaus gali gauti papildomų lėšų. Žinoma, galimos gauti lėšos yra ribojamos, tačiau kredito linija naudinga valdant įmonės pinigų srautus ir netikėtas išlaidas. Už kredito linijos administravimą paprastai imamas mokestis, tačiau palūkanos neskaičiuojamos tol, kol iš tikrųjų nepanaudojate lėšų. Palūkanos paprastai mokamos kas mėnesį, o iš kredito linijos panaudota pagrindinė suma dažnai amortizuojama per kelerius metus. Tačiau daugumą kredito linijų reikia kasmet atnaujinti, o už tai gali tekti mokėti papildomą mokestį. Jei kredito linija neatnaujinama, tuo metu turėsite sumokėti visą sumą.

Faktoringas

Faktoringo pagalba jūsų įmonė gali užtikrinti, kad lėšas už prekes ar paslaugas gaus iš karto – nepaisant to, kad klientai dar nebus apmokėję jiems išrašytų sąskaitų. Faktoringo atveju palūkanų norma gali būti kintama, priklausomai nuo skirtingų veiksnių. Lėšos faktoringo paslaugų teikėjams yra grąžinamos tuomet, kai sąskaitas apmoka jūsų klientai.

Apyvartinio kapitalo verslo paskolos

Apyvartinio kapitalo paskola – tai skolinimosi priemonė, kurią įmonė naudoja savo kasdienei veiklai finansuoti. Tokias paskolas įmonės naudoja norėdamos valdyti pajamų ir išlaidų svyravimus dėl sezoniškumo ar kitų verslo aplinkybių. Kai kurios apyvartinio kapitalo paskolos yra neužtikrintos, tačiau įmonės, turinčios mažą kredito istoriją arba jos neturinčios, paprastai kreditoriams turi pateikti ir užstatą. Apyvartinio kapitalo paskolos paprastai būna trumpalaikės – nuo 30 dienų iki vienerių metų.

Ilgalaikės paskolos verslui be užstato

Ilgalaikės paskolos verslui be užstato paprastai būna didesnės vertės ir yra naudojamos verslo veiklai, išlaidoms arba plėtrai. Palūkanos mokamos kas mėnesį, o pagrindinė suma paprastai grąžinama per vienerius ar kelerius metus. Ilgalaikės verslo paskolos gali būti suteikiamos tiek su užstatu, tiek ir be užstato, o palūkanos gali būti kintamos arba fiksuotos.

Šia tema taip pat esame rašę straipsnyje Paskola verslui: viskas, ką svarbu žinoti

Verslo paskolos įrangai

Įmonės gali įsigyti technologinę įrangą, transporto priemones ir programinę įrangą naudodamos verslo paskolas įrangai. Paprastai tokiais atvejais reikia sumokėti ir pradinį įnašą, o pati paskola užtikrinama įsigyjama įranga. Paskolos palūkanos mokamos kas mėnesį, o pagrindinė suma paprastai grąžinama per kelerių metų laikotarpį. Palūkanos gali būti skaičiuojamos pagal fiksuotą arba kintamą palūkanų normą. Paskolos įrangai kartais taip pat gali būti siūlomos ir kaip įrangos nuoma.

Verslo kredito kortelės

Nors kai kurie verslo savininkai gali skeptiškai žvelgti į naudojimąsi verslo kredito kortelėmis, vis dėlto smulkiajam verslui skirtos kredito kortelės taip pat gali būti naudojamos kaip trumpalaikis būdas finansuoti savo verslą. Palūkanų norma priklauso nuo kredito kortelę išdavusios kredito įstaigos, kortelėje esančios sumos ir kortelės turėtojo kreditingumo.

Ką svarbu žinoti norint kreiptis dėl verslo paskolos?

Taigi paskola be užstato, kokios galimybės? Jei jau nusprendėte, kokiu būdu norėsite finansuoti savo verslą, taip pat turėtumėte skirti laiko ir tinkamai pasiruošti jūsų laukiančiam kreipimosi dėl paskolos procesui.

Būkite pasiruošę parodyti, kaip galėsite grąžinti paskolą

Tai svarbiausias dalykas, kurį norės žinoti kreditoriai. Jums, kaip naujam verslo savininkui, gali būti sunku įrodyti savo gebėjimą grąžinti arba „aptarnauti“ paskolą. Būtinai susitvarkykite savo finansus ir verslo plane pateikite išsamią finansinę informaciją. Nepervertinkite savo lūkesčių, būkite realistai. Jei verslu užsiimate jau kurį laiką ir galite įrodyti, kad jūsų pelnas viršija išlaidas, turėkite tai patvirtinančių įrodymų.

Supraskite, kad tai susiję ne tik su jūsų verslu

Kreditoriai apskaičiuos „bendrą skolų aptarnavimą“, t.y. jūsų gebėjimą sumokėti visas asmenines ir verslo skolas. Jei jūs jau turite daug asmeninių skolų, galite būti tikri, kad kreditoriai tam skirs dar didesnį dėmesį.

Būkite atviri ir papasakokite apie savo finansinę būklę

Ne visi turi tobulą kredito ir finansinę istoriją. Pasidalykite informacija apie bet kokias esamas ar buvusias finansines problemas, kurios gali turėti neigiamos įtakos jūsų verslo paskolos paraiškai. Tikėtina, kad jos vis tiek bus aptiktos viso jūsų laukiančio proceso metu. Būdami sąžiningi taip pat kreditorių akyse pasirodysite kur kas patikimesni.

Realistiškai įvertinkite, kiek jums reikia pasiskolinti

Ar esate girdėję posakį, jog yra tik dvi priežastys, dėl kurių įmonė bankrutuoja? Taip nutinka dėl to, jog įmonė pasiskolina per daug pinigų arba pasiskolina nepakankamai pinigų. Taigi, būkite tikri, kad pritraukėte pakankamai kapitalo, skolinto arba nuosavo, kad galėtumėte pradėti verslą ir patenkinti ankstyvuosius apyvartinių lėšų poreikius, bet ne tiek daug, kad negalėtumėte mokėti įmokų.

Susitaikykite, kad ne kreditoriaus pareiga suteikti jums pakankamai pinigų

Visais atvejais verslo savininkai turės panaudoti dalį asmeninių finansų, ir jie negali pasikliauti vien tik kreditoriumi, kad šis visiškai paremtų jų verslą. Įsitikinkite, kad turite galimybę naudotis papildomais finansavimo šaltiniais, kad galėtumėte sklandžiai vystyti savo verslą ir laiku padengti savo turimus finansinius įsipareigojimus.

Turite suprasti verslo plano paskirtį ir svarbą

Yra daug verslo plano variantų, tačiau visų svarbiausia, kad parodytumėte, jog suprantate savo veiklą ir rinką, gebate perteikti esminius savo verslo aspektus ir atlikote pakankamai tyrimų, kad galėtumėte pateikti realius skaičiavimus būsimiems finansiniams rezultatams prognozuoti.

Apsiginkluokite bent pagrindinėmis finansinėmis žiniomis

Nebūtina būti finansų ekspertu, tačiau turite išmanyti savo verslo finansus ir gebėti suprasti bei paaiškinti finansines ataskaitas. Finansų pagrindų galite mokytis naudodamiesi įvairiais informaciniais šaltiniais.

Įvertinkite verslo paskolų šaltinių skirtumus

Jei norite paskolos verslui be užstato, turite suprasti, kad kiekvienas finansavimo šaltinis turi savų privalumų ir trūkumų. Bankai gali pasiūlyti mažų palūkanų paskolas ir kredito linijas, tačiau daugelis naujų mažųjų įmonių gali neatitikti jų keliamų reikalavimų. Bankai taip pat siūlo kredito korteles, tačiau palūkanų normos gali būti daug didesnės, jei kortelės turėtojai praleidžia mokėjimus. Todėl raskite geriausią finansavimo šaltinį, atitinkantį jūsų verslą ir jūsų finansinę padėtį.

Jei domina greita paskola verslui, šiame straipsnyje taip pat aptarėme nemažai vertingų detalių: Greita paskola verslui – kada reikalinga ir ką reikia žinoti?

Pabaigai

Verslininkai gali imtis tam tikrų veiksmų, kad pasiruoštų kreiptis dėl jų įmonei reikalingos paskolos be užstato. Du svarbūs žingsniai, kuriuos galite žengti, yra parodyti, kad suprantate savo verslą ir atlikote tyrimus. Būkite sąžiningi dėl savo finansinės padėties, parenkite verslo planą ir nuolat jį atnaujinkite, atsižvelgdami į besikeičiančias verslo ir rinkos sąlygas. Jei reikia, kreipkitės pagalbos į finansų ekspertus. Galiausiai skolinkitės tinkamą sumą – ne per didelę ir ne per mažą.

Rate this post
GAUTI PASKOLOS PASIŪLYMĄ
greitas kreditas palyginimas